דרוש מידע האם חלק מהפסקות החשמל היו יזומות לחרדים..

מצב
הנושא נעול.

ספידי

משתמש מקצוען
עומס הצריכה החריג של החשמל בעקבות השרב הכבד אמש הוביל להפסקות יזומות ברחבי הארץ, בין היתר בתל אביב, בקריית אונו ובערים נוספות. בכל שעה, הופסק החשמל במקום אחר בארץ, כדי למתן את הצריכה. בעקבות המצב, שנמשך שעות, החלו חילופי האשמות בין חברת החשמל - לבין חברת נגה שמנהלת את המערכת (חדשות 12)

בחברת החשמל האשימו את חברת נגה שלא הורתה להם להיערך לביקושים הגבוהים שהובילו לעומס החריג. מנגד, בחברת נגה טענו שהבעיה היא בתקלות שהיו במתקנים של חברת החשמל וגם בתחנת כוח פרטית. לפי ההערכות, רק סביב השעה 21:00 חלק מההפסקות יסתיימו

מחדל הפסקות החשמל בערב שבת: ח"כ יעקב אשר הגיש הצעה דחופה לסדר היום, לקיים דיון במליאת הכנסת על אופן קבלת ההחלטות וההיערכות הנדרשת למזג אוויר קיצוני, לרבות גיבוי ע"י ייצור מקומי או מתקני אגירה.

בעקבות קריסת החשמל בריכוזים רבים בערב שבת - ח״כ אברהם בצלאל בשאילתא דחופה לשר האנרגיה ישראל כץ: ״אלפי משפחות היו מנותקות מחשמל בחום הכבד״.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
גם אני גרה בעיר מעורבת,
ובליל שבת היתה הפסקת חשמל בערך לשעה וחצי
לא סיפורי הבלהות שמספרים פה
36 שעות?
אני בעיר מעורבת אבל היה לנו רק לשעה וחצי בצהריים-שישי
זה מה שאומרים בגלל שאתם בעיר מעורבת
והחרדים שעיר לעזאזל

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
נראה שיש פה טעות קטנה
ההפסקות היזומות אכן היו בחלק ניכר מבני ברק, והחשמל חזר ממש כמה דק' אחרי כניסת השבת (כנראה שהעומס ירד כתוצאה מהמעבר לגנרטורים)
מה שכולם מדברים על חשמל שחזר רק לפנות בוקר מדובר על איזור אחד בעיר שהיתה שם תקלה של חוט חשמל שנקרע ולקח לחברת חשמל קצת הרבה זמן לתקן את זה.

אננסית

משתמש מקצוען
אני מב"ב ורק בדקות אחרונות טיפלו בתקלה
אצלי היה הפסקות חשמל מיום שישי בצהריים ועד שבת ממש,
בשבת חצי מהחשמל בבית לא פעל (היינו בלי מזגנים, כן?!) מהדלקת נרות ועד לפני כמה דקות
זוועה. בהחלט שבת קשה.
אני באופן אישי אחרי שבת לבנה.

זיגזג

משתמש רשום
התסכול והחוסר אונים של התושבים האומללים שלא יכלו לבשל לאפות לכבס ולגהץ ולהתבשל בחום הנוראי הזה שהיווה ממש סכנת נפשות הוא זה שמביא אותנו לפרוק אותו כאן.
בחברת החשמל אין קול ואין עונה.
למי נפנה????????

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני מב"ב ורק בדקות אחרונות טיפלו בתקלה
אצלי היה הפסקות חשמל מיום שישי בצהריים ועד שבת ממש,
בשבת חצי מהחשמל בבית לא פעל (היינו בלי מזגנים, כן?!) מהדלקת נרות ועד לפני כמה דקות
זוועה. בהחלט שבת קשה.
אני באופן אישי אחרי שבת לבנה.
ברור.
בירושלים היה זוועה. אמרתי לבעלי, כשיצאנו לרחוב, שאני מרגישה בב"ב. איך אפשר לשרוד בחום הבני ברקי בלי אמצעי מיגון. רחמי!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לעשות בערים חרדיות בערב שבת הפסקה יזומה זאת התעללות לא הגיונית!!!
דוקא בערב שבת, לא נעים, אבל אני מצפה שיעשו הפסקות יזומות בערים חילוניות
טיפה התחשבות באורח החיים הדתי!!

ראיה נכונה

משתמש צעיר
איפה שהיה הפסקה יזומה צריך לבדוק אם היה יותר באיזורים חרדים (באופן יחסי...)

אבל ודאי שחלק ניכר זה נפילה מעומסים שקורת אלינו יותר בגלל עומס לא חוקי...
אנשים מוסיפים לעצמם יותר חשמל ללא אישור (החלפת נתיך)
והתוצאה לפנינו...

מדינת עולם שלישי? כן!! לא מאמין שאין להם אפשרות לווסת אטומטית את החשמל או לשלוח התרעות לטלפונים באיזורי ביקוש גבוהים להוריד קצת צריכה זה פשוט שלא עשו זאת, אם תושבי מודיעין עילית לדוגמא היו מקבלים טלפון שכל אחד יוריד שני מוצרי חשמל בבית זה היה עוזר
אבל הציבור שלנו ברור שנותן עבודה בשיא בשעות שלפני שבת והעומס מטורף ולכן זה קורה בעיקר אצלינו

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אבל הציבור שלנו ברור שנותן עבודה בשיא בשעות שלפני שבת והעומס מטורף ולכן זה קורה בעיקר אצלינו
גם בשבת, נכון? לכן מדי הרבה משפחות חרדיות היו מעולפות מחום.
אבל ודאי שחלק ניכר זה נפילה מעומסים שקורת אלינו יותר בגלל עומס לא חוקי...
אנשים מוסיפים לעצמם יותר חשמל ללא אישור (החלפת נתיך)
והתוצאה לפנינו...
ב"ה נמצאו האשמים. אפשר לנשום לרווחה. שוב הכל קורה כי אנחנו לא בסדר.
עם כאלו אוהבים - מי צריך אויבים?

פ.נ

משתמש מקצוען
עם חברת החשמל עושים את זה באפן יזום?ברור שכן
הם צריכים להבין שאנשים הפסיקו להיות תמימים ולאמין להם...
אם זה בכוונה נגד החרדים?ממש לא בטוח היה בהמון מקומות...
חבל שחברת החשמל לא נערכו לזה

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא קראתי את כל האשכול.

אני גרה בעיר חילונית/מעורבת ולא היה לנו חשמל מיום שישי בצהרים ועד שבת בצהרים.
וגם אז זה היה ניסים שחזר החשמל.
אז זה לא קשור לחרדים או לא וחבל על האנרגיות.

מה שכן, חברת החשמל היו ממש לא בסדר שלא יכלו לתפוס אותם ביום שישי אפילו כדי לדווח שאין חשמל.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
החשבון פשוט כשאתה רוצה לווסת עומס, קל יותר לווסת צרכנים גדולים מאשר קטנים
שכונה אחת בבני ברק או במודיעין עילית צורכת ביום שישי ובשבת יותר חשמל מעיר חילונית במקום לעבוד בצורה שוויונית ולנתק מס' רב של שאלטרים הרבה יותר קל לנתק במחי שאלטר אחד צריכה הרבה יותר גבוהה,
מה גם ששמאלני אחד בהרצליה פיתוח יכול יסבך אותם בתביעות משפטיות הרבה יותר מבני ברק ומ"ע גם יחד

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
אצלינו קפץ החשמל -ואז התחלנו להעריך שיש מים ברוך ה'. ועוד בברזים-שאין צורך לסחוב דליים.
ואצלינו היה הפסקת חשמל, בחוץ היה שרב נוראי, פתאום התחיל לרדת גשם, אמרתי לבעלי שאם תתחיל פתאום אזעקה אני לא אתפלא....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  13  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה