האם מישהו נתקל במצב כזה - ההרדמה של רופא השיניים לא משפיעה?

אות ומופת

משתמש פעיל
כן הרגשתי את כל הפה רדום ונפוח, אבל הטיפול היה כ-ו-א-ב... גם אחרי שהיא הוסיפה עוד חומר.
מה עושים בשביל הטיפולים הבאים?

sbf

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אמרו לי פעם שמי שלוקח הרבה אקמול ההרדמה של רופא שינים לא משפיעה עליו כ"כ

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י מלפפון;1653133:
הולכים לרופא אחר.

ולמה ששם זה כן ישפיע?

אגב, גם כשהלכתי לרופא מומחה ביותר, אני זוכרת שהוא היה צריך לשים לי הרבה חומר עד שזה השפיע, ועדיין כאב לי קצת. ואח"כ היו לי המון כאבי ראש והקאות, כנראה מהחומר.

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
גם לי קרה מספר פעמים. וזה היה גם אצל אחד הרופאים המומחים בארץ.
הוא הוסיף והוסיף חומר עד שהייתי חצי מסטולית, ואח"כ הוא לא יכול היה להמשיך את הטיפול בשן אחרת, כי אסור היה לו להוסיף חומר.
גם אפידורל לא מרדים אותי לגמרי (רק חצי גוף שמאלי רדום, החלק הימני רגיל לגמרי- בשלוש לידות אותו הדבר), וגם, שלא נדע, בהרדמה כללית נרדמתי רק חלקית, וזה היה הסיוט של החיים שלי, שלא מאחלת כזה פחד לשונאים הכי גדולים שלי.
אני עדיין מנסה לברר למה זה קשור, אך אם יש לך את זה באופן קבוע- תצייני את זה לפני טיפולים והרדמות.
ואם יש לך מידע למה זה יכול להיות קשור- אשמח אם תעדכני אותי.

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י רוח סערה;1653149:
הוא הוסיף והוסיף חומר עד שהייתי חצי מסטולית, ואח"כ הוא לא יכול היה להמשיך את הטיפול בשן אחרת, כי אסור היה לו להוסיף חומר.
גם אפידורל לא מרדים אותי לגמרי (רק חצי גוף שמאלי רדום, החלק הימני רגיל לגמרי- בשלוש לידות אותו הדבר), וגם, שלא נדע, בהרדמה כללית נרדמתי רק חלקית, וזה היה הסיוט של החיים שלי, שלא מאחלת כזה פחד לשונאים הכי גדולים שלי.
אני עדיין מנסה לברר למה זה קשור, אך אם יש לך את זה באופן קבוע- תצייני את זה לפני טיפולים והרדמות.

וואו, מ-ל-ח-י-ץ!!

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
1. כשיש דלקת- יש יותר סיכוי שהחומר הרדמה לא ישפיע.

2. רופא אחר לא תמיד יעזור. אני ניסיתי אצל כמה רופאים ובסוף עברתי טיפול שורש הזוי עם שן שלכאורה רדומה אבל הרגשתי הכול. אחד הסיוטים....
(אה, זה היה טיפול שהיה צריך לחזור עליו 4 פעמים. אז- סיוט כפול ארבע)

3. יש שתי סוגי חומר הרדמה. ממה שאני מבינה- החומר של "טבע" הוא בלי אדרנלין והוא לא עושה דופק מהיר, אבל לדעתי הוא פחות חזק.

4. מאוד יכול להיות ששן אחרת כואבת לך. בכל מקרה כדאי לקבל חוות דעת מרופא מומחה. יש חורים לפעמים בקומות מוסתרים שהכאב מקרין בכלל לשן אחרת, ורק מומחה יכול לראות את זה.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי

מוכר חלקית... אפילו שאני בסוף נרדמתי בהרדמה כללית.

מצמרר לשמוע את זה!

שיהיה לך רפואה שלימה שלא תצטרכי הרדמה!

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אות ומופת;1653151:
וואו, מ-ל-ח-י-ץ!!

סליחה, לא התכוונתי, בסוף עזר עם הרופא שיניים, אחרי הרבה חומר- שכחתי לציין, אולי יש כאלה שזקוקים ליותר- זה הכל.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני פוחדת מהזריקה של ההרדמה ועוברת (עברתי) טיפולי שיניים ללא הרדמה.... :)

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י שושיה;1653245:
אני פוחדת מהזריקה של ההרדמה ועוברת (עברתי) טיפולי שיניים ללא הרדמה.... :)

גם אני שונאת שונאת את הזריקה, אבל הטיפול האחרון הזה היה... בררררררררר.... יותר גרוע מכל זריקה שקיבלתי.

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי בת בת 6 שממש השתוללה אצל רופאי שיניים כדי שלא יעשו לה זריקת הרדמה מקומית, עד שכולם שלחו אותי לעשות לה הרדמה כללית בביה"ח.
מהטראומה שיש לי מהרדמה כללית, לא הסכמתי, וגם העלות מטורפת.
ידידה ייעצה לי לנסות אצל רופאה עם אישור לטפל עם גז צחוק. תקשיבו, הילדה ישבה כמו בובה, לא הרגישה בכלל שמזריקים לה חומר הרדמה (אמרנו לה שזה במקום זריקה, והיא לא שמה לב שהזריקו לה- אבל צריך לסכם קודם עם הרופא שיסתיר את המזרק ולא ידבר על הזריקה) וככה טיפלנו לה פעם אחרי פעם בכל השיניים.
לא ניסיתי בעצמי, אבל יכול להיות שזה עוזר גם למבוגרים ככה.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
וגם, שלא נדע, בהרדמה כללית נרדמתי רק חלקית, וזה היה הסיוט של החיים שלי, שלא מאחלת כזה פחד לשונאים הכי גדולים שלי.

אמאל'ה!!!
עברת ניתוח בלי הרדמה???:eek::eek::eek:
בררררר....

מנחם מלוין

משתמש רשום
יש חומר בטעם יין שאפשר לבקש מהרופא למרוח על החניכיים לפני ביצוע הזריקה ואז לא מרגישים אותה.

אולי אם חומר ההרדמה לא מועיל אפשר לבקש ממנו להשתמש בחומר אחר.
חבל להכנס לטראומה.

מספרים על כמה מגדולי ישראל שהיו צריכים ניתוח בהרדמה כללית, אלא שמפאת גילם המתקדם אסור היה להרדים אותם. הם הצליחו להתרכז בעיניינים רוחניים בעוצמה שכזו שהניתוח לא כאב להם...

טיפול אצל רופא שיניים היא תרגול של היכולת לשחרר את השליטה
אתה שוכב שם ערני ומפוכך וניגש אליך מישהו שבעצם אתה לא מכיר
אתה סומך על החלוק הלבן שלו ועל המרפאה שבחרה אותו
הוא מכניס מקדחה !!! ומלקחיים לפה שלך !!!
אם הוא יטעה הוא עלול לגרום נזק בלתי הפיך
וגם לגרום לכאב פתאומי וחד שאף פעם לא היה לך מאז שנולדת:eek::eek::eek:
מי שמאמין לא מפחד...
שככה לו בעולמו...
תשחרר....

לו יצוייר

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רוח סערה;1653269:
יש לי בת בת 6 שממש השתוללה אצל רופאי שיניים כדי שלא יעשו לה זריקת הרדמה מקומית, עד שכולם שלחו אותי לעשות לה הרדמה כללית בביה"ח.
מהטראומה שיש לי מהרדמה כללית, לא הסכמתי, וגם העלות מטורפת.
ידידה ייעצה לי לנסות אצל רופאה עם אישור לטפל עם גז צחוק. תקשיבו, הילדה ישבה כמו בובה, לא הרגישה בכלל שמזריקים לה חומר הרדמה (אמרנו לה שזה במקום זריקה, והיא לא שמה לב שהזריקו לה- אבל צריך לסכם קודם עם הרופא שיסתיר את המזרק ולא ידבר על הזריקה) וככה טיפלנו לה פעם אחרי פעם בכל השיניים.
לא ניסיתי בעצמי, אבל יכול להיות שזה עוזר גם למבוגרים ככה.
גם גז צחוק לא משפיע על כולם.
על הבת שלי זה פשוט לא עובד.
גם עלי לא משפיעים חומרי הרדמה שונים, גם כאלה שאמורים לגרום להרדמה כמעט מלאה.
ב"ה לא יצא לי להתנסות בהרדמה כללית,
אבל בהרדמה לצורך בדיקה פולשנית - ע"י פתידין במינון גבוה, נשארתי ערה לחלוטין.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מנחם מלוין;1653316:
וגם לגרום לכאב פתאומי וחד שאף פעם לא היה לך מאז שנולדת:eek::eek::eek:
מי שמאמין לא מפחד...
שככה לו בעולמו...
תשחרר....

אולי אצל גברים.
לא אצל נשים שעברו לידה :)

BOMERANG

פיתוח אתרים ומיתוג עסקי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בלסת תחתונה או בלסת עליונה?
יש בעיתיות גדולה יותר בהרדמת לסת תחתונה, ההרדמה היא בקבוצת העצבים שמגיעים מהמוח לפני שנכנסים ללסת.
זה אצל 30% מהאוכלוסיה.
אבל יש הרדמה אחרת לתוך שורש השן שמשפיעה על שן ספציפית, אחרי נסיונות כושלים בצורה הרגילה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אצלי בד"כ הכל משפיע ב"ה.
אבל קרה לי פעם אחת שחומר ההרדמה לא השפיע.
בעקירה מסובכת לשתל. העינויים היו יותר גדולים מאשר לידה. נורא ואיום.
כפרת עוונות. עד היום אני בטראומה מהעניין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה