התייעצות גן עם ילד אלרגי לחלב מה מביאים לאכול בבוקר

YBYY

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
האם יש רעיונות מה לתת לילד בסנדוויץ להדגיש אסור להביא חלבי כלל לגן

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כל השאר מותר? אלרגי רק לחלב?

טונה
חומוס
קטשופ
שוקולד למריחה ;)
הילד שלי באופן אישי אוהב דבש :)

ואולי תנסו גבינת סויה, אם בא לכם. יש ילדים שאוהבים.

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לחם מטוגן
טחינה
אבוקדו
לחמניות ממולאות שוקולד (לבת הסרבנית שלי שזה הדבר היחיד שהיא מואילה בטובה)
לוטוס

מידי פעם

משתמש פעיל
אפשר גם ממרח חלווה.

מה הבעיה הגדולה שא"א חלבי???- סה"כ יורדות האופציות של גבינה וקוטג'- זה לא כ"כ נורא...

YBYY

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אפשר גם ממרח חלווה.

מה הבעיה הגדולה שא"א חלבי???- סה"כ יורדות האופציות של גבינה וקוטג'- זה לא כ"כ נורא...
כן אבל הילד שלי מאד אוהב גבינה וכדו' בכל אופן קיבלתי הרבה עצות ותודה לכולם

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אפשר גם ממרח חלווה.

זה כן קושי משמעותי,
ואין סיבה להתעלם ממנו.

אין ברירה, כי לא תיתן לרעל זמין להסתובב כשהוא יכול להרוג ילד תוך פחות מעשר דקות,
אבל לכל ההורים האחרים יש פה קושי ובהחלט יש מה להעריך על שיתוף הפעולה באוירה טובה.

סך הכל, הילד האלרגי קיבל ניסיון שהוא לא בחר בו, זה מה שהשם תכנן לו במסלול חייו.
החברים גם קיבלו ניסיון בזה שהם חברים שלו בגן :) גם את זה השם תכנן להם במסלול חייהם.
מגיעה הערכה למי שעומד בניסיון במאור פנים וברוח חיובית? לדעתי כן.

(על החתום: אמא לילד אלרגי לדגים. בינתיים לא שמעתי אף מילה על זה שבגללנו אין בגן טונה :) אבל אני מאד מבינה שהעדר ממרח אהוב יכול לגורם לקושי.)

נערך לאחרונה ב:

מידי פעם

משתמש פעיל
זה כן קושי משמעותי,
ואין סיבה להתעלם ממנו.

אין ברירה, כי לא תיתן לרעל זמין להסתובב כשהוא יכול להרוג ילד תוך פחות מעשר דקות,
אבל לכל ההורים האחרים יש פה קושי ובהחלט יש מה להעריך על שיתוף הפעולה באוירה טובה.

סך הכל, הילד האלרגי קיבל ניסיון שהוא לא בחר בו, זה מה שהשם תכנן לו במסלול חייו.
החברים גם קיבלו ניסיון בזה שהם חברים שלו בגן :) גם את זה השם תכנן להם במסלול חייהם.
מגיעה הערכה למי שעומד בניסיון במאור פנים וברוח חיובית? לדעתי כן.

(על החתום: אמא לילד אלרגי לדגים. בינתיים לא שמעתי אף מילה על זה שבגללנו אין בגן טונה :) אבל אני מאד מבינה שהעדר ממרח אהוב יכול לגורם לקושי.)
אז גם אני כתבתי את זה כאמא לילד אלרגי לחלבי, לדגים, לביצים, לשומשום, לבוטנים ועוד ועוד...
ובתור אחת שכזו, אחרי הימנעות מכ"כ הרבה דברים- חשבתי לעצמי: מה כ"כ נורא? אז הילד לא יכול לאכול בגן גבינה וקוטג'! טוב שמותר לו טונה וחומוס, וחלווה וטחינה ולוטוס ולחם מטוגן וחביתה... כי לבן שלי אסור... אז יש לו כ"כ הרבה תחליפים אפשריים, וסה"כ יורדות 2 אופציות...
אבל את צודקת- אח"כ הצטערתי שלא כתבתי שאני מעריכה את זה שכך נמנעים בגלל ילד אחד, ומתאמצים למצוא תחליפים... בהחלט! מעריכה מאוד מאוד!!! (הלוואי שאצל הבן שלי היו מתאמצים כך, כי שם אפילו לא טרחו לומר לא לחלק במבה במסיבות וימי הולדת...)
בהצלחה לכולם, לכל אחד עם ההתמודדות שלו, ועם ההתמודדות עם ההתמודדות של השני...;)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה כן קושי משמעותי,
ואין סיבה להתעלם ממנו.
בהחלט. אצלי כמעט כל בקר לוקחים לגנים טוסט. כל הילדים.
שנה אחת. ילד אחד. כל בקר לשבור את הראש לתחליף אחר בשבילו, כשכל האחים מקבלים את הסנדיץ' האהוב עליו (יש ילדים שלא אוהבים לחם עם ממרח) לא היה פשוט.
אגב, אצלינו לתקופה הפתרון היה לאכול את הטוסט בבקר ולקחת לגן פריכיות ופרי. (ואגב מאז יש לי ילדים שאמצו את זה ומעדיפים לאכול בבית באופן קבוע את הסנדויץ')
בקיצור קצת יצירתיות ומסתדרים בסוף...
ועדיין כמובן תודה לה' שזו ההתמודדות, ומעריכה מאד את האמהות לילדים האלרגיים ברור שהנסיון שלהם יותר קשה. אבל אף פעם לא לבטל התמודדות של מישהו אחר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אז גם אני כתבתי את זה כאמא לילד אלרגי לחלבי, לדגים, לביצים, לשומשום, לבוטנים ועוד ועוד...
ובתור אחת שכזו, אחרי הימנעות מכ"כ הרבה דברים- חשבתי לעצמי: מה כ"כ נורא? אז הילד לא יכול לאכול בגן גבינה וקוטג'! טוב שמותר לו טונה וחומוס, וחלווה וטחינה ולוטוס ולחם מטוגן וחביתה... כי לבן שלי אסור... אז יש לו כ"כ הרבה תחליפים אפשריים, וסה"כ יורדות 2 אופציות...
אבל את צודקת- אח"כ הצטערתי שלא כתבתי שאני מעריכה את זה שכך נמנעים בגלל ילד אחד, ומתאמצים למצוא תחליפים... בהחלט! מעריכה מאוד מאוד!!! (הלוואי שאצל הבן שלי היו מתאמצים כך, כי שם אפילו לא טרחו לומר לא לחלק במבה במסיבות וימי הולדת...)
בהצלחה לכולם, לכל אחד עם ההתמודדות שלו, ועם ההתמודדות עם ההתמודדות של השני...;)
אני לא יודעת כמה זמן את בפרוג ואם את עוקבת אחרי אשכולות של מתכונים...
אבל אם כן את יכולה להיווכח שאני יודעת מקרוב על מה את מדברת ;)

מידי פעם

משתמש פעיל
במיוחד אם הוא עושה את זה בשביל הילד שלך.
מצטערת מאוד אם עשה רושם שביטלתי את ההתמודדות הנ"ל, ממש לא התכוונתי לזה...
סה"כ רציתי לומר שיש מלאאאא אופציות...
ו @גלבוע : מייד כשראיתי שאת ענית- ידעתי על הרקע שמאחורייך...
אני רואה אותך מופיעה כמעט בכל אשכול שקשור לאלרגיות ולאטופיק...

אמא+

משתמש פעיל
בהחלט. אצלי כמעט כל בקר לוקחים לגנים טוסט. כל הילדים.
שנה אחת. ילד אחד. כל בקר לשבור את הראש לתחליף אחר בשבילו, כשכל האחים מקבלים את הסנדיץ' האהוב עליו (יש ילדים שלא אוהבים לחם עם ממרח) לא היה פשוט.
אגב, אצלינו לתקופה הפתרון היה לאכול את הטוסט בבקר ולקחת לגן פריכיות ופרי. (ואגב מאז יש לי ילדים שאמצו את זה ומעדיפים לאכול בבית באופן קבוע את הסנדויץ')
בקיצור קצת יצירתיות ומסתדרים בסוף...
ועדיין כמובן תודה לה' שזו ההתמודדות, ומעריכה מאד את האמהות לילדים האלרגיים ברור שהנסיון שלהם יותר קשה. אבל אף פעם לא לבטל התמודדות של מישהו אחר.
אפשר להכין טוסט בלי גבינה צהובה. הם לא שמים לב להבדל;)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
או עם ה"גבינה צהובה" של יבנה
לא בטוחה שהיא חלבית בכלל...
בתור בדיחה זה טוב, אבל רק בתור זה :)
ואגב 'גבינה צהובה' פרווה קיימת גם קיימת, אבל רצוי לסתום את האף עם אטב כביסה לפני שמנסים להכין ממנה טוסט :cool:
(אנחנו סופגים את זה בשקט ובאהבה למען בננו :D:D:D)

bekkiback

משתמש מקצוען
יש ממרח על בסיס טחינה בטעם שוקולד.
נחמד לגמרי.
כנ"ל ממרח חרובים

בטוסט חמים.

חביתה דבוקה ללחם[שוטחת ביצה במחבת ומצמידה פרוסה]

סלט ביצים

לאנגער

משתמש מקצוען
בתור בדיחה זה טוב, אבל רק בתור זה :)
ואגב 'גבינה צהובה' פרווה קיימת גם קיימת, אבל רצוי לסתום את האף עם אטב כביסה לפני שמנסים להכין ממנה טוסט :cool:
(אנחנו סופגים את זה בשקט ובאהבה למען בננו :D:D:D)
יפה שהוא אוכל את זה, הילדים האלרגיים שלי מעבר לביס קטן של טעימה ראשונית לא מסוגלים להסתכל על זה.

מאכער

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תמונה שנתלתה בחצר בית-ספר ברחובות השבוע !

20191127_092636.jpg

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הגזימו! בגלל כמה ילדות עם אלרגיה כל ילדות בית הספר מא' עד ח' אמורות לסבול?? לא נורמלי!
שיאתרו באילו כיתות הבנות האלרגיות לומדות ורק שם המחנכת תדבר עם ההורים ותסביר את הבעייתיות שבהבאת המוצרים הנ"ל.
מעבר לכך חובה על הבנות האלרגיות להבחין בעצמן מה מזיק להן ולהישמר ממנו.
הן לא ילדות בגן. גם ילד אלרגי בגן יודע שאם הוא אלרגי לבוטנים הוא יחזיר את הבמבה שקיבל בשקית יומולדת הבייתה.
זה בנות בבית ספר! הן מספיק גדולות ואחראיות לשמור על עצמן!
אבל בגללן להעניש את כל בית הספר??? ההנהלה השתגעה!
בדרך כלל לא עושים את זה. כנראה שמדובר בילדה שמגיבה באופן חריף לריח בלבד, יש מקרים כאלו גם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה