הומאופתיה- יעיל או לא?

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2191023:
זה כלל ידוע - הומאופטיה עוזרת רק למי שמאמין בה בכל ליבו...

נכוןןןןןן
מנסיון!:cool:

yonig20

משתמש פעיל
נכתב ע"י בר מרום;2192023:
אני לעומתך איני ניזון מויקיפדיה, אלא מעיון בספרים שונים.
ולמען ההשכלה, תבדוק בויקי מהו ספר האורגנון של האנמאן... למשל.
וכשכתבתי מדעית התכוונתי למחקרים ולא לפוטנץ עצמו.
(אה, תבדוק גם מה זה פוטנץ)

אם אתעלם מהציניות שבדבריך, לא הבנתי מה תיקנת.
א.אני טענתי ועדיין טוען שאדם יכול לבחור אם להאמין בהומאופתיה או שלא להאמין, אבל חשוב קודם שידע שהוא מקבל חומר שאין בתוכו כלום.
ב. ביחס למחקרים שהוכיחו שמבחינה מדעית טהורה הומיאופתיה יעילה, עיין כאן למשל.
ורק ציטוט שקשור למחקרים שנעשו על פי הכללים:
ההומאופתיה קיימת כגישה טיפולית מזה מאתיים שנה אך רק בעשורים אחרונים החלו ניסיונות למדוד את יעילותה בשיטות מדעיות, אותן שיטות בהן משתמשים כדי לבחון את יעילותן של תרופות קונבנציונליות. מחקר גדול אשר ביקשו לבחון את יעילות הטיפול האלטרנטיבי אסף לשם כך עשרות מחקרים בהם נבדקו תרופות הומאופתיות על חולים. החוקרים ביקשו לבחון האם קיים הבדל בין השפעתן של התרופות ההומאופתיות לאפקט הפלסיבו – כלומר, לתרופות דמה שהשפעתן על המטופלים היא פסיכוסומטית בלבד (לסרטון עם הסברים על אפקט הפלסיבו אתם מוזמנים להכנס לקישור הכל בראש - אפקט הפלצבו). תחילה מחקר זה מצא כי יש יש יתרון מסויים לטיפול ההומאופתי, אך בחינה מדוקדקת יותר העלתה בעיה: רובם המכרע של המחקרים בתחום הם באיכות ירודה ואינם מבוקרים כראוי, אך ככל שאיכות המחקר גבוהה יותר והקבוצה המשתתפת גדולה יותר כך התוצאות פחות ופחות חיוביות. מחקרים באיכות ירודה עלולים להיות מוטים בקלות ותוצאותיהם לא נחשבות אמינות, בעוד שהמחקרים הטובים יותר העמידו את השפעתן של תרופות הומאופתיות בספק. קבוצת חוקרים נוספת אף הגדילה לעשות ובמחקר דומה כל מחקר הומאופתי השווה למחקר בעל מאפיינים דומים מתחום הרפואה הקונבנציונלית. במקרה זה נשעה שימוש במחקרים בעלי אופי אמין יותר. החוקרים לא מצאו הבדל מהותי בין הפלסיבו לטיפול ההומאופתי, אך כן מצאו הבדל בינו לבין טיפול תרופתי קונבנציונלי. המסקה אליה הגיעו היא כי אין עדות אמינה ליעילותו של הטיפול ההומאופתי.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
במקרה שלי ההומאופתיה לא עזרה בכלל!
ההומאופתית הבטיחה והבטיחה ובפועל לא השתפר שום דבר...

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תיקתוק;2193084:
במקרה שלי ההומאופתיה לא עזרה בכלל!
ההומאופתית הבטיחה והבטיחה ובפועל לא השתפר שום דבר...

תלוי לאיזה הומאופתית הולכים אני מכירה גם אנשים שהלכו להומאופתיות לא מקצועיות שרק החמירו להם את המצב. וכן, יש מישהי שאני מכירה באופן אישי היא דוקטור לרפואה טבעית והומאופתית ובעלת תואר שני לרפואה קונבנציונלית, הצילה המון אנשים והיא לוקחת את המחיר הכי זול בשוק.
לפרטים: 0542130866 נינה. מקבלת באלעד.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
"נחשבת" מקצועית ובעלת שם... ועדיין רצתה רק את הכסף שלי

נכתב ע"י nesimov;2193166:
תלוי לאיזה הומאופתית הולכים אני מכירה גם אנשים שהלכו להומאופתיות לא מקצועיות שרק החמירו להם את המצב. וכן, יש מישהי שאני מכירה באופן אישי היא דוקטור לרפואה טבעית והומאופתית ובעלת תואר שני לרפואה קונבנציונלית, הצילה המון אנשים והיא לוקחת את המחיר הכי זול בשוק.

הבטיחה וסחטה ממני אלפי שקלים.
וכלום!

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תיקתוק;2193178:
הבטיחה וסחטה ממני אלפי שקלים.
וכלום!

מי נינה נסימוב??? היא ברוב המקריים עושה רק פגישה אחת וגם זה במחיר מצחיק...

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תיקתוק;2193335:

ווואו זה מפחיד... כי האתר שלה ניראה מפתה....פשוט יש אנשים שאין להם את זה לא משנה כמה הם יפרסמו

דינה די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא מאמינה בהומאופטיה לאחר חודש של ילשולים והקאות בלי סיבה אצל תינוק בן 6 חודשים אמרתי לא יועיל לא יזיק לרפואה הרגילה לא היה מה לומר. גם בבתי חולים...
הלכתי למישהו ידוע מאד שבדק אישית את הילד ונתן לנו רשימה ארוכה לש מוצרים שאסור לו וגם כדורים הומאופטים אם לא יועיל לא יזיק. הכל נעצר
ואחרי שבוע חזר.

חזרנו אליו והוא אמר שהכדורים היו חשופים לקרינה...
אני צחקתי לגמרי. לא מאמינה בדברים האלו.. אבל הייתי כ"כ חסרת אונים מול ההקאות התכופות.. בסוף הוא החליף את הכדורים וב"ה הכל נעצר.
אחרי תקופה עם הכדורים הפסקתי עם כל הדברים שהוא אמר לא לאכול (חוץ מחלב שזה ראיתי מזמן שלא טוב לו) ובנתיים הכל בסדר.
אז פלצבו זה לא... וזה עובד גם על מי שלא מאמין כי אני ממש לא מתחברת לכל הסגנון הזה...
ומי שרוצה את השם של ההומאופט הוא מאד ידוע בבני ברק- בשמחה ורפואה שלמה

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוצרי חלב זה אחד הדברים הראשונים שמורידים,
לא צריך להיות בשביל זה הומאופט / נטרופט/ מח אחד/ מח שני / שרלטן.

לפעמים (ואני מדברת על עצמי בכלל) במקום להיות קשובים לעצמנו, לשים לב מה נכנס לגוף ועל מה הוא משפיע, למה אנחנו נחשפים ואם זה טוב לנו (למשל מתח) אנחנו מחפשים מישהו שיאמר לנו...

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דינה די;2193672:
לא מאמינה בהומאופטיה לאחר חודש של ילשולים והקאות בלי סיבה אצל תינוק בן 6 חודשים אמרתי לא יועיל לא יזיק לרפואה הרגילה לא היה מה לומר. גם בבתי חולים...
הלכתי למישהו ידוע מאד שבדק אישית את הילד ונתן לנו רשימה ארוכה לש מוצרים שאסור לו וגם כדורים הומאופטים אם לא יועיל לא יזיק. הכל נעצר
ואחרי שבוע חזר.

חזרנו אליו והוא אמר שהכדורים היו חשופים לקרינה...
אני צחקתי לגמרי. לא מאמינה בדברים האלו.. אבל הייתי כ"כ חסרת אונים מול ההקאות התכופות.. בסוף הוא החליף את הכדורים וב"ה הכל נעצר.
אחרי תקופה עם הכדורים הפסקתי עם כל הדברים שהוא אמר לא לאכול (חוץ מחלב שזה ראיתי מזמן שלא טוב לו) ובנתיים הכל בסדר.
אז פלצבו זה לא... וזה עובד גם על מי שלא מאמין כי אני ממש לא מתחברת לכל הסגנון הזה...
ומי שרוצה את השם של ההומאופט הוא מאד ידוע בבני ברק- בשמחה ורפואה שלמה

יש המון הומאופתיים שרלטנים שסוחטים הרבה כסף מלקוחות ואין להם ידיים לזה ומקצוענות
הומאופתי מקצועי צריך גם תעודות וכו וכו וגם ידע ברפואה קונבנציונאלית ולשלב את שתיהם ביחד
הרפואה הטבעית (הומאופתית) באה מהרמב"ם רק שצריך לדעת איך להשתמש בה!:)

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אמא שלי סבלה מכאבי בטן מטורפים והלכה להמון רופאים קונבנציונאלים והם לא מצאו שום דבר עד שהיא הלכה לרפואה הטבעית ואז נפסקו לה הכאבים ברוך ה'

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תיקתוק;2193335:

לא יודעת אם הטיפול שלהם יעיל, אבל אני רק צריכה לאמר לזכותה של שושנה שטייף שאני מכירה מישהי שהסתובבה המון זמן עם כאבים, כשאף רופא לא הצליח לאבחן אותה נכונה, והיא זו שזיהתה שמדובר בדלקת פרקים (יש סוגים שמסתובבים המון זמן בכדי לאבחן... מכירה עוד מקרים שבהם רק אחרי כמה חודשים מצאו רופא ש׳קלט׳). אז כנראה שיש משהו באבחון שלה.

מצד שני... הייתי עם מישהו אצל נטורופת בעל שם, הוא השתמש במכשיר אלקטרודות, וברשימה השחורה שלו הופיעו כמה מאכלים ספציפיים מאד (כמו חציל) שידוע לכל בר-גוגל שהם בעיתיים לבעלי הבעיה המסוימת איתה הגענו. זה היה מגוחך מכיוון שהוא ידע מהי הבעיה ופשוט הוסיף אותם, כביכול ברגעים אלו ׳אבחן׳ רגישות כלפיהם.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י nesimov;2193699:
יש המון הומאופתיים שרלטנים שסוחטים הרבה כסף מלקוחות ואין להם ידיים לזה ומקצוענות
הומאופתי מקצועי צריך גם תעודות וכו וכו וגם ידע ברפואה קונבנציונאלית ולשלב את שתיהם ביחד
הרפואה הטבעית (הומאופתית) באה מהרמב"ם רק שצריך לדעת איך להשתמש בה!:)

הרפואה ההומאופטית הומצאה מאות שנים לאחר זמנו של הרמב"ם

ydesigner

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ודאי שהומאופתיה תעזור לחלק מהאנשים, אפי פלצבו עוזר!
מספר ציטוטים על פלצבו:
ברוב המחקרים, לפחות שליש מהחולים שקיבלו תרופות דמה מדווחים על הקלה או העלמות של הסימפטומים מהם סבלו...
יש גם מחקרים שבהם מתן תרופות דמה הוביל לשיפור אצל 70% עד 100% מהחולים
אך לא מדובר רק בדיווח של החולים, מדדים פיזיולוגיים מעידים גם הם שחל שיפור במצבו של החולה.
בשנות ה-50 הוכנס ניתוח חדש לטיפול במחלת לב כלילית ולסובלים מכאבים בחזה בעקבות מחלה זו. בניתוח החדש נקשר עורק בבית החזה. בערך 40% מהחולים שעברו את הניתוח דיווחו על היעלמות הכאב בחזה, וכן השתפרו המדדים הפיזיולוגיים שלהם.

קבוצת רופאים ספקנים חשבו שהניתוח לא עוזר וביצעו את הניסוי הבא: הם חילקו חולים שהיו מיועדים לעבור את הניתוח לשתי קבוצות באופן אקראי. חברי קבוצה אחת עברו את הניתוח. חברי הקבוצה השנייה הוכנסו לחדר ניתוח והורדמו, ביצעו להם חתך בחזה ותפרו, מבלי לנתח את העורק. שתי הקבוצות הציגו שיפור זהה במצבן לאחר הניתוח. השימוש בניתוח הופסק, לאחר שבארצות הברית בוצעו בין 10,000 ל-15,000 ניתוחים מסוג זה.
מתוך ויקיפדיה

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מרשי;2195047:
הרפואה ההומאופטית הומצאה מאות שנים לאחר זמנו של הרמב"ם

נכון מאד, אך היא מבוססת על שיטת הרמב"ם

ydesigner

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מה שבטוח שכל הרפואה הטבעית והאלטרנטיבית מאד מועילה למשק ולכיסי המטפלים,
דבר נוסף חשוב זה שאין כזה דבר אם לא יועיל לא יזיק! אם אתם חושבים שזה יכול לעזור, אתם בעצם מאמינים שיש לזה השפעה על הגוף שלכם ואם כן אז כמו שיש לזה השפעה חיובית, מחוייב שבאותה מידה יכול להיות לזה השפעה מזיקה! כי או שזה משפיע או שזה לא משפיע!
(ואגב מכיר מישהו שאחיו התעלף על כיסא באמצע דיקור סיני והמטפל הסביר שהגוף שלו לא עמד באנרגיות שהשתחררו פתאום...)

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי קרובת משפחה שעובדת עם הומואופתיה
ותמיד אמרתי לה שזה לא עוזר היא ענתהלי -כי את לא מאמינה:eek:
מנגד קרוב משפחה שעבר ארוע מוחי ולא ידע כלום לא זיהה אנשים אפ' את אשתו גמגם ולא ידע מה זה ימין ושמאל
הרופאים אמרו שאין מה לעשות איתו כי הכל נמחק
בצעד של יאוש נתנו לו כדורים יקרים להחריד מהומופט חילוני מאיזור השרון כמדומני
הזכרון חזר לו לגמרי מלבד חוסר ריכוז מועט שנשאר לו כלומר סודוקו כבר לא היה יכול לפתור
יש לציין ולהדגיש שאותו אדם היה מתנגד גדול מאד מאד מאד להומופאטיה והיה מזלזל בה ובפרט לאותה אחת הומופאטית שדיברתי עליה למעלה שתמיד היתה משכנעת אותו בשיטות כאלו ואחרות

ברור אם כן שעזר לו למרות שלא האמין

כנראה צודק בר מרום שצריך לשלם טוב לרופא טוב (חילוני) בשביל שיעזור
ואלו שאומרים אתה לא מאמין... זה נטו פלצבו

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י Shellykaz;2190239:
מישהו שאל אותי לצורך פתירת בעיה רפואית מסוימת.
האם ראיתם טיפול שממש הצליח?
שתרופות הומאופתיות עזרו?

אשמח אם תשתפו.

בטח שהן עוזרים. אין שאלה בכלל-
הוכח מדעית שפלצבו יעיל....

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ydesigner;2195943:
מה שבטוח שכל הרפואה הטבעית והאלטרנטיבית מאד מועילה למשק ולכיסי המטפלים,
דבר נוסף חשוב זה שאין כזה דבר אם לא יועיל לא יזיק! אם אתם חושבים שזה יכול לעזור, אתם בעצם מאמינים שיש לזה השפעה על הגוף שלכם ואם כן אז כמו שיש לזה השפעה חיובית, מחוייב שבאותה מידה יכול להיות לזה השפעה מזיקה! כי או שזה משפיע או שזה לא משפיע!
(ואגב מכיר מישהו שאחיו התעלף על כיסא באמצע דיקור סיני והמטפל הסביר שהגוף שלו לא עמד באנרגיות שהשתחררו פתאום...)

ההומאופתית שאני מכירה היא לוקחת מחיר מצחיק מאד מאד והיא עושה הכל כדי לעזור לאנשים, מלבד שהיא מצואית מאד והיא הצילה המוןןןןןןן אנשים ובלי הגזמה

נכתב ע"י poto12;2195947:
כנראה צודק בר מרום שצריך לשלם טוב לרופא טוב (חילוני) בשביל שיעזור
ואלו שאומרים אתה לא מאמין... זה נטו פלצבו

והיא דתיה שמאמינה שניתן לה פה את היכולת להיות שליחה של ה' יתברך לעזור ולרפה אנשים:
וכב אמרתי
נכתב ע"י nesimov;2193166:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה