קריפטו הביטקוין יורד! האם תרכשו?

הביטקוין יורד! האם תרכשו?

• כן.

הצבעות: 13 9.8%
  • אם תהיה ירידה משמעותית נוספת, כן.

הצבעות: 43 32.6%
  • לא, מסיבות אישיות.

הצבעות: 6 4.5%
  • אני לא רואה לנכון לרכוש ביטקוין.

הצבעות: 70 53.0%

• סה"כ מצביעים
    132

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
האמון הבלתי מסויג בממשלות, מתבטא באמון במטבע שלהן. הקריפטו בכלל והביטקוין בפרט אינם מהווים אלטרנטיבה למטבע - כי הם לא מטבע. אי אפשר לקנות בהם כמעט שום דבר (חוץ ממטבעות קריפטוגרפיים אחרים). מערכת הבלוקצ'יין איטית מכדי לתמוך בכלכלה שמבוססת על מטבעות קריפטוגרפים.

ביטקוין הוא אולי נכס, ואולי גם זה לא, כי הוא לא מניב כלום. זה הכי קרוב להשקעה בזהב, סתם מתכת שאין מה לעשות אתה וכולם חושבים שהיא שווה הרבה כסף. אך בשונה מביטקוין היא אינה מושפעת מציוצים של אילון מאסק, מהייפ תקשורתי מאסיבי, ומכת של מאמינים שילכו אחריו באש ובמים.
עדיין לא מספיק מבינה בתחום
אבל לא מסכימה עם ההשוואה לזהב
לא צריך להאמין בערך האמיתי של המטבע בשביל להשקיע במסחר קצר טווח ולצאת עם קופה קטנה בגלל מה שאתה מכנה ציוצים של אילון מאסק

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עדיין לא מספיק מבינה בתחום
אבל לא מסכימה עם ההשוואה לזהב
לא צריך להאמין בערך האמיתי של המטבע בשביל להשקיע במסחר קצר טווח ולצאת עם קופה קטנה בגלל מה שאתה מכנה ציוצים של אילון מאסק
כמובן.
חצי מהשוק חושב כך, ועולם הקריפטו מלא בספקולנטים שרוצים לעשות קופה על ההייפ העצום הזה ששווה כמעט מאתיים מיליארד דולר.
הבעיה נוצרת כשאנשים רגילים קונים את הלוקש, תרתי משמע.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
האמון הבלתי מסויג בממשלות, מתבטא באמון במטבע שלהן. הקריפטו בכלל והביטקוין בפרט אינם מהווים אלטרנטיבה למטבע - כי הם לא מטבע. אי אפשר לקנות בהם כמעט שום דבר (חוץ ממטבעות קריפטוגרפיים אחרים). מערכת הבלוקצ'יין איטית מכדי לתמוך בכלכלה שמבוססת על מטבעות קריפטוגרפים.

ביטקוין הוא אולי נכס, ואולי גם זה לא, כי הוא לא מניב כלום. זה הכי קרוב להשקעה בזהב, סתם מתכת שאין מה לעשות אתה וכולם חושבים שהיא שווה הרבה כסף. אך בשונה מביטקוין היא אינה מושפעת מציוצים של אילון מאסק, מהייפ תקשורתי מאסיבי, ומכת של מאמינים שילכו אחריו באש ובמים.
אם כבר טרחת להגיב באשכול, כדאי שתלמד קצת לעומק על התחום הענק הזה בצורה ניטרלית ותבין את הכח של הביט ואיזה ערך מטורף הוא נותן לעולם, יותר מזהב במובנים מסויימים.
כנ"ל גם על החידושים בתחום שאמנם לא ביט אבל לא ירחק היום ועסקאות קריפטו יתבצעו במהירות שיא.

בתגובות מעין אלו קצת קשה לדעת מה איך להגיב ומאיפה להתחיל.
אז במשפט אחת, אפילו דבר אחד לא נכון מכל מה שכתבת.
החל מהממשלות וכלה בכת.

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם כבר טרחת להגיב באשכול, כדאי שתלמד קצת לעומק על התחום הענק הזה בצורה ניטרלית ותבין את הכח של הביט ואיזה ערך מטורף הוא נותן לעולם, יותר מזהב במובנים מסויימים.
כנ"ל גם על החידושים בתחום שאמנם לא ביט אבל לא ירחק היום ועסקאות קריפטו יתבצעו במהירות שיא.

בתגובות מעין אלו קצת קשה לדעת מה איך להגיב ומאיפה להתחיל.
אז במשפט אחת, אפילו דבר אחד לא נכון מכל מה שכתבת.
החל מהממשלות וכלה בכת.

קראתי את מאמר היסוד של הביטקוין מאת סאטושי נאקאמוטו, ואני חושב שהבנתי אותו.
עברתי על בלוג הקריפטו של אלטשולר שחם.
חפרתי את האתר של איגוד הביטקוין הישראלי.
ראיתי גם את מאמר ההתפכחות של הסולידית.

ומנגד:
מאמר של דלית קן-דרור פלדמן ואור דונקלמן.
סדרת כתבות של ויקי אוסלנדר בכלכליסט.
המאמר שקר הקריפטו של נעם רותם.
מאמר של דורית רון ועדי שמיר (אחד ממייסדי הRSA מישהו שמבין משהו בקריפטוגרפיה) (אנגלית).
כתבה של עומר מואב על בעיית הדפלציה שתתעורר אם הביטקוין אכן יהפוך למטבע.

כרגע לא השתכנעתי שהקריפטו באמת מביא בשורה לעולם, אבל נשמע שאתה מכיר את התחום היטב, אשמח אם תכוון אותי לחומר נוסף ואיכותי בתחום.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כרגע לא השתכנעתי שהקריפטו באמת מביא בשורה לעולם, אבל נשמע שאתה מכיר את התחום היטב, אשמח אם תכוון אותי לחומר נוסף ואיכותי בתחום.
גם אני לא השתכנעתי.
חסידי הביטקוין סוברים שהקריפטו חשוב לביטחון פיננסי של תושבי מדינות עולם שלישי.
יש טיעונים לכאן ולכאן.
אני מצטרף למתנגדים להשקעה בביטקוין. מקסימום יתגלה שטעיתי.
אני לא חייב להיות המשקיע הטוב בעולם, אני נזהר לא להיות משקיע גרוע.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קראתי את מאמר היסוד של הביטקוין מאת סאטושי נאקאמוטו, ואני חושב שהבנתי אותו.
עברתי על בלוג הקריפטו של אלטשולר שחם.
חפרתי את האתר של איגוד הביטקוין הישראלי.
ראיתי גם את מאמר ההתפכחות של הסולידית.

ומנגד:
מאמר של דלית קן-דרור פלדמן ואור דונקלמן.
סדרת כתבות של ויקי אוסלנדר בכלכליסט.
המאמר שקר הקריפטו של נעם רותם.
מאמר של דורית רון ועדי שמיר (אחד ממייסדי הRSA מישהו שמבין משהו בקריפטוגרפיה) (אנגלית).
כתבה של עומר מואב על בעיית הדפלציה שתתעורר אם הביטקוין אכן יהפוך למטבע.

יש המון דעות וחששות חלקם גם צודקות בנושא, הוא אכן מאוד תזוזתי וכ"ו וכ"ו
התייחסתי נקודתית לגבי התגובה שלך,
רצת ללמוד נושאים טכניים אבל תקפת בכלל את המהות.

למעט ההתפכחות של הסולידית, כולם טכניים לכאן או לכאן איך כמה, פחות למה.
וגם בסולידית זה דיי דרך אגב.

הבשורה המרכזית היא נכס נייטרלי זמין למכירה בינלאומית בכל רגע נתון וללא פרוצדורות מורכבות.
התועלת ע"ג הזהב היא שהמכירה יכולה להתבצע ללא פגישה בין הצדדים ומכירה בקצה העולם השני, אין צורך לשמור עליו פיזית, לשנע, או לחשוש משוד.

בלי היכנס לדוגמאות ספציפיות אבל בזמן השואה אנשים המירו את הכסף ונכסים שלהם לזהב ואז התמודדו עם נשיאה פיזית או הטמנה, השתמשו בחלקו לשם שוחד וסיכנו את עצמם כדי לשמר את זה.
כאן כל זה נחסך.

אנחנו לא שם, אבל זה מבטא את הרעיון של העניין,
ולכן, זה כר נרחב שכל מי שחיי ככה, החל מארגוני טרור עובר בפשיעה וכלה בפרנואידים.
זה כח מטורף, נתח שוק עצום, ונוסחה שהוכיחה את עצמה.

זה על רגל אחת, (היטיב להסביר את הנושא דניאל שלו בספרו ביטקוין והעתיד הכלכלי שלך).

לגבי השקעה שכל אחד יעשה את השיקולים שלו, אבל אף אחד לא יכול לקחת לביטקוין את מה שהוא טוב בזה ולזה הוא נוצר.

בהצלוחעס

נערך לאחרונה ב:

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
האמון הבלתי מסויג בממשלות, מתבטא באמון במטבע שלהן.
לא מאמין שיש כלכלן שנותן אמון בממשלת ארה"ב בהדפסת דולרים חופשית..
אלא מה, זה הרע במיעוטו לדעת המצדדים בהם.

זה לא שנותנים אמון כמו שאין הרבה מה לעשות ואנשים סומכים על 'יהיה בסדר' המוכר עד שמשהו קורה.

הקריפטו בכלל והביטקוין בפרט אינם מהווים אלטרנטיבה למטבע - כי הם לא מטבע. אי אפשר לקנות בהם כמעט שום דבר (חוץ ממטבעות קריפטוגרפיים אחרים).
שוב, מבלי להיכנס לענייני המהירות והבעיות שקיימים וכל יום יש התקדמויות מטורפות בתחום.

אבל לא בהכרח צריך להיות מטבע כדי לקנות משהו, מספיק שאתה יכול לקנות עם זה מטבע מקומי ואז לקנות.
גם הכרטיס אשראי שלך לא מטבע, אבל הוא מספק לך נזילות.

אנחנו עדיין לא שם, אבל סביר להניח שזה יהיה בדיוק כמו כרטיס אשראי בעתיד.

ביטקוין הוא אולי נכס, ואולי גם זה לא, כי הוא לא מניב כלום. זה הכי קרוב להשקעה בזהב
כאמור, הוא מניב בטחון ועוד תועלת מעשיות, שתוכל להבין בספר הנ"ל.

השקעה בזהב, סתם מתכת שאין מה לעשות אתה וכולם חושבים שהיא שווה הרבה כסף.
מאמין שנפלט לך.
לא באמת התכוונת, אחרת תראה את התגובות שלי כהעשרת הציבור, לא מיועד לך.

אך בשונה מביטקוין היא אינה מושפעת מציוצים של אילון מאסק
בלבלת בין קריפטו בכללי, או שיטקוין רשמי ליתר דיוק, לבין ביטקוין.

מהייפ תקשורתי מאסיבי
שלילי לביטקוין בדר"כ, ואעפ"כ.

מכת של מאמינים שילכו אחריו באש ובמים
מי שמבין את התועלת ואת ההיצע המוגבל מנגד, הוא לא מאמין, הוא יודע. אז ברור שישקיע בו.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני יותר ויותר משתכנע שזה דבר אטרקטיבי מאוד להשקעה ארוכת טווח

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כן נקודה לגבי השקעה, ככל הביטקוין יגדל קשה יהיה לו יותר להיות תזוזתי כ"כ..
זה בדיוק הסיבה למה זה הזמן כן להשקיע עכשיו.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אנחנו עדיין לא שם, אבל סביר להניח שזה יהיה בדיוק כמו כרטיס אשראי בעתיד.
איך הגעת לזה?
כיום אסור בישראל לעשות עסקאות גדולות במזומן.
למה נראה לך שיאפשרו עסקאות גדולות בקריפטו?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
איך הגעת לזה?
כיום אסור בישראל לעשות עסקאות גדולות במזומן.
למה נראה לך שיאפשרו עסקאות גדולות בקריפטו?
קודם כל, הכוונה היתה מבחינה טכנולוגית, זה היה התייחסות לגבי זה שאי אפשר לקנות בו כלום.

(לעצם השאלה שלך, יש מדינות שיש כבר כרטיס אשראי שמחובר לבורסת הקריפטו והרכישות פשוט מחוייבות משם..

כשיש לך כרטיס אשראי נניח של ויזה שמחייב את החשבון קריפטו שלך המדינה לא יכולה להגביל את זה.
היא יכולה להגביל את הבנק לעבוד עם ויזה.. היא גם יכולה למנוע שיווק כרטיס כזה בארץ, אבל כ"כ הרבה כאן יש להם אזרחות כפולה ולהשתמש בכרטיס מחו"ל כ"כ נפוץ כאן.. אבל זה נושא לדיון אחר.)

אלי8888

משתמש פעיל
רק מציין שיותר ויותר אנליסטים בוול סטריט מדברים בשבועות האחרונים שהביטקוין הולך לעלות במאות אחוזים!!! בשנים הקרובות.
לא נכנס לענין האם הביטקוין חשוב או לא חשוב אבל רק מציין שהעובדה שהמון אנשים שעמדו מהצד עד היום הולכים ומשקיעים בביטקוין בגלל שהם מפחדים שהם ישארו מחוץ למשחק (כלשון האנליסטים) ועוד המון משקיעים כבר מצרפים את זה לחלק מהתיק השקעות שלהם אז הביקוש הזה לבד כבר מספיק לגרום לביטקוין לזנק.
גם העובדה שחודש הבא התמורה לכורים נחתכת ב50% ג"כ מורידה את ההיצע ומעלה את הביקוש.
לא בא להמליץ לאף אחד ושכל אחד יעשה את השיעורי בית שלו.
גילוי נאות אני משקיע כבר המון זמן ב coin, gbtc, clsk, ו bitx.
מתכנן לקנות מחר עוד בגלל הירידה.
וחשוב להדגיש שאני לא מתכנן למכור בשנים הקרובות ומי שכן מתכנן לסחור בנ"ל באופן יומי לדעתי עושה טעות.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רק מציין שיותר ויותר אנליסטים בוול סטריט מדברים בשבועות האחרונים שהביטקוין הולך לעלות במאות אחוזים!!! בשנים הקרובות.
לא נכנס לענין האם הביטקוין חשוב או לא חשוב אבל רק מציין שהעובדה שהמון אנשים שעמדו מהצד עד היום הולכים ומשקיעים בביטקוין בגלל שהם מפחדים שהם ישארו מחוץ למשחק (כלשון האנליסטים) ועוד המון משקיעים כבר מצרפים את זה לחלק מהתיק השקעות שלהם אז הביקוש הזה לבד כבר מספיק לגרום לביטקוין לזנק.
גם העובדה שחודש הבא התמורה לכורים נחתכת ב50% ג"כ מורידה את ההיצע ומעלה את הביקוש.
לא בא להמליץ לאף אחד ושכל אחד יעשה את השיעורי בית שלו.
גילוי נאות אני משקיע כבר המון זמן ב coin, gbtc, clsk, ו bitx.
מתכנן לקנות מחר עוד בגלל הירידה.
וחשוב להדגיש שאני לא מתכנן למכור בשנים הקרובות ומי שכן מתכנן לסחור בנ"ל באופן יומי לדעתי עושה טעות.
ממליץ להסתכל גם לכיוון MSTR

אלי8888

משתמש פעיל
ממליץ להסתכל גם לכיוון MSTR
לדעתי ממש לא מומלץ.
השווי שוק שלהם כבר גדול מדי ובסה"כ אמנם יש להם הכנסות אחרות שאינם ביטקוין אבל בכ"ז הם עלו כבר מספיק והמכפיל רווח שלהם די גבוה וכ"ז רק בגלל שהם מחזיקים ביטקוין וראיתי פעם את הכמות ביטקוין שהם מחזיקים וזה ממש סכום קטן לעומת השווי שוק (כלומר כבר טמון במחיר הפוטנציאל של הביטקוין) ולכן הפוטנציאל לא כ"כ גדול ואם כבר אז עדיף להחזיק ביטקוין ממש.
לעומ"ז מניות הכורים כמו clsk וכו' אז העלות כרייה לא אמור כ"כ לעלות ואם כבר להיפך והעלות של כרייה של ביטקוין 1 הוא כמדומני כ20K$ ולכן ככל שהביטקוין עולה הרווח הוא פשוט עצום (למרות ה50% ירידה בתמורת הכרייה חודש הבא שכאמור לדעת רוב האנליסטים רק יעלה את השווי של הביטקוין)
מקווה שהובנתי

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לדעתי ממש לא מומלץ.
השווי שוק שלהם כבר גדול מדי ובסה"כ אמנם יש להם הכנסות אחרות שאינם ביטקוין אבל בכ"ז הם עלו כבר מספיק והמכפיל רווח שלהם די גבוה וכ"ז רק בגלל שהם מחזיקים ביטקוין וראיתי פעם את הכמות ביטקוין שהם מחזיקים וזה ממש סכום קטן לעומת השווי שוק (כלומר כבר טמון במחיר הפוטנציאל של הביטקוין) ולכן הפוטנציאל לא כ"כ גדול ואם כבר אז עדיף להחזיק ביטקוין ממש.
לעומ"ז מניות הכורים כמו clsk וכו' אז העלות כרייה לא אמור כ"כ לעלות ואם כבר להיפך והעלות של כרייה של ביטקוין 1 הוא כמדומני כ20K$ ולכן ככל שהביטקוין עולה הרווח הוא פשוט עצום (למרות ה50% ירידה בתמורת הכרייה חודש הבא שכאמור לדעת רוב האנליסטים רק יעלה את השווי של הביטקוין)
מקווה שהובנתי
מה שראיתי, שהמחיר שלה מתנהג כמו ביטקויין ממונף (אולי פי 5)
לא מבין באמת איך זה קורה...
אני מבין שהם לוקחים הלוואות וקונים עוד ביטקויין. אבל איך המחיר שלהם כל כך מיושר עם ביטקויין (ברמת דיוק של דקות)
לעומת זאת מניות של כורות, כמו mara ראיתי שירדו גם שביטקויין עלה...

לגבי הטענות שלך בעניין ניתוח פונדמנטלי - אין לי מה לענות. טרם למדתי את התחום (אבל זה יבוא :) )

רצוף

משתמש רשום
שאלה, לסבורים שהביטקוין יכבוש, זה יעלה באלפי אחוזים?
דוגמא, אדם שיניח היום אלף שקל כמה זה יהיה שהביטקוין יכבוש?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
128,872.94

סתם. אף אחד לא יודע, כמובן
אבל יש השערות שתוך 10 שנים זה יהיה מיליוני או עשרות מיליוני דולרים.
כמובן זה יכול לא לקרות. אבל זה לא השערות בלי שום בסיס.
וכן, אנשים לא רוצים להחמיץ.
אני רציתי לקנות כשזה היה באזור איזה 3,000 דולר. ולא קניתי בגלל לחץ משפחתי. שאמרו שאני רוצה לשרוף כסף.

נערך לאחרונה ב:

אלי8888

משתמש פעיל
אם אני לא טועה האופטימים ביותר משערים שיגיע ל1,500,000 $ ב2030.
לפ"ז אם יצדקו אז אם תשקיע 1000 ש"ח אז עוד 6 שנים יהיו לך 21 אלף.(בעז"ה)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה