כללי בפונטייפ אין עונשין אא"כ מזהירין

• פותח הנושא אליהו פריד
  • פורסם בתאריך

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני לא בעד שימוש לא חוקי בפונטים זה לא חוקי לא מוסרי ולא יהודי (ואולי גם לא הלכתי...), אבל יש הבדל בין להגן על זכויות יוצרים לבין הקמת מכון מחקר...:

(ציטוט מהודעתו של ר' אליהו פריד)
במשך החצי השנה האחרונה העסקנו שני עובדים בתחום איסוף החומרים מכל המרכזים החרדיים
...

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
אני לא עושה ביזנס על גופנים אלא סומך על היתר זכויות היוצרים
כמו 95 אחוז מעם ישראל
ואת התשלום אני גובה עבור העבודה
לא יאומן כי יסופר.

א

אליהו פריד

אורח
מושיקו, מכת השימוש הלא חוקי, מסב לנו נזק רב ועצום.
הן מבחינת פונטים והן ללקוחות הלגיטימיים שרכשו במיטב כספם גופנים.
אחד שעשה שימוש לא חוקי בפונטים הרי שהוא פוגע באלו שכן רכשו.
אנו פועלים יד ביד עם מורי הלכה מוכרים כיצד להתמודד עם מצב שאין תקנת השוק מחד.
ומאידך אנו חייבים להתמודד עם השימוש הלא חוקי בפונטים שאני משווק.
הנחה א' זכותי לבחור בכל מקצוע לפרנס אותי.
הנחה. ב' חייב להיות דרך הלכתית שבו אוכל לשמור על זכויותי.
הנחה ג' זה נהנה וזה לא חסר אינו תקף כאן, הואיל שבשביל הזכות למכור פונטים אנו מוציאים כל חודש סכום גבוה, שאין לנו דרך לחסוך.
א. תשלומי משכורת ל-10 עובדים חודשיים + מיסים.
ב. הוצאות נלוות כגון חשמל, טלפון וכו'.
ג. הוצאות שנתיות כגון קטלוגים וכו.
ד. משתמשים לא חוקיים מורידים את הערך ללקוחות שכן רכשו.
ה. יש לנו פונטים שהתקבלו מספקים, ויש לנו אחריות כלפיהם שיקבלו תמורה עבור עבודתם.

לא נשאר לי ברירה אלא להתחיל לאכוף את השימוש הלא חוקי במוצרים שלנו.

אנו בוחרים בכל דרך להמנע מלפשוט את העור ממשתמשים לא חוקיים כפי שזכותינו בחוק.
אם זאת, אין בדעתינו לוותר על זכויותינו על פי כל דין, ההלכה תתיר לנו ע"פ היתר רבנים בעלי סמכא.

אז לכל אלו שמדמיינים לעצמם שהואיל ואנו חברה חרדית אז מותר לדרוך עלינו ולהיות נבל ברשות התורה, עימם אנו נדרש בכל חומר הדין וללא פשרות.

בברכה
אליהו פריד

נ.ב.
הסלולרי שלי הוא
0548431008
משתמשים חוקיים שיתקשרו אלי ישירות
אענה על כל שאלותיכם.

משתמשים לא חוקיים שיתקשרו, יקבלו אוזן קשבת ומבינה.

שוב, אין לי כל מטרה להעניש את המשתמשים הלא חוקיים, רק את אלו שמשחקים משחקי התחמקות, איתם אדרש בכל חומר הדין ללא לפנים משורת הדין

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
התחלתי לכתוב תגובה נוספת... עכשיו אני חושב שאין לי זכות דיבור עד שהגיע למקומו של ר' אליהו פריד וחברת 'פונטייפ' שמשקיעים זמן כסף וכו' ולבסוף רואים כיצד אנשים משתמשים ביצירותיהם ללא תשלום...
כל הכבוד שאתם מודיעים לפני כן, ובאים לקראת המשתמשים הלא חוקיים!
משתמשים לא חוקיים שיתקשרו, יקבלו אוזן קשבת ומבינה.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אליהו פריד;1192974:
מושיקו, מכת השימוש הלא חוקי, מסב לנו נזק רב ועצום.
הן מבחינת פונטיים והן ללקוחות הלגיטימיים שרכשו במיטב כספם גופנים.
אחד שעשה שימוש לר חוקי בפונטים הרי שהוא פוגע באלו שכן רכשו.
.....
ד. משתמשים לא חוקיים מורידים את הערך ללקוחות שכן רכשו.

כל כך נכון.

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
סתם מספר שאלות:
1. לא הבנתי איך זה פוגע בלקוחות.
2. כתבת 'שוב, אין לי כל מטרה להעניש את המשתמשים הלא חוקיים, רק את אלו שמשחקים משחקי בתחמקות, איתם אדרש בכל חומק הדין ללא לפנין משורת הדין', מישהו משחק איתך משחקי התחמקות?

דן כהן

משתמש צעיר
כשאני משלם במיטב כספי על פונט !!!, ואתה (כמובן לא אתה...) משתמש איתו לא חוקית, ואני רואה בכל מקום את הפונט הזה זה אומר שסתם שילמתי, (בהרגשה כמובן... לא במציאות - פגיעה היא ענין של הרגשה)

חיים2

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הנחה. ב' חייב להיות דרך הלכתית שבו אוכל לשמור על זכויותי.
הנחה ג' זה נהנה וזה לא חסר אינו תקף כאן, הואיל שבשביל הזכות למכור פונטים אנו

להנחה ב' וג' אין בהכרח תוקף הלכתי !!!

כל מי שלמד אי פעם בספרים יודע שישנם ספרים רבים שבהקדמה חתמו בי"ד חרם על המעתיק.

הסיבה היא כי להעתיק ספר "קודש" ישנם כמה וכמה סיבות שמתירים להעתיק המובאים בשו"ע חושן משפט (כמובן לא לקחת מדבריי הוראת היתר כלל, ומי שרוצה לדון בנושא מוזמן לדבר איתי באישי בכדי לא לתת עילה ללא הסבר ונימוק).

אמנם ההיתר הנ"ל אינו תקף כלל (היתר של אל יבוזו לגנב הנאמר בפסוק על הגונב ד"ת) בפונטים, אך ישנם גדרים הלכתיים, כגון קנינים רוחניים שאינם תקפים בגשמיים, ועוד ועוד, שבשביל זה צריך פתרונות יצירתיים...

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תראו, אליהו פריד צודק בכל מילה, ובכל זאת, אי אפשר להתחיל שבוע בלי למצוא נקודת זכות על עם ישראל. ונקודת הזכות שמצאתי לסיבה למה רוב הפונטים הלא חוקיים נמצאים בציבור שלנו זה מסיבה פשוטה שפונטייפ יותר ידועים בציבור שלנו מבציבור הכללי.

זה לא שבציבור שלנו יש יותר גנבים!

את זה חשוב לי מאד להדגיש

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י דן כהן;1193010:
כשאני משלם במיטב כספי על פונט !!!, ואתה (כמובן לא אתה...) משתמש איתו לא חוקית, ואני רואה בכל מקום את הפונט הזה זה אומר שסתם שילמתי, (בהרגשה כמובן... לא במציאות - פגיעה היא ענין של הרגשה)

וכשאתה רואה תמונה משאטרסטוק שמישהו שילם עליה ומישהו אחר לא, אז מי ששילם סתם שילם?

א

אליהו פריד

אורח
נכתב ע"י חיים2;1193033:
להנחה ב' וג' אין בהכרח תוקף הלכתי !!!

כל מי שלמד אי פעם בספרים יודע שישנם ספרים רבים שבהקדמה חתמו בי"ד חרם על המעתיק.

הסיבה היא כי להעתיק ספר "קודש" ישנם כמה וכמה סיבות שמתירים להעתיק המובאים בשו"ע חושן משפט (כמובן לא לקחת מדבריי הוראת היתר כלל, ומי שרוצה לדון בנושא מוזמן לדבר איתי באישי בכדי לא לתת עילה ללא הסבר ונימוק).

אמנם ההיתר הנ"ל אינו תקף כלל (היתר של אל יבוזו לגנב הנאמר בפסוק על הגונב ד"ת) בפונטים, אך ישנם גדרים הלכתיים, כגון קנינים רוחניים שאינם תקפים בגשמיים, ועוד ועוד, שבשביל זה צריך פתרונות יצירתיים...

כל פעולה שאנו עושים הוא בצמוד לייעוצו ההלכתי של הרב נפתלי נוסבוים שליט"א

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י משיקו;1193005:
סתם מספר שאלות:
1. לא הבנתי איך זה פוגע בלקוחות.

ראה את הפונט ליורנו שנעשה נדוש.
אם הוא היה רק אצל אלו שקנו, הוא היה הרבה יותר "שייקי".

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י אליהו פריד;1191931:
במשך 5 שנות קיומינו התמודדנו קשות כמו שאר חברות הפונטים ובתי התוכנה עם מכת הגניבות החמורה, צר לי לומר, אבל נוכחנו בעובדה שדוקא בציבור החרדי פנימה הבעיה כפולה ומכופלת, אין כאן המקום לפרט את הסיבות לכך, לפני שנה ישבתי על המדוכה והחלטתי שאנו חייבים למצוא פתרון לענין זה, כי אחרת לא אוכל להמשיך בעבודתי בשום דרך שהיא, פניתי להגאון רבי נפתלי נוסבוים שליט"א, והוא הצביע על פתרון הלכתי לקחת שותף עו"ד גוי שיטפל בכל ענין הגניבות, במשך החצי השנה האחרונה העסקנו שני עובדים בתחום איסוף החומרים מכל המרכזים החרדיים, ונדהמנו לגלות את היקף העצום של השימוש הלא חוקי במגזרינו, דבר שכמובן מסב לנו נזק עצום שלא ישוער. הגענו לקרוב ל- 430 ! גרפיקאים / מוסדות ציבוריים וכדו' שעשו שימוש לא חוקי בפונטים שלנו, וזה מה שתפסנו עד עכשיו.
בימים אלו הגענו להסכם עם עו"ד גוי על שותפות לענין טיפול בתיקים.
אנו חברה של פונטים, לא חברה של תביעות, עם זאת אין לנו זמן להתקשקש עם המשתמשים הלא חוקיים בפונטים ולהתחנן בפניהם שירכשו חבילה ושיפסיקו את השימוש המזיק והלא חוקי.
ב-15 למרץ 2014, אנו מעבירים את כל התיקים לטיפולו של השותף הגוי, לאחר מסירת התיקים העניינים יצאו מידי פונטייפ ולא יהיה עוד מקום לפנות אלינו בעניינים אלה.
באתר של פונטייפ יש כרגע מבצעים בשלושה מסלולים, אז אם ברשותך פונטים או כל מוצר אחר של פונטייפ באופן לא חוקי, הרי שעכשיו הוא הזמן להכשיר אותם.
רק זה לא:eek:
באמת מה נעשה בלי פונטייפ:(
אתם רואים שאלו שלא משלמים עושים נזק לאלו שכן משלמים

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אז לכל אלו שמדמיינים לעצמם שהואיל ואנו חברה חרדית אז מותר לדרוך עלינו ולהיות נבל ברשות התורה, עימם אנו נדרש בכל חומר הדין וללא פשרות.
לא יודעת מה קורה בשוק, אבל אני מרגישה בדיוק ההפך: (ואני חושבת שיש הרבה כמוני)
אם החברה היא בבעלות חרדית אני מרגישה הרבה יותר מחויבות ואחריות!!

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל מי שיש לו מוצר כל שהוא עם זכויות יוצרים איסור חמור להעתיק/לצרוב!!!
בעל המוצר לא צריך להתחנן ולכתוב על ההפסדים והעלויות וכו'
הדבר אסור - חד וחלק!!!

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
סתם שאלה:
מה באמת ההבדל בין פונטביט לפונטייפ מבחינת איכות הגופנים.
אני עובדת שנים עם גופנים של פונטביט, כי זה מה שהכרתי,
אבל אם מדובר בבעלות חרדית, בודאי שאעדיף לקנות אצל פונטייפ.
מה ההבדל באמת?

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כל הפונטים של פונטייפ תומכי ניקוד

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
ברמה שפונטביט מוכרים במחיר יקר פי 10?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שרה חסידה;1193206:
ברמה שפונטביט מוכרים במחיר יקר פי 10?
בדיוק.
וגם עם טעמי המקרא, ליגטורות וכו'.
(למעט פונטים שאינם מתאימים לכך כגון כתבי יד וכו').

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה