דרוש מידע האם נכון ללכת לירכא? לשייט בעכו?

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
טוב שיש ויקיפדיה למי ששכח
יש שם רשימה בדיוק מה קרה בכל עיר ועיר....

ב-11 במאי 2021 הוצתו על ידי ערבים בעכו מסעדת הדגים ומלון האפנדי שבבעלות אורי ירמיאס[ע 1] וכן נקודת המשטרה בעיר העתיקה. במלון שהה אבי הר-אבן שנפצע קשה ממהצתה וכעבור שלושה שבועות נפטר מפצעיו.[ע 2] בנוסף מספר אנשים נפצעו קל מההצתות.[ע 3] ביום 12 במאי ביצעו פורעים ערבים לינץ' בשלושה אזרחים יהודים ופצעו אחד מהם אנושות.[ע 4] נוסף על כך, נעצר פורע ערבי על שירה לעבר לוחמי מג"ב בעיר. הלוחמים השיבו באש ופצעו את היורה במצב בינוני.[ע 5] הפורעים שרפו מבנים.[9] ביום 14 במאי הציתו ערבים חלקים בתיאטרון בבעלות ערבית ויהודית.[33] תועדה ביזה

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ואגב אנחנו מדברים על ערבי- ספק מעודד רצח
כשהם יראו שכאשר הם פוגעים ביהודים זה מתבטא להם עמוק בכיס הם יחשבו פעמיים
קראתי אתמול שביפו הכל ממש שמם...היהודים לא חזרו לשם וטוב שכך

קצרה

משתמש מקצוען
זו זכותכם המלאה. אנשים רבים מעדיפים לא להכנס לספקות. (אין לא לי ולא לך שמץ של מושג מי הבעלים על השיט באשדוד או בכנרת, סבירות גבוהה שהוא מחלל שבת. וגם אם את מכירה באופן אישי אני ואחרים לא)

הבעלים של אוסם גם כן בסבירות גבוהה (או אפילו בוודאות) מחלל שבת בביתו באופן קבוע.
גם המוכר במכולת השכונתית שלנו אני לא בטוחה שהוא שומר שבת כהלכתה בביתו.
ועוד עשרות אלפי נותני שירותים...
כל הגדר של אלו שנקפידים על הענין הוא שלא להכנס לעסק מחלל שבת.
לא כי יש בעיה לפרנס את בעליו באופן עקרוני - אלא כדי להצהיר שאין לנו חלק בעסק שמחלל שבת עצמו.

אם העסק עצמו אינו פועל בשבת אבל "לא ידוע מה עושה בעליו בביתו הפרטי" - אין אפילו ספק ספיקא שמותר לכתחילה להכנס אליו... (במיוחד שעסק של תיירות שסגור בשבת - זו הכרזה לצערינו מיוחדת ולא שגרתית. גם עם כל החרדים יבואו אליו בבין הזמנים - זה לא יפצה לעולם על הכנסות של שבת אחת).

אולי רק אני לא מכירה אנשים שמחפשים במכולת רק מוצרים שיוצרו במפעל ערבי ליתר ביטחון והולכים רק למכולת שבעלה ערבי או דרוזי כדי לא להכנס לספק ספיקא שאולי הם מפרנסים חס ושלום יהודי שבביתו הפרטי שמא ואולי מחלל שבת --

קצרה

משתמש מקצוען
רכא - דרוזים ישראלים (ששונאים את הערבים עוד יותר מאיתנו) רבים מהם חיילים בצה"ל ובמג"ב

הדרוזים אינם שונאים את הערבים.
נכון שהם דוגלים בשותפות ונאמנות למשטר. ולכן גם משרתים בצה"ל ובמשמר הגבול.
אבל הם אינם שונאי ערבים בכלל.

קצרה

משתמש מקצוען
יש גם מצוה לפרנס יהודי במיוחד במצב מורכב

הרבנים שאוסרים ללכת לעסק שמחלל שבת
חושבים שזו לא מצווה
לא יודעת אם הם חושבים שזו ממש עבירה - אבל לדעתם זה חילול השם וביזוי כבודו ואסור.

מקדימה לדברי אלו - כשאין תחליף הולם אני מאלו שכן נכנסים למקומות מחללי שבת .
(וגם מפרנסת לפעמים אנשים ששייכים לקבוצות שלא כל כך בקו איתי .. או שפוגעות בדברים שיקרים וחשובים לי - אם התחליף שלהם אינו הולם)

מוכרות לנו בחיי היומיום שלנו מחלוקות בציבורים כאלו ואחרים
אנשים במקרים כאלו בלהט ובחום נמנעים מלהכנס לעסקים של הצד שכנגד.
זה בוער להם בעצמות.
אדם X פוגע ברב שלי!! לא נכנס לעסק שלו!!
יש פה עסק שמצהיר בגלוי שהוא פוגע באבא שלנו. ריבונו של עולם. שהשבת היא בבת עינו.
להכנס לעסק הזה עצמו - מי שיש לו רגש - זה אמור לכאוב לו. לכאוב מאד.

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בלת''ק
התלוויתי לטיול שכלל במסלולו גם את ירכא וגם את עכו, זה היה בתקופה של תחילת הפרעות
הדרישה היתה
בירכא - כלום. חופשי. רגיל.
בעכו - מאבטח צמוד מהאוטובוסים עד שמקום השיט וחזור.

לתשומת לבכם וד''ל.

קצרה

משתמש מקצוען
כשהם יראו שכאשר הם פוגעים ביהודים זה מתבטא להם עמוק בכיס הם יחשבו פעמיים
קראתי אתמול שביפו הכל ממש שמם...היהודים לא חזרו לשם וטוב שכך

היהודים שהלכו קודם ליפו - אינם מהזן שלא עושים זאת כעת כדי לא לפרנס את הערבים וד"ל...
הם פשוט מפחדים מהערבים כרגע.
זה עשה להם נזק תדמיתי בקרב אותם ציבורים שהם האחרונים שמוכנים ללכת למקומות מסוכנים.

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הרבנים שאוסרים ללכת לעסק שמחלל שבת
חושבים שזו לא מצווה
לא יודעת אם הם חושבים שזו ממש עבירה - אבל לדעתם זה חילול השם וביזוי כבודו ואסור.

מקדימה לדברי אלו - כשאין תחליף הולם אני מאלו שכן נכנסים למקומות מחללי שבת .

מוכרות לנו בחיי היומיום שלנו מחלוקות בציבורים כאלו ואחרים
אנשים במקרים כאלו בלהט ובחום נמנעים מלהכנס לעסקים של הצד שכנגד.
זה בוער להם בעצמות.
אדם X פוגע ברב שלי!! לא נכנס לעסק שלו!!
יש פה עסק שמצהיר בגלוי שהוא פוגע באבא שלנו. ריבונו של עולם. שהשבת היא בבת עינו.
להכנס לעסק הזה עצמו - מי שיש לו רגש - זה אמור לכאוב לו. לכאוב מאד.
זה אינו סותר את האפשרות לפרנס יהודי, יש מספיק מקומות שאינם מחללים שבת, מעניין כשישאלו רב מה עדיף- גוי רוצח או מחלל שבת? שאלתה רב? אני מצליחה ללכת ביחד עם משפחתי למקומות מקסימים שאינם מחללים שבת אולי תפתח אשכול כזה, ותגלה שאפשר גם לפרנס יהודי, גם לתת לילדים מקום מקסים, וגם לשמור על העקרונות, די מספיק באצטלה דקדושה לגלגל עיניים לשמים בהצדקות, ומצד שני לתת גיבוי לעוונות, מבחינתי אבל נוראי לפרנס אדם שיכול מחר לעשות לינץ, דייייייייייי.

קצרה

משתמש מקצוען
זה אינו סותר את האפשרות לפרנס יהודי, יש מספיק מקומות שאינם מחללים שבת, מעניין כשישאלו רב מה עדיף- גוי רוצח או מחלל שבת? שאלתה רב? אני מצליחה ללכת ביחד עם משפחתי למקומות מקסימים שאינם מחללים שבת אולי תפתח אשכול כזה, ותגלה שאפשר גם לפרנס יהודי, גם לתת לילדים מקום מקסים, וגם לשמור על העקרונות, די מספיק באצטלה דקדושה לגלגל עיניים לשמים בהצדקות, ומצד שני לתת גיבוי לעוונות, מבחינתי אבל נוראי לפרנס אדם שיכול מחר לעשות לינץ, דייייייייייי.

בנוגע לשיט האתגרי בעכו - הסכימו איתך לעיל שיש מספיק מקומות שאינם מחללים שבת. וההבדל הוא המחיר. (גם שם ייתכן שיש משפחות גדולות שההבדל במחיר הוא מבחינתן כן או לא)

בנוגע לירכא - תחכימי אותי - האם את מכירה לונה פארק (לא בילונה :p . לונה פארק .) - שאינו מחלל שבת?
גם ירכא הוא התפשרות כדי לא לפרנס עסקים שלאורך כל השנה פתוחים בשבת בלבד. גם הוא אינו משתווה ללונה פארק "אמיתי".

לא יודעת מה הם גילאי ילדייך ומה מהווה מבחינתם "מקום מקסים".
לרוב בחורי ישיבות ובנות סמינר בדורינו אינם מסתפקים במשהו שמחוסר ביקוש הפך להיות "שומר שבת".
אז אשריו ואשרי חלקו של מי שמצליח להחדיר בילדיו גאווה וחוסר רצון לצאת להנות - בגלל שהאטרקציות ברובן מחללות שבת. אבל עדיין יש בחורים ובחורות שרוצים מאד לצאת להנות , ובלי לנקוב בשמות ,עסקים מסויימים שמכריזים על שמירת שבת מחוסר אטרקטיביות - אינם מספקים את הצמא הזה.
ותאמיני לי שגם פה בפורום - אנשים התקשו לתת לי יותר מדי הרבה מקומות שהם גם אטרקטיביים עבור בני נוער וגם שומרי שבת...
הציעו לי לצאת איתם לסייר בשכונות ירושלים... :eek:

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אז אין לונה פארק, יש מספיק אטרקציות מקסימות בסדר פותחת אשקול בנושא

קצרה

משתמש מקצוען
אז אין לונה פארק, יש מספיק אטרקציות מקסימות בסדר פותחת אשקול בנושא

לא רוצה לעשות פרצופים ושם רע לשום יהודי שומר שבת.
גם אם הסיבה שהוא החל לעשות זאת היתה שהעסק שלו היה כושל ולא אטרקטיבי.
כמו שלא רציתי לעשות שיימינג לעיל.

כך שגם אם תזכירי שם מקומות שלקחו/לקחתי לשם את ילדי ונעלבתי בשבילם על העליבות או השלולית הדוחה - אני בלי נדר לא אזכיר זאת על יד שמם.

בכל מקרה אי אפשר לומר "לא חייבים לונה פארק" , "לא חייבים X" וגם "לא חייבים Y" -
כמובן לא חייבים בכלל אטרקציות וריגושים בחיים.
מי שזה צורך עבורו זה צורך.

וכל עוד אין תחליף הולם לאטרקציה ספציפית שהילדים מעונינים מאד לחוות , או ברמה מסויימת שהולמת את הציפיה (הי.. היא לא נולדה בבית שלי. אני שונאת אטרקציות מושבעת. היא נולדה מהחברה וממוסדות החינוך..) - אז אצלינו הולכים לדרוזים בעדיפות א'/ מחללי שבת בעדיפות ב'.

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בסדר אצלנו עדיפות אא זה יהודי! ושומר שבת, גם כשהרמה פחות ניתן להם כוח ואולי יהיה יותר! האמת הילדים שלי ובעלי חזק בעניין איתי כך שבאמת אין לי בעניין בעיה. זה זורם לנו חזק בדם, דבר ראשון אחינו!

נערך לאחרונה ב:

RUSI10

משתמש מקצוען
הדרוזים אינם שונאים את הערבים.
נכון שהם דוגלים בשותפות ונאמנות למשטר. ולכן גם משרתים בצה"ל ובמשמר הגבול.
אבל הם אינם שונאי ערבים בכלל.

הם כן.

תשמעי קצת על הפלגים שבין השיעים, סונים, עילאווים, והשנאה התהומית שביניהם, עד כדי מלחמות ושמד - וכל שכן הדרוזים, שהדת שלהם שונה מדת האיסלם (יש להם חגים אחרים ודעות אחרות לחלוטין). לא שזה הופך אותם לאוהבים גדולים שלנו - אבל הם כן מכירים בישראל ובריבונות שלה פה, ולא מנופפים כל הזמן ב"זכות השיבה וזריקת היאהוד לים".
ואולי לכן לא מסוכן להסתובב בערים שלהם. (למרות שהאמון שלי בבני ישמעאל כולם לא לגמרי 100%...)

ואהבת ללשונך

משתמש רשום
לגבי עכו,
שמעתי עדות אישית מזעזעת מלפני שנתיים על משפחה שירדה לשם לשייט אצל מפעיל מבני דודינו.

הכל היה נחמד וכיפי עד שהייתה שם תקלה עם אחד הילדים שנפל למים,
התעורר ויכוח קטן מי אשם, שהדרדר מהרה לפגיעה פיזית ומילולית איומה, קללות בערבית ועליהום מצד השבאב שהתאסף שם די מהר, (גם המתחרים שלהם פתאום נהיו חברים...) האספסוף לא בחל גם בפגיעות שאין כאן המקום לפרטם.

תכלס', ביטחון - אין שם כשצריך. בטיחות - אין שם מלכתחילה, (אבל זה כבר דיון אחר).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  33  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה