קורונה דחוף! בדיקה סורולוגית חיובית מחייבת בדיקת קורונה???

אפשוטער איד

משתמש מקצוען
הזמנתי מקופ"ח בדיקה סורולגית לגילוי נוגדנים,
התור מחר בבוקר,

אך כעת מישהו אמר לי שאם יוצאים חיובי בבדיקה, כלומר שיש נוגדנים, משרד הבריאות מחייב גם בדיקת קורונה לראות שאיני חולה בקורונה.
זאת למרות שבאופן רשמי הם כותבים שאם יוצאים חיובי הם רק ממליצים לעשות בדיקת קורונה

מישהו יודע מניסיון האם זה נכון או לא?

כי יש לי יסוד סביר להניח שיש לי נוגדנים עקב כך שבגל הראשון קרובי משפחתי היו חולים,
אך אינני מוכן לקחת את סיכון של טעות בבדיקת קורונה ולצאת חיובי לנגיף?

למישהו יש אינפורמציה בענין???

עוקר הרים

משתמש מקצוען
אך אינני מוכן לקחת את סיכון של טעות בבדיקת קורונה ולצאת חיובי לנגיף?
הסיכוי שתהיה טעות בבדיקה הוא קטן מאד, פחות מאחוז, וכנראה אפילו פחות מחצי אחוז.
לא מידיעה, מהיגיון כי אם לא אז לא היו עושים את הבדיקות האלו כי לא היה להם שום ערך.
האחוזים החיוביים הם בין רבע אחוז (כשאין גל) ועכשיו למשל זה עומד על 4.8%
אם למשל היו 2% טעויות זה אומר שאם יש 3% חיוביים - 66% מהם הם שליליים

כך שטפשי לטעון שיש יותר מחצי אחוז טעויות

נערך לאחרונה ב:

mum

משתמש מקצוען
לא מידיעה, מהיגיון כי אם לא אז לא היו עושים את הבדיקות האלו כי לא היה להם שום ערך.
חצי אחוז זה הרבה! - 5 מתוך 1000 (זה אומר שאם אתמול בוצעו כ20 אלף בדיקות 100 מתוכן היו שגויות)
לא הייתי רוצה להיכנס לסרט כזה.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
מה הסיכוי שיהיה טעות בבדיקת קורונה??
נראה שבאמת לא מידיעה. ההיגיון אגב, נעלם בזמן שהקורונה פרצה לחיינו.
לפי הסיפורים האישיים כאן בלבד אפילו, וממקורות נוספים גם, למשל על אנשים שקיבלו תוצאה חיובית אפילו ללא שנדבקו. על אנשים שקיבלו תוצאה חיובית וחויבו ללכת למלונית ורק אחרי 3 ימים קיבלו תשובה שזו טעות בעצם, אבל כבר לא הורשו לחזור לבית כי "שהו עם חולי קורונה" והסיפור לא נגמר בזה, אבל זה לא משנה.
רמת האמינות של הבדיקות, אפילו ע"פ משרד הבריאות היא 70%. אם כי בתחילה הם טענו ל-90%.

דבר סתר

משתמש פעיל
רמת האמינות של הבדיקות, אפילו ע"פ משרד הבריאות היא 70%. אם כי בתחילה הם טענו ל-90%.
מישהו כבר ענה על זה בעבר
שאם זה כך היה צריך להיות כל יום 30% חיוביים
כנראה הטעות היא שלילי בטעות וחיובי בטעות זה שברירי אחוזים זניחים

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
בדיחה מוצלחת
הבדיחה על חשבונך אם כך.
שאם זה כך היה צריך להיות כל יום 30% חיוביים
אני לא מבין גדול במספרים. זה מה שאמרו ב-31.3 משה בר סימן טוב, ופרופסור סיגל סדצקי.
זה לא אומר ספציפית לגבי חיובי או שלילי, אלא לאמינות הבדיקות. זה יכול להיות לכל כיוון.
למעשה, לדברי בכירים במשרד הבריאות, הבדיקות אמינות רק ב-50% מהמקרים.
אולי משהו קצת השתנה מאז. אבל מעולם אף אחד לא אמר שהבדיקות הן 100% אמינות. המקסימום הכי גדול שנאמר הוא 97%.
ואם נוסיף לכך את כל הטעויות אנוש מכוונות או שלא שקורות בתחום הזה כל הזמן, אחוזי האמינות לא מלבבים בכלל.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
זה לא אומר ספציפית לגבי חיובי או שלילי, אלא לאמינות הבדיקות. זה יכול להיות לכל כיוון.
כן אתה באמת מוכיח ש:
אני לא מבין גדול במספרים
תסביר איך מידי יום יוצאים רק אחוזים בודדים חיוביים אם לדבריך צריך לצאת בין 30% ל-50% חיוביים, או שתביא מקור!

אני וביתי

משתמש מקצוען
הבנתי שבבני ברק לא בכל בדיקת דם עושים בדיקה סרולוגית כי עשו כבר הרבה בדיקות בעיר לכן מי שרוצה שילך לעיר אחרת.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האחוזים החיוביים הם בין רבע אחוז (כשאין גל) ועכשיו למשל זה עומד על 4.8%
אם למשל היו 2% טעויות זה אומר שאם יש 3% חיוביים - 66% מהם הם שליליים

כך שטפשי לטעון שיש יותר מחצי אחוז טעויות
בר סימן טוב אמר בפיו שהבדיקות אמינות רק ב70%.
מידיעה.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
תסביר איך מידי יום יוצאים רק אחוזים בודדים חיוביים אם לדבריך צריך לצאת בין 30% ל-50% חיוביים, או שתביא מקור!
איך יצא לך כך?
30% טעות, יכול להיות גם 30% שיצאו שליליים בטעות. אי אפשר לדעת לאיזה כיון תהיה הטעות. יכול להיות יום אחד שרוב הטעויות לכיון החיוב ויום אחר לכיון השלילה.
בנוסף, מה זה "רק אחוזים בודדים חיוביים" חלק מסך הבדיקות שמבוצע כל יום כולל חולים מאומתים שנבדקים שוב כדי לקבל שלילה, אולם הם לא נספרים שוב במאומתים חדשים.
המקור כמו שאמרתי, נמצא בתדריך שנעשה ע"י משרד הבריאות. אתה יותר ממוזמן לחפש. אם זה מאוד חשוב לך ואתה מפקפק באמינותי, אל תסמוך עליי. אבל אם ה"הגיון" שלך אומר שזו בדיקה ללא טעות, וכל מה שמשרד הבריאות אומר ומחליט חף מטעות ושגגה, אולי הגיע הזמן לפתוח עיניים.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בכל ביצוע של בדיקת דם כעת, דוגמים גם בבדיקה סרולוגית ,
תשובות מהירות (יותר משל בדיקת קורונה)

ממש לא. אבל הייתי אתמול במרפאה ויש שם טפסים למלא למי שמעוניין בבדיקה סרולוגית.

לפי הטופס אולי מומלץ למי שחיובי לבדוק.
מצרפת טופס, סעיף אחרון

קבצים מצורפים

• Screenshot_20200702-084603_Gallery.jpg
    Screenshot_20200702-084603_Gallery.jpg
    KB 186.7 · צפיות: 92

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
את יכולה להסביר איך זה הגיוני?
אגב
למה נראה לך עושים 2 בדיקות שליליות ורק אחרי זה מותר לצאת?
בדיוק בגלל זה.
הבדיקות אמינות בפחות מ80%
ולכן מי שהיה חיובי בעבר
כדי להגיע למצב שמירב הסיכויים שהוא לא חולה
הוא צריך לעבור 2 ביקות שליליות
מקור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  41  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה