עזרה דחוף סיפור (לא מדורינו) מטלטל על מסירות נפש עדיף על נערה....

• פותח הנושא XL
  • פורסם בתאריך

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לצורך תוכנית בתיכון דרוש סיפור מרגש על מסירות נפש להמחזה, עדיף שהדמויות הראשיות הן נשים (יותר קל לביצוע...)
תודה ענקית!

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
לצורך תוכנית בתיכון דרוש סיפור מרגש על מסירות נפש להמחזה, עדיף שהדמויות הראשיות הן נשים (יותר קל לביצוע...)
תודה ענקית!
סוליקה?

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תודה, משהו פחות נדוש ומוכר, איזה מדרש תנכי עלום או סיפור לא ידוע?

נעמישרה

משתמש פעיל
למה תמיד עושים בסמינרים רק דברים מרגשים /עצובים.
אני אישית לא אהבתי את זה שכולם בוכות מסביבי. הייתי שמחה אם היו עושים משהו מצחיק שמח. שילמד אותי משהו חדש לחיים. אומנם כבר מזמן סיימתי סמינר אבל הייתי רוצה שאחיות שלי או בעזרת ה' הבנות שיהיה לי לא ירגישו כמוני גם.

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לצחוק זה בריא, מאחלת שימיהםש לאחיותיך ובנותיך והיו מלאי צחוק ושמחה,
אך בינינן- בשביל "לקחת הביתה" ולהכניס קצת יותר עמוק ללב, צריך את הרגש...

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אנא תחשבו על סיפור מתאים ומקורי!
אולי אפילו בימי השלטון האנגלי בירושלים, עלית תימן, ספרד רק עלילה פחות לעוסה...
תודה ענקית מראש

נוד ניקית

משתמש מקצוען
יש משהו עם שרשרת של מגן דוד, נערה שלא הסכימה או כן, לא זוכרת פרטים, שבזכות עקשנותה על יהדותה- ניצלה.אולי משהיא תעזור לי להזכר?

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
קראתי סיפור שהגיבורים בו הם אם ובנה. האם, אלמנה עם שלושת בניה, גרה באורווה של גוי בתקופת המלחמה. באחד הימים ראתה חסיד עובר באזור, והתחננה לפניו שיקח את בנה הגדול ללמוד בישיבה בסמרקנד - לשם פניו מועדות. בלית ברירה הוא לקח אותו. כעבור תקופה, הגיע החסיד שוב לאזור, והאם שלחה איתו את בנה השני. בפעם השלישית - האם דרשה שהחסיד יקח את הבן הקטן. לכך - הוא לא היה מוכן. האמא דחפה את הילד לרכבת, כשהילד צועק שהוא לא רוצה לנסוע. האמא הבטיחה לו שהיא תגיע אליו.
ואכן, האם יצאה לדרכה, כשבדרך לסמרקנד היו מראות קשים. כשירדה מהרכבת, הביטה סביבה שוקלת לאן לפנות. לפתע שמעה קול קורא: 'מאמע'! האם זיהתה את קולו של בנה. היא רצה וחיבקה אותו. לשאלה 'איך ידעת שאגיע היום' ענה, 'הרי את הבטחת שתבואי אלי'!
היום, הבן הצעיר הוא רב הראשי של שכונה גדולה בארה''ב.
זה בערך הסיפור, ואני מכירה את בתו של הרב. אם זה יהי' רלוונטי, אוכל לקשר לצורך קבלת פרטים מדויקים ומלאים יותר.
בהצלחה!

חושב מחדש

משתמש מקצוען
יש סיפור לא מוכר... אבל סיפור מצמרר

הייתה ילדה בברית המועצות שסבלה מכאבי תופת, כאשר פונתה לבית החולים אמרו לה הרופאים שהיא חייבת לעבור ניתוח...
אבל הילדה שאלה - האם זה פיקוח נפש?
ענו לה הרופאים שלא....
אמרה אם כך אני רוצה לחשוב על זה...
ההורים לא הבינו מה קרה לה, מדוע היא לא רוצה לעבור את הניתוח ולהפסיק את הכאבי תופת שהיו מנת גורלה ביום יום..
והיא אמרה להם -
עכשיו שאני חולה, אני יכולה לקחת הרבה ימי חופשה מבית הספר, וכך בשבתות לא אצטרך להגיע לבית הספר, ולחלל שבת.
ואם יש לי תירוץ למה לא לבוא, אפילו שזה עולה בכאבי תופת, אני מעדיפה כאבים, ולא לחלל שבת.

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תודה לכולכן, סיפורים מדהימים ומרגשים!
מחשבה אחת@ יש לך מקור?
חשבתי אולי ללכת על כיוון של התמודדות במצרים, יש למשהי מקור/ מדרש מענין בענין?
תודה לכולכן, אין לי מילים על הענות!!!

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נערות בגלות בבל שקפצו לים כדי לא להתחתן עם גוים

• תודה
Reactions: XL

hi!!!

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לנו במסיבת בת מצוה בבית ספר היה איזה סיפור על 3 נערות שלא שתו.....
מקווה שלסגנון הזה התכונת....

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הבעיה אנ ילא יכולה מידי להכנס לנושאים מסוג זה... אני צריכה לפתח את זה להצגה ומדובר בכל כיתות התיכון....(החל מט')

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מה זאת אומרת 3 בנות שלא שתו?

hi!!!

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לנו במסיבת בת מצוה בבית ספר היה איזה סיפור על 3 נערות שלא שתו.....
מקווה שלסגנון הזה התכונת....
אם זה מתאים לך אני יכולה לנסות להזכר בסיפור או פשוט לשלוח לך את המסיבת בת מצוה עצמה....(אם יהיה אפשרי....)

• תודה
Reactions: XL
N

neomy21

אורח
יש משהו עם שרשרת של מגן דוד, נערה שלא הסכימה או כן, לא זוכרת פרטים, שבזכות עקשנותה על יהדותה- ניצלה. אולי משהיא תעזור לי להזכר?
לא זוכרת באיזה תקופה זה היה...
אבל זה היה ילדה שכל משפחתה ברחה והיא היתה צריכה להגיע אחריהם
לפני שהיא יצאה מהבית היא התלבטה איך לצאת מהבית.
היא סידרה את עצמה כל הבנות הגויות שגרות בסביבה-
פתחה את הכפתור העליון החולצה אספה את השיער בצורה שונה ובאה לצאת מהבית
בסוף היא החליטה שהיא חוזרת בה והיא תלך כמו ילדה יהודייה ולא בחוסר צניעות כמו הגויות מהאזור....
יצאה מהבית והצליחה להגיע לאן שההורים שלה היו בשלום ובלי להיתפס
ושהיא סיפרה להם מה רצתה לעשות אמרה לה אימה שבכך שהיא הלכה כמו יהודייה היא הצילה את עצמה כי אם היתה פותחת את החולצה וחייל היה תופס אותה מיד היה יודע שהיא יהודייה כי היה לה על הצוואר שרשרת של מגן דוד....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה