דרוש מידע הגיעו לי שני מיילים במהלך השבת..

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
את יכולה לכתוב לה בנימה חברית-
"היי, אני שומרת שבת/ חרדית ולכן לא הגבתי לך למייל ולא ראיתי אותו. אשמח אם בפעם הבאה תכתבי לי מייל רק במוצ"ש או בשישי.. :)
ברוך שכיוונתם...זו התשובה הכי טובה, ולענ"ד עדיף שלא לכתוב חרדי/ת אלא שומר/ת שבת, וכמובן שאין מה להתבייש עם זה שאנחנו חרדים אך כדי שיהיו מהדברים הנכנסים אל הלב...

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
פרנסה מהשמים, לא מהלקוח...
ובפרט שהשבת היא מקור הברכה, מי שמכבד אותה ומתגאה בה, היא תכבד אותו בכפליים.
ככה אדם מתחזק עוד ועוד במידת הבטחון - ולא מפחד כלל, דוקא זו ההזדמנות.

לדעתי, לא צריך להתבייש, אלא לכתוב כך:
"השבת היא מקור הברכה ויסוד האמונה של העם היהודי, אני מאמינה בזה מאד, ולכן אבקש לא לשלוח לי מייל בשבת."
ככה, פשוט וחלק [בלי שום גינונים מיותרים]. ולהיפך, יש סיכוי שהעוצמה במילים אלו, תשנה אצלה משהו. שווה לנסות.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
פרנסה מהשמים, לא מהלקוח...
ובפרט שהשבת היא מקור הברכה, מי שמכבד אותה ומתגאה בה, היא תכבד אותו בכפליים.
ככה אדם מתחזק עוד ועוד במידת הבטחון - ולא מפחד כלל, דוקא זו ההזדמנות.
לא בקטע של פחד מעזיבת לקוחות או ממחסור בפרנסה.
כן בקטע של לא לפגוע ולא להפןך אדם תמים ומסכן לאנטי.

ככה, פשוט וחלק [בלי שום גינונים מיותרים]. ולהיפך, יש סיכוי שהעוצמה במילים אלו, תשנה אצלה משהו. שווה לנסות.
זה נורא פוגע ומעליב, נורא.
אפשר לכתוב את הרעיון רק בנימה מרוככת.
אם זה לא משהו שנעשה במזיד, אין עניין להתקיף. יש עניין להסביר.

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לא בקטע של פחד מעזיבת לקוחות או ממחסור בפרנסה.
כן בקטע של לא לפגוע ולא להפןך אדם תמים ומסכן לאנטי.

זה נורא פוגע ומעליב, נורא.
אפשר לכתוב את הרעיון רק בנימה מרוככת.
אם זה לא משהו שנעשה במזיד, אין עניין להתקיף. יש עניין להסביר.

לא פוגע ולא מעליב, מנסיון.
אם אתה מאמין ובוטח, ה' ידאג לכך שדבריך יתקבלו כהוגן ובהבנה.

חוץ מזה, אין באותו לשון שם שום נימה של כעס וכדו', אלא של בקשה החלטית - כנוסח המקובל בזמנינו בהרבה ענייני עסקים שונים [ככה שלא שייך כאן המושג של "דברי חכמים בנחת נשמעים"].

נערך לאחרונה ב:

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
כשאני מקבלת מיילים מרשימות תפוצה בשבת, זה מקומם אותי ברמות על!! כי מדובר בתפוצה רחבה וממש לא דחוף לעשות את זה דווקא בשבת! ובעייני זה הפרת סטטוס קוו של עבודה בשבת ולכן במקרים האלו אני לא אסרטיבית בכלל
פעם כתבתי למישהי:

לא שולחים מיילים לרשימות תפוצה בעיצומה של השבת.
מתאים לשים לב לכל קהלי היעד בארצנו הקטנה.
שבוע טוב!

והיא ענתה:

תודה על ההערה
בהחלט אקח זאת לתשומת ליבי
מערכת אוטומטית שתיכנתתי מראש שלחה את המייל
אך אני מקבלת לגמרי את הנקודה שהעלת
עמך הסליחה
שיהיה שבוע נפלא

והיה גם מייל בראש השנה ר"ל אבל לא הצלחתי למצוא אותו, שם גם הייתה גם התנצלות באותה רוח שמדובר במערכת אוטומוטית וכו'

rg1212

משתמש פעיל
בכל מקרה, אם את בוחרת להגיב על העניין -ואני אישית חושבת שכך ראוי, בצורה נעימה וקלילה כמובן - חושבת שהתגובה לא צריכה להיות 'אני חרדית' אלא 'אני שומרת שבת'.
לייצג את השבת כאקט חרדי זה לחטוא לאמת, וגם- מגוחך. השבת היא אחת היסודות הכי בסיסיים ביהדות, ואחוזים גבוהים מאד במגזר החילוני שומרים אותה, שלא לדבר על המגזר הדתי.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אחד- ממישהי חרדית ששולחת טיפים,
כתבתי לה שמכיון שאני לא חושדת בה בפריקת עול, אני מבינה שהמערכת האוטומטית שלחה את המייל.

הבעיה עם המייל השני.
מייל מלקוחה חילונית:(

מתלבטת איך לכתוב לה משהו שמצד אחד לא מתעלם מכך ששלחה בשבת (היא לא יודעת שאני חרדית כי לא נפגשנו).
ומצד שני- לא לפגוע בה, אלא לעזור שלא תשלח מיילים בשבת.

או שעדיף לא לכתוב כלום?

כלומר מה המטרה?
למחות על חילול שבת?
להחזיר אותה בתשובה?

חשבתי לכתוב שאני שומרת שבת, ואינני מקבלת מיילים בשבת.
אשמח להתכתב איתה במשך השבוע.
לא בטוח שהלכתית זאת אשמת המקבל.
לא בטוח שהמחאה תתקבל בכלל, או שמטרתה תובן.
(נתקלתי בחשש דומה בהדסטארט, ב"ה איש לא תמך בקמפיין בשבת)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
טוב, גיבשתי לי איזו תגובה.

אכתוב שלא עניתי לה למייל כי אני שומרת שבת ולא מקבלת מיילים בשבת.

ואמשיך לכתוב לה בענין הנוכחי.

ככה גם הבעתי מחאה קלה, גם לא גערתי בה,
וגם נתתי לה בחירה לא להתייחס לנ"ל אם היא תובך, אלא לענות לי עניינית לגבי העבודה.

מחכה למחר..:)

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק התלבטתי אם לפתוח אשכול.
אני גרה בבני ברק אבל המספר טלפון שייך לאזור אור יהודה נראה לי. לא ברור למה אבל זה מה יש.
בחודשים האחרונים בהרבה מן השבתות או החגים שהיו אני מגלה במוצ"ש שיחה שלא נענתה. המספרים לא חוזרים על עצמם. בד"כ בשעות הצהריים. וזה קורה רק בשבת!
מה הייתם עושים?

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
בדיוק התלבטתי אם לפתוח אשכול.
אני גרה בבני ברק אבל המספר טלפון שייך לאזור אור יהודה נראה לי. לא ברור למה אבל זה מה יש.
בחודשים האחרונים בהרבה מן השבתות או החגים שהיו אני מגלה במוצ"ש שיחה שלא נענתה. המספרים לא חוזרים על עצמם. בד"כ בשעות הצהריים. וזה קורה רק בשבת!
מה הייתם עושים?
שום דבר.
מי שמחפש אותכם שינסה שוב...

giligil

משתמש מקצוען
תכתבי שאת שומרת תומ"צ וזה פוגע בריגשותייך.

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כותבת משני צדדים
מצד אחד כבעלת עסק עם מערכת דיוור אוטומטי ממוספרת
תקלה יצאה תחת ידי
ומייל שנשלח אחרי X ימים יצא ונשלח בשבת [ללא מעשה אדם, כמובן, אלא מתוכנת מראש].
ב"ה קבלתי על כך הערה מיידית
כך יכולתי לעדכן את החברה שתהיה הוראה חד משמעית ללוח השנה שלעולם לא יצא מייל בשבת ובחג.
ומצד שני
כמי שעוסקת גם עם אנשים שאינם שומרי תו"מ בשלב זה.
יצא וקבלתי ממרצה מיילים בשבת.
למדתי
א. לא לשלוח לה מיילים בסופ"ש
ב. לבקש:
אודה על התחשבות ואעריך אם מיילים לא ישלחו בשבת קודש.
תודה על ההבנה, הסובלנות והכבוד.
שבת מבורכת!

מרדכיT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
בגימייל: הגדרות >> כללי >> הודעת חופשה אוטומטית

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
את יכולה לכתוב לה בנימה חברית-
"היי, אני שומרת שבת/ חרדית ולכן לא הגבתי לך למייל ולא ראיתי אותו. אשמח אם בפעם הבאה תכתבי לי מייל רק במוצ"ש או בשישי.. :)
תגובה מעולה.
אפשרות נוספת (מתאים בעיקר לחברים חילוניים מהעבודה):
"כל השבוע אני עונה למיילים באופן מיידי. בשבת אני נחה ולכן לא הגבתי. ממליצה לך לנסות גם..."

מרדכיT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
הודעת חופשה אוטומטית
חברים טעיתי

אם נשלחת הודעה ממני - אני מכשיל את התינוק שנישבה בפתיחתה בשבת קודש
וא"כ אין לעשות הודעה אוטומטית לשבת

שאלתי רב פלוני והסכים להנ"ל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה