קורונה האם נכון שהורידו את ההנחיה של לבישת כפפות במרחב הציבורי?

דוי

משתמש מקצוען
הנגיף לא יכל לעבור מחולה דרך ידי החולה אלא רק מהפרשות טיפתיות כלומר רסיסי רוק היוצאים מפיו בהתעטשות ובדיבור,
ולכן אם כל אדם יצא מביתו רק עם מסכה, במידה והוא חולה הוא לא ידביק,

ההגנה על הידים תועיל לאדם שלא יביא אל פיו את הנגיף ממשטחים שונים, ולכן אין המלצה כלל על כפפות, מאידך חשוב מאוד לחטות ידים במהלך היום ובפרט בכניסה הביתה.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
למשל מסיכות ברחוב
כל מי ששמע את מר משה בר סימן טוב שמע אותו אומר בפירוש שיש חובה ללבוש מסיכות במרחב הציבורי, גם ברחוב.
מה גם שאתמול הסתובבו שוטרים ומי שראו בלי מסיכה [במקומות שהסתובבו, התריאו וחלקם אף נתנו מסיכה].
ואני לא אגיב לכם יותר.
ציטטתי מה שכתוב באתר, לא יותר. קשה מאד לומר שזה טעות, כי יש שם הבדל ברור. וגם אם כן, זה טעות שלהם לא שלי.
לא ידעתי שיש חיוב על כל אזרח לשמוע מה יש למשה בר סימן טוב לומר.

ayys

משתמש מקצוען
למשל מסיכות ברחוב
כל מי ששמע את מר משה בר סימן טוב שמע אותו אומר בפירוש שיש חובה ללבוש מסיכות במרחב הציבורי, גם ברחוב.
מה גם שאתמול הסתובבו שוטרים ומי שראו בלי מסיכה [במקומות שהסתובבו, התריאו וחלקם אף נתנו מסיכה].
ואני לא אגיב לכם יותר.
מה שהשוטרים אומרים לצערנו כבר הוכח כמה פעמים שהם לא בדיוק מעודכנים.

אתמול הובא פה הקובץ של החוק מ'נבו' שם דווקא מאוד מפורט בדיוק כפי ששיקול דעת כתב.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מה שהשוטרים אומרים לצערנו כבר הוכח כמה פעמים שהם לא בדיוק מעודכנים.

אתמול הובא פה הקובץ של החוק מ'נבו' שם דווקא מאוד מפורט בדיוק כפי ששיקול דעת כתב.
אני אישית התקשרתי אתמול למשרד הבריאות ושאלתי.
סתם כי היה לי חשוב לדעת.
אצלינו בכל מקרה כמעט לא יוצאים.
ואם יוצאים זה רק עם מסיכה

ayys

משתמש מקצוען
אני אישית התקשרתי אתמול למשרד הבריאות ושאלתי.
סתם כי היה לי חשוב לדעת.
אצלינו בכל מקרה כמעט לא יוצאים.
ואם יוצאים זה רק עם מסיכה
גם אני באופן אישי וכן כל המשפחה, כמעט ולא מוציאים את האף מהבית כבר מפורים, וכמובן כל יציאה בימים אלו רק עם מסיכה.

אבל מכאן ולכתוב שזה דברים לא מדויקים יש עוד דרך, יתכן ומה שנכון פה יהיה מה שהובא כמה פעמים, יש גם כשר אבל אנחנו מעדיפים את המהדרין.

avim10

משתמש מקצוען
הפוך.
עד שלשום היתה הנחיה "מחייבת" רשמית, אך ללא כל סנקציה.
משלשום יש גם סנקציה.
מצ"ב הקובץ עם התקנה הרלוונטית.
עריכה: זו התקנה של הוספת הסנקציה. מנסה לצרף גם את הקובץ עם התקנה העיקרית.
חובת חבישת מסכה.jpg

קבצים מצורפים

• בריאות העם (נגיף הקורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה), התש_ף-2020 - צו.pdf
    KB 34 · צפיות: 15
נערך לאחרונה ב:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
גם אני באופן אישי וכן כל המשפחה, כמעט ולא מוציאים את האף מהבית כבר מפורים, וכמובן כל יציאה בימים אלו רק עם מסיכה.

אבל מכאן ולכתוב שזה דברים לא מדויקים יש עוד דרך, יתכן ומה שנכון פה יהיה מה שהובא כמה פעמים, יש גם כשר אבל אנחנו מעדיפים את המהדרין.
אה, ממה שעוד ראיתי זה שהניק הנ"ל צוטט מאתר פיקוד העורף
הגוף הרשמי לענייני קורונה הוא משרד' הבריאות ולא פיקוד העורף
כך שלהביא משם דברים זה באמת, אבל באמת לא מדוייק
הנה מאתר משרד הבריאות
מספיק לקרוא את השורה הראשונה בשביל להבין את הפשט שכל יציאה מחייבת מסיכה. אז ממילא גם ביציאה לרחוב
אז, זה לא ענין של כשר ומהדרין אלא ענין של כשר ולא כשר, לפי הדימוי שלך.

קבצים מצורפים

• limeted-relief-new.pdf
    1.5 MB · צפיות: 19

פרידא

משתמש מקצוען
אני שמעתי הודעה מטעם משרד הבריאות, שמספיק לשאת את המסכה וכשנכנסים למקום כמו סופר או אוטובוס או כשמתקרבים למקום התקהלות צריך לשים אותה על הפנים.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אה, ממה שעוד ראיתי זה שהניק הנ"ל צוטט מאתר פיקוד העורף
הגוף הרשמי לענייני קורונה הוא משרד' הבריאות ולא פיקוד העורף
כך שלהביא משם דברים זה באמת, אבל באמת לא מדוייק
הנה מאתר משרד הבריאות
מספיק לקרוא את השורה הראשונה בשביל להבין את הפשט שכל יציאה מחייבת מסיכה. אז ממילא גם ביציאה לרחוב
אז, זה לא ענין של כשר ומהדרין אלא ענין של כשר ולא כשר, לפי הדימוי שלך.
אז לצטט ממודעה שהפיצו משרד הבריאות זה גם מאד לא מדויק. ומה שציטטתי מדויק מאד, וזה ככתבו וכלשונו מלשון החוק המצו"ב (סעיף 3ה).
(ואכן מוזר מאד, שמשרד הבריאות כל הזמן מפיץ וכותב באתר שלהם הכי פחות מדויק, ממה שהחוק מחייב, וממה שמפורסם בשאר משרדי הממשלה).

קבצים מצורפים

• 502_230.doc
    KB 343.5 · צפיות: 6

אברימלה מלמד

משתמש רשום
ציטוט מדויק מהתקנות המעודכנות:

חובת חבישת מסכה
צו (מס' 13)
תש"ף-2020
צו (מס' 14)
תש"ף-2020

"(א) לא ישהה אדם במקום כמפורט להלן בלא חבישת מסיכה:

(1) מבנה שאינו מקום מגוריו של האדם או מקום שהייה קבוע אחר שלו (להלן – מקום מגורים);

(2) אוטובוס, רכבת נוסעים או כלי רכב אחר המשמש למתן שירותי הסעה לנוסעים המיועדים לשירות הציבור;

(3) בהתקהלות במקום פתוח."

יציאה לרחוב בלבד אינה מחייבת חבישת מסיכה!!
אלא אך ורק נשיאת מסיכה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה