דרוש מידע האם נכון ללכת למטפלת רגשית שלא מהמגזר?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
רונית זינגר מטפלת רגשית , מנחת הורים , יועצת זוגית , יועצת שידוכים , מגרפלגת כתב יד , חוכמת הפנים
אישה מוכשרת מאד מאד וטובה ובעיקר מקצועית !! עם ותק של שנים בתחום
מתמחה מאד בנושא ניכור הורי
גרה בני ברק בקרית הרצוג פל : 0504130675
בהצלחה .
היא מדהימה!!!
אישיות מיוחדת וראש ישר

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אני חושבת שנכון יהיה לצרף את שמה לאקסל המבוקש שאת שולחת , מה אומרת ?
חסד
יוזמה מדהימה !
הקובץ מכיל רק מטפלות בעלות תואר טיפולי. רונית הינה מנחת הורים ויועצת - ושוב, מומלצת על ידי מאד! גם מניסיון אישי, אבל לא עונה על הקריטריונים של הכניסה לקובץ.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כן אישה מדהימה מוסרית , אותנטית , קשובה מכירה באופן אישי כמה שהולכות אליה אני רואה עליהם את השינויים פלאים , חסד ה'
רונית זינגר מטפלת רגשית , מנחת הורים , יועצת זוגית , יועצת שידוכים , מגרפלגת כתב יד , חוכמת הפנים
אישה מוכשרת מאד מאד וטובה ובעיקר מקצועית !! עם ותק של שנים בתחום
מתמחה מאד בנושא ניכור הורי
גרה בני ברק בקרית הרצוג פל : 0504130675
בהצלחה .

ממתי היא גם מטפלת רגשית?
מכירה אותה שנים כמנחת הורם ומורה יסודי.
איפה למדה טיפול? כמה שנים?

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
השאלה לא מנוסחת ברור,
אם היא ספרדיה, ואת ליטאית. או להיפך זה נקרא מהמגזר? ואם אתם חסידים והיא ליטאית, איך זה נקרא?
הדיון אינו בין מגזרים, זו גזענות לשמה.
השאלה היא רק בדרכי הטיפול עפ" תורה. ואת זה צריך לברר, אין תשובה בלי להכיר אותה.
בהצלחה

טיפול ריגשי חיב למידה ונסיון ודעת תורה ז"א שסמכות רבנית שמודעת למה שקורה בשטח
תעבור על החומר על התהליכים שמובילים
לצערי במגזר שניקרא הכי שמור יש בזה פירצה נשים מובילות תהליכים בלתי הפיכים
ונותנים אמון כי הם "משלנו" ה' ישמור לצערי ב"ב עיר התורה והחסידות

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ממתי היא גם מטפלת רגשית?
היא כבר שנים בתחום ועוסקת בייעוץ חינוכי.
היא אישה עם ידע מקצועי מטורף ועם ידיעה ברורה מהם גבולות גזרתה.

שרינקה

משתמש צעיר
היא כבר שנים בתחום ועוסקת בייעוץ חינוכי.
היא אישה עם ידע מקצועי מטורף ועם ידיעה ברורה מהם גבולות גזרתה.
ממתי היא גם מטפלת רגשית?
בגדול היא עם תעודות שפ"י של מנחת הורים, מנחת משפחה, ויועצת זוגית. תואר ראשון בחינוך
תוכלי לפנות אליה בפרטי ...
@ארבע "אין חכם כבעל הניסיון "

את מכירה אולי רב שמתמצא בנושא רגיש זה ויודע להמליץ ז"א מכיר באופן איש את התהליך שמובילים
אשמח שתיכתבי לי ואוכל לשאול גם

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
את מכירה אולי רב שמתמצא בנושא רגיש זה ויודע להמליץ ז"א מכיר באופן איש את התהליך שמובילים
אשמח שתיכתבי לי ואוכל לשאול גם
הרב גנס והרב גואלמן נחשבים בקיאים בתחומי הטיפול ובריאות הנפש.

אם יש כ"כ הרבה אנשים שמבקשים את הקובץ של המטפלים
זה לא אומר שיש מחסור בגוף שיודע להפנות לטיפול מקצועי?
יש גופים כאלו, חלקם טובים ממש, עם המלצות איכותיות (וחלקם על בסיס עמלה מהמטפל על כל מטופל מופנה)
הם פחות נשענים על המלצות משתמש, שזה ייחודו של המאגר 'טיפול ועיקר'.

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אני עוס קלינית ומטפלת זוגית ומשפחתית, משתייכת למגזר החרדי חסידי, יכולה לשתף אתכם דווקא מהצד ההפוך. כשטיפלתי בזוגות ובפרטיים שאינם שומרי תורה ומצוות.
בסוף ובהתחחה הרבה יותר נח ללכת למטפל שמכיר את העולם וההוויה אליה אנחנו משתייכים ואת אורחות חיינו, שמבין כמה זה קשה להורים שבנם שינה צבע של חולצה או עד כמה מקום תופסים ערכים מסויימים נתח נכבד מבחירות של אנשים( שידוכים, יציאה לעבודה וכו) הדבר הכי חשוב עימו יוצאים המטפלים מהלימודים היא לדעת להכיר ולסייע למטופל מתוך העולם שלו. וכן, אני כמטפלת התמודדתי במקרים של אורח חיים הפוך לאמונותי ודרכי, עם דילמות אתיות ומוסריות שלא עולות בקנה עם השקפת עולמי( ובסוד, זה קורה גם עם מטופלים חרדיים אבל זה נושא לכתבה אחרת) אבל הקושי והחכמה היא לנתק את עצמי מהראיה שלי ולסייע למטופלים בחייהם ומחייהם. ולכן העניין של ללכת למטפל דתי או לא, בעיני, הוא הרבה מאד עניין של פרקטיקה ונוחות, יותר נח ונגיש לדבר עם מי שמכיר ומתמצא בקודים תרבותיים ומשמעותם. הדבר השני הוא שבסוף מטפל הוא לא טאבולה ראסה- לוח חלק, וכפי שאני מבחאה את אמונתי וערכי ואת עצמי בטיפול- שהלא הוא קשר בין שניים, לכן לא הייתי הולכת למטפלת אתאיסטית.
הרבה פעמים ההבדלים בין זוג דתי לחרדי יתבטא באורח החיים אבל לא יהיה קשור לדת, לדוגמה בני זוג עם תקשורת לקויה וחוסר בכבוד הדדי, בני הזוג החילוני יריבו עד אימה מי אחראי על סידור הבית בעוד שאצל בני זוג חרדיים יום השישי יהפך ליום שישי שחור משחור, ועניין השבת הוא לא האישיו ומטפל לא דתי יבין שלא מדובר כאן בערך של כבוד השבת אלא בביטוי או חוסר הביטוי של תקשורת תקינה. במקרים אחרים ודאי כי לערכים דתיים ואמונות ישנה השפעה מכרעת על העניין ולכן חשוב להבין כי לא מדובר רק בפרקטיקות של תקשורת אלא בנקודות מהותיות מאד- פערים דתיים בין זוג, חינוך ילדים וכו. בסוף גם שם נעבוד על תקשורת וכבוד הדדי וחקירת משפחות מוצא ומודלים של זוגיות ולכן גם מטפל לא דתי יצליח להתמודד עם הדילמות הללו היטב.
ולכן מה טוב ומיוחד הקובץ עיקר וטיפול שיצרה @ארבע כזה המקנה אופציה לא לוותר על קוצו של יוד בערכים ובמקצועיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה