דרוש מידע האם הייתם מעוניינים שהבן שלכם יידע אנגלית?

מצב
הנושא נעול.

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני תמיד חשבתי שזה מיותר ואין צורך ללימוד אנגלית לבנים
עד שגדלתי וראיתי שיש גברים ממש מתוסכלים מהענין ומרגישים ממש "דפוקים" מזה שלא יודעים לקרוא איזה תרופה רשם הרופא לילד...

מאז אני יודעת שאני לא יכולה להחוות דעה על משהו שלא אני חוויתי ולכן הגברים צריכים להביע את דעתם ולא אני

צבי2

משתמש פעיל
יש מעלה גדולה לדעת אנגלית מבחינת להסתדר בעולם בעתיד, וגם יכול לעזור ללימודים אם וכאשר...
מבחינה רוחנית זה מעלה כיון שזה פותח אפשרויות להיות דמות תורנית בקהילה בחו"ל או ללמוד מרבנים וספרים באנגלית [יש עולם התורה גדול מאוד בארה"ב]
מצד שני יש חיסרון כי זה פותח אופציה למחשבים וד"ל
אם זה אנגלית ברמה נמוכה לכאו' החסרון הרוחני קיים בל לא המעלות, אם זה ברמה גבוהה לכאו' ממש כדאי

צ'וק

משתמש מקצוען
מצד שני יש חיסרון כי זה פותח אופציה למחשבים וד"ל
יש כאלו שלא יודעים אנגלית וגולשים...
יש כאלו שגולשים ולא עושים כלום כי לא יודעים אנגלית;)

אם זה אנגלית ברמה נמוכה לכאו' החסרון הרוחני קיים בל לא המעלות, אם זה ברמה גבוהה לכאו' ממש כדאי
עם אנגלית ברמה נמוכה אפשר לקרוא מרשמים
אפשר לראות לוח טיסות (לטוס לצורך מצווה, כמובן)
אפשר לקרוא הוראות
אפשר עוד מאה ואחד דברים יעילים.

פ.נ

משתמש מקצוען
אני לא יודעת עם זה חינוכי
אבל היום מלא גברים מהציבור החרדי יודע אנגלית מסרטים.....

צבי2

משתמש פעיל
עם אנגלית ברמה נמוכה אפשר לקרוא מרשמים
אפשר לראות לוח טיסות (לטוס לצורך מצווה, כמובן)
אפשר לקרוא הוראות
אפשר עוד מאה ואחד דברים יעילים.
כל הנ"ל נכלל אצלי בהגדרה "להסתדר בעולם בעתיד"
אבל כל הורה צריך לקבל החלטה לפי הנתונים הרלונטיים וההשקפות שלו אם רווח עתידי שווה סיכון רוחני
ו"אופציה למחשבים" לא התכונתי סתם לגלוש ולבזבז זמן אלא דברים שאין כאן המקום לפורטם, לכן סיימתי ודי למבין...

צ'וק

משתמש מקצוען
ו"אופציה למחשבים" לא התכונתי סתם לגלוש ולבזבז זמן אלא דברים שאין כאן המקום לפורטם, לכן סיימתי ודי למבין...
האם מי שיודע אנגלית
יש לו סיכוי גדול יותר להיחשף לתכנים שליליים באינטרנט - מאשר למי שלא יודע אנגלית?

צבי2

משתמש פעיל
זכורני שקראתי על כך לאחרונה, אולי בהספד על אחד מהרבנים, שהיה נידון אם להכניס לרשת החינוך של ש"ס אנגלית והרב עובדיה נטה להורות שכן, כדי שיוכלו להפיץ תורה ולהאדירה, אבל לאחמ"כ חזר בו כיון ששוכנע שזה יגרום יותר נזק מתועלת
אשמח אם יש כאן מישהו שימזהה את הנאמר ויודע להביא מקור

צ'וק

משתמש מקצוען
זכורני שקראתי על כך לאחרונה, אולי בהספד על אחד מהרבנים, שהיה נידון אם להכניס לרשת החינוך של ש"ס אנגלית והרב עובדיה נטה להורות שכן, כדי שיוכלו להפיץ תורה ולהאדירה, אבל לאחמ"כ חזר בו כיון ששוכנע שזה יגרום יותר נזק מתועלת
האם לא לומדים אנגלית ברשת החינוך של ש"ס 'בני יוסף'?
בכל אופן כאן הדיון לא לגבי אם ללמוד בת"ת
אלא אם ללמוד בבית/בחוג/מורה פרטי וכו'

צבי2

משתמש פעיל
האם מי שיודע אנגלית
יש לו סיכוי גדול יותר להיחשף לתכנים שליליים באינטרנט - מאשר למי שלא יודע אנגלית?
חד וחלק כן!!!!!
בנוסף לאנשים שליליים, בסה"כ כמה מליונים מדברים עברית לעומת מליארדים שמדברים אנגלית
ויש הנחיות טכנולוגיות מפורטות יותר לדוברי אנגלית לגבי יכולות פריצה במחשבים וכו'

צבי2

משתמש פעיל
האם לא לומדים אנגלית ברשת החינוך של ש"ס 'בני יוסף'?
בכל אופן כאן הדיון לא לגבי אם ללמוד בת"ת
אלא אם ללמוד בבית/בחוג/מורה פרטי וכו'
בכנות- לא יודע
הבאתי את זה רק להראות שיש צדדים לגיטימיים לכאן ולכאן

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
גם אני קראתי שהגר''ע נטה להקל בזה אבל הגרש''כ והגרש''ב שכנעו אותו שלא יכניס
שמעתי מהראשל''צ לפני כמה שבועות .

שירי12

משתמש סופר מקצוען
יש אתר מעולה ומותאם לציבור החרדי,
שנקרא אשכולות
יש שם קורסים בנושאים שונים, בין השאר מלמדים ממש מאפס אנגלית, החל מABC.
צופה בסרטונים יחד עם הבן שלי (11), מבין מעולה, הסרטונים נקיים לחלוטין, המורה חרדי.
חשוב לי כדי שיהיה לו בסיס לאנגלית.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אם זה כל כך פשוט, למה הרבנים נלחמים לא להכניס לימודי ליבה לתתים?
והאם אנחנו צריכים לדאוג שהילדים שלנו ילמדו אנגלית כדי להכשיר אותם לעבודה בהייטק ודומיו?
ובכלל, לדעתי, גם אם ילד לא מצליח ללמוד, בישיבה בצורה מסודרת, צריך לחשוב בצורה יצירתית לאן להוביל אותו,
בטוח לא להייטק.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
והאם אנחנו צריכים לדאוג שהילדים שלנו ילמדו אנגלית כדי להכשיר אותם לעבודה בהייטק ודומיו?
ובכלל, לדעתי, גם אם ילד לא מצליח ללמוד, בישיבה בצורה מסודרת, צריך לחשוב בצורה יצירתית לאן להוביל אותו,
בטוח לא להייטק.
למה לא להכניס לת''תים? כי זה יבוא על חשבון הספק הלימודי קודש, וכן ברגע שמקצצים בשעות לימודי קודש בשביל זה - יש כאן אמירה.

מחוץ לשעות הלימודים זה יכול להיות חוג חווייתי, בלי מבחנים ובלי לתת לזה חשיבות, ילד שלא ירצה ולא יתחבר לחוג כזה בעיה שלו (וגם כשיגדל לא יהיה לו את המירמור והמיאוס של אלה שמנעו מהם, כי כאמור נתנו לו את ההזדמנות)

ההבדל בין מי שאפילו רק ברמה של הכרת האותיות וצליליהם, לבין מי שלא יודע כלום הוא קוטבי.

צ'וק

משתמש מקצוען
בטוח לא להייטק.
מי מדבר על ליבה?
מי מדבר על לימוד אנגלית בתתי"ם?
מי מדבר על הייטק?
הדיון הוא על זה, בין היתר:
antibiotics
Norofen
Gmail
Bank mizrahi

סמינר דוד

משתמש מקצוען
התגובות פה היו על זה שמי שלא יודע אנגלית, לא יוכל להתקדם.
בשביל ללמוד לקרוא אנגלית, מי שלמד לקרוא כל שפה שהיא, ילמד לקרוא אנגלית מאוד מהר. יש לו את מיומנות הקריאה.
העניין שדובר הוא לדעת טוב אנגלית.
ואם ההספק הלימודי חשוב, אז גם לא נשקיע בללמוד בקורס.
מה שלא טוב בת"ת, לא טוב גם בחוג.
ומרמור ראיתי רק אצל מי שהתמרמר על הרבה דברים. האנגלית היתה עוד פרט להתמרמר עליו.
כפי שכתבו פה, מי שרוצה באמת לדעת אנגלית, משקיע בה, ומצליח. כל אחד לפי הזמן המתאים לו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה