הומאופתיה- יעיל או לא?

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
מישהו שאל אותי לצורך פתירת בעיה רפואית מסוימת.
האם ראיתם טיפול שממש הצליח?
שתרופות הומאופתיות עזרו?

אשמח אם תשתפו.

yonig20

משתמש פעיל
קישור לפוסט שכתבתי בעבר, שמסביר שלפני שדנים על היעילות, כדאי קודם לדעת מה זה.
כי אחרי שיודעים שזה לא מכיל כלום השאלה נשמעת אחרת.....
http://www.prog.co.il/showpost.php?p=2098060&postcount=2
ואני מדגיש שוב זו לא תאוריה שלי, גם לטענתם זה לא מכיל כלום.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
מקפיצה.
אשמח לעוד תגובות.

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י yonig20;2190761:
קישור לפוסט שכתבתי בעבר, שמסביר שלפני שדנים על היעילות, כדאי קודם לדעת מה זה.
כי אחרי שיודעים שזה לא מכיל כלום השאלה נשמעת אחרת.....
http://www.prog.co.il/showpost.php?p=2098060&postcount=2
ואני מדגיש שוב זו לא תאוריה שלי, גם לטענתם זה לא מכיל כלום.

אתם צודקים שזה לא ממש מכיל חומר, כי הוא מדולל המון.
אבל מידע יש שם, וזה מה שהומופאטיה מוכרת.
וזה עובד, אפילו שזה הפוך לגמרי מכל מה שהתרגלנו לחשוב. עובדה.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Sigalit;2190975:
אתם צודקים שזה לא ממש מכיל חומר, כי הוא מדולל המון.
אבל מידע יש שם, וזה מה שהומופאטיה מוכרת.
וזה עובד, אפילו שזה הפוך לגמרי מכל מה שהתרגלנו לחשוב. עובדה.

גם פלצבו עוזר בהרבה מקרים...
זה שיודעים על מישהו שעזר לו או אפילו הרבה אנשים זה עדיין לא אומר שזה עובד
כל זמן שלא נערך מחקר מסודר לפי כל הכללים המדעיים
שזה אומר: שתי קבוצות של אוכלוסיה מקרית
קבוצה אחת מקבלת תרופה הומופאטית וקבוצה שניה פלצבו
ועוד הרבה כללים
למיטב ידיעתי לא נערכו הרבה מחקרים ברמה זו על הומאופטיה או תחומים אחרים ברפואה האלטרנטיבית
יש ספר מצויין בנושא "ריפוי או פיתוי"

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה כלל ידוע - הומאופטיה עוזרת רק למי שמאמין בה בכל ליבו...

חני

שישיה

משתמש סופר מקצוען
לי הסביר רופא ילדים שלמד את הנושא לאחר עשרות שנות רפואה קונבנציונלית שהומופאטיה חייבת להיות מותאמת אישית למטופל, בתכשירים הומפאטים כלליים היעילות הינה מיזערית עד אפסית. וככלל זה לא מדע מדויק-אין מצב שתכשיר הומפאטית בטוח עוזר לכולם.(בניגוד נגיד למוקסיפן לדלקת גרון).

אני עצמי ניסיתי פעמיים תכשירים הומפאטים של מקומות ידועים בעלי המלצות מפוארות מכאן ועד..., וממש לא ראיתי תוצאות. ניסיתי לברר אצל עוד אנשים וראיתי שאני בחברה טובה מאד, והמלצות בעיתון ובחנות הם ממש לא הוכחה.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נכתב ע"י שישיה;2191031:
לי הסביר רופא ילדים שלמד את הנושא לאחר עשרות שנות רפואה קונבנציונלית שהומופאטיה חייבת להיות מותאמת אישית למטופל, בתכשירים הומפאטים כלליים היעילות הינה מיזערית עד אפסית. וככלל זה לא מדע מדויק-אין מצב שתכשיר הומפאטית בטוח עוזר לכולם.(בניגוד נגיד למוקסיפן לדלקת גרון).

אני עצמי ניסיתי פעמיים תכשירים הומפאטים של מקומות ידועים בעלי המלצות מפוארות מכאן ועד..., וממש לא ראיתי תוצאות. ניסיתי לברר אצל עוד אנשים וראיתי שאני בחברה טובה מאד, והמלצות בעיתון ובחנות הם ממש לא הוכחה.

לאותו האדם שביקש ממני לפרסם את השאלה, יש התלבטות האם לגשת למטפל הומאופתי שמטפל עם מטוטלת.
המטפל הנ"ל טוען שזה מסייע לו להתאים את התרופה באופן אישי למטופל.
האם לדעתכם זה נכון, או שהיעילות של דרך טיפול כזו היא אפסית?

חדזי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Shellykaz;2191065:
לאותו האדם שביקש ממני לפרסם את השאלה, יש התלבטות האם לגשת למטפל הומאופתי שמטפל עם מטוטלת.

על המטוטלת הזו אפשר רק לומר דבר אחד - בובקעס....;)
חוץ מזה שיש מצב שהלכתית זה בעייתי.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
לגבי המטוטלת, אני לא מתחברת למה שאני אומרת, אלא, את מה שאמרו לי.
המטוטלת, הומופאטיה ועוד שיטות כאלו מתבססות על השדות האנרגטיים של האדם. לכל אדם ,לשיטתם, יש שדות אנרגטיים שמקיפים אותו והשיטות הללו כביכול מתחברות לאנרגיות של האדם.
( לי הראתה רפלקסולגית ידועה מירושלים שהיא מזהה אלרגיות עם מטוטלת ואפשר גם שרשרת זהב עם תליון, ניסיתי בעצמי והתוצאה הייתה נכונה).

בר מרום

משתמש רשום
נכתב ע"י מרשי;2190998:
שזה אומר: שתי קבוצות של אוכלוסיה מקרית
קבוצה אחת מקבלת תרופה הומופאטית וקבוצה שניה פלצבו
ועוד הרבה כללים
למיטב ידיעתי לא נערכו הרבה מחקרים ברמה זו על הומאופטיה או תחומים אחרים ברפואה האלטרנטיבית
יש ספר מצויין בנושא "ריפוי או פיתוי"

הומאופטיה מושתתת על מחקרים לפי כל הכללים שציינת לעיל. וזהו אחד הכללים הבסיסיים ברפואה הזו. (ישנם שבע כללים בסיסיים וזה הכלל השביעי.)
ואין כל קשר בין זה לתחומים אחרים ברפואה טבעית, כי הדרך ההומאופטית היא מדעית טהורה, ולא אנרגיות וכאלו (כמו שמישהו כתב...)

נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2191023:
זה כלל ידוע - הומאופטיה עוזרת רק למי שמאמין בה בכל ליבו...

חני

כנראה שאינכם מבדילים בין הומאופטיה לשאר תחומי הריפוי הטבעי.

נכתב ע"י שישיה;2191031:

נכון מאד!
אין בהומאופטיה תרופה שקונים אלא צריך אבחון ע"י הומאופט מוסמך, שאגב לא אמור לדבר רק על הבעיה אלא על עוד הרבה דברים אחרים.
ובכלל, אם הולכים להומאופט, תמיד להעדיף אנשים אמינים ולצערנו הם בעיקר חילוניים והחרדים בדרך כלל חאפרים. (הכללתי בכוונה, יש לזה הסבר...)

yonig20

משתמש פעיל
נכתב ע"י בר מרום;2191545:
הומאופטיה מושתתת על מחקרים לפי כל הכללים שציינת לעיל. וזהו אחד הכללים הבסיסיים ברפואה הזו. (ישנם שבע כללים בסיסיים וזה הכלל השביעי.)
ואין כל קשר בין זה לתחומים אחרים ברפואה טבעית, כי הדרך ההומאופטית היא מדעית טהורה, ולא אנרגיות וכאלו (כמו שמישהו כתב...)

המישהו הזה שכתב הוא אני, ואני חוזר שוב הדרך ההומאופטית היא הדבר ברחוק ביותר "ממדעית טהורה" מרוב סוגי הרפואה הטבעית, שבדרך כלל משתמשים בחומרים/תבלינים שניתן להוכיח במחקרים את השפעתם או אי השפעתם.
מה שאין כן בהומאופתיה שעוסקת בדבר שהם עצמם לא יודעים להגדירו שנשאר במים לאחר שהחומר איננו.
וכדי להפחית את הפקפוק ציטוט נוסף מויקיפדיה מתוךדבריו של מיסד השיטה: האנמן הציע שתהליך זה עורר והגביר את "הכוחות הרפואיים דמוי-הרוח שבחומר"

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מרשי;2190998:

א. אם המטרה היא ריפוי- זה לא באמת אמור להזיז לנו אם הריפוי הוא ע" פלצבו, ע"י ריפוי אנרגטי או משהו אחר. השאלה היא אם זה עובד.
ב. אני מכירה אישית אנשים רבים שנעזרו בהומיאופתיה. ואני גם מכירה רבים אחרים שלא.
אני מכירה גם אנשים רבים שנעזרו ע"י אנטיביוטיקה וסטרואידים. אני מכירה גם רבים אחרים שלא. וזה בגלל שלא ההומיאופתיה עוזרת ולא האנטיביוטיקה. הקב"ה הוא רופא כל בשר ומפליא לעשות. ולכל אחד מגיעה הישועה בדרך אחרת.
ג. מי מחליט מהם כללים 'מדעיים' טהורים? הכללים המדעיים מוחלטים לפי סרגל מדעי.
אבל, אם מתברר, שה'סרגל המדעי', כלי המדידה שעליו מבוסס מדע הרפואה, לא תמיד מדויק? המדע הרי מתעדכן ומשתנה כל הזמן.
פתאום תרופות שאושרו מבחינה מדעית ע"י משרד הבריאות, מתגלות כמזיקות.
אם לפני 150 שנה, לא היה אפשרי מבחינה 'מדעית' לראות את עצמות האדם מבחוץ, הנה היום, צילומי רנטגן הם עצמם משמשים להוכחה מדעית. ההומיאופתיה עובדת, אך המדע עוד לא התפתח מספיק בכדי שיהיה את ה'סרגל' כדי להוכיח את זה.

נכתב ע"י שישיה;2191031:
הומופאטיה חייבת להיות מותאמת אישית למטופל, בתכשירים הומפאטים כלליים היעילות הינה מיזערית עד אפסית.

מדויק מאוד.(עריכה: במצבים אקוטיים של פציעה, חבלה, עקיצה וגד', היעילות גדולה מאוד גם בתרופות הומיאופתיות כלליות)

נכתב ע"י Shellykaz;2191065:

זה מוזר. כי הומיאופת מומחה אמור לאבחן את האדם בכוחות עצמו ולפי המידע שהאדם מוסר על עצמו. שווה לבדוק טוב טוב אם שיטתו באמת עוזרת. אם כן- מצוין.

נכתב ע"י yonig20;2191665:
המישהו הזה שכתב הוא אני, ואני חוזר שוב הדרך ההומאופטית היא הדבר ברחוק ביותר "ממדעית טהורה" מרוב סוגי הרפואה הטבעית, שבדרך כלל משתמשים בחומרים/תבלינים שניתן להוכיח במחקרים את השפעתם או אי השפעתם.
מה שאין כן בהומאופתיה שעוסקת בדבר שהם עצמם לא יודעים להגדירו שנשאר במים לאחר שהחומר איננו.
וכדי להפחית את הפקפוק ציטוט נוסף מויקיפדיה מתוךדבריו של מיסד השיטה: האנמן הציע שתהליך זה עורר והגביר את "הכוחות הרפואיים דמוי-הרוח שבחומר"

מומלץ לקרוא את כל הערך בוויקיפדיה

https://he.wikipedia.org/wiki/הומאופתיה

בר מרום

משתמש רשום
אני לעומתך איני ניזון מויקיפדיה, אלא מעיון בספרים שונים.
ולמען ההשכלה, תבדוק בויקי מהו ספר האורגנון של האנמאן... למשל.
וכשכתבתי מדעית התכוונתי למחקרים ולא לפוטנץ עצמו.
(אה, תבדוק גם מה זה פוטנץ)

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה