דרוש מידע דעתך בעניין גננת שיח לביתי

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שלום וברכה, פנינו לגננת של ביתי לצורך מילוי שאלון לריפוי בעיסוק שחשנו צורך שהיא צריכה עקב תנועתיות יתר וכו'.
הגננת מציעה לתת לבת שלי שעות עם גננת שיח. ממה שאני מבין גננת שיח היא בעיקר לקושי בשפה לא?
לביתי שפה עשירה מאד ויש לה תקשורת מעולה עם אנשים [אפילו יותר מידי] והיא מהמוכשרות ביותר בגן בכל התחומים, וההרגשה שלי היא שהגננת שהיא שנה ראשונה בתחום לא מבינה כל כך מה זה ולמה זה נועד.
השאלה שלי היא מה בדיוק המטרה של גננת שיח. והאם יש הפסד מלקבל שעות גם אם לא צריכים, כי מצד אחד אולי הילדה תרגיש לא בנח שמוציאים אותה מילדי הגן, ומצד שני זה יכול להיות רווח נקי אע"פ שהיא לא צריכה.

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מנסיון, אין שום חסרון בלקבל גננת שיח.
זה לא עולה כסף.
הילדה כיף לה, הגננת שיח עושה פעילויות כייפיות ומשחקים.
ילדה שיש לה גננת שיח לא תרגיש לא נוח בכלל, קוראים לזה בגן "חוג" והרבה ילדות אפילו מקנאות,
ולפעמים הגננת שיח נותנת לה לבחור ילדה מהגן שתהיה איתה בחוג הזה.

גננת שיח לא קשור דווקא לשפה.
היא מאבחנת את הילדה ומקדמת אותה בתחומים שהיא צריכה.

ואם יש לך איזה פחד שזה יקטלג אותה ש'יש לה בעיה' אז לא. זה לא חינוך מיוחד, ולא כיתה מקדמת.
זה רק עזרה קטנה לילדה שתתן לה דחיפה קדימה, המון ילדות טובות ומצוינות מקבלות גננת שיח. זה מאד מקובל.

chaia

משתמש מקצוען
אני אתייחס ספציפית למה שאני רואה בגן של הבת שלי-
גננת שיח היא לא רק לילדות עם קשיי שפה, אלא גם לילדות שזקוקות ליחס יותר אישי ממה שהגננת יכולה לתת, לילדות שזקוקות לקידום בתחום המוטוריקה העדינה.
הרבה מילדות הגן יוצאות לשעה שבועית לגננת שיח והילדה לא מרגישה חריגה, ובגלל שהשעות שיח מצומצמות יכול להיות שיהיו 2 ילדות יחד.
זה שהבת שלכם תקבל שעה של קידום באופן אישי זה לא יזיק אלא רק יפתח אותה יותר.
(ואם אתם חושבים שהיא צריכה ריפוי בעיסוק אז המרפאה בעיסוק יכולה לבנות תוכנית ביחד עם הגננת והגננת שיח והילדה תרויח מכל הכיוונים)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כי מצד אחד אולי הילדה תרגיש לא בנח שמוציאים אותה מילדי הגן,
רק על זה,
זה ממש ממש נחשק לילדים בגן לצאת לגננת שיח
בכלל לא גורם לבושה או לחוסר נוחות לילד/ה

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גננת שיח לילדה בדרך כלל זה מתנה.
אם הגננת תרגיש שאין צורך, והילדה חלקה, היא תגיד את זה לבד. וממילא כבר לא תוציא את הילדה.
להתחיל תמיד כדאי.

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
גננת שיח זה מתנה לילדה
ובגיל הזה הילדות שלא 'זוכות' ממש מקנאות
מה גם שהדגש של גננת שיח הוא בעיקר בתחום הלימודי, דידקטי.
לכאורה נשמע שהילדה התברכה בכשרונות וביכולות לימודיות שלא בטוח בכלל שיאשרו לה גננת שיח.
תנועתיות יתר מטופלת בד"כ אצל מרפאה בעיסוק.

מרים 123456

משתמש רשום
מסכימה עם כל מה שנכתב, רק מוסיפה שאחרי שתעברי את כל הבירוקרטיה ותקבלי אישור לגננת שיח, אל תוותרי תבדקי שהבת שלך מקבלת את השעה הזאת, הרבה פעמים הגננת מחפפת או שזה עובר לבת אחרת וחבל, זה מגיע לבת שלך שלא ייקחו לה את זה...

מצטרפת

משתמש מקצוען
בתור אחת, שעבדתי עד לא מזמן כגננת שיח
קודם כל, גננת שיח לא קשורה דווקא לשפה,
אלא בתחילת השנה עושים מבדק על המון תחומים שהילדה אמורה לדעת
מבחינה מוטורית, מבחינה חזותית, פונולוגית שזה מוכנות לקריאה ועוד ועוד גם שפה יש שם.
ובודקים את כל התחומים, לכל ילד כמעט שניקח יש תחום שהוא יותר חלש בו
ואת התחום שיותר חלש מחזקים.
כך שהילדה יכולה רק להרוויח. שוב, לכל ילד יש תחום שכדאי לקדם. (יכול להיות גם חברתי ורגשי, גם על זה גננת שיח יכולה לעבוד)
זה יחס אישי, זה קידום אישי- זה דבר שווה ברמות!!
אני מכירה כמה גננות שיח שנלחמו שהילדה שלהם תקבל את זה כי הם יודעות כמה זה שווה..
מבחינת החברה בגן, תמיד היה לי קשה החלק הזה שכל הילדות האחרות בגן
כ"כ רוצות ומתחננותתתתתתתת אלי שאקח גם אותן,
וכמה שהסברנו שלא אני מחליטה, הן כ"כ רצו!!
כשעבדתי עם ילדה על תחום חברתי ולקחתי אתה כל פעם חברה נוספת איזה מריבות היה... ותחנונים...

בקיצור, לדעתי אם יש לך אפשרות לקבל-קחי.
וכמו שאמרו במקרה שאת מתחרטת את יכולה להפסיק בכל רגע שתבחרי, את לא מתחייבת כלום.

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
ממש תודה רבה לכל המגיבות
עזרתם מאד
גם אני נטיתי למה שכתבתם ואני שמח שאם אכן זו כזו מתנה - פה הגננת היא הדוחפת לעניין ואז הרווח יותר ודאי

יעל OT

משתמש רשום
שמחה לענות כמרפאה בעיסוק.
אין שום תחליף לטיפול מקצועי אם הילדה זקוקה לו.
תוספות- טוב ויפה. לא תחליף.

י. הלוי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שמחה לענות כמרפאה בעיסוק.
אין שום תחליף לטיפול מקצועי אם הילדה זקוקה לו.
תוספות- טוב ויפה. לא תחליף.
כמובן לא היה צד לוותר על ריפוי בעיסוק. זה אנחנו מעצמנו בטוחים שהיא צריכה. תודה על העיצה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה