השתלמות האשכול הגדול לקרנות השתלמות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי IRA
מאחר וכבר מסכום מינימום של 50K אפשר למצוא קופות כאלו
רציתי לשאול מה הדמי ניהול שמציעים לסכומים של פחות מ100K
איך לבצע את ההשקעה מה הפיזור ואיך לבצע בפועל (כל חודש או לחכות פעם בכמה זמן)
תחכי למאמרים הבאים, קשה להרחיב כאן.

צבי +

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
למה למשל בחסכון לכל ילד העדפת את אלטשולר מאותם?
אין כזה מסלול לשום חברה, בחיסכון לכל ילד.
אבל ראיתי שיש למור מסלול בסיכון מוגבר שהוא גם פאסיבי ולכאורה הוא עדיף על אלטשולר שהאפיק המנייתי נמוך בהרבה, תקני אותי אם אני טועה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל ראיתי שיש למור מסלול בסיכון מוגבר שהוא גם פאסיבי ולכאורה הוא עדיף על אלטשולר שהאפיק המנייתי נמוך בהרבה, תקני אותי אם אני טועה!
יכול להיות שאתה צודק,
אבל הנה כמה נתונים שמסבירים למה המסלול לא כ"כ אטרקטיבי,
ובקיצור מבדיקת התשואה עד כה של שניהם, לא רואים את העדיפות של המסלול בסיכון גבוה של מור.

צבי +

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כול להיות שאתה צודק,
אבל הנה כמה נתונים שמסבירים למה המסלול לא כ"כ אטרקטיבי,
ובקיצור מבדיקת התשואה עד כה של שניהם, לא רואים את העדיפות של המסלול בסיכון גבוה של מור.
נכון שלא כולו עוקב מדד סנופי, אבל מאידך יש כאן איזה מעלה בפיזור סיכונים, והאג"ח מתוכו הוא רק בין 13% ל17% והשאר מניות שחלק מתוכם עוקב מדד סנופי (ולא 70%).
בנוגע למדד 35 הלא מוצלח אני חושב שצריך לבדוק את התשואות שלו ומדד תל בונד שגם נמצא שם מול אלטשולר הלכה לאורך שנים כדי לזלזל בו.
לדעתי א"א להסיק מהתשואות עד כה כדי להחליט שאין עדיפות כי כרגע כל הקופות בנפילות גדולות ובפרט במסלולים בסיכון מוגבר, הרי לפני הנפילות כמדומני שהם היו בפער ניכר משאר הקופות במסלולים הכשרים ובחיסכון לכל ילד לילדים קטנים לכאורה שווה לקחת סיכון מוגבר ולהגביר את התשואות.
כרגע אני באמת באלטשולר אבל עכשיו שנחשפתי לקופה זו אני שוקל לעבור (אחרי הנפילות!).
בהזדמנות זו צריך גם לתת לך קרדיט ענק על ים החומר שאת נותנת פה.

לגבי קרן השתלמות שכתבת שאפשר לעשות בניהול אישי לא הבנתי איך אני יכול לעשות את זה כשאין לי הכשר ע"ז, איך אני יודע איזה מדד לבחור שברור שהוא כשר?
כרגע יש לי במגדל עם דמי ניהול של 0.4 שזה ממש ממש זול, השאלה היא אם שווה לעבור ואם כן לאיפה?
שוב תודה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
נכון שלא כולו עוקב מדד סנופי, אבל מאידך יש כאן איזה מעלה בפיזור סיכונים,
זה בדיוק ההיפך מפיזור סיכונים, במקום לעקוב אחרי 500 חברות מהחברות הכי גדולות בעולם, בוחרים לעקוב אחרי 35 חברות קטנות ישראליות, זה ממש לא נקרא פיזור סיכונים.
והאג"ח מתוכו הוא רק בין 13% ל17%
אתה מתכוון בין 26% ל34%
לידיעתך מדד תל בונד 60 זה מדד של אגח"ים.
ולכן כפי שכתבתי, חצי מהמניות במסלול מושקעים בS&P 500, וחצי בתל אביב 35, וסה"כ בשיעור של כ 70%.
בנוגע למדד 35 הלא מוצלח אני חושב שצריך לבדוק את התשואות שלו ומדד תל בונד שגם נמצא שם מול אלטשולר הלכה לאורך שנים כדי לזלזל בו.
לדעתי א"א להסיק מהתשואות עד כה כדי להחליט שאין עדיפות כי כרגע כל הקופות בנפילות גדולות ובפרט במסלולים בסיכון מוגבר, הרי לפני הנפילות כמדומני שהם היו בפער ניכר משאר הקופות במסלולים הכשרים ובחיסכון לכל ילד לילדים קטנים לכאורה שווה לקחת סיכון מוגבר ולהגביר את התשואות.
אני לא משווה אותם בעת הזאת אלא גם קודם נעשתה ההשוואה ואתה גם יכול לבדוק זאת לבד.
והנה פה נעשתה השוואה על 2019 וגם על קודם [לפני הנפילות בבורסה]
לגבי קרן השתלמות שכתבת שאפשר לעשות בניהול אישי לא הבנתי איך אני יכול לעשות את זה כשאין לי הכשר ע"ז, איך אני יודע איזה מדד לבחור שברור שהוא כשר?
זה בדיוק כמו תיק השקעות בבנק, ומיועד למי שיודע מה אפשר לקנות, וכו'.
בתכנון שלי לכתוב מאמר בנושא כשרות, [כשיהיה לי זמן לכתוב עוד מאמרים]
כרגע יש לי במגדל עם דמי ניהול של 0.4 שזה ממש ממש זול, השאלה היא אם שווה לעבור ואם כן לאיפה?
שוב תודה.
זה באמת יחסית זול לקרן השתלמות מנוהלת,
ואם אתה רוצה לעבור לקרן השתלמות בניהול אישי, אז תעבור לחברה שתציע לך את הדמי ניהול הכי נמוכים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה בדיוק ההיפך מפיזור סיכונים, במקום לעקוב אחרי 500 חברות מהחברות הכי גדולות בעולם, בוחרים לעקוב אחרי 35 חברות קטנות ישראליות, זה ממש לא נקרא פיזור סיכונים.
הבנתי, לכן עדיף לעקוב אחרי 5 חברות נבחרות שאלטשולר בחרו? זה נקרא סיכון מטורף.

בקיצור מבדיקת התשואה עד כה של שניהם, לא רואים את העדיפות של המסלול בסיכון גבוה של מור.
עד כה - לא אומר כלום .

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא בדקתי. מספיק לי לקרוא את ההתפארות שלהם שהם אלופים בלבחור מניות ספציפיות.
אז חבל שאת מדברת בלי לדעת,
ואני אתן לך דוגמה, שבמניות חו"ל שהם משקיעים בהם, הם משקיעים בעיקר דרך מדדים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אש הברזל

משתמש סופר מקצוען
אז בעצם צריך לפתוח עסק בשביל זה
וזה לא פוגע במעמד של תורתו אומנותו?
זה בתכלס משתלם בכלל?
ההטבה של פטור מס עד התקרה
בשקלול עלות כל הפתיחת עסק והדוחות?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז בעצם צריך לפתוח עסק בשביל זה
וזה לא פוגע במעמד של תורתו אומנותו?
זה בתכלס משתלם בכלל?
ההטבה של פטור מס עד התקרה
בשקלול עלות כל הפתיחת עסק והדוחות?
כל מקרה לגופו.
תלוי, אם יודעים לעשות זאת לבד, העלות היא מינימלית.
ותלוי גם כמה רוצים להשקיע?

Goldidea

משתמש מקצוען
יש לי קה''ש לעובדי הוראה בבינלאומי עם כלום תשואה יש מה לעשות עם זה?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי קה''ש לעובדי הוראה בבינלאומי עם כלום תשואה יש מה לעשות עם זה?
כן.
להעביר למקום אחר.
פעם זה לא היה אפשרי, היום זה כבר אפשרי.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה