דיון הבורסה גבוה איפה לשים את הכסף בינתיים?

משושי

משתמש פעיל
זה יותר נשמע שבשנתיים וחצי האחרונות היה תיקון, ועכשיו זה ימשיך לעלות.. כך טבעו של השוק.

באופן כללי, לפי המושגים שאתה זורק, הייתי מגדיר את זה כיוסיף דעת יוסיף..

בהחלט ניסיון לתזמן את השוק.

אם אני יודע שיש עכשיו מחסור ברכבי טיוטה לדוגמא ולכן המחיר עכשיו של רכבי טיוטה יקר, אבל ברור לי שהמחסור הזה ייפתר כי יש ספינה בדרך לארץ, רק שאי אפשר לדעת מתי היא תגיע מחר עוד חודש עוד שלושה חודשים, ואני לא דחוף לי עכשיו רכב אין לי בעיה לחכות.
מי זמחקה לא מנסה לתזמן את השוק הוא פשוט לא קונה מוצר בזמן שהוא יקר אם הוא יכול לקנות אותו בעתיד בזול.

לתזמן את השוק (ואני דן עכשיו בפירוש המילולי של המילה, אלא בנושא המסוכן של תזמון השוק), זה בסוחרי יום וכדו' שכל פעם שהשוק יורד קצת מוכרים ושעולה קונים, בזה זה סיכון. להכניס כסף עכשיו לS&P לקנות יקר בזמן שבוודאות המחיר ירד.

סלום

משתמש פעיל
למה יש תחושה שאנשים מדברים בלי להבין?
חבל (ולא שאני מבין)

בני30

משתמש רשום
@משושי
הטיעון שלך הוא כזה:
אם השוק נמצא בנקודה שביחס להיסטוריה שלו הוא בשיא, אזי הוא יקר ולא שווה לקנות אותו אז.

אתה מוזמן לפתוח גרף ולראות אם התזה שלך נכונה,

לפי התזה שלך השוק אף פעם לא יכול לעלות...

משושי

משתמש פעיל
לפי התזה שלך השוק אף פעם לא יכול לעלות...
השוק עולה במדרגות.
הוי אומר הוא פורץ לגובה מסוים בתקרה מסוימת הוא יורד חזרה אבל לא למה שהוא היה לפני העלייה אלא לקצת יותר גבוה, וכך בפעם הבאה שהוא עולה הוא עולה גבוה יותר מהנקודה הקודמת שאליה הוא עלה וחוזר חלילה.
זה בצורה גסה הצורה שבה מדד עולה.
אתה מוזמן לפתוח גרף ולהסתכל היסטורית איך עלה המדד.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
השוק עולה במדרגות.
הוי אומר הוא פורץ לגובה מסוים בתקרה מסוימת הוא יורד חזרה אבל לא למה שהוא היה לפני העלייה אלא לקצת יותר גבוה, וכך בפעם הבאה שהוא עולה הוא עולה גבוה יותר מהנקודה הקודמת שאליה הוא עלה וחוזר חלילה.
זה בצורה גסה הצורה שבה מדד עולה.
אתה מוזמן לפתוח גרף ולהסתכל היסטורית איך עלה המדד.
אם תסתכלו על שנת 2020, הרי שבתחילתה המדד היה גבוה מאד.
נכון שהיתה ירידה חדה לזמן קצר בגלל הקורונה
אבל גם מי שהכניס כסף קודם, תוך שנה זה עלה בגדול.
מי שהצליח לתפוס את הירידה הרוויח עוד יותר
אבל מי שחשב שתהיה עוד ירידה וחיכה עוד טיפונת, הפסיד...
בקיצור בשביל לתזמן צריך יותר מזל משכל.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה