דרוש מידע גזירת שיער לילדה בת שנתיים

• פותח הנושא Dvs
  • פורסם בתאריך

שיחה נכנסת

משתמש מקצוען
מי שאוספת עם גומיה או סיכה אני מקווה שהיא נותנת את דעתה שהילד/ה (או אחיו) יכולים גם להכניס את זה לפה - שזו סכנה.
אז רק סיכות גדולות או שהילד בהשגחה ממש צמודה.

• תודה
Reactions: Dvs

אימפריה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
שמעתי שכתוב בגמרא שלגזור מתחת לגיל 3 מתיש כוחו/ה.
אין לי שום מושג לגבי מקור מדויק!

• תודה

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
  • תודה

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני בדיוק בררתי(רב ליטאי)
אמר שמקורו בחסידים
ואין בזה שום בעיה(בנים)
שוב, זה תשובה שאני קיבלתי.
כל אחד ישאל את רבותיו.

eli_7

משתמש צעיר
שמעתי שכתוב בגמרא שלגזור מתחת לגיל 3 מתיש כוחו/ה.
אין לי שום מושג לגבי מקור מדויק!
שמעתי בשם רבי משה סולובייצ'יק משווייץ (חברו של מרן הגראי"ל) שפגש פעם רופא איטלקי זקן שחשב על בנו שהוא בת בשל השער הארוך (בימים ההם, היום - ירחם השם). ר' משה הסביר לו שאצל יהודים נהוג לא לגזור את השער לפני גיל שלוש והרופא התפעל מאד ואמר שיש לו מסורת שכח הגדילה נמצא בשער ולכן לא כדאי לגזור את השער בגיל מוקדם מידי. לא יודע עם קשור לשמשון הגיבור או לא, עכ"פ אצל בנותיי הקפדתי לא לגזור לפני שהיה הכרחי ממש.
לא שמעתי על מקור אחר.

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
הלואי שעל כל ההלכות המפורשות היו מקפידים במסירות נפש כמו על זה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה