דיון הגמ"ח המרכזי - למי שחושב להשקיע???

רק רוצה לראות

משתמש חדש
1689546423264.png

רק רוצה לראות

משתמש חדש

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח לפירוט תודה
@מקצועי בלבד +1 בבקשה
נשמח לשמוע
בגדול זה הנושא של השקעה פאסיבית מול השקעה אקטיבית.
שהמחקרים הוכיחו שבטווח ארוך רוב מוחלט של ההשקעות האקטיביות מניבות תשואה יותר נמוכה מהשקעה פסיבית במדד מניות רחב.
ואין מה להתייחס לנתונים של שנים ספורות.
והרחבתי על הנושא במספר מקומות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה לדעתי התחזית הכי אופטימית שאני רואה [שימו לב יש ניכוי מס]
הסיכוי שאתה יכנס בשנה הנכונה ואתה תצא בדיוק בשנה הנכונה איננו הכי גבוה
זה עדיין סכום לא קטן אבל יותר מתקרב לחצי ממה שהצהרת בתחילת הדברים...
זה לא מדויק.
השקעה פסיבית במניות לטווח ארוך היא לכאורה נותנת תשואה ממוצעת של מינימום 7% לשנה.
אבל אם בודקים הרבה טווחי זמן אז הממוצע לשנה זה באזור 10% לשנה.
ובטווחים מסוימים גם היה כמובן תשואה ממוצעת אפי' יותר גבוהה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני רואה שאנשים פה ממש מזלזלים ברעיון הגמ"ח המרכזי,
אז ככה הגמ"ח המרכזי לא נועד לאלו שמשקיעים כספים כלומר אלו שיש להם כסף מיותר להשקיע אלא לאנשים שאין להם כסף ורוצים לחתן ילדים עם הלוואות משתלמות
ונסביר אננין כיום לצורך העניין מפקיד בגמ"ח המרכזי 1200ש"ח מידי חודש ס"ה הפקדה 230,400 ש"ח אני מקבל בתמורה שלוש הלוואות שך 320,00 ש"ח אם נחשב בריבית של 4.5 (היום זה כמעט שתי אחוז יותר) לחמש עשרה שנה אני משלם 130,00 ש"ח ריבית ואם נעשה את זה לעשרים וחמש שנה אני משלם כ180,000 ש"ח ריבית על כל הלוואה על שלוש הלוואות אני משלם בין390,00 ל520,00 ש"ח ואילו בגמ"ח המרכזי אני משלם על בל הלוואה ס"ה 19,000+ש"ח כפול שלושכ58,000 ש"ח
אם אני ישקיע את הכסף שאני מפקיד בגמ"ח המרכזי לפי איך שציינתי לעיל 1200ש"ח ב192 תשלומים אני לא יגיע בחיים לרווח שאני חוסך בתשלומי הריבית במיוחד אחר ניכוי מס [ולפני הנידון של מעשרות]
אז נעשה חישוב לפי הנתונים שכתבתי בהודעה קודמת.
בהנחה של תשואה ממוצעת של 7% לשנה אז בהפקדה חודשית של 1200 ש"ח למשך 16 שנים ועד שהילד מגיע לגיל 21 אז יהיה לו 602,675 ש"ח.
מה שאומר שבמקום לקחת הלוואה של 960,000 ש"ח מהגמ"ח המרכזי [320,000 ש"ח * 3] הוא יצטרך לקחת הלוואה רק של 357,325 ש"ח, ככה שבכל מקרה זה פחות ממה שהיה צריך לשלם אם היה מצטרף לגמ"ח המרכזי.
ובהנחה של תשואה ממוצעת של 10% לשנה אז בהפקדה חודשית של 1200 ש"ח למשך 16 שנים ועד שהילד מגיע לגיל 21 אז יהיה לו 917,093 ש"ח.
מה שאומר שבמקום לקחת הלוואה של 960,000 ש"ח מהגמ"ח המרכזי [320,000 ש"ח * 3] הוא יצטרך לקחת הלוואה רק של 52,907 ש"ח!!!
ובהנחה של תשואה ממוצעת של 12% לשנה אז בהפקדה חודשית של 1200 ש"ח למשך 16 שנים ועד שהילד מגיע לגיל 21 אז יהיה לו 1,215,176 ש"ח!!!
מה שאומר שבמקום לקחת הלוואה של 960,000 ש"ח מהגמ"ח המרכזי [320,000 ש"ח * 3] יהיה לו עודף של 255,824 ש"ח!!!

ואמנם החישובים פה הם לפני מס, וזה מהסיבה הפשוטה שבהשקעה בצורה טובה אפשר שלא לשלם מס כלל, או קצת מאד.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אז נעשה חישוב לפי הנתונים שכתבתי בהודעה קודמת.
בהנחה של תשואה ממוצעת של 7% לשנה אז בהפקדה חודשית של 1200 ש"ח למשך 16 שנים ועד שהילד מגיע לגיל 21 אז יהיה לו 602,675 ש"ח.
מה שאומר שבמקום לקחת הלוואה של 960,000 ש"ח מהגמ"ח המרכזי [320,000 ש"ח * 3] הוא יצטרך לקחת הלוואה רק של 357,325 ש"ח, ככה שבכל מקרה זה פחות ממה שהיה צריך לשלם אם היה מצטרף לגמ"ח המרכזי.
בנוסף למה שכתבת
נניח שהילד הגיע לגיל 21 ואז מקבלים הלוואה של 240K
מתוכם (כ20K מענק)
מה שיוצא שצריך להחזיר 220K בהחזרים של 2000 שקל בחודש(ונניח עכשיו בצד את ההשלכות של מחנק האשראי , ועוד)
יוצא שבמשך כ9 שנים!, צריך להחזיר 2000 שקל בחודש,
+ 300 שקל במשך 18 שנים(6 יחידות כל אחת על סך 50 שקלים, במסלול פריסה מורחבת)

עכשיו נעשה חשבון אחד מול השני..
מחשבון ריבית דריבית:
18 שנים ראשונות הפקדה של 300 שקלים בחודש:

1689577809761.png

לאחר 18 שנה של הפקדה של 300 שקלים בחודש,
הילד/ה מתחתן וצריך את אותם 240K המדוברים,
אני לוקחת הלוואה מהבנק (משכנתא על הדירה הקיימת שלי) של 240K, בפריסה של 20 שנה, והחזר של כ1300 שקל בחודש,(תמחרתי ריבית של 3 אחוז שזה בטווח של האינפלציה... )
כעת נותר לי עוד 700 שקל בחודש "פנויים" (אם הייתי לוקחת הלוואה מהגמח הייתי צריכה להחזיר, 2000, כעת אני מחזירה לבנק 1300, ולהשקעה אני מוסיפה עוד 700 שקל - למשך 9 שנים נוספות...
אני שמה בהפקדה חד פעמית את הכסף אחרי ניקוי המס (למרות שכמו ש@מקצועי בלבד טוענת אפשר לחמוק ממנו..)
1689579376099.png

כעת אני צריכה לפרוע את החוב שנותר לי במשכנתא,

1689579436672.png

אני פותחת את לוח הסילוקין(אני רוצה לפרוע אחרי 9 שנים = 108 חודשים - שאז הייתי מסיימת את החזר ההלואה לגמח המרכזי..)
1689579600825.png

ונותר לי 150446 חוב לבנק,
אבל יש לי !!
322 K !
אני פורעת את יתרת ההלוואה (לא ככ מתמצאת בעמלות פירעון אבל נניח עוד 10 אלף שקל... ונראה לי שדי הגזמתי ביחס לסכום..)
אני נישארת אחרי הסיפור הנל, עם 140K!!
שאותם אני יכולה לחזור ולהשקיע ....

נ.ב. לגבי השקעה מכספי מעשרות עבור נישואי ילדים, שכל אחד יעשה כעצת רבו...

• תודה
Reactions: szn

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

rivkar

משתמש מקצוען
חוץ מזה שאני מפרישה לגמח ממעשרות,
לבנק אי אפשר
לפחות אני תורמת לגמח
שיהיה לך בהצלחה
ומאחלת לך שבזמן נשואי הילדים לא יצטרכו לתרום לך ולתת לך מעשרות..
כל אחד צריך קודם כל לדאוג לגמח הפרטי שלו..

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
לא קראתי את כל התגובות, אבל השתכנעתי שאנחנו שנים רבות משלמים לגמח המרכזי וזה לא הכי משתלם...
אשמח לדעת האם יש אפשרות בכלל למשוך את מה שהופקד??
לא נשמע לי בכלל שיש אפשרות כזו.
אודה מאד למידע בענין

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
באו תביאו עובדות מאנשים שמחתנים ילדים שמתים לקחת הלאות ואין להם מאיפה לא השקיעו בגמחים,
מאיפה הם פורעים את החובות?
ואילו השקעות כולם נגד !!!
מי נגד השקעה פאסיבית בשוק ההון?
למבינים באמת... הרווחים הנורמלים בקופות חסכון הם 5-7 אחוז מקסימום ...... תבדקו !!
בדקתי.
הרבה יותר.
תכלס ברור שלהשקיע בגמחים זה מצוין , ובמיוחד שאפשר ממעשרות, ושמקבלים בסוף 50 אחוז החזר,
על שחיקת ערך הכסף שמעת?
בדקת אם קיים סיכון שלא תקבל בכלל הלוואה?

קובי הלוי

משתמש רשום
זה לדעתי התחזית הכי אופטימית שאני רואה [שימו לב יש ניכוי מס]
הסיכוי שאתה יכנס בשנה הנכונה ואתה תצא בדיוק בשנה הנכונה איננו הכי גבוה
זה עדיין סכום לא קטן אבל יותר מתקרב לחצי ממה שהצהרת בתחילת הדברים...
בנוסף למה שכתבת
נניח שהילד הגיע לגיל 21 ואז מקבלים הלוואה של 240K
מתוכם (כ20K מענק)
מה שיוצא שצריך להחזיר 220K בהחזרים של 2000 שקל בחודש(ונניח עכשיו בצד את ההשלכות של מחנק האשראי , ועוד)
יוצא שבמשך כ9 שנים!, צריך להחזיר 2000 שקל בחודש,
+ 300 שקל במשך 18 שנים(6 יחידות כל אחת על סך 50 שקלים, במסלול פריסה מורחבת)

עכשיו נעשה חשבון אחד מול השני..
מחשבון ריבית דריבית:
18 שנים ראשונות הפקדה של 300 שקלים בחודש:

צפה בקובץ המצורף 1423991

לאחר 18 שנה של הפקדה של 300 שקלים בחודש,
הילד/ה מתחתן וצריך את אותם 240K המדוברים,
אני לוקחת הלוואה מהבנק (משכנתא על הדירה הקיימת שלי) של 240K, בפריסה של 20 שנה, והחזר של כ1300 שקל בחודש,(תמחרתי ריבית של 3 אחוז שזה בטווח של האינפלציה... )
כעת נותר לי עוד 700 שקל בחודש "פנויים" (אם הייתי לוקחת הלוואה מהגמח הייתי צריכה להחזיר, 2000, כעת אני מחזירה לבנק 1300, ולהשקעה אני מוסיפה עוד 700 שקל - למשך 9 שנים נוספות...
אני שמה בהפקדה חד פעמית את הכסף אחרי ניקוי המס (למרות שכמו ש@מקצועי בלבד טוענת אפשר לחמוק ממנו..)
צפה בקובץ המצורף 1424009
כעת אני צריכה לפרוע את החוב שנותר לי במשכנתא,

צפה בקובץ המצורף 1424010
אני פותחת את לוח הסילוקין(אני רוצה לפרוע אחרי 9 שנים = 108 חודשים - שאז הייתי מסיימת את החזר ההלואה לגמח המרכזי..)
צפה בקובץ המצורף 1424011
ונותר לי 150446 חוב לבנק,
אבל יש לי !!
322 K !
אני פורעת את יתרת ההלוואה (לא ככ מתמצאת בעמלות פירעון אבל נניח עוד 10 אלף שקל... ונראה לי שדי הגזמתי ביחס לסכום..)
אני נישארת אחרי הסיפור הנל, עם 140K!!
שאותם אני יכולה לחזור ולהשקיע ....

נ.ב. לגבי השקעה מכספי מעשרות עבור נישואי ילדים, שכל אחד יעשה כעצת רבו...
ראשית כל בהצלחה
שנית מפקידים 15 שנה 300 על כל ילד ומחזירים 1590 על כל 240 אלף ועכשיו תעשו חישוב מחדש!

חי 523

משתמש פעיל
מאיפה הם פורעים את החובות?

מי נגד השקעה פאסיבית בשוק ההון?

בדקתי.
הרבה יותר.

על שחיקת ערך הכסף שמעת?
בדקת אם קיים סיכון שלא תקבל בכלל הלוואה?
בכל הפורום הנכבד הזה אין אחד!! שמחתן ילדים או קי???
תשאלו אותם כמה שזה חשוב!
אני שאלתי..
כולם כאן קטגורים בלי להבין!!!
אני רואה חברים שלוקחים משכנתאות ענק בשביל לחתן ילדים עם ריביות רצח 6+ אחוז (מוזמנים לבדוק) ושם בגמחים זה הרבה הרבה פחות.....
ברור שטוב להשקיע רק תמצאו לי קופת גמל ל20 שנה עם ריבית של יותר מ6 אחוז אחרי מס וניהול.... (וכאילו שזה יפטור את החידה של חצי מיליון לילד, )
בגמחים אתם גם עושים מצוה ענקית!!!!!!!!!!!!! עיינו באהבת חסד , קצת אמונה ובטחון, ולעבוד את ה' ולא להוציא הוצאת שם רע .......

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה