קורונה האריכו את שנת הלימודים

שניתה

משתמש מקצוען
עדכוני קורונה:
משרד החינוך מודיע: שנת הלימודים תוארך
למרות המשבר של משרד החינוך מול ארגון המורים, המשרד מודיע הערב, על תאריכי סיום שנת הלימודים, בגנים, בבתי ספר, ישיבות התיכוניות וסמינרים לשנת הלימודים תש"פ (ארץ)

כיכר השבת
למרות המשבר של משרד החינוך מול ארגון המורים, המשרד מודיע הערב (ראשון), על תאריכי סיום שנת הלימודים, בגנים, בבתי ספר ובחטיבות הביניים (הישיבות התיכוניות והסמינרים) לשנת הלימודים תש"פ.
הודעתו של שר החינוך הטרי, יואב גלנט, נעשתה בשיתוף ובהסכמה בין משרדי החינוך והאוצר, ובהסכמה עם השלטון המקומי, אך עם התנגדות של ארגון המורים.
ואלו תאריכי הסיום במוסדות הלימוד
גני ילדים ובתי ספר (עד כיתה ו):

הלימודים הרשמיים יסתיימו בתאריך ה- 13 ביולי (כ"א תמוז), כאשר ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ד' ימשיכו את לימודיהם במסגרת של "בתי הספר של החופש הגדול". מסגרת זו תתחיל את פעילותה בתאריך ה- 14.7 ועד לתאריך ה- 6.8.2020 (ט"ז אב).
חטיבות הביניים (כיתות ז עד י):
יסיימו לימודיהם בתאריך ה-1 ביולי (ט' תמוז).
כיתות יא -יב:
התלמידים הללו (ישיבות תיכוניות וסמינרים), ימשיכו בהכנות לקראת בחינות הבגרות שיפתחו בתאריך ה- 22.6 (ר"ח תמוז) ויסתיימו בתאריך ה- 27.7.2020 (ו תמוז).
שר החינוך גלנט, הודיע זה מכבר, כי במסגרת ההליך והסיכום שלו עם הממונה על השכר באוצר ועם אגף התקציבים באוצר, שעת למידה מרחוק תהא שוות ערך כספית ולימודית ללמידה פיזית בכיתה.
להחלטה זו חשיבות רבה, מאחר שמערכת החינוך תידרש בעתיד ללמידה מרחוק, בשל סיבות שקשורות בנגיף הקורונה ובשל סיבות אחרות.
שר החינוך גלנט נשאל האם משרד החינוך יפנה לבית הדין כדי להכריח את המורים לעבוד ימים נוספים.
גלנט אמר: “אנחנו נעשה כל מה שיידרש. כל האמצעים מצויים ברשותנו. קיבלנו החלטה, ההחלטה היא החלטה שמגובה על ידי ממשלת ישראל. יש שיאמרו שאני נאיבי, בגלל שאני חדש, אך אני מאמין במורים, באחריות שלהם ובמחויבות שלהם כלפי התלמידים והמדינה”.
בהסתדרות המורים הגיבו: "עמדת הסתדרות המורים לא השתנתה. ההסכם שעליו חתמנו עם המדינה מקבע את עיקרון השוויון בין כלל עובדי ההוראה. כפי שכבר ציינו בעבר, אם המדינה לא תכבד את עיקרון השוויון, הרי שבהתאם להסכם, מועד סיום שנת הלימודים בחטיבות הביניים יהיה ב-19 ביוני, בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים ב-30 ביוני".
-------------

ואני לא מבינה מה ההיגיון.
הגל השני פה.

מנסה את מזלי

משתמש מקצוען
מהי עמדת ההסתדרות ? לא עולה בקנה אחד עם דברי השר ?
מישו יודע מה זה אומר שההסתדרות מתנגדת?

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מהי עמדת ההסתדרות ? לא עולה בקנה אחד עם דברי השר ?
מישו יודע מה זה אומר שההסתדרות מתנגדת?
נדמה לי שזה במסגרת המלחמה והתחרות בין ארגון המורים להסתדרות המורים.
הארגון כבר 3 חודשים מפמפם בלי הפסקה שהוא לא יאריך את שנת הלימודים בתיכונים.
ההסתדרות חייבת להציג תמונה שהיא דואגת לחבריה לפחות כמו הארגון.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אשרי המאמין.
והאמת. לא הבנתי על מה הויכוח פה.
הרי סוכם כבר לפני פסח שמחזירים 9 ימים.
מט' בתמוז=1/7, עד כ"א בתמוז=13/7
יש בדיוק 9 ימי עבודה (לא כולל שישי, שדובר שלא ילמדו בו.)
אז מה לא כמו הסיכום?
שחטיבות הביניים לא ממשיכות? אז שימשיכו גם.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
זה אומר שמשרד החינוך החליט החלטות שסותרות את ההחלטות של ארגון המורים, ואז ארגון המורים נלחם בו דרך המורים, וראיונות, ועוד.

אבל משרד החינוך הוא יאמר את המילה האחרונה.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
זה מה שארגון המורים רוצה. אבל הממשלה עושה הכל כדי לא לסגור.

כך שכל עוד אפשר, היא תשאיר את המערכת במקומה. היא לא תזעזע אותה שוב.
ונקווה שלא יהיה לזה צורך.

shifrash

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לדעתי הילדים שבעו מחופשה, אולי המורות/מורים/ גננות לא,
אבל הילדים בכל שכבות הגיל השתעממו בבתים

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
* ייתכן שלא מתחשבים מספיק בנגיף
* ייתכן שלא מתחשבים מספיק באלפי עובדי ההוראה
* אבל ודאי שהרעיון מבורך למאות אלפי תלמידים שכל שנה בלי תעסוקה ומיטלטלים משכנים לקייטנה וכו'

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הקפצה -
יש לכם מושג מה התכנון לחיידרים וישיבות?
מה עם בין הזמנים.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הפתרון למאבק הוא (בלי להתייחס לקורונה) פשוט:
משרד החינוך רוצה ביביסיטרים.
ההסתדרות לא מוכנה שהמורים ישמשו ביביסיטרים.

אז יביאו ביביסיטרים אחרים.
למשל נוער שיעשה תגבור במסגרת פרויקט 'פרח'.
או מורים שרוצים תוספת שכר לא גבוהה, אבל תוספת.
רכזי פעילויות שמחפשים עבודה בשכר נמוך ממורה.

ושלום על ישראל.
יהיו קיטנות, ההורים יעבדו, המורים שנתנו מרחבים מרחוק לא יצטרכו לעבוד שוב.
וכולם שמחים ומרוצים.

אלא מה, זו הזדמנות לכיפופי ידיים.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אם ארגון המורים לא יתן, אז אין אפשרות בכח.
הנושא יוכרע בבית הדין לעבודה, השבוע.
לא נראה כך. לפי הדברים נראה שבעל הבית הוא משרד החינוך. ארגון המורים יכול אולי לריב עם האוצר שישלם תוספת למורים. וזה מה שנראה לי מתוך ההודעות שארגון המורים שולח לנו.

קצרה

משתמש מקצוען
אם ארגון המורים לא יתן, אז אין אפשרות בכח.
הנושא יוכרע בבית הדין לעבודה, השבוע.

למה אין אפשרות בכוח?
אם אני לא באה לעבודה המעסיק שלי לא ישלם לי בכוח.
משרד האוצר והחינוך יכולים לקזז את הימים בהם לא עבדו במאי משכר המורים וזה נקרא לכפות עליהם בכוח לעבוד את הימים החסרים.
ואז ארגון המורים יוכל לארגן שביתה ב-1 לספטמבר עד שלא ישלמו את ה-9 ימים + ימי השביתה.
וכבר היו דברים מעולם.
זה נקרא כיפופי ידיים. וארגוני המורים בדרך כלל מחזיקים קצר את המדינה שבסוף מתישהו תכנע באיזה הסכם ... כי יש להם נשק חזק של לימודים שלא מתקיימים ונוער שסובב ברחובות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה