השתלמות האשכול הגדול לקרנות השתלמות

עפולה

משתמש מקצוען
שתי שאלות:

אם אני מפקיד לקה"ש בשנה אחת יותר מהסכום הפטור ממס ובשנה שאחריה פחות מהסכום הפטור ממס. החשבון "מתאזן" ואני לא ישלם מס?

אם אני מושך חלקית לפני שעבר שש שנים, איך מחשבים את המשיכה? כאילו משכתי מהקרן או מהרוחים? יהיה מס על כל סכום המשיכה או רק על חלק?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כאן אני שואלת אם אכן כדאי שכל הקרנות יהיו באותה קופה (יש קופה שלי ושל בעלי בעצמאי וכשכיר)
או שכן כדאי לפזר גם בתחום הספציפי הזה.
הכסף לא נמצא בקופה. הוא מושקע בקרנות סל ובינתיים נמצא בחשבון נאמנות.
בהנחה שהקרן מפוקחת על ידי רשות ההון, אין הרבה סיכון שיקרה משהו לכסף ,
גם אם החברה תקרוס, הכסף שלך ישאר.

הסיכון היחיד הוא מעילה (נניח, והקופה לא מפקידה את הכסף לחשבון / לנכסים אלא משתמשת) ובהינתן הידע על הפיקוח של רשות ההון זהו סיכון קטן מאד.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
במידה ורוצים לפדות את הקרן השתלמות בטווח הקצר
איזה מסלול עדיף?
ולגבי מור קרן השתלמות מדד עוקב סנופי זה לא סיכון מדי גבוה לשים את הכל במדד אחד ללא פיזור שווקים יחסי?
לטווח קצר רק אג"ח צמוד לטווח קצר או בינוני (יש גם הגיון להשקיע באגח לא צמוד, כדאי ללמוד את הנושא)

קרן השתלמות עוקבת סנופי היא רק לטווח ארוך של 16+ שנה. בלי לחץ.
לגבי המדד של סנופי - אז כן , בהחלט עדיף לשים את הקרן בפיזור כלל עולמי, אבל בגלל שאין לנו קרן השתלמות עוקבת מדד עולמי (חוץ מקרן השתלמות בניהול אישי IRA) זהו הטוב ביותר שיש לנו.

בחלוקה של מניות בעולם , ארצות הברית היא יותר מ50% מהעולם , ולכן יש פיזור די רחב בסנופי.
אמת שהסנופי לא מכיל את כל ארצות הברית אלא בעיקר את החברות הגדולות, אבל זה הפיזור הכי טוב שיש לנו. מצוי מול רצוי.

אגב, בעשור האחרון ארצות הברית עשתה יותר מכל העולם , אבל בראיה כוללת של 60 שנה זה מתחלף מידי פעם , יש תקופות ארוכות שהעולם עוקף את ארצות הברית ויש תקופות שלהפך.
למי שמשקיע לשני עשורים ויותר מומלץ להשקיע בכל העולם. למי שמתכנן להשקיע לזמן קצר 15 שנה ויש לו יסוד להניח שארצות הברית תרוויח יותר -יש בזה הגיון.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
והאם יש חשש שהחברה תקרוס??
הסיכון שזה יקרה, זה סיכון נמוך יותר, מהסיכון שבנק בישראל יקרוס.
היו הרבה מאד חברות ביטוח שהפסיקו לפעול או התמזגו מסיבות שונות
הסיכוי שזה יקרה סביר מאד (חוסר רווחיות למשל ) אבל הסיכון למבוטח קטן כי הכסף שלו נמצא בקרן נאמנות / תעודות וכו'

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
סיכון - אני מסוגלת לספוג בעז"ה, מחפסת סיכון גבוה ומקסימום אמשוך אחרי 6 שנים.
ואם ההתאוששות תארך 10 שנים תוכלי לחכות?
בשוק ההון יש נפילות שיכולות לארוך כ15 שנה.
לא מומלץ להשקיע לטווח קצר , סיכון גבוה להפסד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם אני מפקיד לקה"ש בשנה אחת יותר מהסכום הפטור ממס ובשנה שאחריה פחות מהסכום הפטור ממס. החשבון "מתאזן" ואני לא ישלם מס?
אי אפשר להעביר משנה לשנה.
אם אני מושך חלקית לפני שעבר שש שנים, איך מחשבים את המשיכה? כאילו משכתי מהקרן או מהרוחים? יהיה מס על כל סכום המשיכה או רק על חלק?
תחויב במס על רובו הגדול של הכסף, לפי מדרגת המס שלך. וזה מחושב כאילו משכת מהכל ביחד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למדתי ממך שסכום קטן היום יכול להגיע לסכום גבוה מאוד בעוד 30 שנה.
לעניננו.
בינתיים שוכנעתי שהכי כדאי להשקיע בשוק ההון דרך קרן השתלמות, כל עוד מדובר בפחות מ36 אלף ש"ח לשנה לזוג.
כאן אני שואלת אם אכן כדאי שכל הקרנות יהיו באותה קופה (יש קופה שלי ושל בעלי בעצמאי וכשכיר)
או שכן כדאי לפזר גם בתחום הספציפי הזה.
כל עוד שהסכום קטן, אז זה מה שיש וזה בסדר גמור!!
לא בכל עשר שקל שמושקעים, ניתן לעשות פיזור במגוון השקעות.

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם את רוצה סיכון גבוה, הייתי אומרת לך ללכת על הקרן השתלמות של מור מסלול מחקה מדד S&P 500.
ואם את לא רוצה כזה סיכון גבוה, [כי לטווח כזה של שנים זה ממש סיכון] אז הייתי אומרת לך לבדוק את המסלול של אלטשולר שחם מסלול הלכה.

דרך אגב, אני ממש לא ממליצה למשוך את הכסף מהקרן השתלמות ברגע שאפשר.
זה אחת ההשקעות הכי מוצלחות שיש וחבל להוציא משם את הכסף.
הרחבה ע"כ תהיה בעז"ה במאמרים הבאים שאני אכתוב.

אם אני רוצה לפתוח כעת קרן השתלמות, ל-10-15 שנה לפחות, וכל שנה להפקיד בה את המקסימום הפטור.
האם הקרן שציינת לעיל (מור השתלמות – מחקה מדד S&P 500 ) היא הקרן המועדפת?

כמו"כ לא רואה באתר שלהם התייחסות לכשרות, יש לך מקור?

תודה!

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם אני רוצה לפתוח כעת קרן השתלמות, ל-10-15 שנה לפחות, וכל שנה להפקיד בה את המקסימום הפטור.
האם הקרן שציינת לעיל (מור השתלמות – מחקה מדד S&P 500 ) היא הקרן המועדפת?
אם זה מינימום 15 שנה אז כן.
ואם פחות אז לא.
כמו"כ לא רואה באתר שלהם התייחסות לכשרות, יש לך מקור?
בבקשה תסתכלי בקובץ המצורף

קבצים מצורפים

• השתלמות.pdf
    KB 189.1 · צפיות: 96

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם א"א להסתמך על זה שמקסימום אחרי 13 שנה, נניח, יוציאו הלוואת בלון או כל הלוואה אחרת מול הקרן?
אפשר לחשב הרבה דברים, [ואם יהיה אז משבר עולמי אז יש חשש גדול שלא תקבל הלוואה, או שהיא תהיה בתנאים מאד גרועים]
אבל זה לא מה שהיא שאלה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
האם א"א להסתמך על זה שמקסימום אחרי 13 שנה, נניח, יוציאו הלוואת בלון או כל הלוואה אחרת מול הקרן?
אי אפשר להוציא הלוואות מול קרנות שמושקעות במסלול מנייתי, או לכל הפחות אני לא שמעתי על משהו שהצליח.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אי אפשר להוציא הלוואות מול קרנות שמושקעות במסלול מנייתי, או לכל הפחות אני לא שמעתי על משהו שהצליח.
אפשר להעביר את הקרן לקרן אחרת לחודש חודשיים ואז להוציא את ההלוואה ולהחזיר את הקרן

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אפשר להעביר את הקרן לקרן אחרת לחודש חודשיים ואז להוציא את ההלוואה ולהחזיר את הקרן
א. להעביר לקרן אחרת זה מתכון בטוח לכשלון , כל האפקט של ההשקעה היא לטווח ארוך. משיכה באמצע תפגע בתשואה.
ב. אני די בטוחה שהם מספיק חכמים בשביל לא לאפשר להעביר קרן שיש עליה הלוואה.
ג. גם אם תאורטית אפשר לקחת הלוואה, זה כבר הופך את הסיפור לפחות רווחי, הלואה עם 5% ריבית למשל, כבר הופכת את המינוף למסוכן .
ובכלל, בשביל להשקיע בשוק ההון צריך זמן ורוגע, כמה זמן אפשר לגלגל הלוואה כזו ולא למשוך בשום אופן ?

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מבדיקה עכשיו בויקיפדיה
(יש שם את התשואות לאורך שנים של המדד הזה)
אני בכלל מקבלת רגליים קרות
בהשקעה ל15 שנה, יש סיכון להגיע ל-4.24% רווח בלבד. (ובתחום הזה כפי שכתבתם כאן לפני, אין מינוף)
כדי להבטיח תשואה של מעל 9%, יש להשקיע כ25 שנה
שזה באמת המון.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם נפלת על השנים הכי גרועות EVER.
גם בנדל"ן אני יכולה למצוא לך שנים שבהן אם היית משקיעה היית מרוויחה פחות, בממוצע זה מרויח יותר.
צודקת
אבל הרוח כאן היא כאילו מובטחת שלתשואה של מינימום 7% וזה לא נכון.
אם משווים לנדלן שבו המינוף הוא פי 2, אמנם התשואה היא פחות
ממש לא בטוח ששווה יותר להשקיע במניות

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה