דרוש מידע האם לאמריקאים יש יותר שמחת חיים או זה רק נדמה לי?

מצב
הנושא נעול.

hdini

משתמש רשום
יש לי קרובת משפחה שעובדת באמריקה כעובדת סוציאלית והיא עמוסה והיא אמרה שמגיעים אליה אנשים חשובים ומוערכים כנראה ששמה חייבים לחייך גם אם זה לא כ"כ שמח

חיות הקודש

משתמש צעיר
מספיק שתהיו יום אחד באמריקה ותראו אנשים מסתובבים כאילו אין להם דאגות מכלום!!! הם מצפצפים על כל העולם!!! וממש מעניין שהישראלים עצבניים כל היום ומצפצפים על כל אחד שעוצר אותם בכביש ל2 שניות!!! ואצל האמריקאים... אתם יכולים לחסום את כל הכביש בלי שיגידו לכם מילה

בשבילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מעניין אותי,
מי שיודע אם יוכל לפרט
תודה!
בלת"ק
בדיוק השבוע סבא שלי שהוא מדריך תיירים אמריקאים בעיר העתיקה
התארח אצל אמא שלי וגם אני אכלתי את סעודות שמה
וככה הוא מספר:
יצאתי שבוע שעבר עם משפחה אמריקאית
לכיוון עיר העתיקה והתחיל להכיר אותם .....
אז בהוא שאל את הילדים האם יש הבדל בין הארץ לאמריקה הילדים מתחילים לצחוק....
איזה שאלה פה בארץ סיירנו בין בתים חצי מחורבות...
הילדים פה מאושרים עד השמים
אצלנו יש לכל ילד חדר שלם עם המשחקים שלו....עם כל זה כל הזמן אנו מסתובבים
עצובים מודאג.....

באידיש אומרים:
יענעמס גראז איז גרינער...

מירי ה.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
האמריקאים שמחים ומאושרים בי גבול כי אין להם שום דבר שמציק להם כמונו
אין סטיגמות אין מה יגידו,
אין איך אני ילך,
אין לא יקבלו את ילדי לחייידר,
וכן ע"ז הדרך
אומרים מידיעה?
כי זה ממש לא כך
בטח שיש שם סטיגמות אוהו סטימות
ילדים לחיידר? בטח שיש בעיות
אני מכירה משהו שהעיפו את המבנות מהבית ספר בגלל שהאמא עם פאה ארוכה ורשיון וסמארטפון
מה שחצי מהנשים החרדיות באמריקה כך
הלחץ החברתי באמריקה הוא קשה מאוד
הסטנדרטים שם גבוההים
לא כמו בארץ שאפשר להגיד אין כסף שם אין מצב כזה חייב לעמוד בסטנדרט חתונות פאר וכו'

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בלת"ק
האמריקאים הם מאושרים יותר כי הם אוכלים הרבה יותר, מה שמשפחה ישראלית שלמה אוכלת בסעודה מפסקת של ערב יום הכיפורים לא מספיק לאמריקאי אחד למנת פתיחה.
כשקונים שם גלידה בגודל S אז הישראלי לא מצליח לגמור חצי גם אם הוא אחרי צום ממושך, הם קונים קבוע XL מוסיפים את כל הרטבים וקונים מנה נוספת.
ואוכל, כידוע, זה אושר.

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אין איך אני ילך,
וכן ע"ז הדרך
מצחיק שיש אנשים שחושבים שיש חברה בלי סטיגמות וקודים חברתיים, מי פחות מי יותר..

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בלת"ק
אמריקאים הם מוחצנים יותר. ובדרך כלל גם חברותיים יותר.
מההיכרות שלי החיוכים והצחוק שלהם מצד אחד יכולים להסתיר עצב פנימי גדול מאוד,
מצד שני הם יותר יודעים להנות מדברים קטנים, (מכל דבר קטן מתפעלים ועושים וואו) וחיוך חיצוני בסופו של דבר משפיע גם על הפנימה.

עריכת מצגות

משתמש חדש
שימו לב, נשיאי ארה"ב (להבדיל אא"ה) מחוייכים בכל מפגש רשמי בצורה קיצונית, מפורסם שבהם הנשיא ביל קלינטון, שלא לדבר על הנשיא הנוכחי ג'ו ביידן, כמעט כל תמונה שלהם וסרטון מחייך כל הזמן ומבסוט בצורה מעוררת השראה ומרגיעה,

לדעתי ולא ציינו זאת קודם, יש לעם האמריקאי ביסודו טוב לב מיוחד שאין להמון עמים אחרים, לא לחינם כינו אותם מלכות של חסד, יש בהם נטייה להטיב לאחרים בצורה מיוחדת, והדאגה לאומות שסובלים מאפיינת אותם במיוחד,

ומי שאוהב לעזור ולהיטיב לשני מסתמא גם חושב כך על השני שבא לעזור לו ולהטיב לו ולכן פחות חושב רע על השני ופחות ביקורתי ולכן טוב לו יותר ושמח יותר

חסדי

משתמש פעיל
הסיבה היא שחרור, שחרור, שחרור, אין להם את הלחץ החברתי שיש בארץ מה יאמרו ומה יגידו הם עושים מה שבא להם
אבל הקהילות הסגורות בארה"ב הם בדיוק כמו הישראלים יש לחץ ולא רואים אליהם את השמחת חיים הזו... פשוט כי זה לא עניין של שמחת חיים זה הלחץ חברתי
גם כאן בארץ יש אנשים שחיים בישובים או כפרים שונים ואין להם קהילה ותחריות והם תמיד רגועים ויש להם את כל הזמן, אבל אין להם גם כל מיני כנסים ועזרה מהחברים והקהילה

חסדי

משתמש פעיל
בלת"ק
בדיוק השבוע סבא שלי שהוא מדריך תיירים אמריקאים בעיר העתיקה
התארח אצל אמא שלי וגם אני אכלתי את סעודות שמה
וככה הוא מספר:
יצאתי שבוע שעבר עם משפחה אמריקאית
לכיוון עיר העתיקה והתחיל להכיר אותם .....
אז בהוא שאל את הילדים האם יש הבדל בין הארץ לאמריקה הילדים מתחילים לצחוק....
איזה שאלה פה בארץ סיירנו בין בתים חצי מחורבות...
הילדים פה מאושרים עד השמים
אצלנו יש לכל ילד חדר שלם עם המשחקים שלו....עם כל זה כל הזמן אנו מסתובבים
עצובים מודאג.....

באידיש אומרים:
יענעמס גראז איז גרינער...
הסבא עצמו הוא מגניב ומשרה רוגע ומתיקות של יהודי של פעם ומוציא להם את העינים!!!

חסדי

משתמש פעיל
מי אמר שחיים מאושרים זה לחיות בלי סטיגמות וכללים של חברות?
יש כאלו שזה מלחיץ בשבילם מבינה
אבל יש כאלו שלחץ כלכלי מלחיץ אותם
ויש כאלו שדברים אחרים מלחיצים אותם

לא חושבת שהעניין של לחץ חברתי קשור לאושר
לא חסר אנשים שעשים כל מה שהחברה דורשת בלי כל הלחץ מסביב וזה נובע מביטחון עצמי ואלו שלא נחתיים
לא קשור לעניין של אושר
יש הרגשה של אני והוא ביחד אני לא עוף מוזר כולנו הולכים ככה! אני שייך למגזר הזאת!!

מועד לשמחה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
בלת"ק
האמריקאים הם מאושרים יותר כי הם אוכלים הרבה יותר, מה שמשפחה ישראלית שלמה אוכלת בסעודה מפסקת של ערב יום הכיפורים לא מספיק לאמריקאי אחד למנת פתיחה.
כשקונים שם גלידה בגודל S אז הישראלי לא מצליח לגמור חצי גם אם הוא אחרי צום ממושך, הם קונים קבוע XL מוסיפים את כל הרטבים וקונים מנה נוספת.
ואוכל, כידוע, זה אושר.
זה מנסיון? :cool: :cool:

מועד לשמחה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מספיק שתהיו יום אחד באמריקה ותראו אנשים מסתובבים כאילו אין להם דאגות מכלום!!! הם מצפצפים על כל העולם!!! וממש מעניין שהישראלים עצבניים כל היום ומצפצפים על כל אחד שעוצר אותם בכביש ל2 שניות!!! ואצל האמריקאים... אתם יכולים לחסום את כל הכביש בלי שיגידו לכם מילה
הייתי. לא עשה רושם שזה שאפשר לחסום בכבישים הביא להם את הצחוק והאושר הנכסף.
אין איך אני ילך,
וכן ע"ז הדרך
ברור, והם לא חולים אף פעם, ותאאאמיד יש להם כסף והמון. וכובע כזה של גבירים. ולכולם יש בתים 5 קומות ומשרתת.
וכולם כשהם באים לביקור בארץ הם מביאים מתנות יקאאארות. וזהו ברור ששום דבר לא מציק להם. והם גם בחיים לא מדברים זה על זה. ואין מקובליות. וסטיגמות. ממש הדודים מאמריקע.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה