הגיגי לב,

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זו עוולה שזועקת למרומים,

בטווח עומדים מיואשים

פוכרים ידיים חסרי אונים,

- זוג הורים.

זו מצווה שלא כתובה בתורה,

אוי להורה שלא יביע עמדה,

אבוי לילדונת שחַבְרָה לשכחה,

ובידה שק תירוצים, עמוס לעייפה.

טלפון מאשיות נכבדה,

הרצאה לאם הכבודה,

אזהרה חמורה רבת הפחדה,

גרוש בחרפה, או גרוע נורא.

והמשימה מאוד מרשימה,

על תועלתה אין סתירה,

פעמים היא אפילו נעימה,

רק בלי רוח לחימה.

כשהנערה אינה בעניינים,

שעורי בית, ומבחנים,

אצלה אינם נטחנים.

להורים זו גזרה, אנא רחמים... .

מזדהים??

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בענין הסמינרים??
השורות נכתבו אחרי מרדף בלתי פוסק אחר ש"ב של הילדונת הקטנטנה.
מעדיפה לא לחשוב מה יהיה כשהיא תגיע לסמינר....
(ב"ה, אני לא זקוקה לעצות כמו תשאירי לה את האחריות וכיוצ"ב.... נכתב מתוך תסכול להזדהות.)

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
השורות נכתבו אחרי מרדף בלתי פוסק אחר ש"ב של הילדונת הקטנטנה.
(ב"ה, אני לא זקוקה לעצות כמו תשאירי לה את האחריות וכיוצ"ב.... נכתב מתוך תסכול להזדהות.)

האמת, שזה היה נשמע מפחיד ביותר ["להורים זו גזרה, אנא רחמים..."], ה"י.
טוב, בסדר, אתם ב"ה במצב טוב.

הש"ב של הילדות היום, זה כמו לימודי אוניברסיטה לתואר ראשון (כמובן, יחסי לגיל). מסכנות.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
האמת, שזה היה נשמע מפחיד ביותר ["להורים זו גזרה, אנא רחמים..."], ה"י.
טוב, בסדר, אתם ב"ה במצב טוב.

הש"ב של הילדות היום, זה כמו לימודי אוניברסיטה לתואר ראשון (כמובן, יחסי לגיל). מסכנות.
ילדה בכיתה ב' שעורי בית בחשבון: עמוד בספר (עם מספר לא מבוטל של תרגילים...) דרישה מאמא שתכתוב עוד כ12 תרגילי מאונך במחברת ושכפול דו צדדי. נראה לכן??
ואני מרגישה שבנושא הזה זו בפירוש גזרה. אוי לי אם לא אשתף פעולה....

מרחבית

משתמש מקצוען
אז דווקא יותר קל להורים. האחריות יותר על הבת עצמה, וגם המורות מבינות את זה. הדרישות גבוהות, אך מכוונות לנערה. ואלו בכיתות נמוכות, השיעורים בחלקם מכוונים בפירוש להורים. גורם לתסכול גדול מאוד אצל הרבה הורים עמוסים ועסוקים גם בלי לחזור לשיעורי בית.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז דווקא יותר קל להורים. האחריות יותר על הבת עצמה, וגם המורות מבינות את זה. הדרישות גבוהות, אך מכוונות לנערה. ואלו בכיתות נמוכות, השיעורים בחלקם מכוונים בפירוש להורים. גורם לתסכול גדול מאוד אצל הרבה הורים עמוסים ועסוקים גם בלי לחזור לשיעורי בית.
מאוד נכון.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
דרך אגב,
מנסיון,
עדיף להשאיר ילדה קטנה עוד שנה בגן חובה - אם היא מורווחת שנה, מאשר להעלות אותה לכיתה א' [לגאוות הורי ה"מחוננת הקטנה"], שהיא עדיין בוסר וילדותית, ואח"כ לרדוף אחריה הרבה - כמעט עד גיל סמינר [ולפעמים עד בכלל].

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דרך אגב,
מנסיון,
עדיף להשאיר ילדה קטנה עוד שנה בגן חובה - אם היא מורווחת שנה, מאשר להעלות אותה לכיתה א' [לגאוות הורי ה"מחוננת הקטנה"], שהיא עדיין בוסר וילדותית, ואח"כ לרדוף אחריה הרבה - כמעט עד גיל סמינר [ולפעמים עד בכלל].
הלוואי והיו נותנים לי. (-יודעי דבר אמרו שאין לי מה לנסות.... אם היא ילידית אב)

נקודה אחת

משתמש סופר מקצוען
מזדהה מאחלת לכולנו הרבה סבלנות לייסורים של העולם הזה. (כן. זה חלק מהם)
ולמורה עונים כך:
את צודקת. כן כן. נשתדל. בטח!! כמובן.. ובלב, תדעי שלא הכל חייב להיות לה מובן.

נו.. אל תתני למשבצת לחולל בך תהפוכות. שום דף חשבון לא יכריע לנו את המצב רוח.
ככה אני אומרת לעצמי במצבים כגון דא. חזקי ואמצי! את וכולנו, וגם הילדות החמודות שלנו (שממש לא אשמות בירידת הדורות ועליית השאיפות הלימודיות עד אין סוף חקר ומספר חשבוני או לא)

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ולמורה עונים כך:
את צודקת. כן כן. נשתדל. בטח!! כמובן.. ובלב, תדעי שלא הכל חייב להיות לה מובן.
לגמרי...
@ר גן עדן נסי להתעודד- כתה ב' היא אחת המכות שלא כתובות בתורה מבחינת העומס הלימודי. כאילו אומרים לילדות-שיחקתן יופי, זהו! נגמרו המשחקים! לעבודה! וכבדה העבודה על ה(א)נשים...
כתה ג' הרבה יותר נינוחה, אבל לא להרבה זמן...בכתה ה', (כשהעזרה שלהן בבית נהיית יותר משמעותית), מתחיל עומס לימודי הזוי, עד... ובכן, עד בוא גואל צדק במהרה בימינו אמן!

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אני לא זקוקה לעצות כמו תשאירי לה את האחריות
ארשה לעצמי לייעץ בכל זאת- את יכולה לפעמים לעשות במקומה את השיעורים... לא יקרה לה כלום! הרבה פעמים עשיתי עם בנותיי הסכמי עודפים- תעשיעד עמ' 43 ואני עושה את 44 45 וכד'. או 3 תרגילים מכל סוג והשאר אני, אחריות היא דבר נפלא ויש דרכים רבות לרכוש אותה. ילדה שקולטת מהר, זה ממש עינוי בשבילה לתרגל שוב ושוב ושוב. כשראיתי אצל חלק בנות אצלי שזה מכבה את האור בעיניים, לקחתי חלק מהעסק עלי, והשארתי להן זמן לנשום. הן לא הושעו מביה"ס, גם לא נחלשו בלימודים, והן אחראיות מאד. גם המורות שלהן שרדו את זה. (אגב, רוב המורות בשיחה כנה ורגועה יודו ששיעורי הבית הרבים מיותרים לחלק נכבד מהבנות ויעלימו עין מהמשת"פיות שתגלי. גם להן לא תמיד יש בחירה בנושא.)

נערך לאחרונה ב:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ארשה חעצמי לייעץ בכל זאת- את יכולה לפעמים לעשות במקומה את השיעורים... לא יקרה לה כלום! הרבה פעמים עשיתי עם בנותיי הסכמי עודפים- תעשיעד עמ' 43 ואני עושה את 44 45 וכד'. או 3 תרגילים מכל סוג והשאר אני, אחריות היא דבר נפלא ויש דרכים רבות לרכוש אותה. ילדה שקולטת מהר, זה ממש עינוי בשבילה לתרגל שוב ושוב ושוב. כשראיתי אצל חלק בנות אצלי שזה מכבה את האור בעיניים, לקחתי חלק מהעסק עלי, והשארתי להן זמן לנשום. הן לא הושעו מביה"ס, גם לא נחלשו בלימודים, והן אחראיות מאד. גם המורות שלהן שרדו את זה. (אגב, רוב המורות בשיחה כנה ורגועה יודו ששיעורי הבית הרבים מיותרים לחלק נכבד מהבנות ויעלימו עין מהמשת"פיות שתגלי. גם להן לא תמיד יש בחירה בנושא.)
הבעיה שזה אכן נופל גם על ההורים במקום לבטל חצי..

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כן, אבל נראה לי שלא כ"כ קשה לפתור כמה תרגילים, כמו שקשה לנסות לשבת עם ילדה שמיצתה עם שיעורי בית לשנתיים הקרובות ולנסות לדלות ממנה הבנה, ותשובה, ואז כתיבה של התשובה וכו'... אז שווה לפעמים לפתור את זה צ'יק צ'ק;)

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כן, אבל נראה לי שלא כ"כ קשה לפתור כמה תרגילים, כמו שקשה לנסות לשבת עם ילדה שמיצתה עם שיעורי בית לשנתיים הקרובות ולנסות לדלות ממנה הבנה, ותשובה, ואז כתיבה של התשובה וכו'... אז שווה לפעמים לפתור את זה צ'יק צ'ק;)
אם תקראי את כל ההודעות תגלי עוד כתה משת"פיות.;)

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זו הודעה ששלחה לי: @bbr

הבת שלי עדיין לא בבית ספר, היא רק בגן חובה, וכבר אני סובלת מגרדת בנושא, גם כי כבר בגן היום יש שיעורי בית וגם כי אני רואה בסביבתי איך אמהות מתמודדות עם הנושא הזה.

אולי הגיע הזמן להוביל מהפך בתחום?
אולי פעם כשהאמהות ישבו בבית ולא עבדו בחוץ היה להן זמן ל1/8 שיעורי בית ממה שיש היום וגם בזה לא עמדו, והיום שרוב האמהות כל כך עסוקות, זה פשוט עוול להן ולבנות הטלת העול ההזויה הזו.

הגישה שלי היא שאם אני אחרי לידה חסרת כוחות אני מביאה עוזרת שתנקה את הבית.

אם אני לא מגיעה לגיהוץ אשלח למגהצת.

אם אני לא משתלטת על העומס בעבודה אעסיק עובדת.

אם אין לי מסוגלות לשבת וללמד את ביתי את כל המקצועות (המיותרים ברובם, יש לציין) הנלמדים בבית הספר, ולשמש לה כחברה ברמה שהחברה בבית הספר מספקת לה אני שולחת אותה לבית הספר.

מה קורה היום? שלחתי לבית הספר שיעשו לי את העבודה, כי אין לי פניות לזה (לצערי) ואני מקבלת בחזרה שיעורי בית מהמורה שהיא לא מספיקה בכיתה לתרגל. נחמד מאוד מאוד.

מהיום אם לא היה לי כח לכבס בגדים לילדה אשלח למורה שתעשה זאת וגם שתגהץ לקינוח.

אם שכחתי להדליק בוילר ואין מים חמים שהמורה תקלח אותה.

הרי שלחתי כדי שגברת מורה תעשה את העבודה, לא?

איך אני עובדת בסוף עם הבת שלי יותר מהמורה?

מה בעצם פספסתי פה?

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@bbr אי אפשר להפיל ת'תיק על המורות. יש ההההמממווןן שינויים והגבהת דרישות גם מול המורות, והכיתות גדולות מאד.
בלי קשר, ועם קשר לעוד הרבה תחומים אחרים בנוסף לש.ב., אכן הגיע הזמן להוביל מהפך בתחום בתי הספר בכלל.
איך ייראה המהפך?
מסתבר שמס' הדעות כמס' האנשים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה