האם המחירים ברמת בית שמש ד מוצדקים

• פותח הנושא szn
  • פורסם בתאריך

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
מה יש ברמה ד יותר מדירות
משהו יכול כעת לדעת מה יהיה

ומה חסר בשכונות סלונים חפציבה, קריה, רמה ב',
שהם כרגע כ150K פחות מרמה ד'

כל בית שמש היא אותה עיר עם חנויות מפוזרות ועם בערך אותה רמת תחבורה ועם אותה רמת אוכלוסייה ענייה (סליחה ממי שנפגע) וכו'

הבדל בין האיזורים זה רק הסוגי אוכלוסיות
חוץ מזה יש הכל בכל בכל שכונה
ואם לא אתה נוסע עם אוטובוס ברב קו
לא הבנתי למה צריך לגור בשכונה אחרת ולשלם עוד 200K שעוד אין שום מציאות יותר יפה
השכונה עדיין לא בנוייה

גם ברמה ד' כבר יש קריית קראוונים לכל הבתי כנסת עם כבל חשמל מבית פרטי בדיוק כמו בסלונים
גם שם יש רק שני חנוית וכו'
וגם שם צריך ללכת בחול להגיע לאוטובוס
לא הבנתי מה ההבדל
אבל יהיה פה בעתיד המון מסחר והמון גינות

GVol

משתמש פעיל
מה יש ברמה ד יותר מדירות
כל בית שמש היא אותה עיר עם חנויות מפוזרות ועם בערך אותה רמת תחבורה ועם אותה רמת אוכלוסייה ענייה (סליחה ממי שנפגע) וכו'

הבדל בין האיזורים זה רק הסוגי אוכלוסיות
חוץ מזה יש הכל בכל בכל שכונה
ואם לא אתה נוסע עם אוטובוס ברב קו
לא הבנתי למה צריך לגור בשכונה אחרת ולשלם עוד 200K שעוד אין שום מציאות יותר יפה
השכונה עדיין לא בנוייה

גם ברמה ד' כבר יש קריית קראוונים לכל הבתי כנסת עם כבל חשמל מבית פרטי בדיוק כמו בסלונים
גם שם יש רק שני חנוית וכו'
וגם שם צריך ללכת בחול להגיע לאוטובוס
לא הבנתי מה ההבדל

ההבדל מבחינת פיתוח סביבתי שזה בבניה ושם זה כך שנים.

וברמה דלת יש המון שטחי מסחר,

GVol

משתמש פעיל
האם יש כבר בכלל שטחי ציבור ברמה ד' שיודעים מה יהיה
ממה ששמעתי רבים כבר על כל ד' אמות
וכעת יש מתחם קראוונים כמו שיש בכל מקום אחר בבית שמש
וכל קהילה יש להם איזה 100 מטרים בית כנסת

ספסלים וגינות יש גם בקריה וחפציבה וסלונים ורמה ב'
ואם נדבר על בניות פראטיות זה גם יהיה ברמה ד'
אין סיבה שלא יהיה
זה אותם אנשים עם אותם מחשבות

אולי רבו על הקצאות..

ובניות פיראטיות תמיד יהיו אבל ככל שבניה יותר חדשה - טכנית אי אפשר לבנות מדי הרבה פיראטי - כי לא השאירו לך הרבה עד המרפסת של השכן

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בניות פיראטיות תמיד יהיו אבל ככל שבניה יותר חדשה - טכנית אי אפשר לבנות מדי הרבה פיראטי - כי לא השאירו לך הרבה עד המרפסת של השכן

תבואו לקריה וחפציבה תראו שאפשר לבנות על המרפסת של השכן
ועל המדרכה

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אבל יהיה פה בעתיד המון מסחר והמון גינות

לא הבנתי מה אני מרויח משטחי מסחר חוץ מהמולה מטורפת?
שבשביל זה ברחתי ממאה שערים וגאולה ששם יש לי שטחי מסחר לתוך הבית
והלכתי לבית שמש לגור ברגוע
והשטחי מסחר יהיה רחוקים ממני במרחק נסיעה
לא הבנתי למה אני צריך לשלם מאות אלפי שקלים יותר
בשביל שהקבלן גם הרויח משטחי מסחר בבנין שלי
זה היה צריך להיות הפוך
שבגלל שיש לו המון שטחי מסחר שיתן קצת הנחה על הדירה כיון שהדירה נפגע מרוב מסחר שיהיה סביבה?

שדה בר

משתמש רשום
זה היה צריך להיות הפוך
שבגלל שיש לו המון שטחי מסחר שיתן קצת הנחה על הדירה כיון שהדירה נפגע מרוב מסחר שיהיה סביבה?
המציאות מראה שכמה שיש יותר מסחר והמולה המחיר יקר יותר.....
כמו שציינת גאולה ומאה שערים וכל המקומות ההומים עולים מאוד יקר

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
המציאות מראה שכמה שיש יותר מסחר והמולה המחיר יקר יותר.....
כמו שציינת גאולה ומאה שערים וכל המקומות ההומים עולים מאוד יקר

מאיפה הבאת את זה
האם ברח' גבעת משה עולה פחות למ"ר מרחוב מלאכי לא נראה לי
ושם יש המון מסחר ושם הרבה פחות
בגבעת שאול והר נוף יש הרבה פחות בלגן ממה שיש ביונה ויחזקאל ומלאכי ולא נראה לי שיש הבדל במחיר למ"ר
עכ"פ מי שרוצה לשלם על טירוף הדעת ושלילת שלוה שיבוסם לו
לא הבנתי את התענוג של זה

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
דבר אחד אפשר להבין מהשיווק של רמה ד'
שיש דבר כזה לשווק חזק משהו שלא באמת חשוב לשלם עליו
עם כל מתווך שאתה מדבר הוא מדבר איתך על פיתוח ועל שטחי מסחר ועל גינות
זה אסטרטגיה חזקה שבמציאות בשטח הציבור קנה את זה
אם זה אמת או לא נווכח עם הזמן

כשאני באתי לגור בסלונים שכל השכונה כבר הייתה מאוכלסת
ובמציאות לא היה פה כלום לא גינות לא פיתוח לא שטחי מסחר ולא כלום שני מכולות בקושי
ובלי תחנות לאוטובוסים וכו'
המתווכים המציאו כבר משהו
ובשבוע שקבלתי את המפתח יכולתי למכור את הדירה שלי בפשוט כפול!
וכמאה אלף ש"ח יותר מדירה ברמה ב' (חבר שלי רצה לקנות בהשקעה והתלבט בין רמה ב' לסלונים ההבדלים היו גדולים מאוד ולמעשה בשני האיזורים נשכרים באותו מחיר כמעט)
ובתכלית בשטח אין פה שום דבר יותר מרמה ב' אולי קצת פחות הרים
אבל אותו אויר של בית שמש אותם בנינים לבנים בלי שום גיוון
רק מה
שיווק עובד יפה!
בהצלחה למשווקים ולמתווכים

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
יש משהו שלא דובר באשכול הזה
ולדעתי זו הסיבה לנהירה לרמה ד
העניין של ה 80/20
אנשים שמו 200/300 א"ש
ולא חשבו מאיפה יביאו את התשלום באיכלוס
לעומת חפציבה ורמת אברהם שהיו צריכים לשלם אם היו קונים מיד את כל הדירה

י ו

משתמש פעיל
לא נמכרה שום דירה רגילה ב-800000 ש''ח, רק במסגרת מחיר למשתכן
במסגרת רגילה המחיר היה 1150000 ש''ח מינימום
אתה צודק אבל בתכלס בעוד 3-4 שנים אנשים ממחיר למשתכן ירצו למכור ג"כ דירתם ולכך יהיה פערים אדירים שאנשים ירוויחו יפה מאוד אפי' שימכרו ב1250000 ויש אנשים שמחיר כזה יהיה הפסד של מאות אלפי שקלים

ייד

משתמש מקצוען
שיווק עובד. נקודה.
אין בזה ספק.
העדר תמיד נוהה אחרי העדר...

המחיר ברמה ד׳ לא באמת שווה את זה,
המסחר בכל מקום בעולם כמעט (אולי חוץ מב״ב ;) ),מוזיל את המחיר כי הוא פוגע מאוד באיכות החיים,
המחירים בגאולה-מאה שערים יותר זולים מעזרת תורה-הר נוף-ג.שאול-ביתוגן-ג.משה-מעלות דפנה וכל שאר השכונות החרדיות המרכזיות בגלל המסחר,
מי שמסתובב בשכונה ומנסה לחשב איך היא תראה כשקוביות הענק (לא כל הבניינים אבל רובם) יהפכו לפצצות אוכלוסין
לא מבין איך אנשים יכולים לחשוב על זה כשכונת יוקרה,
מי שמכיר את המפה יודע שהשטחים הפתוחים הרבים (לא הגינות) יהפכו למוסדות מרובי קומות בשביל כל העיר,

ההיגיון היחיד בנהירה לשכונה הוא היותה השכונה החדשה היחידה לציבור חרדי איכות בכל הארץ שתיבנה בעשור הקרוב,
אף אחד במשרד השיכון לא תיכנן לבנות לנו דירות וחוץ מלהשתלט בכח זו פיסת הקרקע האחרונה.

די

משתמש סופר מקצוען
המסחר בכל מקום בעולם כמעט (אולי חוץ מב״ב ;) ),מוזיל את המחיר כי הוא פוגע מאוד באיכות החיים
תלוי איך זה מתוכנן. התכנון של רמה ד' דומה יותר לשמגר רוממה (שידוע מה המחירים שם...) מאשר לגאולה מאה שערים.
כשקוביות הענק (לא כל הבניינים אבל רובם) יהפכו לפצצות אוכלוסין
למיטב ידיעתי בבניינים הגדולים יש שתי מעליות וכמובן יש תקן לשטח מוגדל לעגלות וכו' לפי כמות היח"ד.

ייד

משתמש מקצוען
תלוי איך זה מתוכנן. התכנון של רמה ד' דומה יותר לשמגר רוממה (שידוע מה המחירים שם...) מאשר לגאולה מאה שערים.

למיטב ידיעתי בבניינים הגדולים יש שתי מעליות וכמובן יש תקן לשטח מוגדל לעגלות וכו' לפי כמות היח"ד.
אתה חושב שהמחירים של שמגר זה בגלל האויר הצלול? הכבישים הרחבים? השטחים הירוקים הגדולים? הסופרים והלקוחות?
שמגר קרובה לקרית בעלזא, ולביהמ״ד הגדול של גור ועוד כמה חסידויות מכובדות, ומושכת בעיקר עשירים מבלגיה ואנגליה שרבים מהם לא גרים שם והם באים לחגים להיות ליד האדמו״ר, זה ביקוש מאוד ספציפי ואין שום סיבה בעולם שאנשים כאלה יקנו ברמה ד׳, הם קונים שם למרות הצפיפות והבלגן וודאי לא בגלל...

שתי מעליות ותקנים זו בדיחה, בניין עם 36 דירות מכיל לפי הממוצע החרדי מעל 200 נפש, על אותו לובי רחב ככל שיהיה... (אל תדאג הוא לא רחב :( ), תוסיף גנים ומטפלות (לפחות 2-3 ממוצע בבניין כזה), תכפיל ב10 שיצטופפו ביחד בגינה הענקית (ענקית באמת, אבל 2000 נפש...), תכפיל באלף על הכבישים הרחבים והמדרכות המרווחות...

נ.ב.אין לי שום דבר נגד השכונה, אני רק מרויח מעלית המחירים,
אבל מי שקונה למגורים שלא יסמוך על דיבורים וילך לבדוק בעצמו...

GVol

משתמש פעיל
זה היה צריך להיות הפוך
זה נכון לגבי ד1 ו ד3
אבל לגבי 2 ו4 יש לך את כל המעלות שאתה לא על המסחר והשכונה שקטה ומצד שני - קרוב ונגיש להכל.

GVol

משתמש פעיל
אתה צודק אבל בתכלס בעוד 3-4 שנים אנשים ממחיר למשתכן ירצו למכור ג"כ דירתם ולכך יהיה פערים אדירים שאנשים ירוויחו יפה מאוד אפי' שימכרו ב1250000 ויש אנשים שמחיר כזה יהיה הפסד של מאות אלפי שקלים
אם אני יכול להרוויח 500 אלף למה שאני יעשה רק 250??!
זה שאנשים קנו במשתכן לא אומר שהם מוותרים על ההפרש מהשוק, בדיוק על זה הם חשבו כשהם בחרו לחכות 5 שנים.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה היה צריך להיות הפוך
אם אתה לא מבין, באמת אין ענין שתתקרב לאיזור.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא כ"כ מהר אנשים מוכרים את דירתם במרכז רק כי זה מחיר למשתכן
רוב הזוכים עתידים לגור בדירות שלהם.
זה לא קרית מוצקין..

GVol

משתמש פעיל

שמגר רוממה - גם אם היו משלמים לי לא הייתי גר במפלצות האלו שעל רב שפע.
שמגר רוממה יקרים מסיבה אחת, והיא שזה אמריקה של ירושלים.

כן, 2 מעליות בגודל מינימאלללי, ואת השטח המוגדל לעגלות כמעט כל הקבלנים משנים ומוציאים היתרים להקטין...
כמות הדיירים ברוב הבניינים גדולה מאוד, זה מספרים שמתאימים לסביבה חילונית שמגיעה למקסימום 5 נפשות, לא לנו, רק תנסה לחשב מה זה אומר על כמות האנשים ברחובות, כמויות האוטובוסים שיסעו כאן, והעומסים על הגינות.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מאיפה הבאת את זה
האם ברח' גבעת משה עולה פחות למ"ר מרחוב מלאכי לא נראה לי
ושם יש המון מסחר ושם הרבה פחות
בגבעת שאול והר נוף יש הרבה פחות בלגן ממה שיש ביונה ויחזקאל ומלאכי ולא נראה לי שיש הבדל במחיר למ"ר
עכ"פ מי שרוצה לשלם על טירוף הדעת ושלילת שלוה שיבוסם לו
לא הבנתי את התענוג של זה
יש נראה לי הבדל של רק כמה עשרות שנים טובות בין מלאכי לגבעת משה.
אפשר להסתכל גם על - רוממה/ שמגר ששם אכן המחירים מאמירים בגלל היות השכונה שכונה מאוד מרכזית, ודרך אגב לא נראה לי שתנובה/ כדורי /פנינת חמד הם בניינים קטנים יותר מברמה ד, ועדיין השכונה נשארת על רמה .ודווקא בית שמש ובעיקר רמה ג/ ו ד ועוד יותר ד-4 נהפכים להיות יותר סגנון של אוכלוסייה כמו בשכונות רוממה קרית צאנז/ ובעלז מבחינת אכלוסייה ראה מה קורה ברמה ג, ב-ד 4 ידוע כבר היום על קהילה חוצניקית /ליטאית שלמה שקובעת את מגוריה בשכונה וכן עוד הרבה משפחות וזוגות שלאוו דווקא דומים לאכלוסייה של רמה ב ( ולא שיש חסרון באכלוסייה הזו).
וכן לגבי מאה שערים וגאולה איך אפשר בכלל להשוות מדובר כאן בשכונה מפותחת ומותאמת כל דבר לפי תקנים מסודרים לדוגמא חנויות בגובה 2 קומות כך שהמגורים הם לא בתוך המסחר אפילו במ"מ ב-א לא מתקרב לתכנון המוקפד של -ד עם חניונים מסודרים איזורי אשפה מותאמים וגדולים, נתצ"ים מסודרים, בקיצור לא ניתן להשוואה לשום מרכז אחר בירושלים או בעיר אחרת, גם לגבי גינות, יש עובדות בשטח והעובדות הם שכעת עובדים כבר על בניית פארק עצום בגודלו משהו שלא רואים בשום שכונה אחרת, רואים את המרחבים בשכונה מדרכות ענקיות בניית מרכז ה- די סנטר בכניסה בקיצור באמת מדובר במשהו נדיר ביותר לא פנטזיות. בכל זאת לא בכל יום בונים ומתכננים עיר שלמה חדשה מהתחלה ועד הסוף ושמתאימים מראש כל מה שצריך ולציבור מסוים

צ'אלמר

משתמש צעיר
למה מרכזי הסחר שבבניה (די סנטר, והקניון בין ד1 לד2, שדרת החנויות לאורך כל השכונה) הם דמיונות?
מה לעשות שכבר היום יש בבית שמש המון שטחי מסחר ריקים, והעתיד נראה שהולך לכיוון של סחר מקוון
אז לחשוב שבדיוק במקום שקנית יהיו החניות שאתה צריך זה כבר דמיונות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה