דרושים אנשים עם ראש גדול ושכל קטן.

TGL

משתמש רשום
ב"ה שהייתה לי ס"ד אבל אני מסתכלת גם על הסובב אותי, כאלו שבאות לעבודה שלי וגם כאלו שעובדות בעבודות שונות לגמרי מהתחום שאני עובדת. אני חושבת (זה מה שאני ראיתי במציאות) שמה שאני תארתי זה סיפור של השנים האחרונות ממש 3-4 שנים לא יותר , יש ירידה דרסטית במוסר עובדה ועליה חדה בדרישות השכר ואנשים שלא מוכנים להתאמץ כדי לעבוד ולהתקדם. אני בכל אופן בשנה האחרונה פגשתי יותר מעובדת אחת וגם משתיים שבאו לדבר על קידום והעלה בשכר לאחר 2-3 חודשי עבודה ובמקרה אלו לא היו המסורות במיוחד............ ולצערי יש היום הרבה הרבה כאלו והאחוז עולה ועולה.
אולי כדאי שבסמינרים גם יכינו בנות שעבודה לא מקבלים על מגש של כסף שמצופה ממך בתור עובד חדש להתאמץ ולהשקיע לתת מעבר.........
לא אמרתי שאין מקומות שמנצלים:eek:אבל הבנות מסתובבות היום בהרגשה שכולםםםםםםםם מנצלים :( (ולעניות דעתי גם הרבה גברים אשמים בזה שהם דורשים מהנשים שלהם תדרשי כך תעשי כך וכו' ומחבלים לעצמם בידיים . והם בישיבות בטח לא מקבלים הכנה ולימוד מהי עבודה.)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י TGL;2008911:
ביש ירידה דרסטית במוסר עובדה ועליה חדה בדרישות השכר ואנשים שלא מוכנים להתאמץ כדי לעבוד ולהתקדם. אני בכל אופן בשנה האחרונה פגשתי יותר מעובדת אחת וגם משתיים שבאו לדבר על קידום והעלה בשכר לאחר 2-3 חודשי עבודה ובמקרה אלו לא היו המסורות במיוחד............ ולצערי יש היום הרבה הרבה כאלו והאחוז עולה ועולה.

זה נכון שיש כאלו שמגיעים לעבודה ולא מגיעים לעבוד.

חבדניק

משתמש פעיל
מצד שני, אני מכיר כמה וכמה מעסיקים חרדיים, שמעסיקים עובדות חילוניות.
כששאלתי אחד מהם למה הוא לא רוצה לפרנס בית שומר תורה ומצוות, הוא ענה לי שחרדיות עם הרבה ילדים יוצאות הרבה לחופשות מחלה כשהילד חולה, לחל"ד פעם בשנה-שנתיים, ורצות חופש בחנוכה, בתשעה באב, בראש חודש, בכל חודש החגים ושלושה חודשים לפני פסח...

סתם כך אני חושב שהציבור החרדי יכול היה להטיל ווטו על עסקים וחברות שמוכרות לחרדים אבל לא מעסיקים כאלה.

הוליווד

משתמש צעיר
נכתב ע"י חבדניק;2008929:
מצד שני, אני מכיר כמה וכמה מעסיקים חרדיים, שמעסיקים עובדות חילוניות.
כששאלתי אחד מהם למה הוא לא רוצה לפרנס בית שומר תורה ומצוות, הוא ענה לי שחרדיות עם הרבה ילדים יוצאות הרבה לחופשות מחלה כשהילד חולה, לחל"ד פעם בשנה-שנתיים, ורצות חופש בחנוכה, בתשעה באב, בראש חודש, בכל חודש החגים ושלושה חודשים לפני פסח...

סתם כך אני חושב שהציבור החרדי יכול היה להטיל ווטו על עסקים וחברות שמוכרות לחרדים אבל לא מעסיקים כאלה.

עם כל הכבוד לאלו שיולדות כל שנה, נראה לי שהמעסיקים צודקים בכך שהם מעדיפים כאלו שלא יוצאים לחל"ד כל שנה, כמו גברים, נשים בגילאי ה-40, או נשים ממגזר פתוח יותר, לא דווקא חילוניות, גם דת"ל וכד', שאין להן הוראת קבע שנתית... ;)

חבדניק, נכון שבחב"ד יש דגש גדול על ילודה מקסימלית והרבי עודד זאת... אך גם אני במקום המעסיק הייתי מעדיף לוותר על כאב הראש הכרוך בכך...

כאלו עם שיירה צפופה וגוברת וצורך בחופשות רבות, מתאים יותר שיעבדו במקום שאין בעיה למצוא להן מחליפה, ואין קשר אישי ותלות של לקוחות ופרוייקטים, כמו מוכרת בחנות וכד' או שתעבודנה בעבודה מהבית.

3632

משתמש צעיר
שמעתי לאחרונה שמשהו שאל את המנכ"ל של אחת מהעמותות הגדולות למה הוא בוחר להעסיק דווקא דתיות/חרדיות(יש לו כ150 עובדות) אז הוא אמר שהוא תולה את הברכה בעסק רק בכך. הוא הוסיף ואמר שכמו שהוא רוצה שישמחו בכך שבנותיו וכלותיו יוצאות לחופשת לידה כמדי שנה-שנתיים כך הוא שמח כלפי העובדות.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
הענין קשה וכואב
לרוב לא מספיק לתת את הנשמה לעבודה... כי המעסיק לומד לקבל המון תוצר במינימום תשלום... אז למה לשלם יותר? למה להעלות את השכר?:cool:

גם מעסיקים חילוניים החלו ללמוד את השיטה להעסקת חרדיות...
דיברתי לפני כשבוע עם מעסיק חילוני, שתמיד העסיק חילונים... ועכשיו סיפר לי בהנאה שהחל להעסיק חרדיות... כי זה חוסך לו כמעט 50% מההוצאות, ומקבל אותה תפוקה:eek:

ודרך אגב, באם את עובדת עם מעסיק/ קולגה חילוני חשוב מאד!! לשמור על יראת שמיים, מוסר עבודה, ולהיזהר מחילול ה' וכו'
הנ"ל גם סיפר על כך ששני עובדות חרדיות הן מוצלחות וטובות. והשלישית גונבת אותו...
(והוא מחכה לה בסיבוב לפי דבריו)

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יעל ויעל;2006312:
לי יש שאלה אחרת:
איך מוצאים את כל הפראיירים?
מי מוכן לעבוד בשביל מינימום?
בעצם ביום עבודה מלא של 8 שעות מרויחים 200 ש"ח? (הנסיעות יכולות לקחת עוד שעתיים...)
אז המעון ואח"כ הבייביסיטר כבר עולים יותר ועדיף להישאר בבית...
וגם מי שמוצא את האנשים שמסכימים, העובדים באים בלי מוטיבציה, עם מוסר עבודה נמוך, ונכונים לעזוב כל רגע... איך בונים ככה מערך עובדים מתפקד??

איך מוצאים את כל הפראייריות?
א.כל שנה יוצאות למעגל העבודה אלפי נשים שכל הכשרתן היא תעודת ההוראה מהסמינר שחוץ מלתלות אותה על קיר הסלון אין לה עוד שימוש.
ב. אישה חרדית סטנדרטית תעדיף לעבוד עם נשים חרדיות גם אם זה בתוך חברה חילונית היא תעדיף לבוא כקבוצה מאורגנת.
התוצאה המרנינה של שתי עובדות אלה: נשים חרדיות שעובדות כנציגות שירות בחברות חילונית ומשתכרות הרבה פחות מעמיתותיהן החילונית.
השבוע סיפרה לי מישהי שעובדת באחת החברות הגדולות במשק בתחום של צירוף קליינטים חדשים, החברה הבטיחה להם בונוס על כל לקוח שמתנייד וכו'. בסוף החודש היא הייתה אמורה לקבל תלוש של 6,000 ש"ח ופועל קיבל 3,000 (כן, האירגון ה"צדיק" שדאג לה לעבודה החתים אותה על איזה טופס שמעביר מחצית מן המשכורת אליו כך שלמעשה היא מקבלת פחות משכר מינימום בצורה חוקית)

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
הנושא כואב וכאוב.
ואכן מקומם לראות מעסיקים שמנצלים את עובדיהם ולא מתגמלים אותם בהתאם.
עוד יותר מקומם לראות מעסיקים שמפלים בין דם לדם, בין מגזר למגזר. רק בגלל שאפשר. מעסיקים כאלה לדעתי אסור לעודד, ושיתפרנסו מהמגזר המועדף עליהם.

אבל, לכל מטבע יש שני צדדים.
ואני (הבעל) אציג את הצד של המעסיקים.
הייתי שכיר כמה שנים במקום עבודה חרדי, עם שכר נאה ומתגמל, נתתי את הנשמה למקום, ותוגמלתי כהוגן.
לצערי מקום העבודה נכנס לקשיים כלכליים, ואוחד עם רשת מתחרה, ואני נשארתי בחוץ, רק בעלי השכר הנמוך המשיכו...
בס"ד פתחנו את העסק שלנו, פיקצ'ר פרפקט, בהתחלה עבדנו רק אני ואשתי.
ולאט לאט התפתחנו גם בעזרת קהילת פרוג הנהדרת.
כיום אנו מעסיקים 5 עובדים חרדים.
ואני נחשף לצד השני של תלוש המשכורת.
הסביבה הכלכלית כיום אינה מטיבה עם בעלי העסקים הקטנים.
נטל המס, חוקים ותקנות לאין סוף, בירוקרטיה, תחרות קשה, מצוקת אשראי, לקוחות בעייתיים, ועוד.
כל שקל מחושב מאוד.
כל הוצאה מחושבת לפרטי פרטים.
העלות של הסעיף שנקרא כח אדם גבוהה מאוד, והיא מהווה נתח גדול מאוד מההוצאות.
ולכן בעל העסק ינסה למקסם את ההחזר מההשקעה בסעיף הזה.
ולכן הוא ינסה לבוא בדרישות לעובדים, ויפיל עליהם כמה שיותר תפקידים במינימום זמן.
ויש בזה כמה סוגי מעבידים, החל מהמתעמרים שינסו כל פירצה חוקית או לא, ועד למעבידים שהם החלום של כל עובד.
ממעביד הוגן מצופה שהדרישות מהעובדים יעמדו במסגרת ההלכה, החוק, ומנהג המקום.
מעובד הוגן מצופה מנגד שיעמוד גם כן בדרישות ההלכה, החוק, ומנהג המקום.

אבל ברור מאליו שמה שנראה הוגן למעביד, נראה כלא הוגן מצד העובד, ולהיפך.

וכמעביד אני יודע שאין לדבר סוף.
ולכן אני אתייחס לנושא מהזווית הכלכלית בלבד.
ישנן משרות שהתועלת שבהן אינה כלכלית, לדוגמה רב בשכונה. ויכול להיות שגם מורה.
אבל בעסק יצרני שהוקם למטרות רווח, העובד צריך להיות ריווחי למעביד, ועל זה אין ויכוח.

וכמעביד אני יכול להעיד שרוב העובדים אינם כלכליים למעבידים שלהם.
העלות של העובד אינה מחזירה את עצמה למעביד!

רוב העסקים מסיימים את השנה ברווח קטן, או בהפסד.
עסקים בודדים בלבד מייצרים תועלת כלכלית גדולה מההוצאה שלהם.
ולכן העסקים נמצאים בתחרות ובמרוץ, מי ישיג את העובד המיומן יותר שיצליח בפחות הוצאה ליצור יותר הכנסה, מי ישיג את הטכנולוגיה המתקדמת יותר שתצליח לייצר יותר הכנסה בפחות הוצאה. מי ישיג את נקודת הייחודיות שלו, ויוכל לייצר יותר הכנסה לעומת המתחרים.

אני חוזר על מה שהצהרתי. ויסלחו לי קהל העובדים השכירים.
רוב העובדים השכירים אינם כלכליים למעסיקיהם.
(זה נכון ברוב העסקים קטנים והבינוניים)

ולכן אם לא הצלחתם להביא למקום העבודה שלכם יתרון כלשהו, ערך מוסף, ייחודיות, זריזות, וכדו', לעומת עובדים אחרים, הרי שגם שכר המינימום שמשולם הוא חסד של המעסיק.
המשפט האחרון נראה מצחיק, אבל זה נכון אמיתי כואב ויקר.

אני אתנצל על האורך, ועל התגובה בניק שמשמש את אשתי לרוב.
ואתנצל שוב שאני לא יכול לשלם לעובדים המסורים שלי משכורות ב6 ספרות. אם היה לי, בכיף..

סגנון-7

מיתוג ותדמית | אסטרטגיה מדוייקת | קמפיינים מנצחים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
על זה נאמר:
להיות עצמאי = להגשים את החלום של עצמך
להיות שכיר = להגשים את החלום של השני

ch3

משתמש פעיל
נכתב ע"י פיקצר פרפקט;2009495:
כיום אנו מעסיקים 5 עובדים חרדים.
ואני נחשף לצד השני של תלוש המשכורת.
הסביבה הכלכלית כיום אינה מטיבה עם בעלי העסקים הקטנים.
נטל המס, חוקים ותקנות לאין סוף, בירוקרטיה, תחרות קשה, מצוקת אשראי, לקוחות בעייתיים, ועוד.
כל שקל מחושב מאוד.
כל הוצאה מחושבת לפרטי פרטים.
העלות של הסעיף שנקרא כח אדם גבוהה מאוד, והיא מהווה נתח גדול מאוד מההוצאות.
ולכן בעל העסק ינסה למקסם את ההחזר מההשקעה בסעיף הזה.
ולכן הוא ינסה לבוא בדרישות לעובדים, ויפיל עליהם כמה שיותר תפקידים במינימום זמן.
ויש בזה כמה סוגי מעבידים, החל מהמתעמרים שינסו כל פירצה חוקית או לא, ועד למעבידים שהם החלום של כל עובד.
ממעביד הוגן מצופה שהדרישות מהעובדים יעמדו במסגרת ההלכה, החוק, ומנהג המקום.
מעובד הוגן מצופה מנגד שיעמוד גם כן בדרישות ההלכה, החוק, ומנהג המקום.

אבל ברור מאליו שמה שנראה הוגן למעביד, נראה כלא הוגן מצד העובד, ולהיפך.

וכמעביד אני יודע שאין לדבר סוף.
ולכן אני אתייחס לנושא מהזווית הכלכלית בלבד.
ישנן משרות שהתועלת שבהן אינה כלכלית, לדוגמה רב בשכונה. ויכול להיות שגם מורה.
אבל בעסק יצרני שהוקם למטרות רווח, העובד צריך להיות ריווחי למעביד, ועל זה אין ויכוח.

וכמעביד אני יכול להעיד שרוב העובדים אינם כלכליים למעבידים שלהם.
העלות של העובד אינה מחזירה את עצמה למעביד!

אני חוזר על מה שהצהרתי. ויסלחו לי קהל העובדים השכירים.
רוב העובדים השכירים אינם כלכליים למעסיקיהם.
(זה נכון ברוב העסקים קטנים והבינוניים)
כמה שהוא צודק, ולזה אני אומרת תמיד, החוקים החדשים שמביאים מצד אחד רווחה לעובד, גורם לאחוז האבטלה לגדול.
איזה מעסיק יעסיק עובד לילד נכה שיכול להיעדר מהעבודה 90 יום ע"ח המעסיק? לפחות שיהיה עזרה ממשלתית. וכן, הגדלת ימי החופשה בשנים הראשונות בעבודה?
אחוזי הפרשה לפנסיה שגדלו? ועוד...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
פיקצר פרפקט, הנהנתי לרוב דבריך, אבל רציתי לשאול:
אם לדבריך להעסיק חמישה שישה עובדים זה 'חסד', ואין לזה שווי כלכלי - למה הכנסת אותם בכלל?
בעיקרון תקן שלא מייצר למעסיק כסף, לא אמור להיות קיים.
בוודאי לא שישה כאלו.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
גלבוע.
ישנם כמה צרכים שבגללם מעסיק מעסיק עובדים.
א. המעסיק לא מספיק את כל העבודה, ולכן הוא מעסיק עובד נוסף. (הרבה הזמנות)
ב. המעסיק לא אוהב חלק מהעבודה, ולכן הוא מעסיק עובד נוסף. (ניקיון, גביה, וכדו')
ג. המעסיק לא יודע חלק מהעבודה, ולכן הוא מעסיק אנשים מוכשרים בתחומם. (מחסור בידע או בכישורים)
ויש עוד מקרים.
לא בכל המקרים העובד מייצר את הערך של עצמו.
לפעמים עובד מיומן מפרנס גם את העובד הלא מיומן, או את המנקה בשירותים.

שורה תחתונה, המעסיק ברוב גדול מהמקרים לא מסיים את השנה ברווח חלומי....
ובמילים אחרות העובדים הרויחו את לחמם בקושי..
ואם השנה הסתיימה בהפסד, הרי שהעובדים (ושאר הספקים) קיבלו את שכרם רק בגלל שהמעסיק התחייב, למרות שהם עבדו מאוד קשה.

שלא יישמע מדבריי שהעובדים אשמים בכל כשלון או חוסר הצלחה עסקי.
אבל ברוב העסקים מרכיב כח האדם הוא מהסעיפים הכבדים והפחות גמישים בעסק.
חומר גלם קונים בהתאם לעומס ההזמנות
עובדים, לא.
(אלא אם כן הם מועסקים דרך חברות כח אדם שקמו לצורך זה בדיוק.)

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כל דבריך פיקצ'ר הם פרפקט אבל מה שדובר כאן הוא על אשה חרדית שעובדת למשל בשרות לקוחות ומכירות טלמרקטינג, שבמגזר החילוני משכורת של כזה דבר היא 10,000 בחודש (בדוק אותי), במגזר החרדי עובדות מאות נשים בחברות כמו טלדור אי טי וחברות הביטוחים למיניהם בשירות לקוחות ומכירות ומשתכרות במינימום!!!!! עם בונוסים זעירים למצטיינות על זה הצעקה!

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
שיילה
הקדמתי בתחילת דבריי שזה לא מקובל כלל
ואפילו ראוי שהמגזר החרדי ישלח אותו להתפרנס מהמגזר שלו...

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני אל יודעת למה כולם 'בכיינים' פה וחושבים שבמקום אחר יותר טוב.
אז בואו תנחשו: כמה מקבלת פקידה בבנק שעובדת 5 ימים: בשבוע 2 ימים מ8 בבוקר עד 7 בערב ועוד 2 ימים מ8 עד 4 ויום שישי קצר. ויש לה תואר ראשון?

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טוליפ;2009686:
אני אל יודעת למה כולם 'בכיינים' פה וחושבים שבמקום אחר יותר טוב.
אז בואו תנחשו: כמה מקבלת פקידה בבנק שעובדת 5 ימים: בשבוע 2 ימים מ8 בבוקר עד 7 בערב ועוד 2 ימים מ8 עד 4 ויום שישי קצר. ויש לה תואר ראשון?

כמה?

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י הירושלמית;2009745:
באילו עברות מדובר? הרי לא מעסיקים את הנשים הללו בכפייה?!

ניצול ציני של מצוקת העבודות של הציבור החרדי לדעתי נקרא כפייה

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י nc;2008511:
אז למה לעבוד אצל אנשים "משלנו"?
כאחת שעבדה במקום עבודה חילוני.וקיבלתי באמת תנאים סוציאליים מופלגים(קייטנות.מעונות ועוד)עזבתי שם ברוך ה לטובת הנפש.סלדתי!!מעבודה במקום כזה.והיום אני עובדת במקום חרדי מובהק.אומנם פחות שכר בהרבה.אבל את נפשי הצלתי!!
מה שכן אני צריך להתעקש על היום הראשון לחתום חוזה עבודה כתוב וחתום!על פי חוק חלה חובה על המעסיק עד 30 יום לחתום חוזה.ואם בא למישהי להתלונן על דבר כזה.משרד הכלכלה קונס את המעסיק ב30000 אלף שח.והעובדת יכולה לדרוש עוד פיצוי הולם על כך!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה