השקעות הגמח המרכזי, מה היחס אליו פה?

מצב
הנושא נעול.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
המפקידים יקבלו את כספי ההפקדה חזרה, אין סיבה שלא. אולי הלוואות כבר לא יוכלו לקבל, נו.... שווה את הסיכון...
דבר ראשון כנראה שלא יקבלו את הכול כי יש גם הוצאות תפעול.
דבר שני אם הכסף יהיה בהלוואות אז יכול לקחת הרבה זמן עד שכולם יקבלו את החלק מהכסף בחזרה.
דבר שלישי לעניין האם זה שווה את הסיכון, בוא קודם כל נכיר בזה שיש סיכון ואחרי זה נבדוק כמה הוא, ואחרי זה נבדוק האם זה שווה.

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
על ההתחלה אני רואה פשוט שטויות וחוסר הבנה בסיסי ולכן אין טעם לקרוא.
אני חיכיתי לאחד שמדבר לעניין וכך עשית אבל עדיין לפי מה שכתבת אני ממש לא חושב שאתה מבין בתחום.

אם אתה היחיד שמבין חבל להמשיך בדיון...

ראובן 23

משתמש מקצוען
ברגע שהמטרה היא שיהיה כסף בחשבון כדי שיוכלו לעמוד ביעד ההלוואות אז אין סיבה להוציא את הכסף כדי שהכסף יחזור לפי התכנון אפשר פשוט להשאיר בחשבון.
אני מעוניין שבן אדם שאני חייב לו הלוואה
יקבל אותה כבר, ויתחיל להחזיר את הקרן, כדי שלא יווצר לי לחץ שהרבה אנשים ביחד רוצים את מלוא סכום ההלוואה שלהם.
ואני יפשט, כשאני נותן לבן אדם 240k בעצם הלוואתי לו 180k (60kזה ההפקדות שלו) .
אחרי חודש הוא חייב לי רק 178.5 ואחרי חודש נוסף 177 וכן הלאה,
אז אני לא רוצה להוציא לכולם ביחד 180kאלא להקדים לבן אדם את ההלוואה כרגע שאין לי לחץ כדי שיתחיל להחזיר

אקסלטיים

משתמש מקצוען
אני חושב שיש כאן תרמית שכולנו נפסיד ממנה ולכן אני מרגיש חובה לדון כאן בפורום בנושא ונחייה ונראה מי צודק.
זה בדיוק ההבדל בין מי שחושב למי שיודע.
אני חוזר שוב, מקובל עלי דעות שונות, ובפרט שאין לי שום קשר ישיר או עקיף לגמח המרכזי, רק ביקשתי ממך בקשה קטנה, לך למשרדים שם, ותשב עם הרואה חשבון, ואחר תאמר את דעתך. ואז תהפוך מאחד שחושב לאחד שיודע.

מבחינתי תם העניין (כמובן עד שתהיה שם).

בהצלחה

ראובן 23

משתמש מקצוען
אגב עכשיו בזמן שהריבית עולה, יותר רואים את הנחיצות והעזרה שהגמ"ח המרכזי מביא להורים בנשואי הילדים.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
אני מעוניין שבן אדם שאני חייב לו הלוואה
יקבל אותה כבר, ויתחיל להחזיר את הקרן, כדי שלא יווצר לי לחץ שהרבה אנשים ביחד רוצים את מלוא סכום ההלוואה שלהם.
ואני יפשט, כשאני נותן לבן אדם 240k בעצם הלוואתי לו 180k (60kזה ההפקדות שלו) .
אחרי חודש הוא חייב לי רק 178.5 ואחרי חודש נוסף 177 וכן הלאה,
אז אני לא רוצה להוציא לכולם ביחד 180kאלא להקדים לבן אדם את ההלוואה כרגע שאין לי לחץ כדי שיתחיל להחזיר
בשנים הראשונות לא היה חובה לתת לאף אחד וזה שהם נתנו זה אך ורק במסלולים פרטניים לאנשים והם עשו את זה נטו לפי מלאי המזומנים שלהם, אז מצטער קושי אין כאן.

והטענה שלך שיש כאן רווח, זה רווח כי הוספת אנשים בתוכניות אחרות שאתה בכלל לא מחויב להם וזה נכון שהם הרוויחו קצת כי נשאר קצת מההפקדות בקרן.

הטענה שלך הייתה נכונה במקרה שמתחיל להגיע הזמן שאנשים שהפקידו לפני 20 שנה מתחילים לחתן אז לקרן חשוב לתת כמה שיותר מהר אחרי שעבר ה20 שנה כדי שיהיה פיזור של ההלוואות על זמן יותר ארוך אבל זה נכון רק אחרי 20 שנה.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
זה בדיוק ההבדל בין מי שחושב למי שיודע.
אני חוזר שוב, מקובל עלי דעות שונות, ובפרט שאין לי שום קשר ישיר או עקיף לגמח המרכזי, רק ביקשתי ממך בקשה קטנה, לך למשרדים שם, ותשב עם הרואה חשבון, ואחר תאמר את דעתך. ואז תהפוך מאחד שחושב לאחד שיודע.
אם אני משקיע בנסדק אני צריך ללכת למשרדים של החברות שמרכיבות את הנסדק או שמספיק לקרוא דוחות....

אתה הלכת ואשמח אם תוסיף דברים שיוסיפו לכולנו.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
אגב עכשיו בזמן שהריבית עולה, יותר רואים את הנחיצות והעזרה שהגמ"ח המרכזי מביא להורים בנשואי הילדים.
לדעתי גם בנושא הזה הבשורה שלהם מוגבלת כי הרבה הורים שיכולים לקחת משכנתא בפריסה ל30 שנה יעדיפו לשלם לחודש על 240 אלף שח בריבית ממוצעת של 4 אחוז ישלמו לחודש 1145
לעומת הגמח המרכזי שהפריסה שלו על הסכום הזה נע בין 2400 לחודש ל1560 לחודש. וחשוב להדגיש שזה אחרי שחלק מהכסף נשאר אצל הקרן שזה ריבית לכל דבר (אמנם לא ריבית הלכתית אבל ריבית ממשית)

אקסלטיים

משתמש מקצוען
@אקסלטיים האם לא שווה יותר להפקיד מגיל שלש לעוקב מדד S&P לדוגמא? זה לא יוצא יותר טוב, בהתחשב שממשיכים לשלם בגמח למשך כ-30 שנה
על פניו מדד הS&P הוכיח אכן לאורך זמן שזה שווה, כמו עוד השקעות בנדלן וכדו'
מאד יכול להיות שהגמח המרכזי זו לא הבשורה המומלצת בשביל לחתן בכבוד כמו שאתה כותב שצריך לשלם 30 שנה. אבל אני רוצה לשלול את האפשרות שהגמח המרכזי זו הונאה ח"ו.
זה עוד אופציה לחתן בכבוד, וצריך להכניס אותו לסל החלטות.
בהצלחה

גלינג

משתמש סופר מקצוען
אם הם היו נותנים הלוואות מוקדמות (אין לזה היתכנות) אז היית יכול לטעון שהם מורידים מהלחץ שהולך להיות בשנים הקרובות.
לא מבין את הויכוח. המציאות היא שבכל תקופה שיש להם אפשרות הם מקדימים הלוואות.
בעבר קיבלתי הלוואה מוקדמת (מאד) ולאחרונה קיבלתי מכתב על אפשרות להקדים הלוואות נוספות.
ם לוקחים שליש מהכסף של ההפקדות וזה ממש לא מתחיל להספיק ואין שום סיבה שבאיזה שהוא שלב זה יספיק כל עוד שהתוכנית העסקית היא תלויה בצמיחה של מפקידים.
חצי מהמסלול הקלאסי ושליש מהסלול המורחב.
מדובר בקרוב ל3,000 ₪ ליחידה וזה לא מספיק???? (X450,00 יחידות לדבריהם)
מלבד זאת הם בנויים גם על תרומות.
זה בדיוק כמו לומר שזה לא הפסד כלכלי כי ממילא חשבתי לקנות בזה גלידה....
ברור שכסף המיועד לרכישת גלידה לא נמדד ביחס לאינפלציה העתידית.

ועוד דבר.. בחייך גם אם אתה מאסטר בתחום.
BDO זיו האפט נשמע משכנע יותר מניק בפרוג..

נערך לאחרונה ב:

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
לא מבין את הויכוח. המציאות היא שבכל תקופה שיש להם אפשרות הם מקדימים הלוואות.
בעבר קיבלתי הלוואה מוקדמת (מאד) ולאחרונה קיבלתי מכתב על אפשרות להקדים הלוואות נוספות.
לפני שיש את העומס הגדול ברור שהם מעדיפים להקדים הלוואות הבעיה היא שמתחיל העומס הגדול מהחתונות שלזה נועד הגמח, שם כבר אי אפשר להקדים הלוואות כי עדיין לא התחתנו. וברגע שמתחיל העומס חייבים את הפירמידה.
חצי מהמסלול הקלאסי ושליש מהסלול המורחב.
מדובר בקרוב ל3,000 ₪ ליחידה וזה לא מספיק???? (X450,00 יחידות לדבריהם)
מלבד זאת הם בנויים גם על תרומות.
הפתרון היחיד הוא פירמידה. אין כאן שום דבר אחר חוץ מזה.

לגבי התרומות בשביל שהם לא יצטרכו להיות פירמידה בתנאי השוק כרגע צריך סכומים הסטרונמיים שאני לא מאמין שיש להם תרומות בהיקף כזה, במיוחד שצריך שהיקף התרומות יגדל בהיקף ההלוואות שצריך לספק.
ועוד דבר.. בחייך גם אם אתה מאסטר בתחום.
BDO זיו האפט נשמע משכנע יותר מניק בפרוג..
אני לא מאסטר בתחום, רק פשוט כל אדם ממוצע שמתעסק בשוק ההון (לא רק משקיע) יגיד לך דברים כאלו. במקרה שהוא מכיר איך הגמח עובד

ולגבי המשרד רואי חשבון צריך להבין משהו אחד אין שום קשר בין אישור רואה חשבון לסיכון שקיים בתוכנית הכלכלית שלך.
זה בדיוק כמו שחילוני יגיד לך שהמטבח כשר כי משרד הבריאות מאשר....

גלינג

משתמש סופר מקצוען
הפתרון היחיד הוא פירמידה. אין כאן שום דבר אחר חוץ מזה.
חבל שאתה לא עונה לענין, אלא משתבלל עם דעותיך..
ולגבי המשרד רואי חשבון צריך להבין משהו אחד אין שום קשר בין אישור רואה חשבון לסיכון שקיים בתוכנית הכלכלית שלך.
זה בדיוק כמו שחילוני יגיד לך שהמטבח כשר כי משרד הבריאות מאשר....
היתכנות כלכלית לעסק איננה תחום לאנליסטים.
אם תקרא טוב את החומרים שלהם תגלה שיש גם ליווי של חברות לפיננסים.

אבל משומה לא מרגיש שאתה בעל אינטרס נקי שבא להציל את העם.
אולי אני טועה
(ואולי לא...)

נערך לאחרונה ב:

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
חבל שאתה לא עונה על משתבלל עם דעותיך..
אני באמת מנסה לענות ואפילו לפרט, אני לא מבין מה הרגשת שלא עניתי לך.

בכל מקרה אני יפרט גם אם ייקחו מכולם חצי מההפקדות זה פשוט לא מתקרב להספיק ולכן אני לא רואה שום היתכנות כלכלית להגמח המרכזי בלי פירמידה.
היתכנות כלכלית לעסק איננה תחום לאנליסטים.
אם תקרא טוב את החומרים שלהם תגלה שיש גם ליווי של חברות לפיננסים.
אבל מה רמת הסיכון והסבירות שהמערכת לא תיפול זה בדיוק מקצוע של אנליסטים ויועצי בתחום ההשקעות.

אם יש לך חומרים על ליווי של חברות השקעות וכדומה אשמח שתשלח לי אני לא מצאתי.

אני דבר אחד שאני רואה באתר שלהם זה מטעם רו"ח
המודל הכלכלי שנבנה אשר כולל את כל נתוני העבר של הגמ"ח … וכן תחזית תזרים מזומנים ל-50 שנים החל מיום 1 בינואר 2016, עומד בכל הכללים שעל בסיסם נבנה המודל ובהתאם לכך … הגמ"ח יוכל לעמוד בכל התחייבויותיו.

זה סך הכול אומר שהמודל הכלכלי שכולל את העבר וגם את התחזית על העתיד כרגע עומד בכלל הכללים של המודל הכלכלי "ובהתאם לכך" הגמח גם יוכל לעמוד בכל התחייבויותיו. מה שחסר זה מה יקרה אם יהיה שינוי ומשהו לא ילך לפי המסלול של המודל הכלכלי....

אני שואל שאלה פשוטה אם יש תשובה על זה אז אני מסכים איתך.

האם במקרה שהציבור יחליט להפסיק להפקיד לשם מכל מיני סיבות האם המערכת תקרוס או שלא. זה כל הנידון.
אבל משומה לא מרגיש שאתה בעל אינטרס נקי שבא להציל את העם.
אולי אני טועה
אני לא מנסה לטהר את שמי אתה יכול לחשוב שאני בעל אינטרס למרות שלדעתי אני לא.

בכל מקרה החכמה היא לדון לגוף הדברים ולא לומר אתה בעל אינטרס וממילא הטענות לא נכונות.

נערך לאחרונה ב:

גלינג

משתמש סופר מקצוען
אני באמת מנסה לענות ואפילו לפרט, אני לא מבין מה הרגשת שלא עניתי לך.

בכל מקרה אני יפרט גם אם ייקחו מכולם חצי מההפקדות זה פשוט לא מתקרב להספיק ולכן אני לא רואה שום היתכנות כלכלית להגמח המרכזי בלי פירמידה.
ענין ההפקדות דובר על הוצאות הגמ"ח.
קח מחשבון ובדוק נא כמה זה 3,000 ₪ (ממוצע) כפול 450,000 יחידות.
אח"כ תקזז כמה כסף שאתה רוצה כי הוא עוד לא נכנס ותחזור.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
ענין ההפקדות דובר על הוצאות הגמ"ח.
קח מחשבון ובדוק נא כמה זה 3,000 ₪ (ממוצע) כפול 450,000 יחידות.
אח"כ תקזז כמה כסף שאתה רוצה כי הוא עוד לא נכנס ותחזור.
אתה פשוט לא הבנת מה שאני כתבתי.

אני יפרט ברגע שנכנס לגמח 3000 שח ונניח שזה נהפך להון עצמי של הגמח ואין שום הוצאות, אבל הגמח הצטרך להביא הלוואה של 40 אלף שח, אתה מבין את הפרדוקס או שלא.

לא משנה אם זה יהיה כפול 450 אלף או כפול מיליון כי בסוף אם זה כפול 450 אלף אז צריך להביא כפול 450 אלף הלוואות ואם כפול מיליון אז צריך כפול מיליון.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כל תקופה צץ פה ניק חדש שבטוח שגילה את אמריקה והוא החכם שגילה את כל הבעיות בגמ"ח (דרך כלל אנשים צעירים שיודעים הכל), דנים ודנים עד שהכל נרגע ושוב חוזר חלילה. אפשר להסתכל בכל האשכולות על הנושא.

אליהו ליכטנשטיין

משתמש מקצוען
כל תקופה צץ פה ניק חדש שבטוח שגילה את אמריקה והוא החכם שגילה את כל הבעיות בגמ"ח (דרך כלל אנשים צעירים שיודעים הכל), דנים ודנים עד שהכל נרגע ושוב חוזר חלילה. אפשר להסתכל בכל האשכולות על הנושא.
אני רואה את העניין בדיוק הפוך דבר ראשון

כל כמה שעות צץ פה ניק שחוזר על הטענה שכבר היה פה כמה אשכולות על הנושא.

דבר שני

אני קראתי כמה אשכולות על הנושא ובדיוק זה הסיבה שזה עוד יותר מפריע לי כי אין כאן שום אשכול שהדיון נשאר ענייני בלי טענות חיצוניות שמבלבל את הקוראים.

אם אתה חושב שיש מישהו שענה על העניין בצורה טובה אשמח שתביא קישור ואני יקרא בשקיקה.

מ. י.

משתמש מקצוען
מענין אותי לדעת, כמה יחידות עשיתם בגמ"ח המרכזי?

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה