דרוש מידע הבדל בין אבטלה למתפטר מעצמו למפוטר

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
זה רק אם אפשר להתחיל לקבל את הכסף מייד, או רק 90 יום אחרי הפסקת העבודה?
השאלה היא אם יש מה להתעקש עם המעסיק שייתן מכתב פיטורין, או להמתין 90 יום ואז לקבל את דמי האבטלה,
אם זה רק עניין של מתי לקבל את הכסף, אז המתנה של 90 יום היא יותר נוחה מלהשיג מהמעסיק מכתב פיטורין.
אין גם הפסד של ימי אבטלה? דהיינו, ה90 יום לא 'מתבזבזים' מתוך סך הימים שמגיע עליהם דמי אבטלה?

תודה גדולה לעונים!

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
ברור שאם מתפטרים 90 יום לא זכאים לתשלום כלל רק אחכ
ולשאלתך כן מתבזבזים....
רק להיות בטוח שהבנתי נכון..
נניח התפטרתי ב1/1/2023, אני יכול להתחיל לקבל דמי אבטלה רק ב1/4/2023, אך כל זה רק אם מגיע לי למלעה מ90 ימי אבטלה בתשלום,
אך אם מגיע לי רק 89 יום דמי אבטלה, אז לא אקבל אפילו לא שקל אחד?
ואם מגיע לי 100 יום, אקבל רק על 10 ימים, כי 90 יום התבזבזו בהמתנה?

HMB

משתמש פעיל
מה פתאום אתה תקבל כפי שמספר ימים שאתה זכאי לתשלום
מה שכן אם התפטרת ולא פוטרת
תהיה זכאי לסך הימים רק מ-1.4.23 לפי הדוג' שלעיל
זאת רק תקופת המתנה שלא זכאים בזנן הזה לתשלום... אבל אחכ מקבלים הכל במידה ואכן מאשרים לך אבטלה והחתמת בלישכת התעסוקה...
חשוב לציין שיש מקרים מסוימים שמזכים בתשלום החל מהיום הראשון למרות שהתפטרת

התפטרות מרצון
אם הפסקת לעבוד מרצונך תוכל להתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר שחלפו 90 יום מיום הפסקת העבודה. שים לב, אם הפסקת לעבוד מרצונך מסיבה מוצדקת, תוכל להתחיל לקבל דמי אבטלה מהיום הראשון להתייצבותך בשירות התעסוקה.
מצב קישורים רלוונטים למידע נוסף.

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
מה פתאום אתה תקבל כפי שמספר ימים שאתה זכאי לתשלום
מה שכן אם התפטרת ולא פוטרת
תהיה זכאי לסך הימים רק מ-1.4.23 לפי הדוג' שלעיל
זאת רק תקופת המתנה שלא זכאים בזנן הזה לתשלום... אבל אחכ מקבלים הכל במידה ואכן מאשרים לך אבטלה והחתמת בלישכת התעסוקה...
אז הימים לא "מתבזבזים" רק מממשים אותם לאחר 90 יום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  38  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה