''דיינו'' בפסנתר...

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מבחינת טכניקה ניגנתי כיוצא בזה אחרי 7 שנות לימוד, אבל לא היה לי יידע מספיק בתיאוריה כדי לאלתר אלתורים מרשימים אלו (לימדו אותי מוסיקה קלאסית נטו). בשביל פסנתרן מקצועי, להבדיל מתלמיד, ביצועים כאלה מובנים מאליהם.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
שואל שאלת תם (אני למדתי על אורגן שנתיים)
למה צריך ללמוד על אורגן או פסנתר 7 שנים ?
מה לומדים בשנים אלו ?
את כל השירים שקיימים ?

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שואל שאלת תם (אני למדתי על אורגן שנתיים)
למה צריך ללמוד על אורגן או פסנתר 7 שנים ?
מה לומדים בשנים אלו ?
את כל השירים שקיימים ?

א. יש הבדל גדול מאוד בין אורגן לפסנתר.
ב. זו לא נקודה רק של מספר שנים, יש כאלה שיוכלו לבצע את זה גם אחרי שנתיים.
לימוד פסנתר כולל הרבה אספקטים שלוקח זמן רב לכסות אותם ולהתמקצע בהם: תנוחה נכונה של הגוף והיד, קריאת תווים, קורדינציה בין הידיים, מהירות נגינה, הבנה של המוזיקה והתאוריה שמאחוריה... בקיצור, אין סוף דברים שלהתמקצע באמת בכל אחד לוקח הרבה יותר מ7 שנים.
הפסנתרנים הטובים בעולם בדרך כלל התחילו ללמוד בגיל 4-5 ועבדו שנים על גבי שנים כדי להגיע לרמה שהם היום.

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
למה זה חיסרון?
הפדל הוא חלק מהפסנתר, בדיוק כמו הקלידים, לא כן?
אכן הוא חלק מהפסנתר, רק ששימוש יותר מידי מעמעם את צלילי המיתרים עצמם. במקרה הזה יש פה אכן שימוש קצת מיותר בפדל, כנראה שזה נובע בגלל שזה אילתור ונגינה במקום.

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
למה זה חיסרון?
הפדל הוא חלק מהפסנתר, בדיוק כמו הקלידים, לא כן?
כי באיזשהו שלב הוא מורח את הצלילים.
וחוץ מזה עם ממשיכים ללחוץ עליו כשהשתנתה ההרמוניה או עומס יתר יוצר דיסונאנס..
והוא אומנם חלק מהפסנתר אבל כמו שלא תלחץ על כל הקלידים ביחד כל הזמן ככה אתה צריך לדעת מתי להוריד את הרגל מהפדאל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה