האשכול לדיון ברמה מעמיקה יותר ומעניינת יותר PHP

יריב

משתמש רשום
לכל מי שמעוניין לדעת יותר על השפה והשימושים שלה, אני פותח אשכול מיוחד שבו ניתן יהיה לקבל מידע רב יותר, מעמיק יותר ומובן יותר.

אני מזמין את כולם לבוא ולהצטרף ולהגדיל את האשכול לפיתוח
הבמה שלכם,
באשכול אחר דובר על לולאות, אבל זה בעצם ללמוד שפה ולא ללמוד תיכנות.
לפני שמתחילים לכתוב צריך להכיר פלפורמה ולבחור את הנכונה מתוך מגוון אפשרויות.
כל פלטפורמה נכתבה ע"י עשרות אלפי מתכנתים וצוות מצומצם מאד חיבר את הרכיבים למוצר אחד.
לכן ישנם הבדלים גדולים מאד בין הפלטפורמות וחייבים להכיר אותם קודם.

נתחיל בדיון על פלטפורמות...
מי יואיל בטובו להעלות רשימת פלטפורמות לעבודה בסגנון joomla

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אתה מתכוון למערכות ניהול תוכן ?
אני לא ממש מבין מה אתה אומר.
אתה אומר שמערכת ניהול תוכן היא פלטפורמה למפתחים?
ושמתכנת צריך לבחור את המערכת שתהווה הפלטפורמה שבה הוא יעבוד?
אפשר הבהרה לקשי הבנה כמוני?

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
לדעתי פלטפורמה למפתחים זה סביבה בסגנון .net או Php (שוב ההכרות שלי היא בעיקר ב.net).
אתה מדבר על אפליקציות\תוכנות שבנויות בשפת תיכנות וכאילו יש לאלפים. אבל שוב זה נקרא להשתמש בידע התכנותי (php/c#/vb) או בידע הבסיסי יותר (html/css) על מנת לבנות או להשתמש באפליקציות בסגנון דרופל או ג'ומלה.
עכשיו אפשר לגשת לדיון עצמו...

יריב

משתמש רשום
אתם צודקים בדיון המילולי על מושג הפלטפורמה אבל כשכותבים דברים שמותאמים לשיטת חשיבה של מערכת מסויימת, בכל מקרה אותה המערכת הפכה להיות פלטפורמה, לדוגמא ההבדל בין צורת החשיבה העבודה והתיכנות של vbulletin מול ג'ומלה הופכת את שניהם לפלטפורמות שונות בתכלית.
אותה שפת PHP אבל כותבים וחושבים אחרת.
אני אישית ניסיתי מספר סביבות עבודה ומצאתי שג'ומלה היא המקיפה, המורכבת והטובה ביותר.
ג'ומלה כתובה ב-PHP ואתם מוזמנים לשאול על המערכת כדי לקבל מושג למה אני קורא לה פלטפורמה ולא מערכת ניהול תוכן, הרי מערכת ניהול תוכן מנהלת תוכן וג'ומלה גם מריצה אפליקציות אחרות שאינם קשורים לתוכן בהכרח.
האם תקראו ל-vbulletin מערכת ניהול תוכן או מערכת פורום בלבד, יש 5000 הרחבות לפורום שהופכות אותו למשהו רחב הרבה יותר
אנא תנו דוגמאות אחרות שעליהם אתם עובדים כדיי לייצר אתרים בעלי מערכות ניהול או פלטפורמות לתכנות.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
למרבית הצער אני בונה את הכל לבד, כך שאני לא יכול להוסיף אבל בהחלט יעניין לשמוע...

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קראתי הרבה על ג'ומלה מול דרופל
אפשר להגיד שהיום ג'ומלה די בירידה אל מול דרופל מהסיבה הזאת שכשמבצעים התקנה של ג'ומלה
אתה מתקין את כל העולם ואחותו
דרופל היא די מינימליסטית אבל מתרחבת לפי הצרכים שלך
הקהילה שם די תומכת ומתרחבת
אפשר להגיד שאני די בחיתולים ומשחק חזק
החלטתי להתמקד בדרופל, נקווה שההחלטה שלי תהיה נכונה
עדיין אני לא נוגע בשורות קוד מאחורי המערכת אבל מתקדם בנוגע לזה

יריב

משתמש רשום
ראשית, ברכותיי על הכניסה לעולם של דרופל, דרופל זה לא מערכת ניהול תוכן רגילה ולכן אני מכנה אותה פלטפורמה, ואפילו מצויינת.
אתה גם צודק מאד לגביי ההבדלים והמשקל, יחד עם זאת בעתיד אולי תידרש לעבור לג'ומלה.

דר' וו לפני הרבה שנים כשלמדתי תיכנות בשיעור הראשון לימדו אותנו "להמשיך איפה שהוא הפסיק" ולא להמציא את הגלגל משירטוט עיגולים, כי תמיד יש עוד המון מה ללמוד ולהמציא.

יש עוד מישהו פה שמכיר ועובד על אחד המערכות?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני לא מתכנת עדיין, אבל מתכנתים שעבדתי איתם על אתרי אינטרנט העדיפו לכתוב את המערכת בעצמם מאשר "להתממשק" עם מערכות כמו ג'ומלה או אחרות.
מבחינה מסויימת אני מבין אותם, אין להם זמן ללמוד איך עובדת ג'ומלה ואיך נשתמש בה למטרותינו. הם מספיק מנוסים כדי לבנות מאפס את המערכת לפי דרישות הלקוח (שהן בדרך כלל הרבה יותר צנועות ממה שג'ומלה מציעה).
זה מבחינת המתכנת.
מבחינת הלקוח, הוא נשאר עם מערכת שאמנם תפורה למידותיו ולפי צרכיו, אבל:
עכשיו הוא מתחיל לגלות באגים ותקלות קטנות שהמתכנת שכח לקחת בחשבון וכו'...
הוא עלול להיזכר במשהו שחשוב לו מאוד להוסיף, או שהוא החליט להרחיב את היכולות של המערכת מכל סיבה שהיא, ואז הוא צריך לפנות שוב לאותו מתכנת כדי שיעשה את זה (למתכנת אחר יידרשו כמה שעות להבין איך עובדת המערכת).

בקיצור, כמי שהיה בצד של הלקוח, אני מאמין שזה יותר חכם להשתמש במע' ניהול תוכן מוכנה (יכול להיות אפילו משהו כמו וורדפרס) בתור ה"גרעין" של המערכת, ולהתאים אותה בצורה מושלמת למטרות ולצרכים של הלקוח.

באופן כזה, הלקוח מקבל בסיס יציב שעבדו עליו הרבה, שיש לו גמישות רבה והוא בר הרחבה מאוד.

גם המתכנת, בהנחה שהוא מכיר באופן מעמיק את המערכת שהוא "מתממשק" איתה, יכול להפיק מזה תועלת מרובה ולחסוך זמן רב.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
wordpress - אני אישית מאוד אהבתי את הפשטות שלה, ומפה מגיע גם סוד ההצלחה הגדול של הפלטפורמה הזאת.
אהה וגם כל מה שקשור לאפיון ממשק משתמש ו SEO תרגישו חופשי בשביל זה אני כאן.

יריב

משתמש רשום
אכן וורדפרס ראויה לציון גדול מאד לשבח, פרצה בזמן קצר לתודעה מחזיקה המון אתרים ומאחר וההתמחות שלה זה בלוגים אז משתמשים בה בעיקר לצורכי קידום אתרים וכתוצאה אתרים חזקים מאד מבחינה קידומית ואתרים רבים שמיועדים לקדם עשויים בוורדפרס.
גם לוורדפרס יש היום המון הרחבות וגאג'טים, שווה בדיקה, אני באופן אישי בדקתי אותה ראיתי את הניהול, ראיתי את הקוד ומיד המשכתי הלאה, לא בגלל איכות, בגלל חוסר התאמה.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
וורדפרס היא המערכת האולטמטיבית לאתרי תדמית, בלוגים, פורטפוליו, גלריות וכדו'.
היא בפירוש איננה מערכת CMS מפלצתית כגון דרופל וג'ומלה הטוענות לכתר.
מי שרוצה אתר עסקי פשוט אינו צריך את המערכות הגדולות שהמערכת ניהול תוכן ממה שאני מכיר אינן ידודיתיות כמו הוורדפרס שהפשטות כמו גם היררכיית התוכן שלה מדהימה בידידותה למשתמש הנורמטיבי.
אגב, בעולם בונים על וורדפרס גם חנויות, אתרי תוכן גדולים ועוד... והיא נהפכת לאט לאט להיות מערכת CMS לכל דבר.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אריאל, מה עם וורדפרס?
תעשה לנו תחיים קאלילים ומאגניבים גם בתחום הזה אולי?

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
בוורדפרס אני אצטרך לפתוח אשכול שלם, זה ים של חומר קליל ומאגניב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה