קורונה הופכים את החרדים למצורעים

מצב
הנושא נעול.

שחה

משתמש רשום
והנה רשימה של ערים שאחוזי החולים בהם יותר גבוהים מאשר ביתר ובית שמש, ואף אחד לא מנסה להטיל עליהם (לפחות על רובם) סגר. וכנראה זה מעיד שגם שם יש פוטנציאל הידבקות גבוה
כוכב השחר
נווה דניאל
מצפה רמון
כוכב יעקב
מרכז שפירא
מגדל העמק
הנתונים נכונים עם זאת קצב ההדבקה שם נעצר כמעט לחלוטין כך נאמר לצד מספרי החולים. בדקו!

יצחק משולם

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ההחלטה האם לשמור על התקנות רק בתנאי שגם החילונים שומרים משולה לילד שמסכים לעלות הביתה לארוחת ערב רק כשגם מוישי השכן יעלה.
ברור שצריך לשמור על התקנות בין אם החילונים שומרים ובין אם לא. זה כל כך ברור שלא טרחתי להדגיש את זה.
אבל שוב זה לא הנושא. הנושא הוא שהדיבורים בתקשורת וגם אצלינו הם מגזריים חרדים/חילונים ולא אחוזים וזה יוצר שנאה ואנטישמיות. בא נפסיק לדבר על החרדים שלא שומרים ונתחיל לדבר רק על האנשים שלא שומרים.
זה לא רלוונטי אם הם חרדים או לא!!!
והאמירה הזאת כל הזמן החרדים לא שומרים יוצרת כבר תחושה בתקשורת ובעולם כאילו אנחנו מפיצי הנגיף וכאילו אלמלי החרדים לא היה התפשטות של הנגיף בארץ. וזה מזעזע...
וגם זה לא אכפת לי, דיבורים שידברו, אבל מעשים? לפטר עובדים? לירוק על חרדי? לסגור חרדים גם באזורים שאחוזי ההדבקה וקצב ההתפשטות נמוכים? לא!!!
תפסיקו לדבר לפי מגזרים (גם התקשורת וגם אנחנו), תתחילו לדבר לפי אנשים, בבני ברק יש אנשים שלא שמרו על התקנות, כנ"ל בכוכב השחר וכו' ולכן כל המקומות האלה אמורות להיות בסגר, ללא הבחנה אם הם חרדים או לא!
זה הנושא האמיתי. לא איזה מגזר שומר ואיזה לא. זה לא רלוונטי!!!

יצחק משולם

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ואגב בבני ברק המצב באמת מזעזע יותר מאחד למאתיים חולה קורונה. אבל זה לא ככה בכל מקום חרדי.
די להכללות! די להלקאה עצמית! די להלקאה של אחרים עלינו!
לשמור על הכללים? חובה!
להלקות את עצמינו? טעות!

פרידה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צריך לומר את האמת בלי להתפתל
במקום ליילל פה על הממשלה צריך לקרוא להם בשם ליצמן ודרעי
מי שקידם ודחף לסגר בב''ב הם הנציגים החרדיים בממשלה ליצמן ודרעי לא אף אחד אחר,
שום גורם לא היה מקבל החלטה על סגר לו הם היו מתנגדים!!

הפרסום מאמש ש'נתניהו מקדם סגר בערים חרדיות נוספות בניגוד לדעתם של ליצמן ודרעי' זה שטויות והבלים,
זה נסיון להסיט את הזעם מהנציגות החרדית, אין מצב שנתניהו מתעקש לקדם סגר בניגוד לדרעי וליצמן, קשקוש, במחילה.
במקום ליילל פה בפורום ובשביל שהקטסטרופה בב''ב לא תחזור על עצמה במקומות אחרים
צריך לפנות לעוזרי ליצמן ודרעי ולהפציץ אותם בהודעות
אולי הלחץ והתסכול הציבורי יעשו משהו
יש אינספור פתרונות מלבד סגר חונק,

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
ההחלטה האם לשמור על התקנות רק בתנאי שגם החילונים שומרים משולה לילד שמסכים לעלות הביתה לארוחת ערב רק כשגם מוישי השכן יעלה.
או אמא שמוכנה לטפל בילד החולה שלה רק אם גם החבר חדר באשפוז מוכן להיות מטופל

זושא כץ

משתמש מקצוען
גם בעיר החילונית מודיעין יש תורות ענק בכניסה לשופרסל
תבנית ביצים 1 של 12 ביצים ללקוח
ליד חנות חד פעמי יש גם תור ארוך
ופקחים עוברים וסופרים אנשים בחנויות.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
כל הכותבים באשכול שומרים על ההנחיות ומסכימים בשמחה רבה לאכיפתם. תקראו הודעה הודעה.
ולצד זאת
ישנה התנגדות נחרצת להסתה הפרועה נגד הציבור החרדי. מאד מתחשק לי לתת דוגמה אבל אני לא רוצה שיתפסו לנקודות במקום לנושא הכללי.
המציאות היא שחרדי סורר-מושך כותרות מזעזעות וחילוני סורר עובר מתחת לרדאר.
המציאות היא שהציבור החרדי נדבק יותר בגלל אורח חיינו
אבל בגלל אותו אורח חיים, מרגע שהסכנה הובהרה -הציבור החרדי הכי ממושמע.
בכל ציבור ישנם אחוזי סוררים וגם בציבור החרדי, וחובה גמורה למצות עם כולם את הדין בצורה אפקטיבית אך גם שוויונית!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
חובה גמורה למצות עם כולם את הדין בצורה אפקטיבית אך גם שוויונית!
האכיפה שווה.
מחלקים קנסות בנדיבות בכל מקום.
אצלנו יש שמירה היסטרית על המרכולים ועל הרחובות וזו עיר מעורבת.
וסגר מוטל גם על ערים שאינן חרדיות.
מה שלא שווה זה הסיקור התקשורתי שמכפיש את החרדים ומתייחס בסלחנות לצפיפות בבקו"ם תל השומר.
ועם זה אין לנו ממש מה לעשות ולכן העיסוק האובססיבי בתדמית פשוט מוגזם ומיותר.
עדיף להפנות את האנרגיות לשמירה על הבריאות ולהכנות לליל הסדר.

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש לי שאלת תם -
מה מציק לכם בסגר?

הרי מטרת הסגר היא למנוע התקהלות והסתובבות מיותרת ברחובות.
אתם באמת עדיין רוצים לארגן מניין ברחבה למטה?
באמת רוצים להסתובב ברחוב ולשלוח את הילדים לסבתא?

אם כן - יופי! בדיוק בשבילכם עושים סגר! בשביל שלא תגרמו לאנשים למות.

במילים אחרות -
ממליצה למי שמתנגד לסגר להנמיך פרופיל.
לא כולם צריכים לדעת שאתם לא עומדים בהנחיות...
(הרי העניין של הניראות הציבורית חשוב יותר מהעניין של הצלת חיים...)

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
צריך לומר את האמת בלי להתפתל
במקום ליילל פה על הממשלה צריך לקרוא להם בשם ליצמן ודרעי
מי שקידם ודחף לסגר בב''ב הם הנציגים החרדיים בממשלה ליצמן ודרעי לא אף אחד אחר,
שום גורם לא היה מקבל החלטה על סגר לו הם היו מתנגדים!!

הפרסום מאמש ש'נתניהו מקדם סגר בערים חרדיות נוספות בניגוד לדעתם של ליצמן ודרעי' זה שטויות והבלים,
זה נסיון להסיט את הזעם מהנציגות החרדית, אין מצב שנתניהו מתעקש לקדם סגר בניגוד לדרעי וליצמן, קשקוש, במחילה.
במקום ליילל פה בפורום ובשביל שהקטסטרופה בב''ב לא תחזור על עצמה במקומות אחרים
צריך לפנות לעוזרי ליצמן ודרעי ולהפציץ אותם בהודעות
אולי הלחץ והתסכול הציבורי יעשו משהו
יש אינספור פתרונות מלבד סגר חונק,
יופי, סוף סוף נציגי ציבור שעושים את תפקידם: לדאוג לציבור החרדי, לשלומו ולבריאותו.
אם להפציץ אותם בהודעות - אז בהודעות מכירות טובה.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
האכיפה שווה.
מחלקים קנסות בנדיבות בכל מקום.
אצלנו יש שמירה היסטרית על המרכולים ועל הרחובות וזו עיר מעורבת.
וסגר מוטל גם על ערים שאינן חרדיות.
מה שלא שווה זה הסיקור התקשורתי שמכפיש את החרדים ומתייחס בסלחנות לצפיפות בבקו"ם תל השומר.
ועם זה אין לנו ממש מה לעשות ולכן העיסוק האובססיבי בתדמית פשוט מוגזם ומיותר.
עדיף להפנות את האנרגיות לשמירה על הבריאות ולהכנות לליל הסדר.
לא נכון. האכיפה לא שווה.
אני יכולה לתת לך דוגמאות,
אבל אני לא רוצה כדי שלא יתלוננו שאני נגד אכיפה... אני בעד.
ואנחנו שומרי חוק, כללים ובריאות (ואני גם מכירה אנשים יקרים לליבי שבסיכון גבוה).
החוק -כפי שהוכח היום ב'המבשר' -לא חכם בכלל.
יותר נכון-החלת החוק.
חברה שלי התקשרה היום לקופת חולים לברר על תסמינים, 2 רופאים שונים, קיבלה תשובות שעדיף שלא אצטט מרוב שהן מטעות את הציבור. רופא שבימים כתיקונם מנהל מיון! ענה תשובה מקלה מאד מאד.
המלצתי לה להחמיר. היא אמרה-בצדק-שאין אף גורם שמאפשר לשמור על בריאות הציבור ולהיעזר במה שצריך! אין!!!
אז אולי במקום לצעוק בכל אשכול כמה אנשים לא בסדר
עדיף לצעוק כמה ההנהגה לא עוזרת!
במקום לעודד את מציאות גדוד חיילים משועמם מחפש טרף
תעזרו למצוא דרך לגייס את אותם חיילים משועממים לעזור למי שמבקש. (חוץ מאשר בדקה הבודדת שצילמו אותם מחלקים מזון...)
כך, ורק כך, נעצור את ההתפשטות.

חותמת בכאב עמוק
שומרת בריאות

בונבוניאנה

משתמש צעיר
לא נכון. האכיפה לא שווה.
אני יכולה לתת לך דוגמאות,
אבל אני לא רוצה כדי שלא יתלוננו שאני נגד אכיפה... אני בעד.
ואנחנו שומרי חוק, כללים ובריאות (ואני גם מכירה אנשים יקרים לליבי שבסיכון גבוה).
החוק -כפי שהוכח היום ב'המבשר' -לא חכם בכלל.
יותר נכון-החלת החוק.
חברה שלי התקשרה היום לקופת חולים לברר על תסמינים, 2 רופאים שונים, קיבלה תשובות שעדיף שלא אצטט מרוב שהן מטעות את הציבור. רופא שבימים כתיקונם מנהל מיון! ענה תשובה מקלה מאד מאד.
המלצתי לה להחמיר. היא אמרה-בצדק-שאין אף גורם שמאפשר לשמור על בריאות הציבור ולהיעזר במה שצריך! אין!!!
אז אולי במקום לצעוק בכל אשכול כמה אנשים לא בסדר
עדיף לצעוק כמה ההנהגה לא עוזרת!
במקום לעודד את מציאות גדוד חיילים משועמם מחפש טרף
תעזרו למצוא דרך לגייס את אותם חיילים משועממים לעזור למי שמבקש. (חוץ מאשר בדקה הבודדת שצילמו אותם מחלקים מזון...)
כך, ורק כך, נעצור את ההתפשטות.

חותמת בכאב עמוק
שומרת בריאות
נכון מאוד כך גם במאה שערים במקום לבוא ולהפעיל שרירים אולי כדאי לחפש את הנקודה בה יוכלו להסביר בצורה יותר רגועה את הסכנה ולא לזרוק מאות רימוני הלם ולמשוך עשרות סקרנים להצטופף במקום אחד ולהפגין

האוצר זה מקצועי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכון מאוד כך גם במאה שערים במקום לבוא ולהפעיל שרירים אולי כדאי לחפש את הנקודה בה יוכלו להסביר בצורה יותר רגועה את הסכנה ולא לזרוק מאות רימוני הלם ולמשוך עשרות סקרנים להצטופף במקום אחד ולהפגין
העסקנים מהעדה סיפרו שהם לא מבינים מה קרה למשטרה שתמיד הייתה בהידברות איתם וכיום מתעלמים.

אני וביתי

משתמש מקצוען
יש לי שאלת תם -
מה מציק לכם בסגר?

במילים אחרות -
אז טעות סגר זה רק שחו לא נצא מהעיר ונדביק את המדינה, על הדרך עצרו את המשלוחנים וספקי מזון ועוד לא נכנסים לבני ברק ודרך אגב אתמול עוד היו הרבה שוטרים בבני ברק שלא עשו כולם היום הם כבר הלכו כמעט אין נוכחות משטרתית בתוככי בני ברק כך שא ממש מענין אותם עכשיו אפילו עם כל בניברק יפגינו ביחד או יתפללו ביחד.

בונבוניאנה

משתמש צעיר
אז טעות סגר זה רק שחו לא נצא מהעיר ונדביק את המדינה, על הדרך עצרו את המשלוחנים וספקי מזון ועוד לא נכנסים לבני ברק ודרך אגב אתמול עוד היו הרבה שוטרים בבני ברק שלא עשו כולם היום הם כבר הלכו כמעט אין נוכחות משטרתית בתוככי בני ברק כך שא ממש מענין אותם עכשיו אפילו עם כל בניברק יפגינו ביחד או יתפללו ביחד.
אגב כך המנינים הירושלמים מתפללים בחרדה עם שומרים מארבע כיוונים,
ובהחלט לא נעים להתפלל עם דופק מהיר כשהראש מסתובב מידי פעם לצדדים בבהלה.

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איך זה קשור לאכיפה בררנית בין חרדים לחילונים?

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
היום התקשרתי לרופא שינים שלי,
ביקשתי טיפול דחוף וקריטי עבור הבת הגדולה, והוא אמר -
אני לא יודע איך להכנס לעיר...
ואני יחזור לפעילות רק אחרי הסגר.

ניסתי לשכנע אותו לבקש אישור מיוחד לכניסה, אך כמות החיילים והשוטרים, והחשש שאחד מהם לא יתן לו לעבור - הוא נשאר בבית.
.
עריכה -
‏ציפורה גוטמן, תושבת בני ברק, לגל"צ: "אין רופאים בעיר, הם מסרבים להיכנס, אבל לא נותנים לנו לצאת גם למקרים הומניטריים. הפכו אותנו לחברה מצורעת".

נערך לאחרונה ב:

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש לי שאלת תם -
מה מציק לכם בסגר?

במילים אחרות -
תארי לעצמך שיש עוד תשובות חוץ ממה שכתבת... למה אנחנו לא רוצים סגר.

ks

משתמש מקצוען
גם אשקלון, טבריה, אור יהודה ומגדל העמק נכנסות לסגר.
בפעם האחרונה שבדקתי הן לא היו ערים חרדיות.
הן הוכנסו עקב דרישת ליצמן ודרעי שיכללו ברשימה גם ערים שאינן חרדיות.

הקטלוג של שכונות!!! וערים לפי תיוג סמנטי של רוב חרדי והטלת סגר שזוהי פעולה בטחונית מובהקת היא תופעה מסוכנת ביותר.
שימו לב, בהסכמת נציגינו בממשלה למהלך אנטי דמוקרטי וגזעני זה אנו מסכימים למעשה לתקדים מקומם ומסוכן שבו אין שום מניעה לסגור אזורים לפי גחמה בלי שיפוט אובייקטיבי וללא שיקוף הנתונים לציבור. אם מחר יחליטו כי החרדים מפעילים רשת ריגול או כל החלטה הזויה אחרת, ע"פ תקדים זה לא יצטרכו שום חקירה או נימוק כדי להטיל סגר על אזרחים לפי תיוג.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה