דיון הגמ"ח המרכזי - למי שחושב להשקיע???

Morris

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בלי להטיל ספק בעדיפות לחסוך בהשקעות באופן כללי, אני חושב שיש לדון אם חסכון בהשקעות יחזיק מעמד כמו בגמ"ח.
כי למעשה אם משקיעים ובסוף לא מפרישים כל חודש וחודש אז זה לא יניב כמו שצריך. וכן אם משקיעים עלולים למשוך לפני הזמן סכומים כשצריך משא"כ בגמ"ח שבד"כ אנשים לא ממהרים לקחת הלוואה.

כך שאולי יש פרקטיקה מסוימת בגמ"ח שאין בהשקעה, ולא שזה אומר שדווקא גמ"ח עדיף רק שאנשים צריכים לחשוב אם באמת יעמדו בהחלטתם להשקיע כמו שצריך.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
לא קראתי את כל האשכול...
אני רוצה לשמוע את דעתכם,
אני התחתנתי לפני תקופה, בינתיים יש לי כל חודש חיסכון של משהו באזור 4,000 ש"ח.
כרגע זה נמצא בהפקדה בגמ"ח,
תכל'ס מה שווה לי לעשות?
להשקיע? איפה? כמה? איך?
אם תוכלו לעזור לי ולייעץ עניינית בלי התפלספויות וויכוחים, מאוד אשמח!
תודה מראש לכל העונים!

rivkar

משתמש מקצוען
טוב,
קראתי את כל האשכול, די מרותקת יש לומר, כי כל הסיפור פה מאוד מעשי עבורי -
אנחנו מפקידים כל חודש קרוב ל 1000 ש"ח לגמ"ח המרכזי
ואפשר לומר שדי פתחתם לי את העיניים!!
אז קודם כל, תודה.

אשמח לעזרתכם:
אני רוצה מאוד לעשות שינוי בהפקדותי ברוח האשכול
אבל לא רוצה לעשות טעויות..... בע"ה כמובן.

1. איפה אפשר לקרוא חומר מקצועי בנושא? קופות גמל? חסכונות? השקעות?
אם תוכלו להעלות לאשכול או להפנות אותי למקורות זמינים ורציניים.

2. אחרי שקצת אכיר את המושגים ארצה להתייעץ עם מישהו מקצועי בעניין -
(המטרה שלי היא לחסוך בע"ה לחתונות של הילדים).
איזה בעל מקצוע עלי לחפש?
מן הסתם יועץ השקעות.....
אבל איך אוכל למצוא מישהו אמין שאין לו אינטרס לחברה שהוא עובד בה?
אשמח מאוד להמלצות על מישהו טוב!!
אם יש בחינם במייל / טלפון - עוד יותר טוב,
אבל תנו המלצות גם למישהו בתשלום.

המון תודה לכל המגיבים שהחכימו אותי מניסיונם ותודה מראש לכל המשיבים....!
וואו באמת כואב הלב.. מ1000 שח בחודש את יכולה להגיע לסכום יפה מאד שלך בשוק ההון!
וזה גם תשובה לכל השואלים האחרונים -
ממליצה לך על הקורסים של @השקעות R הון - חינם והמון ידע חשוב! (בדיוק התשובות לשאלות ששאלת)
יכולה גם להתיעץ איתו.. (אין לו אינטרס לחברה מסוימת)
כאן נרשמים לקורס הבא: https://docs.google.com/forms/d/1Sy...JRAwMBmMxy2d1VGI/viewform?edit_requested=true
זה האתר שלו
(לפי המחשבונים שלו את יכולה להגיע בשוק ההון עם 1000 שח לחודש אחרי 18 שנה ליותר מחצי מליון שלך! בלי הלואות ולהחזיר סכום גדול כל חודש..)
@קפה ועוגה - מ4000 אתה יכול להגיע ללמעלה מ2 מליון! (חשוב של 18 שנה)

נערך לאחרונה ב:

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ומאיפה הכסף לפרסומי הענק... עשרות אלפים בחודש
צריך להבין באופן ברור שכל ההיתכנות הכלכלית של הגמ"ח הזה מבוססת על מצטרפים חדשים, כי אחרת אין להם שום דרך בעולם להלוות את הסכומים המובטחים (למרות שהם משקיעים את כספי ההפקדות, הרווח לא מספיק גבוה בשביל להלוות את כל הסכום המובטח, ראה בהודעות לעיל).
כדי להשיג מצטרפים חדשים בדור שלנו חייבים פרסום אגרסיבי, וכך ממשיכה לה התוכנית הזו כבר 19 שנה.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
צריך להבין באופן ברור שכל ההיתכנות הכלכלית של הגמ"ח הזה מבוססת על מצטרפים חדשים, כי אחרת אין להם שום דרך בעולם להלוות את הסכומים המובטחים (למרות שהם משקיעים את כספי ההפקדות, הרווח לא מספיק גבוה בשביל להלוות את כל הסכום המובטח, ראה בהודעות לעיל).
כדי להשיג מצטרפים חדשים בדור שלנו חייבים פרסום אגרסיבי, וכך ממשיכה לה התוכנית הזו כבר 19 שנה.
אבל רק עכשיו הם עומדים בפני המבחן האמיתי
כי רק עכשיו מתחילה כמות של לווים
נקוה שהם אכן יעמדו בהלוואות...

mirimer13

משתמש פעיל
אני מכיר מישהו שמוכן לשלם הרבה כסף תמורת זכות להלוואה בגמ"ח המרכזי, אם זה רלונטי תגידו ונתקשר באישי.
לא אכפת לי לתת לו את היחידות שלי (תמורת הרבה כסף.. למה לא?)
תנו לי מייל ואתקשר איתכם

מה שאני רוצה זה הסכום שנתתי לגמ"ח +10% ריבית שנתית
תקבלו הלוואה של 160,000 + מענק של 10K
אם מתאים לכם תכתבו לי הודעה אישית או מייל יצירת קשר
1689669687698.png

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא קראתי את כל האשכול...
אני רוצה לשמוע את דעתכם,
אני התחתנתי לפני תקופה, בינתיים יש לי כל חודש חיסכון של משהו באזור 4,000 ש"ח.
כרגע זה נמצא בהפקדה בגמ"ח,
תכל'ס מה שווה לי לעשות?
להשקיע? איפה? כמה? איך?
אם תוכלו לעזור לי ולייעץ עניינית בלי התפלספויות וויכוחים, מאוד אשמח!
תודה מראש לכל העונים!
יש הרבה מאד אפשרויות טובות, אבל זה חייב להיות מותאם לנתונים האישיים והספציפיים שלכם.
אז אני ממליצה ללמוד את התחום היטב, ויש פה בפורום השקעות הרבה מאד מידע, ואפשר גם לקרוא את המאמרים שכתבתי בנושא.
ואם אתם רוצים עזרה פרטנית נטולת אינטרסים זרים אפשר לפנות אליי למייל שבחתימה שלי.

a054avi

משתמש רשום
בכל הפורום הנכבד הזה אין אחד!! שמחתן ילדים או קי???
תשאלו אותם כמה שזה חשוב!
אני שאלתי..
כולם כאן קטגורים בלי להבין!!!
אני רואה חברים שלוקחים משכנתאות ענק בשביל לחתן ילדים עם ריביות רצח 6+ אחוז (מוזמנים לבדוק) ושם בגמחים זה הרבה הרבה פחות.....
ברור שטוב להשקיע רק תמצאו לי קופת גמל ל20 שנה עם ריבית של יותר מ6 אחוז אחרי מס וניהול.... (וכאילו שזה יפטור את החידה של חצי מיליון לילד, )
בגמחים אתם גם עושים מצוה ענקית!!!!!!!!!!!!! עיינו באהבת חסד , קצת אמונה ובטחון, ולעבוד את ה' ולא להוציא הוצאת שם רע .......
בוקר טוב
כמו שאמרו, יש מספיק אשכולות על הנושא ולכן עדיף לקרוא קצת שם, אבל בכל אופן תגובה מתומצתת...
1. כבר כתבתי בהתחלה אמונה ובטחון זה א,ב. של כל יהודי וכל אחד לפי דרגתו ואם בן אדם מאמין בדרגה גבוהה אז הוא גם לא שם יחידות בגמ"ח המרכזי כי כשהוא יגיע לחיתון הילדים ה' ישלח לו ואם הוא כבר עושה חסד יש מספיק גמחי"ם לזה וגם אין שום בעיה לשים בגמ"ח המרכזי למצווה נטו (בלא להכנס לחששות פה של פרמידה וכו'), כאן מדובר על הנחת כסף בשביל לקבל הלוואות כביכול בתנאים טובים שאח"כ לא תקבל אותם וכדבריך שהריביות שוחטות וכו'
על זה כתבו פה, שאותו אדם/ חתן צעיר שקורא את כל הפרסומות שכמה זה חובת ההשתדלות כבר עכשיו 20 שנה מראש!!! לדאוג להלוואות בתנאים נוחים זה קצת שימוש ציני בדעת בני האדם כי באותו מחיר שאתה משלם מראש על חמשה ילדים בממוצע ועוד ההחזרים אח"כ בסכום מטורף, הגם שזה ללא ריבית, מעבר לאי יכולת עמידה בתנאים האלו, באותו סכום אפשר להשקיע במקומות אחרים ולהגיע כמעט! לאותו סכום שתקבל כהלוואה לסכום שהוא נטו שלך ו- כן תתפלא לשמוע בפחות הוצאות/החזרים חודשיים
2. מתוך דבריך ניכר שגם אתה לא מחתן כרגע ילדים אלא יש לך חברים שנקרעים תחת הלוואות בריביות רצח וכו' אז גם אני, מעבר לחברים, חמי שיחיה עשה לשתי בנותיו הגדולות יחידות בגמ"ח המרכזי מתוך 12 ילדיו בלע"ר מיד בהתחלה, כך שלקח את ההלוואות בין הראשונים ו- מכיוון שבזמנו ההלואות היו על סך 160 אלף וההתחייבויות אז! נעו באזור ה400 יצא שהחזיר על שתי בנות 3200 לגמח ועוד כ2000 משכנתא וניסה לשרוד בעור שיניו כ3 שנים עד ש... שתי חתניו לקחו את הכל על עצמם... ומאז בתור בעל ניסיון!!! הוא מעדיף משכנתא מאשר החזרים כאלו
[במאמר המוסגר 1. לא רוצה להכנס כעת לדיון שבעצם כל החולי הזה נובע מהמצב שבמקום שכל זוג יחתן את עצמו כל הורה מחתן 10, זה לאשכול בפני עצמו (כן, מותר לחשוב על זה...) 2. לא נכנס גם לקטע שברור שמשכנתא זה ריבית וגם בסופו של יום זה הרבה יותר החזר]
3. אני לא חושב שכולם כאן קטגורים בלי להבין, אנחנו פשוט מנסים לשים מראה למצב האבסורדי שהכניסו לראש החרדי שהלוואות זה חלק מהחיים וזה, ויש שיגידו רק זה!.... חובת ההשתדלות כי השקעות זה כמעט מוקצה מחמת מיאוס אצל הרבה אנשים, ושוב... אני מסכים שיש גמ"ח ושזה מצוה ענקית!!!! אך תנסה גם לחשוב על גמ"ח עם עצמך מה תעשה ואיך תתמודד עם החזרים מטורפים בעוד 15 - 20 שנה [אני בעד התשובה הקלאסית "ה' יעזור" אבל תגיד אותה גם כעת ואל תשים בכלל יחידות וכנ"ל] ואם עוד 20 שנה יהיה לך 6000 בחודש, תאמין לי שעכשיו יותר קל לגייס אותם.
4. לגבי השקעות, מכיוון שהרבה נפלו וזו הסיבה לרתיעה בציבור שלנו אני לא אענה מעל גבי הפורום איפה אפשר וכדאי וכמה אחוזים וכו' ובפרט שיש כאן הרבה אנשים שזה תפקידם והם יותר מקצועיים ממני רק יש כמה דברים בטוחים. 1. יש השקעות עם מספיק רווח, אנשים לא סתם כתבו את זה פה 2. אם רודפים אחריך עם השקעה על פי רוב תברח... 3. אל תחשוב שכל החברות הגדולות בעולם חייבות בדיוק את ה100 אלף שלך 4. אם זה מפורסם רק בציבור החרדי, כנראה שיש סיבה, אנא אל תתן לעוד אנשים סטיגמה אנטי השקעות
בהצלחה בחיים ומצטער מראש אם קצת ציניות נשזרה בדבריי

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בלי להטיל ספק בעדיפות לחסוך בהשקעות באופן כללי, אני חושב שיש לדון אם חסכון בהשקעות יחזיק מעמד כמו בגמ"ח.
כי למעשה אם משקיעים ובסוף לא מפרישים כל חודש וחודש אז זה לא יניב כמו שצריך. וכן אם משקיעים עלולים למשוך לפני הזמן סכומים כשצריך משא"כ בגמ"ח שבד"כ אנשים לא ממהרים לקחת הלוואה.

כך שאולי יש פרקטיקה מסוימת בגמ"ח שאין בהשקעה, ולא שזה אומר שדווקא גמ"ח עדיף רק שאנשים צריכים לחשוב אם באמת יעמדו בהחלטתם להשקיע כמו שצריך.
אפשר לעשות הו"ק לקופת גמל/ השתלמות/ כל מה שבסגנון. ואז אין הבדל בין זה לבין הגמ"ח המרכזי

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אבל רק עכשיו הם עומדים בפני המבחן האמיתי
כי רק עכשיו מתחילה כמות של לווים
נקוה שהם אכן יעמדו בהלוואות...
המבחן היותר אמיתי- זה המתחרים שצצים להם כפטריות אחר הגשם...
בעשור הראשון הם חגגו ככמעט בלעדיים...

הגולם מפראג

משתמש פעיל
שאלה למבינים
את היחידות של שני הגדולים אני גומרת בעוד שנה וחצי לשלם, את של שני הבאים בעוד ארבע וחצי שנים
האם עדיף לי להשאיר אותם בגמ"ח או להוציא עכשיו ולהשקיע כ20K -לכל אחד פחות העמלות שיגבו לי (על מה ולמה אם לבינתיים הם הרוויחו הון) כדי להשקיע בעצמי?
סתם שאלה
למה שלא תקחי את ההלוואה ותשקיעי אותה בשוק ההון?
אם כבר חיכית את כל השנים האלו..

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

הגיע זמן הגאולה • אתגר 50

לוח מודעות

למעלה