האם להעלות לשוכרים את דמי השכירות?

Esty S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
אצלינו זה בדיוק אותו דבר, תהיתי לעצמי עם המשכיר שלנו פתח את האשכול.
שילמנו עד היום 4,200 ופתאום הוא מגיע ואומר שכל הדירות עלו והוא רוצה לעלות עד 5,500.
אתם חושבים שזה נורמלי? לעלות בבת אחת יותר מאלף שקל?
אנחנו רבנו איתו והוא בקושי הסכים לעלות ל5,000 ורק לשנתיים.
אני באמת מבינה שזה המחיר בשוק אבל לעלות ב800 בבת אחת נראית לי מוגזם!
סתם רציתי לכתוב גם הצד של השוכר.
אפשר לעלות אבל בהדרגה, אנחנו חשבנו שהוא יעלה ל4,800 שהיה בסדר מבחינתינו.

noam1

משתמש מקצוען
גרתי לא מעט שנים בשכירות שבעל הדירה היה שוכר ומשכיר ותמיד היה הגון ומתחת הממוצע אבל כשהיו מעלים לו הוא היה מעלה לי ..
בסוף כל שנה הוא היה מודיע לי שבעל הדירה שלו רוצה להעלות ואם כן הוא מעלה לי בהתאם וקיבלתי את זה בהבנה רבה
היו פעמים שבסוף לא העלו לו אז הוא גם לא העלה לי.. הוא אמר לי מפורש שהוא יודע שכולם משלמים יותר אבל הוא לא מחפש להתעשר בעוד 100\200 שקל אלא רק לכסות את העלות שלו

היה לי שכן שהתחיל את החיים בדירה קטנה שכורה וקנה דירה בבנין סמוך שהיה בבניה לאחר שהדירה נבנתה הוא המשיך לגור בשכירות והיה משכיר את הדירה הגדולה וכך במשך כמה שנים כדי לחסוך כסף ובעל הדירה שלו ריחם על האברך הדלפון שחי בצפיפות נוראה עם ילד כל שנה בחדר וחצי ולא העלה לו את המחיר.....

זעירא

משתמש פעיל
מומלץ מאד ואנושי מאד להתריע מראש ולומר שעכשיו תעלו בקצת, ועוד חצי שנה בעוד קצת וכו'
ככה אתם תראו התחשבות בקושי. ופסיכולוגית זה לא ישפיע עליהם נורא.
תדגישו את המחיר הריאלי ושאתם עושים פחות.

HILEL1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מנסיון אישי-
אנחנו רצינו את השוכרים שלנו, אברך יקר
ופשוט מורידים ממעשרות את הפער.
הידיעה כל חודש שמשפחה שלימה של בני תורה שמחים בגללנו- מרחיבה את הדעת
והשפע שלנו נכנס ממקום אחר.
אמנם זה לא סטייל, אבל מלשפוך אהבה לא מפסידים!!!!
על אף שאין לי התנגדות לגוף הדברים, בשביל לקבל פרופורציות כדאי לראות את האשכול ש'אוצר בלום' פתחה הבקר עם הכותרת "איך מסיימים עם הכסף הזה לצמיתות", את תגובות החברים, ולהבין מאיזה מקום מגיעה העמדה הזו...

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
להעלות את מחיר השכירות ב 500 ש"ח בבת אחת זה הרבה מאוד.
תתחילו ב 300 ואחר כך תעלו עוד.

אגב אם הדירה שלכם מושכרת במחיר נמוך יחסית למקובל- תבדקו למה היה מראש את ההפרש.
האם לא מצאתם שוכרים? אתם בקומה האחרונה בבנין בלי מעלית? הדירות האחרות משופצות ופונות לנוף וכו'?

יכול להיות ששום תשובה לא נכונה ואז בהחלט תעלו את המחיר בהדרגה, אבל את המחיר להשכרת דירה יש לבדוק לפי הדירה הספציפית ולאו דווקא כמה השכנים דורשים

בהצלחה רבה רבה!

אנציקלופדיה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
עליית המחיר של השכירות תלויה מאד בכמה פרמטרים:
1. האם יש ביקוש לסוג דירה שכזו - גודל, מצב, קומה....- שאם השוכר יבחר לעזוב שלא תישארו עם חור.
2. לא רואה בעיה בלעלות את השכירות למחיר שמקובל באזור- סה"כ מי שיש לו דירה להשכרה זה ביזנעס לכל דבר ועניין וקו"ח כמו עכשיו שהמשכנתאות התייקרו מאד.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
מנסיון אישי-
הלכו אב ובן יחדיו. היה להם 5 לחמניות
ראו אדם אני, נתנו לו 2
שאל האב את בנו: כמה יש לנו עכשיו?
ענה הבן: 3.
אמר האב: לא, עכשיו יש לנו 2. מה שנתנו לו הוא שלנו
ששואלים אותי כמה הדירה שלי שווה אני עונה: 500 שח
כי רק זה שלי באמת.
שוב, זה הכי לא סטייל שיש, בפרט לא כאן שכל הפורומים זה איך להרוויח יותר ויותר כסף
אבל אין דבר מענג מזה (וזה ממש לא משנה אם האבא אברך, הם יהודים)
את מרגישה כל רגע שאת גומלת חסדים.
אני לא הולכת לוותר על ההרגשה הזו, מצטערת. גם אם מחירי הדירות יכפילו את עצמם

מצטרף בהחלט!!!

(לא נכנס להפסד שלכם אם יש.. אלא על עצם הרעיון ואני כותב באופן כללי לא עליכם ספציפית)

נכון שזה נשמע פאנטי או ילד טוב ירושלים.. אבל ויש אבל גדול - הרי אם כולם היו משכירים שם ב2000 שח זה המחיר שהיית גובה וזה שהמחיר עלה סתם כי באו לכאן הרבה חרדים (!) [ובעיניי זו סיבה להורדת המחירים אך היום בעולם הכל הפוך..] אז למה צריך למצוץ את הדם של השני במיוחד אם הוא אברך (ואין לו דירה אחרת שמשכיר במקום אחר) שכל שקל קשה לו להוציא..
היתה תכנית לפני כמה זמן ברדיו קול חי ועלו כמה שאמרו שמשכירים במחיר פחות מהשוק ב-2000 שח כמחיר הישן ורואים רק שפע וס"ד בכל מקום גם בחינוך הילדים ועוד ובמיוחד שהשוכרים הגונים משלמים בזמן בלי הצקות ובלי בעיות
לפי דבריך צריך לתת להם את הדירה במתנה וזהו. אין דבר מענג מזה.
ממש לא יפה היחס..
כסף זה הכל בחיים??????????? למה כל היום אנשים רודפים אחרי הכסף כאילו הוא יושיע אותם ויגאל אתם מכל הצרות ולא הי"ת????!!!!!
לפי דבריך מעולם לא טעמת את הטעם הזה
מתוק מדבש! כמה טוהר יהודי יש במשפט הזה! אחים אנחנו!

משפחת X

משתמש צעיר
השוכר יודע את זה?
שיש פער ואתה מכסה לו מצדקה?
ההערה צודקת בהחלט, כיון שאם לא סוכם אין כאן חוב וממילא אין כאן מחילה על החוב, ועל כן אין מה להוריד מהמעשרות.
הדרך הנכונה היא להודיע כי אתם מעלים את המחיר אך בכל חודש למחול על הגביה (ראוי שלא תהיה הערמה, שהרי במקרה כזה אפשר לסכם על העלאה מטורפת ו'להרויח' המון מעשרות)

שוחר בינה

משתמש פעיל
מצטרף בהחלט!!!

(לא נכנס להפסד שלכם אם יש.. אלא על עצם הרעיון ואני כותב באופן כללי לא עליכם ספציפית)

נכון שזה נשמע פאנטי או ילד טוב ירושלים.. אבל ויש אבל גדול - הרי אם כולם היו משכירים שם ב2000 שח זה המחיר שהיית גובה וזה שהמחיר עלה סתם כי באו לכאן הרבה חרדים (!) [ובעיניי זו סיבה להורדת המחירים אך היום בעולם הכל הפוך..] אז למה צריך למצוץ את הדם של השני במיוחד אם הוא אברך (ואין לו דירה אחרת שמשכיר במקום אחר) שכל שקל קשה לו להוציא..
היתה תכנית לפני כמה זמן ברדיו קול חי ועלו כמה שאמרו שמשכירים במחיר פחות מהשוק ב-2000 שח כמחיר הישן ורואים רק שפע וס"ד בכל מקום גם בחינוך הילדים ועוד ובמיוחד שהשוכרים הגונים משלמים בזמן בלי הצקות ובלי בעיות

ממש לא יפה היחס..
כסף זה הכל בחיים??????????? למה כל היום אנשים רודפים אחרי הכסף כאילו הוא יושיע אותם ויגאל אתם מכל הצרות ולא הי"ת????!!!!!

מתוק מדבש! כמה טוהר יהודי יש במשפט הזה! אחים אנחנו!
כסף זה לא הכל בחיים, אבל כל אחד יחליט למי הוא נותן את הצדקות שלו, האם לשוכר הדירה או לכאלה קרובים אליו יותר שכנראה נזקקים לא פחות, מה מתוק מדבש? משפט מטופש, נטול טוהר, מלא יוהרה והתנשאות, בהחלט משכירים הם לא ארגון חסד, את החסד אפשר למצוא וכדאי בכל מיני אפיקים, לא שאא להתחשב בשוכרים אבל לא לתת תחושת עונג וצדקות על השכרת מתחת למחיר שוק באופן בולט (ועוד בעוד השוכר לא יודע,), אם החלטתם שזה החסד שלכם, לכו על זה, אבל רובם ככולם החליטו להתחסד במקומות ואופנים אחרים, אז אל תתלהמו ב"עונג" וצדקות יתירה,
תקרא קצת מהודעותיה של אוצר בלום, לדעתי ניקית שמנסה קצת להטריל ולהתסיס אותנו, והולך לה:)

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
אבל כל אחד יחליט למי הוא נותן את הצדקות שלו,
ללא ספק ולא על זה דיברתי
משפט מטופש, נטול טוהר
כנראה שגם את/ה לא טעמת את זה
תקרא קצת מהודעותיה של אוצר בלום, לדעתי ניקית שמנסה קצת להטריל ולהתסיס אותנו, והולך לה:)
לא יודע מזה כלל!

חבל להוציא אמוציות מהודעות של אחרים בא נפנים שכשם שפרצופיהם...
ראיתם הודעה שפחות מתחברים לתוכן תנשמו עמוק ותחשבו כן יש גם כאלה בלי הטפות ובלי עוקצנות כמובן ניתן להגיב עניינית לתוכן הדברים ולא לאישיות הכותב

ולגופם של דברים כדאי לבדוק טוב את הנתונים מה באמת המחיר בפועל (לא המתפרסם) לדירה זהה ממש בנתוניה ואז להעלות בהדרגה כמו שהציעו פה קודם מההתחלה לדבר על עלייה צפויה בעוד חודש/חודשיים ואחריה אופציה לעלייה נוספת לאחר חצי/שנה הכל תוך הסבר והבעת הבנה {לא התנצלות ורפיסות} הרציונל הוא להעלות פעם בתקופה ועדיין להשאר זולים ככל הניתןאבל לא לפתח פערים גדולים מדי שאח"כ קשה לצאת מהם כשאין ברירה

.Shira G

משתמש פעיל
למה אתם רוצים להעלות את המחיר?
אם אתם זקוקים לכסף הזה אז באמת אין סיבה לא להעלות את המחיר. זה דירה שלכם ומגיע לכם
אבל אם אתם מעלים את המחיר רק בגלל שגם השכנים עשו את זה, אז אולי לא כדאי להעלות כ"כ כי אז השוכרים עלולים לעזוב. ועדיף ציפור אחת ביד...

Panda

משתמש מקצוען
מנסיון אישי-
אני בסיטואציה דומה ובהתלבטות אם לעלות להם את השכירות, מה גם שהאישה בלי עבודה קבועה אבל הם מותק ולא בא לנו שיעזבו. ביררתם הלכתית שאין בעיה עם זה?

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כדאי פשוט לדבר איתם פתוח הרי אתם יודעים שהמחיר באזור הוא 5500 אישית אנחנו לא רוצים להקשות עליכם אבל יש לנו עלוית נוספות של 500 ש"ח תראו כמה אתם רוצים להעלות את השכירות שלא יהיה לנו הפסד
לפעמים לזרוק את ההחלטה למגרש שלהם יגרום להם להיות יותר נדיבים ולהעלות את המחיר בכיף תמיד אתם יכולים לא להסכים ולחזור לנקודת המוצא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה