הגננת אמרה. אז אמרה?

ימס

משתמש פעיל
ילדתי הנחמדה בגן חובה כרגע. ילדה טובה וממושמעת בדך כלל, כבר יודעת לכתוב ולהגות את כל האותיות למרות שעדיין אוחזים בגן באות ה'. היא חברותית ועשירת לשון ויש לה חושים מוטוריים מצוינים ובסך הכל בסדר גמור. ככה לפחות חשבתי עד שבוע שעבר.

בשבוע שעבר, באחד הימים כשהבאתי את הילדה לגן, בשעה מוקדמת, הגן עדיין היה ריק למדי. (בדרך כלל בעלי לוקח ואוסף אותה).

התעניינתי אצל הגננת מה קורה עם בתי, ונדהמתי מן הפשטות בה היא מודיעה כי כדאי לי לשקול להשאיר אותה שנה נוספת בחובה. בנוסף, היא ממליצה לי לקחת גננת שיח פרטית, וללכת עמה לטיפול רגשי, אבחון דידקטי והסתכלות פסיכיאטרית (טוב, זה כבר הוספה שלי...)
היא שטפה אותי במילים על כל מיני בעיות מזוהות ולא מזוהות שהיא מוצאת בילדה, והיא המשיכה להסביר לי במונחים לא מוכרים את הכדאיות שלי להשאיר שנה.

בהתחלה הייתי המומה, לא הבנתי איך לא שמתי לב לשום דבר מכל מה שהגננת דיברה.

התחלתי לעקוב אחרי בתי, בגן כשבאתי לאסוף אותה (התחלתי לאסוף אותה כל יום) ובבית, ולא מצאתי שום התנהלות חריגה. הילדה היא דו-לשונית, ועם זאת היא מסתדרת מצוין ומתקשרת באופן רגיל לגמרי בשתי השפות.

ניסיתי להתנתק מהפגיעה האישית, מנקודת הסובייקטיביות הטבעית שלי, אבל עדיין לא הצלחתי למצוא רמז לקטסטרופה הפדגוגית שתוקפת את ילדתי האהובה.

טוב. עדיין אני במבוכת מחשבות, והנה באמצע סעודת השבת האחרונה מספרת לנו הילדה, כמשיחה לפי תומה, בעוד היא מתגאה עם היצירה הצבעונית שלה, שכאן, כשהייתה צריכה להדביק את המדבקות - הגננת צעקה עליה.

התחלתי לגשש אצלה, ומתברר שהגננת צועקת עליה לעתים לא נדירות. עוד שלל התעמרויות קטנות שהתעלמנו מהם בסלחנות מתחילת השנה - קיבלו עכשיו משמעות.

הגננת, מסיבה כלשהי, לא מסמפתת את בתי.

ואני שואלת, קודם כל, האם עלי להתייחס להמלצותיה של הגננת?

האם יכול להיות שאני מנפחת מדמיוני?

האם ייתכן סיפור כזה?

מה עלי לעשות?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נראה לי שכדאי לך לקחת אותה לאבחון בלתי תלוי, ובד בבד לעקוב מה קורה בגן ומבחינה אסטרטגית לטובת הילדה ובכלל- לתת רושם לגננת שאת מקשיבה היטב למה שהיא אומרת ומהרהרת ומתכוונת לטפל, כדי שלא תפתח עלייך מלחמה.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
דבר ראשון להריח מעוד אמהות אם יש תלונות
אולי בנוסף לשאול את הסיעת והגננת המשלימה לדעתן

יפה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תנסי להתעניין אצל הגננת משנה שעברה.
בעיות בדר"כ צומחות לאט.
הן לא מתחילות פתאום.....

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
כמו שאמרת, תנסי לבדוק אצל בעזרת מישהו אובייקטיבי

ימס

משתמש פעיל
נכתב ע"י start;2322184:
דבר ראשון להריח מעוד אמהות אם יש תלונות
אולי בנוסף לשאול את הסיעת והגננת המשלימה לדעתן
בדיוק הייתה אסיפת הורים בשבוע שעבר, ושם קלטתי אמהות 'מנוסות' שמכירות היטב את התופעה. אמנם לא מהגננת הזאת, היא גננת חדשה, וזה חלק מהמחשבה שלי שהיא מנסה ליצור רושם של 'אחת שיודעת'...

נכתב ע"י יפה;2322193:
תנסי להתעניין אצל הגננת משנה שעברה.
בעיות בדר"כ צומחות לאט.
הן לא מתחילות פתאום.....

הגננת של שנה שעברה לא גמרה את ההלל. היא דווקא שיבחה עד הגג, ולכן זה כל כך הפתיע אותי.

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ראשית, את בוודאי כאובה, המומה, מאוכזבת ומבולבלת....וזה מאוד טבעי בסיטואציה כזו.
שנית ולעצם העניין, כדאי באמת לפנות למישהי שתהיה כמגשרת ולפני היסטריה ובהלה של סוללת אבחונים תתן לכם ולגננת למלא טפסים, תשוחח, תכיל, תשמע ותרגיע. לצד זה, גם בעת הצורך תפנה להמשך ברור אך עם סיבות ממוקדות יותר. זהו בדיוק המיזם:"קריאת כיוון" שנועד לחסוך להורים זמן, כסף, אנרגיה ותקווה. מקווה בשבילכם שתעלו מהר על דרך המלך, בכול המישורים.
בהצלחה רבה!
אתי רוזנצוייג- קריאת כיוון
מאבחנת דידקטית ומנחת הורים

ימס

משתמש פעיל
נכתב ע"י ת'כלס;2322199:
כמו שאמרת, תנסי לבדוק אצל בעזרת מישהו אובייקטיבי

אמנם לא בדקתי באופן רשמי, אבל אני עצמי בלימודי תואר בקלינאות, ומטבע הדברים, בתי משמשת כאובייקט מחקרי זמין לעת מצוא, ולא נתקלתי בבעיה כלשהי.

אלישבע גרין

משתמש רשום
אולי לשלוח איתה הקלטה בתיק או משהו כזה ולנסות להבין יותר מה קורה שם ולמה והאם היחס הזה שווה לכולם

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא מבינה, עכשיו מדברים על שנה הבאה?
כמה זמן כבר הגננת היתה עם הילדה שהיא יכולה כבר להכיר אותה? מתחילת השנה עוד לא היה חודש רצוף כמעט, אז על מה היא מדברת?

ימס

משתמש פעיל
נכתב ע"י מה הענינים;2322223:
כמה זמן כבר הגננת היתה עם הילדה שהיא יכולה כבר להכיר אותה? מתחילת השנה עוד לא היה חודש רצוף כמעט, אז על מה היא מדברת?

מה שאני שואלת.
כנראה היא רוצה להכין אותי או משהו.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
תגידי לה שהרשת של הגנים לא רואה בעין יפה שהיא עדיין לא שמה קישוטים שמתאימים לפורים, וע"כ את ממליצה לה לעשות הסבת מקצוע.
סתם. לפי דעתי אל תתיחסי, רק תזהרי שהבת שלך לא תראה זלזול מצידך. חבל על השנה המשמעותית הזו.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
רק בגלל הסיכוי הקלוש שאכן 'יש משהו', לדעתי לקחת דוגמית מתוך הדברים שאמרה ולבדוק אותו בצורה מקצועית אצל איש מקצוע. זה יתן תמונה לגבי אמינות הדברים.

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
והעיקר,
להתחנף לגננת, לעמוד ולנייס איתה לעיתים קרובות, להשפיע עליה שפע מתנות לפני כל אירוע וחג,
ולעשות כל דבר שיוכל לגרום לה להתחיל לאהוב את ביתך האהובה.
לא בצחוק, מנסיון שעבד :)

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כנראה היא כ"כ אוהבת את בתך שהיא רוצה לבלות אתה שנה נוספת.:)

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מה הענינים;2322223:

טעות רצינית. עכשיו הזמן שבו נדרשות הגננות בתת חובה לאבחן את הילדות (באיבחון המקובל כמובן, לא מעבר)
ילדה צריכה להספיק אבחון דידקטי ואם צריך גן שפה אז להספיק גם את הועדות שהם מתחילות בחודש אדר, ממש לא מוקדם מידי.
בלי הסטריה- אבל לא הייתי מתעלמת ואבחון דידקטי עוד לא גרם נזק לאף ילדה

ימס

משתמש פעיל
נכתב ע"י RacheliArt;2322268:
כנראה היא כ"כ אוהבת את בתך שהיא רוצה לבלות אתה שנה נוספת.:)

כמובן שאם זה יקרה, הנוהל הוא שהיא עוברת לסניף אחר של הרשת בשכונה. כמובן מרוחק יותר.

efigraf

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני הייתי נוהגת כך, אם מעולם לא היו כל תלונות בכיוון הזה על הבת שלך וההפך הוא הנכון:
א. מראה לגננת שאני לוקחת מאוד ברצינות את דבריה. (בתכלס, הייתי לוקחת זאת ממש בערבון מוגבל)
ב. הייתי מרימה טלפון לגננת של שנה שעברה ומספרת לה מה הגננת אומרת (בכל אופן, היא רואה בנות רבות בגיל הזה ואני רואה רק את ביתי)
ג. יתכן, והייתי הולכת באמת לאיבחון דידקטי. חוץ מיזה שזה יקר זה לא מזיק. אך היחס לבת שלי שווה הרבה יותר ואני מוכנה לשלם על כך.
ד. מראה את נוכחותי בגן לעיתים קרובות מאוד. רואה את היצירות של ביתי וגם של חברותיה, מפטפט עם הגננת וכו'.
ה. אני לא יודעת איך תעשי זאת, אך הגננת צריכה לדעת שביתך מדווחת לך שהיא צועקת עליה, בפעם הבאה היא תחשוב פעמיים לפני שהיא תעשה את זה...

הרבה נחת

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אוף איזה מתסכל זה נשמע.זה גן עירייה רגיל או רשת כלשהיא?
כי בגני עירייה בדרך כלל הגננות שומרות מעט על חרצובות לשונן
אני הייתי מתקשרת ל2 או 3 אמהות ומנסה לרחרח...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה