דרוש מידע האם זה אמיתי או עקיצה

vhsvchch

משתמש מקצוען
פאדיחה עתיקה.
רק תיזהרו לא לפתוח קבצים מצורפים לא מוכרים או להיכנס לקישורים לא מזוהים, זה יכול להיגמר בנזקים עצומים!

קליטה טובה

משתמש מקצוען
אני באמת יצרתי איתו קשר והוא אמר לי לתת לו מספר חשבון להעביר אליו את הכסף ועשיתי את זה
תוך שלושה חודשים אני אמור לקבל את זה
הוא עקץ אותך......
בכל אופן אם באמת תקבלי את חייבת לעדכן אותי.
כי גם אני הולך על זה.אוקיי?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני פשוט לא מאמין.
לטיפשות אין סוף.
לא של השולח...
הוא הרי בסוף גם מצליח.
אז הוא צודק שהוא מנסה.
אתם עלולים להתחרט על זה, ובגדול.
הוא עלול להיות חלקלק יותר ממכם בכמה רמות..

מנצפך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
איפה בדיוק העקיצה כאן?
בדיחה מטופשת, מקסימום מתיחה עלובה, לא?

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
טוב
מכיון שיש כאן כמה אנשים שלקחו אותי ברצינות אז אני מגלה את האמת
קיבלתי מאות מיילים בסגנון הזה, חלקם שקופים שהם תכסיס הונאה, וחלקם מתוחכמים ביותר.

ברוך ה' אני חכם מספיק כדי לא להתפתות לשטויות האלה, ובחלק מהמקרים אף הצלחתי להוליך שולל את שולחי המייל כאילו שאני משתף איתם פעולה

אז עכשיו נענה על כמה שאלות
מאיפה יש להם את המייל שלך?
או שאתה נתת להם אותו.
(כשרשמת את כתובת המייל שלך בפרוג או באתר אחר)
או שמישהו שלח לך מייל לא בעותק מוסתר אלא עם רשימה של עשרות מיילים אחרים, וההאקרים הצליחו לעלות על רשימה כזו
או באלף דרכים אחרות

מה האינטרס שלהם
בד"כ - כסף. איך הם משיגים כסף? יש כל מיני שיטות.
או שהם שולחים לך וירוס כופר שמונע ממך גישה לקבצים שלך , ואז "ברוב טובם" מציעים לך תמורת ביטקוין או חצי ביטקוין (כלומר כמה אלפי ש"ח) לשחרר לך את המחשב
או שהם מבקשים ממך לשלוח מסמכים לבנק הפיקטיבי שלהם בניגריה וכו', ואח"כ מבקשים ממך דמי טיפול של כמה אלפי דולרים (כמובן שזה כלום לעומת המיליונים ש"תקבל" אם תקשיב להם)
לעיתים הם לא גונבים כסף אלא סיסמאות שוות כסף, למשל הם שולחים מייל מPayPal וכו' עם התראה שהחשבון שלך הולך להיסגר עקב חוסר פעילות, או מבנק הפועלים עם הודעה שאתה צריך לעדכן את הסיסמא וכו'. אתה לוחץ על הלינק ועובר לאתר שנראה כמו האתר של החברה שממנה כביכול נשלח המייל, ואתה מכניס שם את שם המשתמש והסיסמא שלך, ובעצם כך מעניק להם אותם.

למה גוגל טוענים שזה מסוכן?
כי מיליארדי אנשים קיבלו את המייל הזה בדיוק כמוך, ורבים רבים מהם דיווחו לגוגל שמדובר בדיוג/הונאה

איך אדע שמדובר בעוקץ?
א. אף אחד לא מחלק לך כסף סתם בירושה, בטח לא אם זה קשור לבנק בניגריה
ב. שים לב לכתובת המייל של השולח. הרבה פעמים בכתובת רשום כתובת מייל שונה מאשר הכתובת האמיתית. למשל בשם השולח רשום PayPal וכתובת המייל היא <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
- הכתובת היא לא של פייפל אלא כתובת ג'ימייל. לעתים הנוכל רושם דומיין שדומה למשהו שהוא - רוצה לזייף למשל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> - יש כאן פעמיים את האות b במקום פעם אחת. לעיתים משתמשים בשיטות מתוחמכות יותר למשל רושמים אות לטינית ובמקום mastercard.com יהיה רשום mastèrcard.com. שימו לב לאות אי עם הדיאקריטיק מעליה.
- בנק/PayPal וכו' אף פעם לא יבקשו ממך מיוזמתם במייל להיכנס לקישור שהם שלחו ולהזין פרטי כניסה לחשבון.

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אגב למי שיש דומיין והוא לא הסתיר את השם שלו כשהוא קנה את הדומיין
הוא צפוי לקבל מלא מיילים שבעוד כמה שבועות נגמר התוקף של הדומיין וצריך לחדש אותו והוא מחדש אותו ומשלם כסף אך כמובן לא לרשם הדומיינים אלא לנוכל, אז תשימו לב לזה.

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
טוב
מכיון שיש כאן כמה אנשים שלקחו אותי ברצינות אז אני מגלה את האמת
קיבלתי מאות מיילים בסגנון הזה, חלקם שקופים שהם תכסיס הונאה, וחלקם מתוחכמים ביותר.

ברוך ה' אני חכם מספיק כדי לא להתפתות לשטויות האלה, ובחלק מהמקרים אף הצלחתי להוליך שולל את שולחי המייל כאילו שאני משתף איתם פעולה

אז עכשיו נענה על כמה שאלות
מאיפה יש להם את המייל שלך?
או שאתה נתת להם אותו.
(כשרשמת את כתובת המייל שלך בפרוג או באתר אחר)
או שמישהו שלח לך מייל לא בעותק מוסתר אלא עם רשימה של עשרות מיילים אחרים, וההאקרים הצליחו לעלות על רשימה כזו
או באלף דרכים אחרות

מה האינטרס שלהם
בד"כ - כסף. איך הם משיגים כסף? יש כל מיני שיטות.
או שהם שולחים לך וירוס כופר שמונע ממך גישה לקבצים שלך , ואז "ברוב טובם" מציעים לך תמורת ביטקוין או חצי ביטקוין (כלומר כמה אלפי ש"ח) לשחרר לך את המחשב
או שהם מבקשים ממך לשלוח מסמכים לבנק הפיקטיבי שלהם בניגריה וכו', ואח"כ מבקשים ממך דמי טיפול של כמה אלפי דולרים (כמובן שזה כלום לעומת המיליונים ש"תקבל" אם תקשיב להם)
לעיתים הם לא גונבים כסף אלא סיסמאות שוות כסף, למשל הם שולחים מייל מPayPal וכו' עם התראה שהחשבון שלך הולך להיסגר עקב חוסר פעילות, או מבנק הפועלים עם הודעה שאתה צריך לעדכן את הסיסמא וכו'. אתה לוחץ על הלינק ועובר לאתר שנראה כמו האתר של החברה שממנה כביכול נשלח המייל, ואתה מכניס שם את שם המשתמש והסיסמא שלך, ובעצם כך מעניק להם אותם.

למה גוגל טוענים שזה מסוכן?
כי מיליארדי אנשים קיבלו את המייל הזה בדיוק כמוך, ורבים רבים מהם דיווחו לגוגל שמדובר בדיוג/הונאה

איך אדע שמדובר בעוקץ?
א. אף אחד לא מחלק לך כסף סתם בירושה, בטח לא אם זה קשור לבנק בניגריה
ב. שים לב לכתובת המייל של השולח. הרבה פעמים בכתובת רשום כתובת מייל שונה מאשר הכתובת האמיתית. למשל בשם השולח רשום PayPal וכתובת המייל היא <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
- הכתובת היא לא של פייפל אלא כתובת ג'ימייל. לעתים הנוכל רושם דומיין שדומה למשהו שהוא - רוצה לזייף למשל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> - יש כאן פעמיים את האות b במקום פעם אחת. לעיתים משתמשים בשיטות מתוחמכות יותר למשל רושמים אות לטינית ובמקום mastercard.com יהיה רשום mastèrcard.com. שימו לב לאות אי עם הדיאקריטיק מעליה.
- בנק/PayPal וכו' אף פעם לא יבקשו ממך מיוזמתם במייל להיכנס לקישור שהם שלחו ולהזין פרטי כניסה לחשבון.

יפה מצידך
גניבת זמן של אנשים מסוגו
מהוי הצלת ממון של אנשים מסוג @קליטה טובה

basis20

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עקיצה!! ברורה
המייל שלך שנמצא אצל הדוד שמת זה בכלל המייל הקודם ולא למייל שקיבלת את ההודעה לכן מסתבר שזה עקיצה
@מרים יעל אחרי כל האמירות וההודעות של עקיצות ודומיו התשובה ברורה!

עריכה: גם אם המייל יגיע מהמייל של הדוד עצמו ייתכן שזה עקיצה או נסיון גניבת קבצים \ השתלטות על המחשב \ גניבת כסף
(אצלינו בביה"ס שלחו הודעה דומה עם חוזה לחתום עליו כדי לקבל את הכסף.. בהורדת הקובץ נכנס וירוס למחשב אחרי תקופה פתאום הגיעה הודעת כופר!! רצו 20000 יורו!
לפעמים התוכנה יושבת על המחשב ועוקבת.. ובזמן הכי (לא) מתאים אז מגיע הודעת הכופר..
בס"ד שיש לנו טכנאי מומחה ששיחזר את כל הקבצים רק ב 1500 ש"ח!

נערך לאחרונה ב:

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
עקיצה!! ברורה
המייל שלך שנמצא אצל הדוד שמת זה בכלל המייל הקודם ולא למייל שקיבלת את ההודעה לכן מסתבר שזה עקיצה
@מרים יעל אחרי כל האמירות וההודעות של עקיצות ודומיו התשובה ברורה!
מהנסיון שלי חכי, עוד יגיעו תגובות תמימות... :confused:

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
בואו נדייק: זו לא עקיצה, אלא נסיון עקיצה והולכת שולל.
דבורה.gif

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה