ברוך דיין האמת -מרן ראש הישיבה הגאון הגדול ר' שמואל אויערבך זצוק"ל

מצב
הנושא נעול.

תכל'ס

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

מרן הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א התייחס להסתלקותו של מרן הגר"ש אויערבך זצוק"ל.

"כשהגעתי להביא לו את ספרי ילקוט יוסף והוא ראה את מה שכתבתי בנושא ספק דאורייתא לחומרא הוא סיפר לי שכשהוא למד אצל מרן (מרן הגר"ע יוסף זיע"א. ע.ד.) בישיבת מקור חיים, מרן עסק גם בנושא זה והוא החל לומר לי את כל השיעור שמסר מרן על ספק דאורייתא לחומרא לפני עשרות שנים. ישיבת מקור חיים היתה ישיבה של ר' שלום שבדרון זצוק"ל ומרן היה שם ר"מ".

מרן הגר"י יוסף סיפר שבלווית מרן אביו הגר"ע יוסף זיע"א, מרן הגר"ש אויערבאך היה ראשון המספידים. עוד סיפר הגר"י יוסף כי בעת שאביו מרן הגר"ע יוסף ישב שבעה על בנו הגאון הגדול רבי יעקב, מרן הגר"ש אויערבאך זצוק"ל ניחם את מרן שעה ארוכה.

תכל'ס

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הרב אברהם יוסף לייזרזון, יו"ר החינוך העצמאי, בן דודו של מרן הגר"ש אויערבך זצוק"ל

ספד בשידור חי למרן זצוק"ל ואמר: "רק לפני עשר דקות באתי למעריב להבדלה והביאוני הבשורה המרה. שקעה השמש בצהריים ונלקח מאיתנו גדול ישראל צדיק יסוד עולם לוחם מלחמת השם עד כלות הנפש. אני בדרכי לחדר המתים בשערי צדק".

"נתן עינו וליבו לכלל ישראל. כבנו בכורו האהוב של גדול ישראל ר' שלמה זלמן אויערבך שגם הוא נפטר בחודש אדר. איזה לב חם היה לו לבני המשפחה. עד כלות הנפש מסר את נפשו בשביל כל אחד. הייתי אצלו בפעם האחרונה כשעבר צנתור בהדסה. התעניין במצבי ובמצב בני המשפחה".

"מה נאמר ומה נדבר".

"מצודתו היתה פרושה על פני כל העם היהודי. כמה מוסדות הקים כמה דאג לכולם".

לרעהו

משתמש מקצוען
ניר ברקת בניחום אצל הרה"ג

קבצים מצורפים

• עותק של ברקת בניחום אבלים יחד עם חיים אפשטיין נציג עץ.mp4
    13.1 MB · צפיות: 151

חיימיענקל

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
הרב אברהם יוסף לייזרזון, יו"ר החינוך העצמאי, בן דודו של מרן הגר"ש אויערבך זצוק"ל

ספד בשידור חי למרן זצוק"ל ואמר: "רק לפני עשר דקות באתי למעריב להבדלה והביאוני הבשורה המרה. שקעה השמש בצהריים ונלקח מאיתנו גדול ישראל צדיק יסוד עולם לוחם מלחמת השם עד כלות הנפש. אני בדרכי לחדר המתים בשערי צדק".

"נתן עינו וליבו לכלל ישראל. כבנו בכורו האהוב של גדול ישראל ר' שלמה זלמן אויערבך שגם הוא נפטר בחודש אדר. איזה לב חם היה לו לבני המשפחה. עד כלות הנפש מסר את נפשו בשביל כל אחד. הייתי אצלו בפעם האחרונה כשעבר צנתור בהדסה. התעניין במצבי ובמצב בני המשפחה".

"מה נאמר ומה נדבר".

"מצודתו היתה פרושה על פני כל העם היהודי. כמה מוסדות הקים כמה דאג לכולם".

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כעת בביתו
2018-02-24.png

Mmillit

משתמש פעיל
דובר המשטרה :אין שום מניעה מבחינתה לערוך את הלויה היום בלילה .החלטת של תלמידיו לערוך מחר..

משה גל

משתמש מקצוען
אצל רבי חיים גריינימן זצ"ל הם לא נתנו לערוך במוצאי שביעי של פסח, אלא"כ זה יהיה כרוך בחילול שבת המוני של צוותים ולכן זה נדחה לאסרו חג. ושם היה מדובר על רחובות רחבים יותר ומסע הלוויה קצר מאוד (דבורה הנביאה - סוף חזו"א). ועדיין הם הכינו פרשים ומכת"זיות (אני ראיתי).
ברור שגם כאן זה היה כרוך בחילול שבת נוראי. ועדיין לא ברור לאפשר בכזה מיקום בלילה.

חוצמזה, ידועה אהבת דוברי המשטרה לחוגו של הרב אוירבך זצ"ל.

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רבה הראשי של ירושלים הראשון לציון מרן הגאון רבי שלמה משה עמאר שליטא הספיד הערב במכתב מיוחד את מרן הגאון רבי שמואל אויערבך זצוק"ל "גדול כים שברך מי ירפא לך. לשמועה כי באה ורפו כל ידים. אוי לנו כי השברנו שבר על שבר, שבעוונותינו כמה מגדולי ומנהיגי הדור נסתלקו מאתנו נסעו המה למנוחות, ועזבו אותנו לאנחות, והעולם שמם ה' ירחם".
עוד כותב רבה של ירושלים "הגאון האמיתי שכל התורה הייתה מונחת בכיסו, והייתה שגורה בפיו הנגלה והנסתר, חסיד קדוש כקש"ת רבנו שמואל אויירבאך זללה"ה, שהיינו מתנחמים בו ובהנהגתו את העם, שהיה כעמוד האש שהלך לפני המחנה להאיר דרכם ולנחותם הדרך. שכל עיניו ורעיוניו היו נתונים רק לתורת ה' ולעם ה', ולא היתה לו שום הנאה מהנאות העולם, כולו נתן לקדושה האמיתית, ועתה לי-ה ולי-ה עינינו נשואות ותלויות כעיני שפחה ליד גבירתה, כעיני עבדים אל יד אדוניהם, עס שיחוננו, ויקרב קץ משיחיה בשובה ובנחת בבי"א".
"בצער ובדמע ובתקווה לישועת ה" חותם הרב הראשי לירושלים בשמו "ש.מ. עמאר"
2018-02-24.png

משה גל

משתמש מקצוען
אין יופי כיפיו של מי שעמל בתורה.
מי שראה איך שראו איך שקרנו פניו ידע איזה יופי אמיתי היה לו.
חבר שלי ניגש אליו באמצע הלימוד לדבר איתו בלימוד (הוא היה כל היום בישיבה וגם ישן על ספסל בביהמ"ד), הוא אמר לו כמתחנן "אני רוצה ללמוד קצת"... זה היה אחרי כמה שעות ברצף...

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הגאונים הגדולים
רבי יהודה עדס
רבי בן ציון בורדיאנסקי
ורבי משה שמידע
הגיעו לביתו בשעה האחרונה לאמירת פרקי תהילים ליד מיטתו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  44  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה