דרושים אנשים עם ראש גדול ושכל קטן.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תחפשי,
אחרי חמש שנים בשוק העבודה,
ואין ספור מעברים,
כשאת מגיעה למקום שרוצים אותך ואת עושה, פועלת ומצליחה,
את נשארת גם במינימום,
כי אין לך ברירה,
וכח להחליף עבודה כמו גרביים,

מירי ב

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
במו אוזני שמעתי שמחפשים למוסד כלשהו "מנקה אתיופית". שאלתי, למה הדגש "אתיופית" אמרו: כי רוצים לחסוך. פשוט. לאתיופית משלמים פחות כסף.
בהתחלה התקוממתי. ואם צבע העור שלה כהה יותר? מה הקשר לשכר?
ואחר כך פשוט הבנתי.
וכאבתי.
את כל העניין של השכר הנמוך במגזר.
אנחנו בדיוק אותו הדבר. כן, כן! ה"אתיופיות" של הציבור הכללי.

ואני עדיין רוצה להאמין שלוקחים את החרדיות בגלל האיכויות שלהן, מוסר העבודה, הצניעות והכל.
אבל... אולי כי אנחנו פשוט עולות בזול??

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אקורד;2008358:
תחפשי,
אחרי חמש שנים בשוק העבודה,
ואין ספור מעברים,
כשאת מגיעה למקום שרוצים אותך ואת עושה, פועלת ומצליחה,
את נשארת גם במינימום,
כי אין לך ברירה,
וכח להחליף עבודה כמו גרביים,
צריך לדעת לקחת את נקודות החוזק הקיימות - רוצים אותך, את פועלת ומצליחה -
ולמנף אותן לתגמול כלכלי.

איך?

גם אני מחכה שמישהו יתן לי את המתכון :)

בינתיים מנסה ללמוד אותו מכל מיני מקומות...

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
הנה לדוגמא מודעה שפורסמה:
ארגון גדול בירושלים דרושה רכזת פעילות קהילתית, תאור התפקיד: ריכוז ופיתוח פרויקטים קהילתיים, ניהול צוות מורים ועובדים בארגון, פיתוח פרויקטים קהילתיים בתחום האמנות, פתיחת קורסים חדשים לגילאים ולאוכלוסיות שונות בציבור החרדי, דרישות התפקיד: כושר ריכוז וניהול מורים, תודעת שרות גבוהה, חסי אנוש ותקשורת בינאישית מעולים, לויאליות אחראיות ומסירות לתפקיד ולארגון נכונות לשעות נוספות לפי הצורך, ידע בתוכנות אופיס חובה

השכר 5000 ש"ח . אין העלאות צפויות.
תקראו טוב את הכישורים הנדרשים ומהות העבודה.

בעבודות האלה לא מוכנים להגיד מה השכר המוצע בטלפון. אפילו לא כיוון. אפשר להבין לבד למה. (זה בסדר מבחינתם שתשרפו עליהם כמה שעות בראיון מיותר)

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מי;2008385:
צריך לדעת לקחת את נקודות החוזק הקיימות - רוצים אותך, את פועלת ומצליחה -
ולמנף אותן לתגמול כלכלי.

איך?

גם אני מחכה שמישהו יתן לי את המתכון :)

בינתיים מנסה ללמוד אותו מכל מיני מקומות...

בשביל זה צריך להצליח להגיע למקום,
להתברג בו ורק אח"כ אפשר לפתוח מהנקודה הזאת,
אבל כשבמשך 4 שנים מחליפים 8-10 עבודות (חלקן הזויוית)
לדוג במקום מסוים מסכמים שכר בע"פ, מי צריך חוזה -הרי מדובר באנשים משלנו,
ובתלוש משלמים 2500 פחות מהסיכום,
כי העובדת במצב והיא כבר לא יכולה לברוח,
ועוד סיפורים מכל מיני סוגים,
אז עד שמגיעים למקום נורמלי,
זה לוקח מידי הרבה זמן ותקופות מבוזבזות של בין לבין,
שפשוט מפחדים על המשרה!
כי יודעים כמה היא יקרת המציאות,

nc

משתמש סופר מקצוען
אז למה לעבוד אצל אנשים "משלנו"?

זוהר טל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י nc;2008511:
אז למה לעבוד אצל אנשים "משלנו"?

למה באמת? ;)
מה השאלה הזאת?
ברור שעדיף לעבוד אצל אנשים משלנו, שיודעים לתת חופש בסוכות ובפסח, ובעוד כל מיני חגים, שבמקומות אחרים לא נותנים חופש.
וברור שעדיף לעבוד בסביבה מתאימה ולא לראות כל מיני דברים... (וזו אולי הסיבה הראשונה)
ואני אומרת מנסיון שלי שחיפשתי לפני כמה שנים לעבור מאיפה שאני היום, והייתי בהרבה מקומות, אבל אחרי שאת עובדת במקום חרדי, קשה מאד לעבור למקום שהוא לא כזה.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יותר נכון אסור לעבוד אצל אנשים "משלנו",
ז"א להסתמך על כך שהם אמורים להיות הוגנים וכו',
חייבים להיות עם ראש עסקי קר,
את צודקת,
זה מסוג הדברים שלומדים בביה"ס של החיים,

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י זוהר טל;2008530:
למה באמת? ;)
מה השאלה הזאת?
ברור שעדיף לעבוד אצל אנשים משלנו, שיודעים לתת חופש בסוכות ובפסח, ובעוד כל מיני חגים, שבמקומות אחרים לא נותנים חופש.
וברור שעדיף לעבוד בסביבה מתאימה ולא לראות כל מיני דברים... (וזו אולי הסיבה הראשונה)
ואני אומרת מנסיון שלי שחיפשתי לפני כמה שנים לעבור מאיפה שאני היום, והייתי בהרבה מקומות, אבל אחרי שאת עובדת במקום חרדי, קשה מאד לעבור למקום שהוא לא כזה.

מעולם לא עבדתי במקום חרדי, תמיד קיבלתי חופשים בחגים (אפשר לסכם את זה מראש, זה לא שחילונים לא לוקחים חודש + ביולי-אוגוסט).
אפשר לשבת בחדר נפרד.
בקיצור - אפשר למצוא פתרונות (לפעמים, ובטח אפשר לנסות!)
גם כשעובדים אצל מעסיק חרדי הלקוחות הם לאו דוקא כאלה, כך שבכל מקרה נפגשים בסוגים שונים של אנשים.

אפשר כמובן להתעקש על מעסיק חרדי. בזכות ההעדפה הטבעית הזו מעסיקים חרדים יודעים שהעובדים שלהם הם קהל שבוי, ואין להם שום מוטיבציה לשפר את תנאי ההעסקה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י nc;2008554:
מעולם לא עבדתי במקום חרדי, תמיד קיבלתי חופשים בחגים (אפשר לסכם את זה מראש, זה לא שחילונים לא לוקחים חודש + ביולי-אוגוסט).
אפשר לשבת בחדר נפרד.

זה לא ממש נכון.
המציאות הרבה יותר מורכבת וקשה ממה שאת מתארת. (פינת קפה, אירועים של קולגות, כנסים והתשלמויות מטעם העבודה, עובד שלא מבין למה לא להקפיץ אותך הביתה ברכב שלו, ועוד לא נגעתי אפילו בפרומיל).

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;2008607:
זה לא ממש נכון.
המציאות הרבה יותר מורכבת וקשה ממה שאת מתארת. (פינת קפה, אירועים של קולגות, כנסים והתשלמויות מטעם העבודה, עובד שלא מבין למה לא להקפיץ אותך הביתה ברכב שלו, ועוד לא נגעתי אפילו בפרומיל).

אני לא נכנסת לדיון השקפתי

אבל בהיבט הפרקטי באפיק הפרנסה-
אנשים לגמרי מבינים שאתה לא חלק מהוואי הפינת קפה/צהרים בחוץ/אירועים.
כנסים מקצועיים אכן יש, בעיני לא חייב להיות בעייתי.
לטרמפים אפשר לסרב ולהסביר, רוב האנשים מבינים שאתה חי אחרת מהם ומקבלים את זה.

באמת לא קל להיות עובד חרדי יחיד, אבל אם יש כמה זה ממש לא נורא.

TGL

משתמש רשום
הרעיון שכסף הוא הכל הוא לא נכון!!!. וזה מה שקורה היום בציבור שלנו אני מכירה הרבה מאד אנשים שעובדים על משכורות יפות יותר משכר מינימום (וגם הרבה יותר........) רק מה הם נתנו את עצמם ונשמתם לעבודה הקדישו התאמצו הוכיחו כישורים ויכולות גם כאשר זה לא היה הכי משתלם ולא אמרו לעצמם כל הזמן רגע זה שווה לי כספית מנצלים אותי וכו'. רק אנשים כאלו הם אלו שמתקדמים, מצליחים, וכן גם מקבלים בסוף משכורות יפות הרבה יותר. בתחום שאני עובדת התקדמתי מאד נכנסתי על הרמה הכי נמוכה של העובדים והתקדמתי לאט לאט לא התעצלתי לא התלוננתי כל היום על הכסף נתתי את עצמי וגם מעבר. היום אני נמצאת בעמדה ניהולית די בכירה עם משכורת שרחוקה משכר מינימום והערכה רבה. אני רואה עובדות שמגיעות לעבוד יש חוסר מוסר עבודה אין התגייסות של מעבר הן מסתובבות ממורמרות עוד לפני שהתחילו לעבוד והן בתחילת החיים ואני רואה את התחלופה שיש ופוגשת אותן אחרי כמה שנים עדין מתגלגלות מעבודה לעבודה כי מי שיודע לעבוד יודע לעבוד בשביל כל מחיר. כשהם באות לבקש ממני קידום ותוספות אין לי שום חשק לתת להם אותו. אני לא יתאמץ בשבילם בגרם ומבחינתי שיעזבו, כי מי שמגיע לעבוד רק בשביל כסף לא עובד כמו שצריך ולא יעזור כלום . לעומתם עובדים שנותנים, מתאמצים משתדלים סופגים עושים מעבר אני מתאמצת בשבילם משתדלת ברגע שיש אפשרות לקידום הם יקבלו - כן גם אם הם לא יבקשו ולא יתלוננו בלי סוף זה לא עושה טוב לאף אחד. ואני חושבת שהיום בציבור שלנו כל הדיבורים האלו עשו טוב מצד אחד שלא יעבידו אנשים לא לפי החוק וכו' ומצד שני כל בחורונת מתחילה ברור לה שהיא אמורה להרוויח 8000 שקלים בחודש בערך מהחודש הראשון. יש ביקוש לעבודה ויש הרבה נשים שיושבות בבית- מענין למה?
(אגב, בעלי עובד במקום חילוני לגמרי וגם הוא התקדם בצעדי ענק בדיוק באותה שיטה וכן רב העובדים בעבודה שלו עובדים על משכורת מינימום משום מה.................)

אני מתנצלת על האורך שזה יצא אבל הנושא בוער בי כבר תקופה ארוכה אני חושבת שאנשים הורסים לעצמם את החיים היפים בידים עם הדרישות והפנטזיות שלהם........

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הייתי בעבר בראיון עבודה אצל מעסיק חילוני.
הוא אמר לי שזה עקרוני אצלו שהוא מחפש רק עובדות חרדיות,
ולדבריו הסיבה היא שהם ״חמודות ועדינות״
כששמעתי את השכר, :rolleyes: הבנתי איפה מתבטאת העדינות שלהם...
כך שלא רק מעסיקים חרדים מנצלים... גם החילונים כבר קלטו את הפואנטה, שאישה חרדית אפשר לנצל... פשוט כך.

זוהר טל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י nc;2008554:
אפשר לשבת בחדר נפרד.
גם כשעובדים אצל מעסיק חרדי הלקוחות הם לאו דוקא כאלה, כך שבכל מקרה נפגשים בסוגים שונים של אנשים.

אפשר כמובן להתעקש על מעסיק חרדי. בזכות ההעדפה הטבעית הזו מעסיקים חרדים יודעים שהעובדים שלהם הם קהל שבוי, ואין להם שום מוטיבציה לשפר את תנאי ההעסקה.

יש לי אחות שעובדת במשרד חילוני, והסיפורים שהיא מספרת לא נשמעים ככה.
זה גם תלוי כנראה כל אחת באופי שלה...

עימוד ספרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י TGL;2008805:
הרעיון שכסף הוא הכל הוא לא נכון!!!. וזה מה שקורה היום בציבור שלנו אני מכירה הרבה מאד אנשים שעובדים על משכורות יפות יותר משכר מינימום (וגם הרבה יותר........) רק מה הם נתנו את עצמם ונשמתם לעבודה הקדישו התאמצו הוכיחו כישורים ויכולות גם כאשר זה לא היה הכי משתלם ולא אמרו לעצמם כל הזמן רגע זה שווה לי כספית מנצלים אותי וכו'. רק אנשים כאלו הם אלו שמתקדמים, מצליחים, וכן גם מקבלים בסוף משכורות יפות הרבה יותר. בתחום שאני עובדת התקדמתי מאד נכנסתי על הרמה הכי נמוכה של העובדים והתקדמתי לאט לאט לא התעצלתי לא התלוננתי כל היום על הכסף נתתי את עצמי וגם מעבר. היום אני נמצאת בעמדה ניהולית די בכירה עם משכורת שרחוקה משכר מינימום והערכה רבה. אני רואה עובדות שמגיעות לעבוד יש חוסר מוסר עבודה אין התגייסות של מעבר הן מסתובבות ממורמרות עוד לפני שהתחילו לעבוד והן בתחילת החיים ואני רואה את התחלופה שיש ופוגשת אותן אחרי כמה שנים עדין מתגלגלות מעבודה לעבודה כי מי שיודע לעבוד יודע לעבוד בשביל כל מחיר. כשהם באות לבקש ממני קידום ותוספות אין לי שום חשק לתת להם אותו. אני לא יתאמץ בשבילם בגרם ומבחינתי שיעזבו, כי מי שמגיע לעבוד רק בשביל כסף לא עובד כמו שצריך ולא יעזור כלום . לעומתם עובדים שנותנים, מתאמצים משתדלים סופגים עושים מעבר אני מתאמצת בשבילם משתדלת ברגע שיש אפשרות לקידום הם יקבלו - כן גם אם הם לא יבקשו ולא יתלוננו בלי סוף זה לא עושה טוב לאף אחד. ואני חושבת שהיום בציבור שלנו כל הדיבורים האלו עשו טוב מצד אחד שלא יעבידו אנשים לא לפי החוק וכו' ומצד שני כל בחורונת מתחילה ברור לה שהיא אמורה להרוויח 8000 שקלים בחודש בערך מהחודש הראשון. יש ביקוש לעבודה ויש הרבה נשים שיושבות בבית- מענין למה?
(אגב, בעלי עובד במקום חילוני לגמרי וגם הוא התקדם בצעדי ענק בדיוק באותה שיטה וכן רב העובדים בעבודה שלו עובדים על משכורת מינימום משום מה.................)

אני מתנצלת על האורך שזה יצא אבל הנושא בוער בי כבר תקופה ארוכה אני חושבת שאנשים הורסים לעצמם את החיים היפים בידים עם הדרישות והפנטזיות שלהם........
את מציגה את הצד השני של המטבע, למרבה הצער הצד הראשון הרבה הרבה יותר מצוי.

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י TGL;2008805:

יש לך ס״ד תודי לה׳...
אבל מה שאת מתארת זה ס״ד אישית שלך...
אני מכירה אישית מספיק נשים מסביבי שנותנות את הנשמה לעבודה מעל ומעבר....למרות שהן מקבלות משכורת נמוכה מאד.. לא עושות חשבונות, משקיעות את הכל... מרגישות ממש לואלייות לעסק לוקחות את מלא האחריות... מגדילות ראש גם כשלא מבקשים מהן ונותנות את הנשמה בלי ״חשבונות קטונוניים״... ועדיין... לא מקודמות, ומנוצלות....
כך שאולי מה שכתבת היה נכון למקרה שלך ולמקום העבודה שלך...
אבל בהחלט אי אפשר לומר בנחרצות שמי שלא מקודמת זה בגלל שהיא לא מתאמצת מספיק למען העבודה בלי לעשות חשבונות...
להיפך, ממה שאני רואה מסביב נשים בציבור שלנו ברב הפעמים זה בדיוק הפוך מה שאת מתארת, הן הרבה יותר מוסריות, הרבה יותר דואגות לאינטרסים של הבוס גם על חשבון האינטרסים שלהן ממקום של הגינות, יש להן מוסר עבודה הרבה יותר גבוה, והן מתאמצות לעשות את המקסימום בזמן העבודה....
ועדיין... בעיית השכר נשארת בעינה... והבוסים מוכנים (גם זה לא כולם....) להעריך במילים אבל לא ב---- כסף... :(

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י TGL;2008805:

אז ככה - יש פה לדעתי קצת ערבוב, בין לדעת לתת לעבודה בשביל לקבל חזרה,
לבין לתת את הנשמה בלי תמורה.
הנקודות שאת מעלה הן חשובות, אבל חשוב גם לשים לב בנקודות זמן של נגיד שנתיים אם יש תמורה להשקעה.
אחרת אפשר למצוא את עצמנו נותנים את הנשמה ומקבלים פחות מן המקבילים אלינו שיודעים להפוך השקעה להכנסה.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חברה שלי גילתה אחרי 4 שנות עבודה שהיא אמורה לקבל חגים,
ז"א את היום של החג,
דרשה וקיבלה,
מישהו חשב לשלם לה 4 שנים רטואקטיבי?????

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נחזור שלב קודם,

בסמינרים ובמגמות מקצועיות מחוץ לסמינר, נותנים הרבה מאד ידע, חלקו רלוונטי והרבה ממנו לא רלוונטי, אבל אולי אפשהוא מתישהוא יצטרכו אותו...

אני מצפה שילמדו את הבנות קורס בו תלמדנה לקרוא תלוש משכורת, מהם חוקי העבודה הבסיסיים הרווחים, קצת שיווק אישי, איך לכתוב קורות חיים, איך לגשת לראיון עבודה, כללים להתנהלות בריאה בעבודה ביחסי עובד מעביד, מתי לבקש העלאה במשכורת ואיך, קצת יזמות והתנהלות כלכלית נבונה.

כל אלו בקטנה, יתנו לאשה שיוצאת לעבוד מושגים להתנהלות ובהחלט יכולים לשנות את התמונה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י y&m;2008878:
נחזור שלב קודם,

בסמינרים ובמגמות מקצועיות מחוץ לסמינר, נותנים הרבה מאד ידע, חלקו רלוונטי והרבה ממנו לא רלוונטי, אבל אולי אפשהוא מתישהוא יצטרכו אותו...

אני מצפה שילמדו את הבנות קורס בו תלמדנה לקרוא תלוש משכורת, מהם חוקי העבודה הבסיסיים הרווחים, קצת שיווק אישי, איך לכתוב קורות חיים, איך לגשת לראיון עבודה, כללים להתנהלות בריאה בעבודה ביחסי עובד מעביד, מתי לבקש העלאה במשכורת ואיך, קצת יזמות והתנהלות כלכלית נבונה.

כל אלו בקטנה, יתנו לאשה שיוצאת לעבוד מושגים להתנהלות ובהחלט יכולים לשנות את התמונה.

מסכימה.
אגב, תדעי שיש לזה כבר התחלה - בסמינרים שמתקיימת בהם 'תכנית חן', ויש בהם הכשרות של 'תמך'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה