ברשותכם, כמה מילים, רבותתתתי.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אומר לכם בצניעות, אבל בגילוי לב. הקדוש ברוך הוא חנן אותי במעלות רבות:

יש לי קול רועם.

יש לי מסרים עמוקים.

יש לי ווארטים קולחים.

יש לי רעיונות משעשעים.

אז למה אנשים לא נראים חדורי מוטיבציה כאשר אני נעמד באמצע השמחה בנונשלנטיות ומתחיל לכחכח?

שוב ושוב, בכל אירוע, בכל מאורע. אחרי מנת הפתיחה והדרשן שמדבר כמה מילים כמנת פתיחה, אני האיש שמתנדב לתת כמה מילים. בשבח החתן והאכסניה, לכבוד הסיום, לכבוד הברית והשמחה הגדולה של המשפחה.

בהתחלה, בשנים הראשונות, אמרו לי: מצויין, תדבר.

בהמשך אמרו לי: אתה רוצה לדבר? בבקשה.

אחר כך אמרו לי: כנראה שתוכל לדבר, נבדוק עם בעל השמחה.

והיום אומרים לי: בעקרון יש כבר מי שמדבר.

לא שאני מתרגש, כמובן. אני מתעלם בנחמדות מהביישנות של בעלי השמחה וקם לנאום, תמיד. אוהב אני לדרוש, ללמד, להרביץ דעה ותבונה. להפוך את סעודת החולין לסעודת מצווה, רצוי סעודה שהנוכחים יזכרו עוד שנים בזכות החידושים שאוטוטו אשמיע באוזניהם.

אבל יש משהו, משהו שאני לא מצליח להניח עליו את האצבע. אני בטוח שיש משהו כזה.

לאחרונה המשהו כבר הפך להיות גלוי לעין.

למשל הדוד מוישה. שניה וחצי אחרי שנעמדתי ועוד לא התחלתי עם התירוץ מחוייב המציאות של: "האמת שלא תכננתי לדבר היום..." אני שומע פתאום צחקוק מכיוונו של מוישה. לזוועתי ראיתי שהוא לא היחיד, וכל יושבי שולחנו צוחקים ועסוקים בשלהם.

סימנתי לבני, גבריאל יוסף ני"ו, והוא השתיק אותם בזעף.

אבל המצב הלך והחמיר. פשוט לא יכולתי לדרוש.

בקושי 42 דקות מתחילת הדרשה, דקות ספורות לפני ה'שוס' הגדול של הדרשה - ראיתי כדור נייר שנופל על השולחן מתחתיי. הרמתי אותו באגביות וקראתי שם: גמור כבר, נודניק.
אלו אנשים קטנים יש בעולם!

אנשים שונאי תורה!

אנשים שלא מוכנים קצת להתחזק, אפעס, לשמוע חידושים נפלאים מלאים מתיקות.

ניסיתי להמשיך עוד כמה דקות, רבע שעה נוספת זריזה מתוקה חלפה לה, כאשר כל האורחים נהנים ללא ספק מהמשא שלי, ופתאום שמעתי שירה. כן, שירה. כמה בחורים התחילו לשיר! באמצע הדרשה שלי!

שלחתי את בני גבריאל יוסף ני"ו לשרים, להשתיק אותם בנועם ובחן. אבל ראיתי מרחוק שהוא אפעס, לא כל כך מצליח. היו גיחוכים סביבו והוא חזר אדום ולא רצה להגיד לי כלום.

המשכתי לדבר ובדיוק עמדתי על ההבדל בין הסברא של הרמב"ן ל'חאפ' הנפלא של הכסף משנה, ואז.. לא תאמינו. האור נפל. אין חשמל. מעשה שטן!

טראח.

נאלצתי להפסיק את הדרשה, כמובן. הסברתי לבעל השמחה שבהזדמנות אשלים לו, כמובן. שלא ירגיש מקופח וכל זה. ראיתי משהו על הפנים שלו, אני לא יודע מהו.

שמתי לב גם לאחרונה שיצא שפיספסתי כמה אירועים חשובים במשפחה.

למשל בבר מצווה של אחותי שולמית פשוט שכחו אותי. מקרה מקרה, נכון, אבל יש לי הרגשה לא טובה בלב.

ורק הבוקר סיפר לי חיים שיש לשיינדי ונחום היום שבע ברכות היום בבני ברק. אז כן, בסוף הצלחתי להגיע, אבל ממש ברגע האחרון. אני באמת לא יודע למה לא עדכנו אותי מראש, כמו שצריך.

חבל, הדרשה שנתתי הייתה ממש לא מושקעת וקצרצרה. מה כבר אפשר להספיק בחצי שעה?

אני באמת לא יודע איפה הנקודה. אבל יש לי חושים חדים ואני מרגיש שיש דברים מסביבי שאני מפספס.

אני בימים אלו פועל בנמרצות כדי למצוא אותם.

חייב להיות משהו.

הלוואי והייתי יודע.

בתקופה האחרונה אני מנסה לשפר את הקול שלי על מנת שיהיה יותר גבוה וצלול, יותר רועם, שאף אחד לא יפספס פנינה אחת ממה שאני אומר.

אולי זה יעזור, אני מקווה מאוד.

בעזרת השם.

חכם עתיק

משתמש רשום
אייייי... כואב כמה שזה מתוק ואמיתי... איך עושים שדוד מוישה יראה את הפוסט הזה?? הוא לא יודע מה זה פרוג... נראה לי גם שכיוונת עליו (אולי פנס בערפל הוא בן דוד שלי? ח.ע.)
אנחנו מבטיחים כסף לקופת העיר בתחילת כל נאום מייגע שלו באם זה יסתיים בפחות מח"י דקות, אבל אפסססס.... הבטחנו ולא נושענו, מעולם לא נדרשנו לקיים את הנדר.

באחד הפעמים אמר לי שם חכם אחד דאיתא ב'אוצר סגולות ישראל' בזה הלשון: סגולה לבעל דרשן המטריח את המסובין עליו, לזמר הפסוק "וראה בנים לבניך שלום על ישראל" - כמעט ונזקקנו לסגולה נוראה זו, אלא שסייעו ממרום ונצטרד הדוד שליט"א ובזה בא קץ לעינויינו - בפעם הבאה כנראה שלא תהיה ברירה.

נ.ב. למישהו יש רעיון אלגנטי יותר (חוץ מלהרים את השלטר כמובן?)

נערך לאחרונה ב:

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
היה למה לחכות..!!!:)
קולע וצולף!!!

הפתעה

משתמש מקצוען
בקושי 42 דקות
emoji_u1f44d.png

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מצחיק...ולציטטה האהובה:
[QUOTE="פנס בערפל, post: 5129937, member:

[/QUOTE]

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אייייי... כואב כמה שזה מתוק ואמיתי... איך עושים שדוד מוישה יראה את הפוסט הזה?? הוא לא יודע מה זה פרוג... נראה לי גם שכיוונת עליו (אולי פנס בערפל הוא בן דוד שלי? ח.ע.)
אנחנו מבטיחים כסף לקופת העיר בתחילת כל נאום מייגע שלו באם זה יסתיים בפחות מח"י דקות, אבל אפסססס.... הבטחנו ולא נושענו, מעולם לא נדרשנו לקיים את הנדר.

באחד הפעמים אמר לי שם חכם אחד דאיתא ב'אוצר סגולות ישראל' בזה הלשון: סגולה לבעל דרשן המטריח את המסובין עליו, לזמר הפסוק "וראה בנים לבניך שלום על ישראל" - כמעט ונזקקנו לסגולה נוראה זו, אלא שסייעו ממרום ונצטרד הדוד שליט"א ובזה בא קץ לעינויינו - בפעם הבאה כנראה שלא תהיה ברירה.

נ.ב. למישהו יש רעיון אלגנטי יותר (חוץ מלהרים את השלטר כמובן?)
כן....
1.תנתקו לבן אדם את המיקרופון
2. לשלוח מלצר ולדאוג שהוא ייפול או יפיל מגש עמס בתקרובת או שאריות
3.לזרוק שאלה לא לעניין

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

יש לי קול רועם.

יש לי מסרים עמוקים.

יש לי ווארטים קולחים.

יש לי רעיונות משעשעים.

אז למה אנשים לא נראים חדורי מוטיבציה כאשר אני נעמד באמצע השמחה בנונשלנטיות ומתחיל לכחכח?

שוב ושוב, בכל אירוע, בכל מאורע. אחרי מנת הפתיחה והדרשן שמדבר כמה מילים כמנת פתיחה, אני האיש שמתנדב לתת כמה מילים. בשבח החתן והאכסניה, לכבוד הסיום, לכבוד הברית והשמחה הגדולה של המשפחה.

לא שאני מתרגש, כמובן. אני מתעלם בנחמדות מהביישנות של בעלי השמחה וקם לנאום, תמיד. אוהב אני לדרוש, ללמד, להרביץ דעה ותבונה. להפוך את סעודת החולין לסעודת מצווה, רצוי סעודה שהנוכחים יזכרו עוד שנים בזכות החידושים שאוטוטו אשמיע באוזניהם.

למשל הדוד מוישה. שניה וחצי אחרי שנעמדתי ועוד לא התחלתי עם התירוץ מחוייב המציאות של: "האמת שלא תכננתי לדבר היום..." אני שומע פתאום צחקוק מכיוונו של מוישה. לזוועתי ראיתי שהוא לא היחיד, וכל יושבי שולחנו צוחקים ועסוקים בשלהם.

בקושי 42 דקות מתחילת הדרשה, דקות ספורות לפני ה'שוס' הגדול של הדרשה - ראיתי כדור נייר שנופל על השולחן מתחתיי. הרמתי אותו באגביות וקראתי שם: גמור כבר, נודניק.

אנשים שונאי תורה!

ניסיתי להמשיך עוד כמה דקות, רבע שעה נוספת זריזה מתוקה חלפה לה, כאשר כל האורחים נהנים ללא ספק מהמשא שלי, ופתאום שמעתי שירה. כן, שירה. כמה בחורים התחילו לשיר! באמצע הדרשה שלי!

שלחתי את בני גבריאל יוסף ני"ו לשרים, להשתיק אותם בנועם ובחן. אבל ראיתי מרחוק שהוא אפעס, לא כל כך מצליח. היו גיחוכים סביבו והוא חזר אדום ולא רצה להגיד לי כלום.

המשכתי לדבר ובדיוק עמדתי על ההבדל בין הסברא של הרמב"ן ל'חאפ' הנפלא של הכסף משנה, ואז.. לא תאמינו. האור נפל. אין חשמל. מעשה שטן!

טראח.

נאלצתי להפסיק את הדרשה, כמובן. הסברתי לבעל השמחה שבהזדמנות אשלים לו, כמובן. שלא ירגיש מקופח וכל זה. ראיתי משהו על הפנים שלו, אני לא יודע מהו.

למשל בבר מצווה של אחותי שולמית פשוט שכחו אותי. מקרה מקרה, נכון, אבל יש לי הרגשה לא טובה בלב.

ורק הבוקר סיפר לי חיים שיש לשיינדי ונחום היום שבע ברכות היום בבני ברק. אז כן, בסוף הצלחתי להגיע, אבל ממש ברגע האחרון. אני באמת לא יודע למה לא עדכנו אותי מראש, כמו שצריך.

אני באמת לא יודע איפה הנקודה. אבל יש לי חושים חדים ואני מרגיש שיש דברים מסביבי שאני מפספס.

חייב להיות משהו.

הלוואי והייתי יודע.

בתקופה האחרונה אני מנסה לשפר את הקול שלי על מנת שיהיה יותר גבוה וצלול, יותר רועם, שאף אחד לא יפספס פנינה אחת ממה שאני אומר.

בעזרת השם.

לא יעזור, מנסיון....

אגב, פעלת פעולה הפוכה, אני פתאום מתחיל להבין את הצד ההוא, הנעכסי, הדורש, המעצבן.
הוא פשוט לא מודע בכלל לכך שהוא טרחני, שהוא מתיש, שהוא מלאה, שהוא משעמם. הוא לא יודע כלום.

ניסן גוק

משתמש פעיל

יש לי קול רועם.

יש לי מסרים עמוקים.

יש לי ווארטים קולחים.

יש לי רעיונות משעשעים.

אנשים שונאי תורה!

טראח.

חייב להיות משהו.

הלוואי והייתי יודע.

!

בעזרת השם.
כמה שזה נעבעך אמת כנראה שמישהו אחד כזה שפך את ליבו אליך ומשם אתה יודע לפרטי פרטים !

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אם הבנתי נכון הפוסט שלך ו- @טחינה גולמית אודות הרצחת וגם ירשת הם שני צדדים של מטבע אחת, אז אתה הוא תנחום בן דודו הטרדן של טחינה?

ועכשיו ברצינות, הפוסט יפהפה כרגיל, רק מה משמעות הכפלות/חוסר התיאום/תאום מושלם מידי בין הפנס לטחינה?
יש משהו שפיספסתי?

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
@פנס בערפל
ענק! אולי עשיתי עוול לתנחום המסכן...

עכשיו ברצינות. לדעתי אנשים כאלו פשוט צריך לתפוס אותם לשיחה בארבע עינים ולהסביר להם קצת שרוב בני האדם לא אוהבים דרשות ארוכות.
רוב הדרשנים הם לא אנשים רעים, או טפשים לגמרי, פשוט חסר להם קצת טאקט.

וסתם טיפ למי שכבר הוצרך לקום ולדרוש:
לשלוף איזה דף ולהתחיל לקרוא ממנו: "לא תכננתי לדבר..."

תודה רבה על ההקדשה!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא יעזור, מנסיון....

אגב, פעלת פעולה הפוכה, אני פתאום מתחיל להבין את הצד ההוא, הנעכסי, הדורש, המעצבן.
הוא פשוט לא מודע בכלל לכך שהוא טרחני, שהוא מתיש, שהוא מלאה, שהוא משעמם. הוא לא יודע כלום.
לא יודע כלום?
יודע המון ולאפחד אין כח להקשיב לו.

וברצינות כל חומר טוב שיש לך צריך לדעת גם איך אתה מגיש לא מספיק עצם תוכנו.
ומאושרים(תרתי משמע) אילו המצליחים להתאים עצמם לכל קהל יעד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה