ברשותכם, כמה מילים, רבותתתתי.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
וואו.
איפה הימים הטובים שיכולנו להקשיב להרצאה שעה ורבע...
היום כל הרצאה/דרשה מעל 10 דקות כבר גורמת לי למחנק
ופשוט נהיה לי חנוק לקרוא את הטקסט הזה, אבל ייסורים מכפרים וקראתי עד הסוף :)
יישר כח, זה היה טוב!

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
חזק, אבל לא רק התוכן כמו שכולם כאן דורשים, אלא ההגשה!!!
כל כך אותנטי שזה מחשיד!!!! ;)
הגדולים:
אבל יש משהו, משהו שאני לא מצליח להניח עליו את האצבע. אני בטוח שיש משהו כזה.
...
אני באמת לא יודע איפה הנקודה. אבל יש לי חושים חדים ואני מרגיש שיש דברים מסביבי שאני מפספס.

הרב יוני

משתמש צעיר
ליבי עליך פנס
גם אני כמוך באותו מצב
עד שידיד וותיק גילה לי את הסוד
המופיע כבר בחז"ל (אל תשאלו איפה זה כבר רעיון לדרשה בפני עצמה)
"סייג לחכמה שתיקה"
ולא כמו שאתם לכאורה מבינים אני לקחתי את זה צעד אחד קדימה ובענק
כשמבקשים ממני לדבר או לחלופין כשמסכימים לי לדבר
אני דבר ראשון ניגש לרמקול מקבלו בשני ידי ומעבירו לימין כדין חפץ מצווה
ואז מתחיל את נאום השתיקה זה יכול לקחת איזה שלוש דקות של שתיקה ואז בכי מתמשך
"מי אני ומה כבר אני יכול לדבר" איי אייי "אף פעם לא רוצים לשמוע אותי טוב שתיקתי מדיבורי" אייי אייי שתיקה ושוב אני קורא בקול "אם מילה בסלע אז אני כחצץ הנרמס" אייי איייייייי
וממשיך לשתוק עד
או אז קמים כמה סועדים על רגליהם וקוראים בגרון ניחר לא ולא הרב יוני אדרבה דבר כי תלמידך אנו וממימיך אנו שותים. אז נשפכת על פני נהרה עמוקה, ואנוכי מצליף בהם ללא רחם.
שעתיים של דברי תורה ופרפראות, שעתים של משלים וסיפורים, (עדיף סיפור אישי) ועוד שעתיים של דברי מוסר וכיבושים כדברי הכתוב ותגיד לבני ישראל דברים הקשים כגידים
ועד שלא ווידאתי שכבר סרחה המקפה והגיע זמן קריאת הגבר לא נותן אני מנוח לכף האוכל שלידם
עד שהמליצו עלי שבדרשה של הרב יוני ניתן לא רק לגמור את ההלל אלא את כל התנך כולו

נערך לאחרונה ב:

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
הנוגה'איות שמחות מאד וליבן עם הדרשנים. תנו! תנו דרשה! תרביצו חזק! תשתיקו את הפוחזים הריקים שחושבים רק על האוכל!!! וגם אם תקצרו רק לשעה וחצי, נסתדר עם זה.- רק כך אפשר לשוחח בנחת. אין מוזיקה ממוטטת אוזניים ולב ולא צריך לצרוח ולצעוק כדי להנות.
שירבו דרשנים בישראל........

נריה מגן

משתמש מקצוען
מזכיר לי בדיחה ידועה, דווקא מהכיוון ההפוך: דרשן נואם את נאומו בפני הקהל המרותק, כשלפתע נוחת על שולחנו פתק: 'נודניק טיפש'. הוא מרים את הפתק, מסיר את משקפיו בארשת חשיבות, קורא אותו בשקיקה ומסתכל עליו מכל יוון שרק אפשר. בסיום הדרמה הוא מפטיר למקרופון: "מוזר. הרבה שולחים לי פתקים במהלך דרשה ולא חותמים בשמם או בתוארם, אבל בפתק הזה יש רק את חתימת השולח, בלי כל מסר או שאלה נלווית!":p:p:p

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
לא נותן אני מנוח לכף האוכל שלידם
עד שהמליצו עלי שבדרשה של הרב יוני ניתן לא רק לגמור את ההלל אלא את כל התנך כולו
emoji_u1f602.png

נריה מגן

משתמש מקצוען
הנוגה'איות שמחות מאד וליבן עם הדרשנים. תנו! תנו דרשה! תרביצו חזק! תשתיקו את הפוחזים הריקים שחושבים רק על האוכל!!! וגם אם תקצרו רק לשעה וחצי, נסתדר עם זה.- רק כך אפשר לשוחח בנחת. אין מוזיקה ממוטטת אוזניים ולב ולא צריך לצרוח ולצעוק כדי להנות.
שירבו דרשנים בישראל........
הופה!!! הפמניזם והשוביניזם המפותחים כאן בפורום כבר מזנקים...

צדיק סופית

משתמש פעיל
האמת היא שלא הכנתי, אבל ביקשו ממני לדבר...
הרה"ג רבי פנס בערפל שליט"א, חיפשתי איפה אוכל לבקר ולהעיר - ולפני שעטים עלי כל אוהדיך, אוסיף: לבקשתך - אך לא מצאתי. פשוט כך.
מַמֶּשׁ מַיישֶׂה שׂוֹטְן (הייתי מנקד כך אצלך).

אבל פטור בלי כלום אי אפשר:
מצוין - י' אחת.
בעיקרון - עם י'.
מחויב - י' אחת.
ואז... - 3 נקודות ולא 2.

(*נמלט מהזירה, פן יבולע לי*)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה