דרוש מידע גנן לכריתת עץ

קרן ש

משתמש פעיל
יש בחצר הבנין שלנו עץ מת גבוה, שרוחב הגזע יותר מ17 ס"מ דבר המצריך אישור כדי לכרות אותו
יש למישהו המלצה לגנן זול שיבצע את הפרוצדורה?
בירושלים

תודה

ריקי שי

משתמש פעיל
לא נראה לי שגנן יעזור לך.
זו פרוצדורה קצת מסובכת, וצריך חתימה של השכנים, וטפסים,ותמונות ואישור מהממונה האזורי ועוד כמה דברים ששכחתי.
הנה ההוראות הכלליות, אם אתם רוצים גם את הטופס (ולא התייאשתם מההוראות), נראה לי שיש לי גם אותו:
מסלול בקשת כריתה/ העתקת עצים ללא קשר לבנייה
בכל בקשה לכריתה או העתקת עץ בוגר ( במגרש שייעודו מגורים עץ שקוטר גזעו בגובה 1.3 מ' היא מעל 20 ס"מ בשאר ייעודי הקרקע נחשב עץ בוגר כעץ שקוטרו 10 ס"מ) או עץ מוגן בכל גודל – יש לפנות לפקיד היערות על מנת לקבל רישיון
כריתה/העתקה .
רשימת פקידי היערות ואזורי הטיפול
רשימת עצים מוגנים בכל גודל: זית וחרוב
להלן הנחיות להגשת הבקשה :
  1. את הבקשה יגיש בעל הקרקע או מיופה כוח מטעמו. יש לצרף אישור זכויות על הקרקע וכתב ייפוי כוח (אם נדרש)
  2. הבקשה תוגש על גבי טופס בקשה בלבד, יש להקפיד על חתימת הרשות המוניציפלית (סעיף 8) *בתשתיות בין-עירוניות לא נדרשת חתימת רשות מוניציפאלית.
  3. יש לצרף 2 תמונות לכל עץ (תמונת צלמית ותמונת תקריב)
  4. אם סיבת הכריתה/ העתקה היא סיבה בריאותית – יש לצרף אישור רופא מומחה (מומחה אלרגיות לדוגמה)
  5. אם סיבת הכריתה היא מטעמי מסוכנות העץ, פקיד היערות ראשי לדרוש הגשת חוות-דעת מומחה ערוכה ע"י אחת מהשיטות (שיטות להערכת סיכונים בעצים)
  6. בבית משותף – יש להגיש חתימת 51 אחוזים מדיירי הבניין המסכימים לבקשה.

On control

משתמש פעיל
עץ מת? בדרך כלל עצים לא סתם מתים, אולי חולים.
מציעה לך לבדוק טוב האם מדובר בעץ אורן, יש חשש שהתליע ואכן נראה כמת והדבר מסכן את הבריאות של הסובבים וגורם לגרד ופריחה מאוד לא נעימים.
צריך לפנות לעיריה והם מטפלים בכך.

ygy

משתמש מקצוען
סליחה על הזלזול, אבל אנחנו לא חיים באמריקה, ששם לכל הדבר יש חוקים, ומשתדלים לאכוף אותם, אנו חיים בישראל, ופה אין כ"כ הרבה אכיפה, אני הייתי בלא מעט מקרים שבהם הורידו עצים, ועצים גדולים מאוד, ועברה שם משטרה, ורק שמרה שיורידו את העץ בבטחה, בלי ח"ו.... וד"ל.
וכל זה, היה בלי תיאום מראש, ואישורים, וגנן וכו'. פשוט הביאו מסור גדול, והורידו לאחר חישובים לאיזה צד העץ ייפול, וזהו.
אבל עדיין, בהחלט צריכים לבדוק מה קרה לעץ, ולמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה