עזרה 'די להתעללות הנהגים הערביים'!!!!

מצב
הנושא נעול.

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
אני גרה בצפון
וכאן הסעות תלמידים בקווים ייעודיים זה בתשלום רגיל ברב קו
גם בבני ברק וירושלים יש מוסדות שאגד ודן מפעילים את ההסעות להם.
נסעתי כמה פעמים בצהריים דרך גבעת שאול (י-ם), והסיוט הגדול הוא כשאחד הסמינרים באזור מסיים. אפשר לשרוף לפחות 5 (!) דקות בתחנה.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
מן הראוי?
מעביר על מידותיו?
הוא היה חייב לרדת.
לפי החוק כרגע הוא בכלל לא יכול לעלות לאוטובוס אם אין לו מסיכה.
גם מתיישב בלי מסיכה מאחורי הנהג, וגם מקלל בתגובה לבקשתו הלגיטימית של הנהג שיעבור מקום.
הנהג אפילו לא ביקש ממנו לרדת!
והוא עוד מסוגל להמשיך לשבת בנחת ארבעים וחמש דקות כשכולם מתעכבים בגללו...
לא הייתי שם, אבל מתיעוד הסיפור הבחור הזה חצוף ממדרגה ראשונה.
התגובה של הנהג לא הולמת ולא מידתית, אבל אין קשר לחרדיותו של הבחור או הנוסעים.
צריך להבין שאצל ערבים קללות או מילים מסוימות זה קו אדום.
כשנסעתי באוטובוס מלא בעיר חילונית ונוסע ערבי קילל את הנהג הערבי, הוא הגיב באותה דרך.
עצר את האוטובוס בצד, הודיע שלא ממשיך עד שהבחור לא יורד והתקשר לעדכן את המפקח.
הנוסעים פשוט דרשו מהבחור לרדת, הם הבינו מי כאן הלא בסדר ולא חשבו אפילו לשדל את הנהג שימשיך.
הוא כן עטה מסיכה אחר כך
ולפי שורת הדין הוא לא היה חייב לרדת - לפי דעתי
לא בטוח שהוא קילל לא ישבתי מקדימה ולא שמעתי מה היה
גם פותח האשכול לא ידע בדיוק
אנשים באוטובוס אמרו שהוא אמר לנהג שגם הוא (הנהג) בלי מסיכה - מה שהיה נכון
בכל מקרה, ההתנהגות שלו היתה די דומה להתנהגות של הנהג להבדיל
שניהם סירבו למחול במעט על כבודם. לכאורה זה מגיע מאותו שורש.

יעל כהן*

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לדעתי זה אשכרה כניעה לטרור!
אסור שנהג ירגיש שאם הוא יעשה סצנות אז כולם יהפכו את העולם בשביל לרצות אותו...
אם הם באמת היו עושים מזה בלאגן ----טוב
אבל בטח כולם שם ישבו, התלוננו בשקט, אפאח'ד לא הרים את קולו, או דיבר בתקיפות...
אני מאמינה שיש גם כאלה שניסו לרצות ת'נהג...
כך שגם ככה לא יצא מזה כלום-אז שירד
או שהאנשים באוטובוס יתחילו לזוז...

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
הנהג אמר לו לחבוש מסיכה, והלה מיאן, והראה לנהג שרוב יושבי האוטובוס בלי מסיכה, והוא כנגדו טוען לו שמי שיושב קרוב אליי צריך מסיכה. ויכוח קצרצר, כשלאחריו ביקש הנהג מהבחורצ'יק שילך לאחור. הבחור שכעס עליו קם והוציא מפיו איזה חצי מילה, שאולי יש בה משום קללה, משהו בערבית אולי. הנהג התעצבן, והחל לכעוס 'קיללת אותי?, חצוף!' וכו' וכו'. רוב הנוסעים בכלל לא ראו שהוא קילל.

בכל אופן, מה שקרה שלאחר כמה רגעים, הנהג פשוט עצר את האוטובוס. כיבה מנועים ומזגנים.
ואמר שאינו נוסע עד שהבחורצ'יק יורד. האוטובוס היה מלא-מפוצץ באנשים נשים וטף, כולם ממהרים לביתם, לנוח אחר יום עבודה-לימודים וכו' וכו'. ושום דבר. הנהג שבתחילה אמר שהוא 'מפחד' מהנוסע שקילל אותו, שינה אח"כ גירסה והחל לומר שהוא לא יכול לתת שירות למי שקילל אותו. הנהג היה נראה מרוצה, צחק, ניהל שיחות טלפון עם חבריו הערבים לעבודה כנראה. היה נראה שנהנה מכל רגע.
בלת"ק. יש משהו מעצבן בגישה הזאת: הנוסע אמר אולי חצי מילה, אולי משהו בערבית, ואולי יש בה משום קללה.
ברגע שהבחור ענה לו משהו, המשחק הוא של שני הצדדים.
מה אתם מצפים שהנהג יזכר בדיוק במאמר חז"ל "כל המעביר על מידותיו"???
חוצמיזה שכל הניסוח מוטה מאוד, כל מה שהבחור עשה זה אולי ואולי ואולי. ואילו לגבי הנהג, הכותב פתאום נהיה מבין בחכמת הפרצוף וגם בדיוק יודע עם מי הנהג מדבר בטלפון. אולי אתם צודקים, אוביקטיבים אתם לא

נערך לאחרונה ב:

מה שנכון - נכון

משתמש צעיר
למרות שכותב השורות אינו חשוד לא באהבת ישמעאל ולא בשנאת ישראל,
כמי שנוסע על בסיס יומי נסיעות ארוכות בירושלים בכמה וכמה קווים עירוניים,
ומטבע הדברים רוב הנסיעות מבוצעות ע''י נהגים ערביים,
אוכל לתת את נקודת מבטי לעניין וכמובן ש'כשם שפרצופיהם שונים' וכו' ואינני כופה את דעתי על אף אחד.
וודאי שיש נהגים ערביים שהם לא בסדר, אך בגדול, הנהגים הערביים באים לעשות את העבודה בשקט ולחזור הביתה בסוף היום בשלום,
לדעתי אף נהג ערבי לא קם בבוקר וחושב איך להציק ליהוד ואיך לעשות הרבה ברקסים בנסיעה.
חשוב מאוד מאוד לכבד אותם לומר תודה וכו', זה עם שמאוד צריך כבוד,
בגדול כל אותם ערבים מחבלים שרוצחים ופורעים, מעבר לזה שהם חיות אדם ואיבדו את צלם האנוש, עפ''י רוב זה לא אנשים 'נורמטיביים',
אינני מתכוון שזה אנשים משוגעים, אלא זה לא אנשים שטוב להם יותר מידי בחיים,
נדיר למצוא מחבל - ערבי בגילאי ה40, נשוי עם משפחה, עבודה, כסף ומעמד שהולך ועושה שטויות (פיגועים - מעבר לזה שזה זוועות זה קודם כל שטויות, מה הקשר שבן אדם נורמטיבי יעשה כאלה דברים?!)
בד''כ זה צעירים משועממים בלי יותר מידי משפחה, כסף כבוד ותעסוקה.
במקביל ומבלי לסתור את כל הנ''ל, בכל מקרה של התנהגות לא הולמת מצד הנהג - לתעד ולהתלונן.

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
התבקשתי ע"י @יש כזה שם??? לפתוח נושא בשבילו - כי אין לו עדיין הרשאות

נסעתי ביום שני בלילה באוטובוס קו 210 מבני ברק למודיעין עילית, באזור השעה 22:00 יצאנו מבני ברק, בתחנה האחרונה עלה בחור יהודי והתיישב במושב הסמוך לנהג הערבי.

הנהג אמר לו לחבוש מסיכה, והלה מיאן, והראה לנהג שרוב יושבי האוטובוס בלי מסיכה, והוא כנגדו טוען לו שמי שיושב קרוב אליי צריך מסיכה. ויכוח קצרצר, כשלאחריו ביקש הנהג מהבחורצ'יק שילך לאחור. הבחור שכעס עליו קם והוציא מפיו איזה חצי מילה, שאולי יש בה משום קללה, משהו בערבית אולי. הנהג התעצבן, והחל לכעוס 'קיללת אותי?, חצוף!' וכו' וכו'. רוב הנוסעים בכלל לא ראו שהוא קילל.

בכל אופן, מה שקרה שלאחר כמה רגעים, הנהג פשוט עצר את האוטובוס. כיבה מנועים ומזגנים.
ואמר שאינו נוסע עד שהבחורצ'יק יורד. האוטובוס היה מלא-מפוצץ באנשים נשים וטף, כולם ממהרים לביתם, לנוח אחר יום עבודה-לימודים וכו' וכו'. ושום דבר. הנהג שבתחילה אמר שהוא 'מפחד' מהנוסע שקילל אותו, שינה אח"כ גירסה והחל לומר שהוא לא יכול לתת שירות למי שקילל אותו. הנהג היה נראה מרוצה, צחק, ניהל שיחות טלפון עם חבריו הערבים לעבודה כנראה. היה נראה שנהנה מכל רגע.

התקשרנו לחברה, לסדרנים, שדיברו עם הנהג והנהג מוסר את גירסתו לאירוע שהבחור "קילל" אותו.

במשך 45 דקות, ישבנו בתוך האוטבוס, מנסים לבכות ולשכנע את הנהג הערבי שיסע, ולמה כל בני האטובוס צריכים להיות בני ערובה. הנהג אמר שהוא הזמין משטרה ועד שהמשטרה לא באה או שהבחור לא יורד, הוא לא נוסע.

סוף סיפור, לאחר 45 דק' תמימות, שכולם התקשרו למשטרה, הגיעה ניידת ובה שני שוטרים, אשר שמעה את הגירסאות, ולאחר מכן לקחה פרטים של הבחור, צוותה לנהג לנסוע, ושחררה את כולנו, סוף סוף.

וכאן מגיעה השאלה הקשה והנוראה:
איך יתכן שנהג בחברת קווים מתנהג בצורה שפלה כך כך?????
כי לא משנה מי אמר לו ומה עשו לו וכמה נפגע,
אין שום זכות לנהג לעצור את הנסיעה, והעבריין כלפי הנוסעים הוא הנהג בלבד, ואסור שזה יקרה.
אנו נוסעי האוטובוס מעוניינים לתבוע את הנהג או את החברה בסכום עצום לפיצוי, ואח"כ לפרסמו למען ישמעו ויראו.

מי שהיה בנסיעה, או שיכול לעזור בכל דרך שהיא,
שיפנה בדחיפות למייל - fnjdfnjkrnאין לכתוב כתובת מייל - מייל שנפתח במיוחד בשביל זה
תודה רבה

בלת"ק
חיפשתי מילה אחת על העזות וחילול ה' של הבחור.
ואף אחד לא התערב בנושא.
זה כואב יותר...
ואצל ערבים נושא הקללה הוא קריטי ממש.

למרות שכותב השורות אינו חשוד לא באהבת ישמעאל ולא בשנאת ישראל,
כמי שנוסע על בסיס יומי נסיעות ארוכות בירושלים בכמה וכמה קווים עירוניים,
ומטבע הדברים רוב הנסיעות מבוצעות ע''י נהגים ערביים,
אוכל לתת את נקודת מבטי לעניין וכמובן ש'כשם שפרצופיהם שונים' וכו' ואינני כופה את דעתי על אף אחד.
וודאי שיש נהגים ערביים שהם לא בסדר, אך בגדול, הנהגים הערביים באים לעשות את העבודה בשקט ולחזור הביתה בסוף היום בשלום,
לדעתי אף נהג ערבי לא קם בבוקר וחושב איך להציק ליהוד ואיך לעשות הרבה ברקסים בנסיעה.
חשוב מאוד מאוד לכבד אותם לומר תודה וכו', זה עם שמאוד צריך כבוד,
בגדול כל אותם ערבים מחבלים שרוצחים ופורעים, מעבר לזה שהם חיות אדם ואיבדו את צלם האנוש, עפ''י רוב זה לא אנשים 'נורמטיביים',
אינני מתכוון שזה אנשים משוגעים, אלא זה לא אנשים שטוב להם יותר מידי בחיים,
נדיר למצוא מחבל - ערבי בגילאי ה40, נשוי עם משפחה, עבודה, כסף ומעמד שהולך ועושה שטויות (פיגועים - מעבר לזה שזה זוועות זה קודם כל שטויות, מה הקשר שבן אדם נורמטיבי יעשה כאלה דברים?!)
בד''כ זה צעירים משועממים בלי יותר מידי משפחה, כסף כבוד ותעסוקה.
במקביל ומבלי לסתור את כל הנ''ל, בכל מקרה של התנהגות לא הולמת מצד הנהג - לתעד ולהתלונן.
לא כולם
קרה לי הרבה פעמים שהאוטובוס היה בתחנה ובשניה שהגעתי לשם הנהג סוגר תדלק ולא יכול לפתוח
זה גם קרה שאני הייתי באוטובוס ואנשים אחרים רצו לעלות
ואז הנהג כולו מחוייך ומסתכל מלמעלה ללמטה על מי שנשאר בחוץ

רק אושר!

משתמש מקצוען
חייבת לתת סיפור קטן שעושה טוב,
היום נסעתי בקו ציבורי- הייתי אמורה לרדת בתחנה אחרונה והיה לי המשך הליכה,
שאלתי את הנהג איך מגיעים למקום והוא אמר:" זה בהמשך הכביש עליו אני צריך להמשיך לנסוע,אקח אותך קרוב יותר!!!"
והוסיף- למה לא לעזור לבן אדם...

אז גם אני סובלת מתחבורה ציבורית אבל יש שביבי אור...

גרגמלה

משתמש פעיל
לא כולם
קרה לי הרבה פעמים שהאוטובוס היה בתחנה ובשניה שהגעתי לשם הנהג סוגר תדלק ולא יכול לפתוח
הם לא חייבים לפתוח לך אם לא היית בתחנה וראיתי כמה פעמים שגם נהגים חרדיים נוהגים ככה
ויכול להיות שהחיוך שלו הוא רק בפרשנות ובתחושה שלך

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא כולם
לפי החוק! נהג לא חייב לפתוח דלת לנוסע שלא היה בתחנה בזמן הגעת האוטובוס

טינטין!

משתמש מקצוען
רואה שאנשים טוענים שאין אפשרות לצלם כי אין לנו מצלמה בניידים.
שאלתי- מי אמור לדעת מזה שאין לך מצלמה?!
לא פעם הוצאתי את הנייד הכשר למהדרין שלי,
כיוונתי את עינית ה'מצלמה' כביכול ו'צילמתי' תוך הסבר על מה שרואים ב'סרטון'
"אנחנו בקו מס' --- השעה--- וכרגע הנהג-------"
ב"ה בגלל שבכל הפעמים האלו צדקתי לחלוטין, הנהג חזר לאיזון ופעל כנדרש.
בהצלחה.

נוסף בעריכה: 'תעשו לו בנט'.
'תבנטתו'.

נערך לאחרונה ב:

תולעת ספרים ראשית

משתמש מקצוען
בלת"ק
חיפשתי מילה אחת על העזות וחילול ה' של הבחור.
ואף אחד לא התערב בנושא.
זה כואב יותר...
ואצל ערבים נושא הקללה הוא קריטי ממש.
תדגישי את הבלת"ק.
אם לא קראת תגובות קודמות מניין לך שאף אחד לא התערב בנושא???
עסקו בכך, אבל פחות. כי זה לא הנושא.
הנושא הוא:
מציאת פתרון לבעיית הנהגים הערבים ולאפם הסולד.

sem

משתמש פעיל
יש משהו קצת מעצבן בכך שמוסדות לימוד בכלל סומכים על התחבורה הציבורית כהסעה וגורמים לצפיפות בלתי נסבלת
למה שלא יתארגנו עם הסעות מסודרות לפי שעת תחילת הלימודים?

זו סטיה מהנושא אבל ממש צודק, מי שלא היה על האוטובוסים האלו לא יכול לדמיין אפילו עם מה הנהגים מתמודדים. סיוט.

פ.נ

משתמש מקצוען
רואה שאנשים טוענים שאין אפשרות לצלם כי אין לנו מצלמה בניידים.
שאלתי- מי אמור לדעת מזה שאין לך מצלמה?!
לא פעם הוצאתי את הנייד הכשר למהדרין שלי,
כיוונתי את עינית ה'מצלמה' כביכול ו'צילמתי' תוך הסבר על מה שרואים ב'סרטון'
"אנחנו בקו מס' --- השעה--- וכרגע הנהג-------"
ב"ה בגלל שבכל הפעמים האלו צדקתי לחלוטין, הנהג חזר לאיזון ופעל כנדרש.
בהצלחה.

נוסף בעריכה: 'תעשו לו בנט'.
'תבנטתו'.
אני מחזקת את דברים ואומרת יותר מיזה גם לאילו שאין להם מצלמה אפשר לבנטט את הנהג ולעשות כאילו יש לכם מצלמה בפאלפון ואז הנהג יהיה לגמרי מבונטט......(אני אומרת את זה מנסיון שהיה לי ואותו נהג היתנצל בפני)

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש משהו קצת מעצבן בכך שמוסדות לימוד בכלל סומכים על התחבורה הציבורית כהסעה וגורמים לצפיפות בלתי נסבלת
למה שלא יתארגנו עם הסעות מסודרות לפי שעת תחילת הלימודים?
משרד התחבורה לא מאשר קווים חדשים כאלה.
אולי השרה החדשה תאשר (נהגות...).

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה