טור דעה האמת של גולדקנופף - האם יש מצוקת דיור?

מצב
הנושא נעול.

קרעפט

משתמש מקצוען

מ'גלובס'​

שוק הנדל"ן: האם נראה בקרוב ירידת מחירים?​

אלטשולר: "בהתחלה הקבלנים מאוד חזקים ולא מורידים מחירים. אבל כשהריבית נעה בין 0% ל־1% אז קל להם להחזיק במלאים. כשמשלמים 5%־6% ריבית, אז יכולת החזקת המלאי נשחקת. בישראל הקבלנים היו אומרים פעם שהם לא מורידים מחירי דירות, אבל היית קונה דירה ומקבל סובארו ליד הבית וגם מטבח. תופעות כאלה נתחיל לראות בקרוב. בעיקר בפרויקטים ששילמו עליהם מחירים אסטרונומיים. אבל בסוף מחירי הדיור ירדו, רק עניין של זמן. נדל"ן למגורים כהשקעה לא מעניין כרגע".

סטפק התייחס גם הוא בדבריו למחירי הדיור: "חלק מחברות הבנייה למגורים בישראל ממונפות והאג"ח שלהן הגיעו לתשואות חד־ספרתיות גבוהות. וזה אחרי כמה שנים שהן צברו לא מעט מזומנים. השוק מתחיל להתייחס לזה בחשדנות. אם היום המחיר למ"ר דירה בתל אביב הוא 70 אלף שקל, מחר הוא יכול לרדת ל־40 אלף שקל. אחרי שהייתה עליה השנה של 20% במחירי הדיור, אני מעריך שתבוא ירידה לא מאוד רחוקה מזה".

ביזנס מן

משתמש מקצוען
מחיפוש בגוגל יצאתי עם תשובות סותרות.
מחד:
עיין בסעיף 24
נראה שהריבית תהיה בגובה שכירות דירה, והקרן תוצמד למדד, מה שיבטיח אפשרות לקנות דירה בפדיון האג"ח.
כך גם נראה כאן
מאידך:

גם לא הבנתי מה זה שונה מכל הלוואה צמודת מדד, משכנתא למשל, שהריבית היא ריבית קבועה, רק שעם עליית המדד אליו צמודה ההלוואה, גובה הקרן עולה?
אני שואל מחוסר ידע ומניסיון להבין את הוויכוח.
מכיוון שזה עוד לא היה ורק זה רעיון כל אחד כותב את הרעיון בצורה שונה
וגם יש הרבה בעיות שכל אחד רוצה לגבור עליהם לכן מנסח כך או אחרת
אבל זה בסוף יצטרך להיות שהקרן תוצמד לעליה השנתית ויהיה ריבית בדמי שכירות
כי אם יחסר אחד מכל אלו זה לא יהיה מספיק אטרקטיבי כדי שאנשים יעדיפו את זה ולא דירה
בקיצור זה יהיה חייב להביא תשואה בדיוק כמו דירה כי רק ככה זה ישפיע על מחירי הדיור

HennyS

משתמש מקצוען
ובלי קשר (ואני ממש לא מצדיק את האמירות התקשורתיות שלו)
אבל התקשורת תמיד תמצא דברים רעים לומר על הציבור החרדי
ואם מישהו רוצה לדעת כמה שונאים אותנו במגזר הכללי

אז כדאי שיקרא פה
קראתי, ונזכרתי ביהודי שהיה קורא את ה"דר שטירמר" כי שם היהודים מצליחים, עשירים, ושולטים בעולם.
אנחנו הרוב, הולכת לקום מדינת הלכה, החרדים מקבלים מלא תקציבים, החיים שלנו תותים וכל החילונים הולכים לרדת מהארץ :geek:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בענין ההסתה הם מחפשים אותנו, הנה דוגמא
יהדות התורה בקשה השוואת תקציבי חינוך למוסדות שלומדים ליבה, מה יותר מוצדק משיוון
והנה תראו את הכותרת בדרה מרקר:

בחסות יהדות התורה והליכוד, מדינת ישראל הפכה למושחתת​

על פי ההסכם הקואלציוני, שתי רשתות החינוך החרדיות יקבלו תקציבים זהים לחינוך הממלכתי, יפקחו על עצמן וייצאו מפיקוח משרד האוצר — ולא נתפלא אם התוצאה תהיה שכספי ציבור ינזלו בדרך ■ כך בנימין נתניהו ושותפיו שודדים את כלכלת ישראל

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
שימו לב!
דיונים לגבי שר השיכון המיועד או כל אדם אחר,
אינם מקובלים פה, ואינם קשורים לפורום קורת גג.
מכללי האתר הבסיסיים שאין לדבר בגנות אף אדם ע"ג הפורום.
אנא, אל תאלצו אותנו לגדוע את הדיונים, לנעול אשכולות, או להרחיק משתמשים.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
קראתי, ונזכרתי ביהודי שהיה קורא את ה"דר שטירמר" כי שם היהודים מצליחים, עשירים, ושולטים בעולם.
אנחנו הרוב, הולכת לקום מדינת הלכה, החרדים מקבלים מלא תקציבים, החיים שלנו תותים וכל החילונים הולכים לרדת מהארץ :geek:
לי זה מזכיר שיהודי אמר פעם "שכל פעם שאין לו מצב רוח אז הוא קורא עיתון אנטישמי"

Hi

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
שימו לב!
דיונים לגבי שר השיכון המיועד או כל אדם אחר,
אינם מקובלים פה, ואינם קשורים לפורום קורת גג.
מכללי האתר הבסיסיים שאין לדבר בגנות אף אדם ע"ג הפורום.
אנא, אל תאלצו אותנו לגדוע את הדיונים, לנעול אשכולות, או להרחיק משתמשים.

מה שמעורר תמיהה הוא זה שרק כשזה מגיע לשר השיכון, מופעל לחץ על ה @הכלבויניק להתערב,
לו היה זה חבר כנסת אחר,
האם היחס היה זהה ?

אני כותב את זה כמי שהורחק מהפורום שבוע בעקבות פתיחת אשכול על נכסיו של שר השיכון !

נ.ב.
לגבי הנאמר פה,
עם כל הביקורת,
ייתכן שאנו זקוקים כעת דווקא לבולדוזר שיוכל להזיז דברים.

נערך לאחרונה ב:

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
המשפט הזה מוכר לי מאנשהו
כבר בגרמניה שמענו אותו
די עם הדמגוגיה...
כל משפט ביקורת הכי קטן אפשר להשוות בקלי קלות לשואה

לא ניכנס לפרטים אבל קשה לומר שאין אמת בטענה של הנ"ל
והמנהל ביקש שלא נדבר יותר
אבל כל בר דעת יודע בדיוק מה האמת

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הנאצים טענו אותו דבר בדיוק
מה איכפת לי מה הם טענו
ממש לא מעניין
הנאצים היה להם שנאת יהודים שבנו את זה על תורת הגזע
ומי שלמד את התיאוריה מבין שכל הטענות היו רק תירוץ

במקרה דנן אף אחד לא נגד אף אחד ברעיון

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה