השקעות די לנוכלים והעוקצים שמסתובבים בין החרדים!

מצב
הנושא נעול.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
תמימות בעיני לחשוב להשוות בין מי שגולש בקביעות באינטרנט וחשוף לכל ענייני העולם לבין מי שהחשיפה היחידה שלו לעולם היא דרך העיתון, שלעולם לא יפרסם כתבת תחקיר על נוכל שנתפס בנוכלותו.

ותמימות היא לחשוב שכאשר 80 אחוזים מהפרסומות בעיתון הן של נוכלים ומאחזי עיניים - הבעייה היא 'העלות של הפעלת חוקרים'.
אין לי עניין להתווכח.
תמונת נשים זה משהו מובהק, כנ"ל שאר הדברים שעוברים בצנזורה.
בנושא השקעות לפי מה הם יסננו? לפי תחושה שזה מריח ממש ממש לא טוב?

אבא שלי לימד אותי שפתחתי עיתון לראשונה בחיים שלא מאמינים בעיתון לשום מילה חוץ מתאריך, וגם את זה כדאי לוודא עם הלוח שנה...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש עוד בעיה שמרוב ההפחדות בציבור שלנו נגד השקעות אנשים שהיה שיש להם הזדמנויות להרוויח מאות אלפי שקלים בנדל''ן וכו לא ניגשים לעניין ולא עושים כלום
אתה טועה.
ההפחדות הגיעו אחרי שאנשים שלא הבינו בנדל"ן - השקיעו בו והפסידו מאות אלפי שקלים שההורים שלהם נחנקים בשבילם.
מי שלא מבין בהשקעות, לא מברר, ומשקיע בעיניים עצומות - עדיף שישאיר את הכסף בבנק או בגמ"ח.

reish

משתמש מקצוען
הכללים של ר מנדל שפרן הם תסמינים ידועים של רמאים וחובבנים שמנסים לעקוץ אנשים מנסיון שלו מהסיפורים שהגיעו אליו אך ברור שצריך לעודד אנשים להשקיע ולחתן ילדים בנחת בהשקעות מומלצות ע''י אנשים אמינים
צפה בקובץ המצורף 1415260
את סעיף 17 אהבתי מאד

גונן

משתמש מקצוען
יש גם מקרים של הצעות להשקעות לא בטוחות ולאו דווקא של נוכלים, ועל כל דבר כזה גם כדאי להתייעץ, לא לכל אחד יש גב כלכלי כדי להשקיע ככה.
אגב, נזכרתי במשפט שאמר חכם אחד "אני לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול", וזה בהחלט יכול ללכת גם על זה...

ynf

משתמש פעיל
צריך לימוד והכוונה של נושאים כלכליים לפני החתונה,
לאחרונה זה התחיל להיכנס קצת ע"פ רוב בישיבות למגזר הליטאי,

ותזכרו שלא עכברא גנב אלא חור גנב.
לצערינו לאו דווקא לפני החתונה
אלא גם כן בתור אברכים בגילאי שנות ה30 שחושבים לעשות ביזנעס כאלו ואחרים כי הרי הם כבר גדולים...
ובמיוחד אלו שהתחילו לחתן ובאים ומכורים להם כל מיני סיפורים איך יוכלו לכסות את החובות של ההלוואות לחתונות וכדו'
ובמיוחד יכול להגיע לכדי מכירת דירה ראשונה כי נמשכו להצעה מפוקפקת

ynf

משתמש פעיל
שתבינו מי שנופל בזה זה בעיקר חרדים מארבע סיבות
א.חוסר ידע כלכלי בסיסי
ב.חושים קהים (לא שמעו מספיק סיפורי עקיצות כדי לנסות להבין איפה הקאט'צ)
ג.אמונה עצמית וגאווה עצמית מפותחת (בטוחים שיודעים הכל)
ד.רצון עז לכסף קל (שנובע מהמצוקה הכלכלית שהם נמצאים ,חילוני שמרוויח 15-20 אלף שקל בחודש
לא ממהר להיכנס לעיסקה
אבל חרדי שבקושי את ה2000 שקל הוא מקבל
ופתאום מציעים לו 15000 שקל הכנסה חודשית אם רק.....
לדעתי סעיף ג +ד הם הסעיפים הכואבים ביותר

ynf

משתמש פעיל
הכי מעצבן שהעיתונים מפרסמים
במקום שהעיתון המופץ חינם היום יפרסם כתבת תחקיר נגד כל אותם עוקצניים
הוא מפרסם מודעות ל השקעה
אוי אוי אוי
כמה שזה נכון וכואב

מקרה אמיתי ששמעתי לאחרונה אכתוב בקצרה כי הוא מאד מאד ארוך
על אברך חשוב משכונה מאד מוכרת בציבור החרדי (לא קרית ספר)
ראה מודעה תמימה קטנה על מכירת עסק
במודעה אפילו הופיע מס' פלאפון כשר
עם הבטחות יפות ותשואות טובות
אמר האברך לעצמו הנה הגיע הישועה
הלך ולקח את כל החסכונות ששם לחתונות הילדים
נפגש עם בעל המודעה
גם בפגישה אותו אברך היה רגוע כי הוא רואה לפני בעל ואשה מהציבור שלנו היה לבוש בחליפה כמו אברך בעה"ב
חתמו על נייר מזדמן שחלק מהסכום יהיה שחור וחלק לבן
בקיצור לאחר תקופה אותו אברך קלט שנפל לבור בלי תחתית
אותו מוכר היה מנוול חילוני שלמד את החולשות של הציבור שלנו
לפרסם במקומון עם מס' כשר להגיע עם חליפה

האברך הנ''ל הגיע למצב שאת כל החסכונות של החתונות של הילדים הפסיד
נכנס לחובות עצומים כי העסק בכלל לא פעיל וגם הוא עצמו לא הבין איך מתפעלים - למרות שהבטיחו לו שיעזרו לו
מכר את הדירה שלו

עצוב מאד!!!!!

ynf

משתמש פעיל
דוגמה של עיתון חרדי המפרסם כתבה על הפשרת דירות לבנייה ובאותו עמוד מודעה למשקיעים בפרוייקט המדובר.
צפה בקובץ המצורף 1414785
לא הבנתי,
זה לא מובן שאותו אחד הזמין עמוד שלם של פרסום
חצי עשה כאילו כתבה וחצי מודעה?!!?!?!?
הרי באחד העמודים בעיתון הם כותבים שהמערכת אינה אחראית על תוכן הפרסום
זה שזה באותו גופן של העיתון זה השחיתות שהעיתון היה צריך למנוע את זה ולא להפיל בפח אנשים תמימים

יעקב אב

משתמש מקצוען
בלי לדבר חלילה על אברך ספציפי כזה או אחר,
הייתי משנה את הכותרת ל " די לטיפשות ולתמימות שמסתובבת אצל החרדים! "

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אין לי עניין להתווכח.
תמונת נשים זה משהו מובהק, כנ"ל שאר הדברים שעוברים בצנזורה.
בנושא השקעות לפי מה הם יסננו? לפי תחושה שזה מריח ממש ממש לא טוב?

אבא שלי לימד אותי שפתחתי עיתון לראשונה בחיים שלא מאמינים בעיתון לשום מילה חוץ מתאריך, וגם את זה כדאי לוודא עם הלוח שנה...
אין פה מה להתווכח כי יש עובדות ברורות.

העובדות הם שמאוד קל להבין מתי פרסומת היא פרסומת לגיטימית
ומתי לא

אחרי הכל גם אם נניח שיש אמת בדברים שלך
זה עדיין לא משנה את המציאות שיש הרבה שנפלו
ולכן צריך לדאוג להם

ynf

משתמש פעיל
בכל המקרים שאנשים נופלים בהם,
הם בעצם הסכימו לתת משהו בתמורה להבטחה (שקרית)

הסכימו לתת הרבה כסף (בסכומים שהם אף פעם לא התעסקו איתם)
הסכימו לחתום על חוזה (בלי להבין מילה ממנו...)
הסכימו לתת תעודת זהות
הסכימו לתת פרטי אשראי
הסכימו להקשיב לטרדן שמבקש מהם את הנ"ל

צריך לאמץ את גישת ה"לא לא לא"
במידה והיה ניתן לתת הרבה פעמים הייתי נותן
72.png
72.png
72.png
72.png
72.png
72.png

עד כמה שזה נכון
עד כמה שזה נכון
עד כמה שזה נכון

ynf

משתמש פעיל
א. לגבי הנוכלים - פעמים רבות הנוכל הוא אותו דבר כמו ההוא שנופל, שניהם זה נובע מתמימות, וחוסר ידע וכו', ברוב הפעמים זה באוכלוסיות חלשות שחושבות שיש כסף גדול מעבר לפינה בפועלת מקש אחת, לפעמים הוא נופל, ולפעמים מאותה סיבה הוא מפיל אחרים.

ב. לגבי המנהלים - קצת קשה לדבר על דבר שאם היית באותו מקום היית מתנהג אותו הדבר, וההוכחה שלטענת רבים רוב מנהלי המוסדות כאלה, ולכן לדבר בנושא זה ולהוציא דיבתם רעה, בלי לבדוק את הנושא לאשורו, ובלי להתחכך בנתונים בנסיונות בעבודה וכו' - זה קצת לא ראוי ואולי אפילו קצת הדיוטי
סליחה סליחה!!!

כהמשך לסעיף א'

לא להוריד מכבודם של הנוכלים
לצערינו נוכלים רבים הם ממולחים ומושחתים
לא נראה לי שהסעיף הראשון היה צריך להכתב כשבפורום הזה אנשים רבים מודעים יודעים ומכירים אנשים שנפלו
לבא ולהגיד להם ההוא שהיה בצד השני גם תמים
בשביל להפיל מישהו במאות אלפי ש''ח צריך קצת אפעס משהו של שחיתות

ynf

משתמש פעיל
אני מצטרפת לאלו שמאשימים (בין השאר) עיתונים שמפרסמים הצעות שנראות עם סיכון גבוה, שעלולות להפיל אנשים שלא מספיק מבינים ולהרוס את חייהם.
נכון שמשלמים להם הרבה כסף על פרסום ועל כתבות וזה ניסיון גדול מאוד, ונכון שלא מתפקידם לבדוק לעומק מודעות, אך יש מידי פעם הצעות שזועקות בסיכון שלהן - איך אפשר לתת לזה יד?

ובפרט שהציבור שלנו מתנזר מכל הסיבות הנכונות מאינטרנט ועיתונים חילוניים - ולכן האחריות על העיתונים שלנו הרבה יותר גדולה!
ואי אפשר להתנער מכל אחריות ולומר באופן גורף שכל אחד יבדוק בעצמו. למה לא אומרים את זה על דברים אחרים - פרסומים שנוגעים לענייני צניעות או אלימות וכדו'?
ואם יש ועדות רוחניות לדברים האלו, צריך שיהיה שם גם מישהו שמבין בענייני נדל"ן והשקעות, ואם רוצים לפרסם דבר שזועק בסיכונו - לא לאפשר!

זה לא סותר, שעל כל אחד שחושב על עסקה - לבדוק בעצמו עם אנשים בעלי ניסיון ועם אנשי מקצוע שמבינים בתחום, ולא לסמוך אף פעם על עיתונים ופרסומים.
רק לעדכון
יש כדה דבר כתבה שיווקית וכתבה רגילה
כתבה שיווקית בדרך כלל בכתב שונה מהכתב הרגיל של העיתון
במקרה הזה הכתב גופן היה אותו הדבר
העיתון ידע מזה שהזמינו כתבה שיווקית שתיהיה ככתבה מערכתית
ובכזה מקרה היה עליהם להתגבר ולמנוע את זה
כן ויש להם אפשרות

מוטי.

משתמש צעיר

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה