עזרה האם לדעתכם ישנו צורך/קושי שעדיין לא קם עבורו ארגון/קבוצה כלשהי?

משיבת נפש

משתמש פעיל
כל הכבוד!!!
ועדיין אני מדברת על ארגון שיתמוך בהם בקטע של המותרות
לא טיפול רגשי שכל ילד הורים גרושים חייב, אלא דברים שישמחו אותם
תודה רבה על המשוב
ידעתי שצריך עוד הרבה מעבר
ועם השנים ההכרה בצורך נהיה גדול
הגיעו אלי 3 ילדים שהאבא אחרי הגירושים החליט שהוא לא רוצה להסתכל עליהם וניתק עמם כל קשר
כרגע זה היכולות שלי ובייחוד שזה לא עוד טיפול ריגשי שמקבלים במסגרת צהרונים של הרווחה
זה הרבה מעבר ממוקד מטרה השגת יעדים (כן גם ילדים צריכים שיהיה להם חזון יעד בעזרץ ה' אולי הוציא על זה מאמר כאן באתר)
ועם ישנם ילדים שלא יכלתי לקבל אותם כי את שאר הזמן אני מחוייב ללקוחות שבאים ומשלמים
רק עדיין מקפיד שיהיה מספר פגישות מוקדשות עבור הצורך הזה

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
תודה רבה על המשוב
ידעתי שצריך עוד הרבה מעבר
ועם השנים ההכרה בצורך נהיה גדול
הגיעו אלי 3 ילדים שהאבא אחרי הגירושים החליט שהוא לא רוצה להסתכל עליהם וניתק עמם כל קשר
כרגע זה היכולות שלי ובייחוד שזה לא עוד טיפול ריגשי שמקבלים במסגרת צהרונים של הרווחה
זה הרבה מעבר ממוקד מטרה השגת יעדים (כן גם ילדים צריכים שיהיה להם חזון יעד בעזרץ ה' אולי הוציא על זה מאמר כאן באתר)
ועם ישנם ילדים שלא יכלתי לקבל אותם כי את שאר הזמן אני מחוייב ללקוחות שבאים ומשלמים
רק עדיין מקפיד שיהיה מספר פגישות מוקדשות עבור הצורך הזה
מה המקצוע שלכם ואיפה אתם עושים את זה אם אפשר לשאול?

חוחית

משתמש סופר מקצוען
נכון.
אבל כשזה נופל רק עליך זה מלחיץ, ורק אתה צריך לשאת בעול לבד, וגם הכספי.
ומה עם יום אחד לא יהיה לך כוח?
צריך לעשות דברים במידה שמאפשרת לנו לפעול.
ולדבר, להסביר לצד השני במילים עדינות, מה גבולות היכולת שלכם.
אבל להתעלם? בגלל שיש מצב שבעתיד זה יהיה קשה?
פחות נראה לי.
וד' נותן כח לחסד.
בזה אני בטוחה

משיבת נפש

משתמש פעיל
מה המקצוע שלכם ואיפה אתם עושים את זה אם אפשר לשאול?
הקליניקה שלי בבני ברק
לגבי המקצוע אם תירצי פרטים בהרחבה אפשרי בפרטי. רק בגדול
מה שאני עושה זה מחבר אנשים לנקודות החיוביות שלהם שמוביל להצלחה

נערך לאחרונה ב:

מדוד ושקול

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אם מצליחים להקים ארגון של תמיכה והגברת המודעות להתמכרויות בדגש על מכורים לפורומים ורשתות במגזר, זה הצלת נפשות/בתים וגם הצלת הפרנסה, מכיר אנשים ששכרם לשעה עולה על 150 ש"ח ומתוך זמנם שיכול לפרנסם בכבוד רב מבזבזים אינסוף על דברים של מה בכך מתוך התמכרות מיותרת וחסרת שליטה.
פעמים רבות לא יודעים בכלל שמכורים ולא מודעים להשלכות הרות אסון של ההתמכרות באשר היא, כידוע התמכרות היא נטיה בנפש והמתמכר פעמים רבות מחליף התמכרות אחת באחרת ולא תמיד רואה קוו מחבר שיגיד לו שהוא בבעיה מהשורש.

מדוד ושקול

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אם אני זוכרת טוב, יש משהו כזה באתר הידברות
אני לא מדבר על אנשים שפועלים רע, אותם קל לשכנע שהם בבעיה, ואני לא מדבר על מגזרים פתוחים, אלא בתוככי המגזר החרדי מאד, אנשים טובים ירא"ש וכו', שחושבים שסקרנות גרידא מובילה אותם ורק אחרי שמבינים את הברוך לא מצליחים להחלץ

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אני לא ראיתי עד כמה האיחודים עושים את זזה ובכיון שאני מדבר
מהדרום ועד לצפון

מעניקים מארז ייחודי לבחורים לקראת חג השבועות: רכזי "איחוד בני הישיבות"
כמידי שנה בשנה מאות רכזי "איחוד בני הישיבות" יוצאים לחלק מארזים ייחודים לעשרות אלפי בחורי הישיבות איתם הם עומדים בקשר רציך
במהלך השנה כולה ● בקרב הבחורים שוררת התרגשות גדולה נוכח המיזם שמגיע במסירות ע"י הרכזים ● המארז מאגד בתוכו עוגות אישיות,

שתייה וחטיפים לצד מכתב הוקרה מרבני הקהילות

מאות רכזי ארגון "איחוד בני הישיבות"
בארגונים המקומיים הפעילים בכל שכונה ועיר
ושומרים על קשר רציף עם עשרות אלפי בחורי
הישיבות יצאו ממש בימים האחרונים לחלק מארזים
ייחודים לבני הישיבות לקראת חג השבועות.
מדובר במיזם יוצא דופן במסגרתו מאות רכזי
"איחוד בני הישיבות" בארגונים הקהילתיים יוצאים
במשך מספר ימים לעשרות היכלי הישיבות, מהדרום
ועד לצפון, שם הם נפגשים עם הבחורים - איתם הם
בקשר רציף במהלך השנה כולה - ומעניקים להם
מארז שי ייחודי לקראת חג מתן תורה מתוך מטרה
ושאיפה להוקיר את הבחור ולהוות בעבורו כאוזן
קשבת לכל דבר ועניין.
הרכזים מעניקים את המארז שמאגד בתוכו
עוגות אישיות, שתייה מתוקה וחטיפים, כאלה
שייענגו את הבחורים במהלך לימודם בליל חג

השבועות כנהוג בעולם התורה להיות ניעורים בלילה
זה.
בתוך המארז החגיגי הונח גם מכתב הוקרה
מרבני הקהילות אשר משגרים את הוקרתם וברכתם
לעשרות אלפי בחורי הישיבות אשר ממיתים את
עצמם באוהלה של תורה, יום ולילה לא ישבתו.
המיזם שמתפרס על פני מספר ימים ונפתח כבר
בימים אלה תופס תאוצה כאשר מאות רכזי "איחוד
בני הישיבות" מפנים מזמנם העמוס ויוצאים להוקיר
ולהעריך את עשרות אלפי הבחורים.
בקרב בחורי הישיבות שוררת התרגשות גדולה
נוכח המיזם שמגיע מצד מאות הרכזים הדואגים
להצלחתם כאשר במהלך השנה ארגון "איחוד בני
הישיבות" ממשיך לשמור על קשר רציף עם הבחורים
ונותן סיוע ועזרה תמידית במגוון מישורים.

מתוך שחרית

איש גם זו

משתמש רשום
שלום וברכה לכולם. אתם נוגעים בנושא עצוב וכואב שכבר כמה עשורים אנו מתמודדים עם זה.
ראשית אנו שמחים להודיע שעל אף כל הקושי האדיר הקיים... אנו מארגנים בעוד שבועיים וחצי - פרשת שלח שבת הכוונה בשידוכים לבנות ובוגרות הסמינרים עם גדולי המומחים בתחום. הרבה צלחות נשברות אחרי שבת כזאת. ואי"ה בפרשת בלק - שבת הכוונה לבחורים בשידוכים במירון מצורף הפרטים.
שנית: אני בורר את המילים,... אנחנו עובדים עם הרגש. ולא עם השכל, למשל ככל שהטרגדיה גדולה יותר ומזעזעת, ומפורסמת נתרום יותר בלי קשר לצורך...- ומאידך אנחנו גם מאוד ביקורתיים. ולכן אין קרנות ליתומים חיים (גרושים) ואין כמעט ארגונים. לגרושים/ות ולילדיהם. וארגונים שקיימים נאנקים... ולא מחזיקים מעמד...משום שאנחנו מאשימים את ההורים בעיה שלהם שהם רבו... בעיה שלהם התגרשו. אין כמעט ארגונים שמתעסקים עם המעוכבי שידוך. כי אנחנו מאשימים אותם, בעיה שלהם שהם בררנים (וזה ממש לא נכון) ויכולתי לפרט ולהוסיף כי אנחנו בתור ארגון מתמודדים עם הצרות האלה יום יום, אבל עדיף שלא לפרט...(כי זה חומר נפץ) רק נסיים עד כמה עמוק הדבר, פניתי לנגיד גדול שמחלק הרבה כסף לשטויות, כדי לדבר על ליבו שייתן קצת לטובת המעוכבים... יש לנו הרבה תכניות, וכסף אין, הוא דחה אותי בשתי ידיים, בעיה שלהם שהם בררנים. אמרתי לו אצלך בבית יש שיירה תקועה... אתה מכיר זאת מקרוב...התשובה, אצלי זה סיבה מיוחדת

קבצים מצורפים

• פירוט השבת שלח.pdf
    KB 118.9 · צפיות: 19
  • שבת הכוונה לבנות בשידוכים.pdf
    KB 791.8 · צפיות: 20
  • כתבה על שבת שידוכים פרשת שלח תשפג.pdf
    KB 104 · צפיות: 13

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
אין ארגון שעוזר באנונימיות למשפחות בהם יש חולה נפש.
בשונה ממחלת גוף לפעמים לא רואים בכלל שהאדם לא בסדר,
לפעמים המשפחות מסתירות מפחד השידוכים וכו',
ובתוך הבית מצוקה גדולה בגלל העלויות של טיפולים ותרופות שלפעמים נקנים בסתר בלי סבסוד.

כמו כן אם האב או האם חולים הילדים ממש כיתומים,
ולפעמים זה נסתר אפילו מהצוות החינוכי,
פקחו עיניים בבתי כנסת על הילדים ששבת אחר שבת מגיעים לבד ללא אבא, ולא ידוע שאבא שלהם חולה...

כדאי ארגון שלא "ממותג" כארגון לחולי נפש, אלא כללי,
ככל השארגון יהיה סיוע יותר כללי - כך ייקל על המשפחות המתמודדות לפנות ולהעזר.

(יש מעט בית חם, ועזר מציון, ההחשפות שם גדולה ואין הקומץ משביע...)
שוב, מדובר ביתומים לכל דבר.
(ולפעמים מרוב הסבל הם מתפללים ח"ו, להיות יתומים...)

אלי תקווה

משתמש רשום
אני רוצה לכתוב כאן הצעה לארגון שמסתבר שלא חשבו עליו קודם.
אני כותב את זה ממקום מאוד כאוב ואישי, הייתי בחור ישיבה מצויין באחת משתי הישיבות הידועות בארץ, ובגיל 22 כרוב הבחורים התחתנתי. אך בניגוד לרובם שזכו מיד בהתחלה באישה הטובה והמתאימה להם, אני נפלתי בפח כמו שרגילים לומר ואין המקום לפרט.
הייתי בחור צעיר ותמים בתקופה נוראית זו של הגירושין שהותירו בי צלקות עמוקות עד היום, צעיר חסר הכירות עם העולם ובוודאי שלא עם חלק הרוע שבו, הכאב שלי היה עצום וכמעט לא היה אחד שיעזור לי להתמודד עם המצב או לפחות להקל עליו, כבר לא הייתי חלק ממבנה הישיבה לאחר שעזבתי אותה, ומאידך גיסא לא הרגשתי שייכות עם חברי הכולל בו למדתי שהיו נשואים באושר. ועוד אני לא דיברתי על היחס הסטיגמתי שיש בציבור החרדי על גרושים וגרושות, על התחושה שהחברה משדרת לך שאתה סוג ג' במקרה הטוב.
במקרה של נשים גרושות ישנם ארגונים חשובים כמו 'בואי בשלום' ו'באשר תלכי', שדואגים לנשים במצבן, בפעילויות ובגיבוש הנשים שבמצב זהה לצורך חווית שייכות בסיסית, לגברים אין ארגון שכזה.
הכרתי עם הזמן גרושים צעירים נוספים וראיתי אנשים שבורים שאין איש שעוזר ושאכפת לו.
רק בכדי לסגור את הסיפור האישי שלי, אני ב"ה התחתנתי ואני נשוי באושר.
אבל ליבי ליבי עם הגרושים שעדיין כאובים ואין מי שיעזור להם.
אז בבקשה אם מישהו מעונין להקים ארגון שעוד לא קיים והוא נצרך עד מאוד, זה הארגון המתבקש והנצרך ביותר. עבור אנשים שקופים שלא מעניינים אף אחד והורגלנו להתייחס אליהם כמו מחלה מדבקת... אבל דווקא בגלל זה חשוב להקים עבורם ארגון שיעזור ויתמוך בהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה