האם מי שיש לו ילדים הוא אדם מאושר? לפי מחקרים לפחות, מסתבר שלא.

GALAXY

משתמש מקצוען
כן כן, על פי מחקרים כאלה ואחרים הגעת ילד לעולם, לא בהכרח מביאה אושר להורים הצעירים.

הבעייה במחקרים האלה היא
: מהו מדד האושר מבחינתם??
התשובה היא: הנאה והנאה ועוד הנאה!!

כלומר- העניין הוא שהנאה זה דבר רגעי, ואכן כשיש ילדים אז זה איכשהו מצליח לקחת לנו ההורים הנאות כאלה ואחרות, אי אפשר לצאת כמו פעם, לילות חסרי שינה, חיי הזוגיות לפעמים נפגעים, קריירה, וכו' וכו'.

אבל רבותי אושר לא נמדד רק בהנאה רגעית, אלא המרכיב המשמעותי ביותר במילה "אושר" הוא ליצור משהו, ומשהו משמעותי שבהחלט מביא בסופו של דבר לסיפוק. אז עכשיו אולי קצת קשה פה ושם, אבל אושר הוא דבר הרבה יותר גדול מהנאה רגעית שכעת חסרה קצת.

אז כן המסקנה היא שעל הילדים המתוקים שלנו אנחנו צריכים להסתכל בעין חיובית בעין של אושר שיגיע, שאנחנו יצרנו אותו,
אז בואו נפסיק להתלונן...

נמשיך להיות מאושרים אמן.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
לא חושבת שמישהו התכוון להתלונן.
האשכולות האלו נפתחים כדי לקבל רעיונות ודרכי התמודדות עם בעיות, זו לא תלונה.
וחוצמיזה לפעמים חלק מהכיף זה להתלונן... בלי סתירה להודיה שחשים בכל רגע ורגע.

אגב אין שום דבר שבהכרח גורם לאושר...
אושר תלוי בבנאדם, לא במה שיש לו.

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הרבה. יש אשכולות כאן.
https://www.prog.co.il/threads/טיפש-עשרה-בן-3.336107/#post-5249226
אני כתבתי הודעה באשכול הזה שאולי חשבת שהיא תלונה...

אז לא.

אנחנו צוחקים מזה כל הזמן.. וזו התמודדות אמנם, אבל באמת שאני לא מתלוננת ולא התכוונתי להתלונן...

וכנ"ל השאר.

מי שמתלונן כותב למשל- "אין לי כח לילד שלי ש... ככה ככה מה לעשות איתו? נמאס!"

רואים בהודעות שכל האימהות אוהבות את הילדים שלהן וח"ו לא מתלוננות!

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל אם יעשו את אותו מחקר בגיל 60-70 תופתעו לגלות שאלו שנותרו ללא ילדים הרבה הרבה פחות מאושרים מאלו שיש להם ילדים, ואלו שיש להם הרבה ילדים הכי מאושרים, כי כשמתבגרים אז נהנים מהילדים, מהחברה שהם משמשים להורים המבוגרים ומהעזרה שהם מושיטים, ואז ההנאה היא שלמה כי היא לא כוללת טיפול בילדים (למרות שאני עדיין לא מבינה מה לא כיף בזה) והיא כוללת נחת מהנכדים

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
https://www.prog.co.il/threads/טיפש-עשרה-בן-3.336107/#post-5249226
אני כתבתי הודעה באשכול הזה שאולי חשבת שהיא תלונה...

אז לא.

אנחנו צוחקים מזה כל הזמן.. וזו התמודדות אמנם, אבל באמת שאני לא מתלוננת ולא התכוונתי להתלונן...

וכנ"ל השאר.

מי שמתלונן כותב למשל- "אין לי כח לילד שלי ש... ככה ככה מה לעשות איתו? נמאס!"

רואים בהודעות שכל האימהות אוהבות את הילדים שלהן וח"ו לא מתלוננות!
את ממש ממש לא התלוננת, התייעצת, כדי לגדל את הילד בצורה נכונה ובריאה! וכדי לעבור את הגידול שלו יותר בקלות ולא לעשות טעויות. בין זה לבין תלונה הדרך רחוקה מאווווד

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אבל אם יעשו את אותו מחקר בגיל 60-70 תופתעו לגלות שאלו שנותרו ללא ילדים הרבה הרבה פחות מאושרים מאלו שיש להם ילדים, ואלו שיש להם הרבה ילדים הכי מאושרים, כי כשמתבגרים אז נהנים מהילדים, מהחברה שהם משמשים להורים המבוגרים ומהעזרה שהם מושיטים, ואז ההנאה היא שלמה כי היא לא כוללת טיפול בילדים (למרות שאני עדיין לא מבינה מה לא כיף בזה) והיא כוללת נחת מהנכדים
האנשים שמרגישים שהילדים הורסים להם את ההנאה בחיים ולא מאפשרים להם לכייף,
הם הרבה פעמים אילו שהילדים שלהם לא יקדישו להם תשומת לב מעבר למינימלית בבגרותם,
ולכן גם אז הם לא יהיו מאושרים...

מירי ב

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
יש אנשים שהאושר שלהם הוא להתלונן.
למה לקחת להם את זה? :p

זה בהומור.

ולענייננו, כשכתבת מחקרים התכוונת לאשכולות פה בפרוג או מחקרים חיצוניים ממומנים שסקרו על אמת זוגות הורים ומדדי אושר?

כי דווקא בפרוג ההתרשמות היא שאנשים מאושרים מאוד גאים בילדים שלהם אוהבים אותם ושמים אותם בראש סדר העדיפויות.
זאת בניגוד לדעה רווחת בעולם המערבי שילד פוגע בצמיחה האישית וביכולת לחיות את החיים האישיים בשלמותם.

מסתבר שהכול תלוי מה את מגדירה כצמיחה אישית ויכולת לחיות את החיים.

זהבה גרין

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תלוי מה המטרה שהאדם הביא ילדים
בכל אופן אם כל ההקשיים אין מאושר ממני

אות לי

משתמש סופר מקצוען
שיגיע, שאנחנו יצרנו אותו,
.
נשבעת לך שלא הבנתי מילה - מה יצרנו ?
אנחנו יוצרים משהו - איפה הקב"ה בסיפור -

ואת מוזמנת לבקר במחלקות הפוריות בבתי החולים ולגלות שם חילונים שעוברים טיפולים קשים מכאיבים ולפעמים גם מתסכלים - יודעת למה ?
כי כל אימא בעולם יודעת - כי כך ברא אותה הקב"ה - שילדים ה אושר.

לארג'ית

משתמש מקצוען
בדיוק אמרתי לבעלי לפני כמה זמן שכל אלה שמביאים ילד, שתיים או גג שלוש
הם מאד אנוכיים, הם לא רוצים יותר כי זה פוגע בהנאות שקראתן להן הרגעיות, בקריירה, בלנוח....
ואז פתאום חשבתי שאני היא האנוכית.
אני כ"כ אנוכית בזה שאני רוצה עוד ילד ועוד אחד.
אחרי הבת הראשונה אני פשוט ח י י ב ת להביא כמה שיותר (עד כמה שזה תלוי בי...)
ולמה?
היא כ"כ מתוקה והכניסה כ"כ הרבה אושר ושמחה.
אז בעצם למה אני רוצה עוד?
כי לי זה כיף,
כי אני נהנית מזה,
כי למרות הקשיים אני מקבלת את הנחת
כי לי נוצרו מזה חיים מעניינים, מאתגרים שעל הדרך דורשים וגם עושים אותי טובה יותר, חרוצה יותר, יצירתית יותר...
כי לי כיף לתת ולהעניק כל מה שאני יכולה לילדים שלי.
אז מה אני לא אנוכית שחושבת על עצמי?

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הייתה לי שיחה עם חילוני שהגיע לגיל 50 עצמאי ומסודר מאוד כלכלית.
הוא לא הבין איך אנחנו החרדים משקיעים את מיטב שנותינו בילדים, במקום להשקיע בקריירה ולעשות יותר כסף.
לדידו מספיקים שני ילדים בשביל ההורות.

אמרתי לו, הכל ענין של השקעה.
אתה משקיע בשביל העכשיו, וכשתגיע לגיל פנסיה תוכל לשלם היטב על בית אבות ולחיות טוב את סוף ימיך.
אני משקיעה בשביל העתיד, כשאגיע לגיל פנסיה אוכל ליהנות מפרות עמלי ולראות את ילדיי כשתילי זיתים סביב לשולחני וליהנות ממשפחה ענפה.

האם אדם בגיל 60 חילוני דומה לאדם בגיל 60 חרדי?
האם האושר שלהם דומה בכלל?

אגב, ממחקרים שבוצעו בקרב אנשים לפני מותם, יותר אנשים הצטערו שהם לא השקיעו יותר במשפחה.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
לא רוצה להכליל וגם לא מספיק מכיר ב"ה, אבל אישתי עובדת בגן חרדי עם אוכלוסיה חילונית. וכל יום חוזרת המומה עם סיפור אחר איך שהילדים מהווים מטרד עבור ההורים... ביטויים מזעזעים של הורים, תחושה של 'דיר באלאק אם אתם יוצאים לחופשה עוד פעם, נשבר לי מהילד'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה