דרוש מידע דמי אבטלה- ללא המתנת 90 יום

רימונשר

משתמש רשום
כדי לקבל אבטלה מיד אחרי התפטרות צריך שהיא תהיה התפטרות בגלל הרעת תנאים וכד'
אני התפטרתי בתוך 60 יום מחופשת לידה עקב הרעת תנאים ולא רוצה לתבוע את המעסיק.
האם הגשת תביעה לדמי אבטלה בגין הרעת תנאים תגרום ללשכת התעסוקה או בטל"א לקנוס את המעסיק או שללא תלונה מצידי אין חשש כזה. ( הסתדרנו ואין לי כוונה ורצון לתבוע אותו או לדפוק אותו)
אשמח לקבל כל מידע !
תודה רבה

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אל תגידי הרעת תנאים אלא שהמעסיק פיטר אותך ואת הסכמת.
לשכת התעסוקה וביטוח לאומי לא פונים לתבוע את המעסיק, אלא זה עניין שלך אם את רוצה לתבוע או לא.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לשכת התעסוקה וביטוח לאומי לא פונים לתבוע את המעסיק, אלא זה עניין שלך אם את רוצה לתבוע או לא.
אבל צריך מכתב פיטורין, לא עוזר מה שהיא תגיד בע"פ.

חנה!

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כשאני עזבתי את העבודה, ביקשתי מהבוסית שלי שתפטר אותי... (אפילו שהיא מאוד רצתה שאשאר..), היא הסכימה בתנאי שלא תצטרך לשלם לי פיצויים (אני חושבת שהייתי צריכה לחתום שקיבלתי במזומן אבל לא בטוחה...) וקיבלתי מיד אח"כ דמי אבטלה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כשאני עזבתי את העבודה, ביקשתי מהבוסית שלי שתפטר אותי... (אפילו שהיא מאוד רצתה שאשאר..), היא הסכימה בתנאי שלא תצטרך לשלם לי פיצויים (אני חושבת שהייתי צריכה לחתום שקיבלתי במזומן אבל לא בטוחה...) וקיבלתי מיד אח"כ דמי אבטלה.
זה שווה רק אם עבדת במקום העבודה פחות מ-3 שנים.
אחרת עדיף לקבל את הפיצויים. לקחת תקופת המתנה ואז להתחיל לחתום אבטלה (הרי תקופת האבטלה מוגבלת)
חוץ מזה שהרבה מעסיקים לא יסכימו לעשות את זה. הרי לא חוקי לפטר עובדת אחרי לידה.
אז נכון שעכשיו את מבקשת.
אבל תארי לעצמך אחרי שנתיים היית תובעת אותה על כך שפטרה אותך אחרי לידה. זה שבקשת בע"פ לא היה עוזר לה. נכון שאין הרבה אנשים נבזיים כאלו.
אבל מרבית המעסיקים יעדיפו להתנהל ישר וחוקי ולא להסתבך עם הענינים האלו.

חנה!

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צודקת, אנחנו גם חברות אז זה יותר זרם... (וגם לא הייתי אחרי לידה) באמת לא מתאים בד"כ.

Tmj

משתמש פעיל
מועתק מכל זכות אולי אחד התנאים יהיה רלוונטי גם אלייך:
  • עובדת לאחר לידה תהיה זכאית לדמי אבטלה ללא המתנה של 90 יום, אם התפטרה באחת מהנסיבות הבאות:
    • היא נדרשה לעבוד שעות עבודה ארוכות, ללא אפשרות לקצר את שעות עבודתה (מותנה באישור מהמעסיק).
    • היא נדרשה לעבוד במשרה מפוצלת, גם אם יום אחד בשבוע (מותנה באישור מהמעסיק).
    • היא גרה במרחק 40 ק"מ או יותר ממקום העבודה, או שהיא גרה במרחק קצר מ- 40 ק"מ, אבל משך הנסיעה או הסדרי התחבורה אינם מתאימים לשעות הפעילות המקובלות של מסגרות הטיפול לגיל הרך.
  • אמנם על-פי חוק פיצויי פיטורים כל התפטרות לאחר לידה לצורך טיפול בילד נחשבת כפיטורים, אך על-פי כללי ביטוח אבטלה, אם ההתפטרות לא נעשתה באחת מהנסיבות שצוינו, תשלום דמי האבטלה יחל רק לאחר 90 יום ממועד הפסקת העבודה.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אם עבדת משרה מלאה, תכתבי למעסיק שאת רוצה לקצר לחצי משרה, כי את רוצה לגדל את הילד
ואז למטה תחתימי אותו שאין לו אפשרות להיענות לבקשה הנ"ל מסיבות אדמנסטרטיביות,

רימונשר

משתמש רשום
זה בדיוק מה שרציתי לדעת.
זה מידע מוסמך?
מה המקור שלו?

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
זה בדיוק מה שרציתי לדעת.
זה מידע מוסמך?
מה המקור שלו?
אני קבלתי אבטלה ללא המתנה של 90 יום למרות שפוטרתי בהריון. הבאתי מכתב פיטורין שחוזה העבודה נגמר. הפיטורין היו ביוזמתי והמעסיק הסכים לכתוב שהוא פיטר אותי וחתמתי לו שאני לא תובעת אותו.
ובלשכה שאלו אותי איך הוא היה מותר לפטר אותי. עניתי שחוזה העבודה הסתיים.
וזהו לא שאלו יותר.
בביטוח לאומי הגשתי מסמכים בלי פירוט מיותר והכל עבר בשלום.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני התפטרתי מיוזמתי וכמובן הייתי אמורה להמתין 90 יום
אולם במכתב ההתפטרות כתבתי שבהמשך לשיחתנו מאמש אני מוכנה לעזוב רק בעוד שלושה חודשים ולא כמקובל אחרי 30 יום, כי אני מבינה שמדובר בתקופת עומס וקשה למצוא מחליפה ותותים
למרבה הנס, אישרו לי וקיבלתי מהיום הראשון שהייתי בבית!

רימונשר

משתמש רשום
אני קבלתי אבטלה ללא המתנה של 90 יום למרות שפוטרתי בהריון. הבאתי מכתב פיטורין שחוזה העבודה נגמר. הפיטורין היו ביוזמתי והמעסיק הסכים לכתוב שהוא פיטר אותי וחתמתי לו שאני לא תובעת אותו.
ובלשכה שאלו אותי איך הוא היה מותר לפטר אותי. עניתי שחוזה העבודה הסתיים.
וזהו לא שאלו יותר.
בביטוח לאומי הגשתי מסמכים בלי פירוט מיותר והכל עבר בשלום.
תודה רבה!
זה מעולה!
כמה זמן עבדת שם? (אחרי הרבה שנים החוזה לא נגמר פתאום בד"כ)

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
תודה רבה!
זה מעולה!
כמה זמן עבדת שם? (אחרי הרבה שנים החוזה לא נגמר פתאום בד"כ)
שנתיים

באבטלה לא חופרים בדיוק מה נסיבות הפיטורין צריך שיהיה הגיון בסיסי.
גם האבטלה וגם ביטוח לאומי הם לא גוף אוכף.

היחיד שיכול לתבוע מעסיק על הפרת זכויות זה העובד.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
קופצת על הנושא
מעבד דירה ליישוב במרחק של מעל 60 קילומטר מזכה באבטלה מהיום הראשון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה