כללי בפונטייפ אין עונשין אא"כ מזהירין

• פותח הנושא אליהו פריד
  • פורסם בתאריך

גילה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מה שאמרו לי בפונטביט - שזה עד 5 מחשבים, והפונטים הם על שם אחד.
אם יש לי משרד - אני יכולה להתקין על 5 מחשבים.
ואם למשל אנחנו אנשים באותו משרד, אבל זה לא אותה חברה/עסק - ולכל אחד שם קרדיט משלו - כל אחד רוכש בנפרד.
ואם יוצאים - לוקחים איתם את הפונטים???? עובד שעוזב לוקח את הפונטים איתו???

אסתר10

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גילה;1192364:
מה שאמרו לי בפונטביט - שזה עד 5 מחשבים, והפונטים הם על שם אחד.
אם יש לי משרד - אני יכולה להתקין על 5 מחשבים.
ואם למשל אנחנו אנשים באותו משרד, אבל זה לא אותה חברה/עסק - ולכל אחד שם קרדיט משלו - כל אחד רוכש בנפרד.
ואם יוצאים - לוקחים איתם את הפונטים???? עובד שעוזב לוקח את הפונטים איתו???

אם רכש אז כן.
למה לא?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י משהק;1192260:
סתם שאלה,
פונטייפ וגם פונטביט אמרו לי שעד 5 משתמשים מותרים להשתמש עם הפונטים במשרד\בית אחד (לאו דוקא מחברה אחת), זה אומר ש5 אנשים יש להם את הפונטים, וגם יכולים לצאת מהמקום אח"כ, אז איך אפשר לעקוב עליו?

נכתב ע"י משהק;1192298:
וכשיוצאים? ימחקו?
יש לו 1000 פונטים, הוא לא זוכר בכלל ממי קיבל את הפונטים

נכתב ע"י משהק;1192321:
5 משתמשים באותו כתובת, ואח"כ זה הלך לכרמו וזה הלך לזיתו... ונשארים עם הפונטים

לא הבנתי את כוונתך? מי יוצא עם הפונטים ולמה?

דוגמא:
אם יש לי עסק, ואני מעסיקה עד 5 עובדים, בפונטים שאני רוכשת כל העובדים יכולים להשתמש במקום העבודה בלבד ובשם העסק שלי - ולא לעבודות פרטיות שלהם.

בסוף היום כל אחד הולך לבית שלו ואם יש לו שם פונטים שהוא קנה באופן אישי - הנה מה טוב, ואם לא, אז לא...

אף אחד לא לוקח איתו את הפונטים ממקום העבודה הביתה.
(או לפחות לא אמור לקחת...)

משהק

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י eden7115;1192386:
לא הבנתי את כוונתך? מי יוצא עם הפונטים ולמה?

דוגמא:
אם יש לי עסק, ואני מעסיקה עד 5 עובדים, בפונטים שאני רוכשת כל העובדים יכולים להשתמש במקום העבודה בלבד ובשם העסק שלי - ולא לעבודות פרטיות שלהם.

בסוף היום כל אחד הולך לבית שלו ואם יש לו שם פונטים שהוא קנה באופן אישי - הנה מה טוב, ואם לא, אז לא...

אף אחד לא לוקח איתו את הפונטים ממקום העבודה הביתה.
(או לפחות לא אמור לקחת...)
הם אמרו לי שלאו דוקא בעסק אחד, 5 מחשבים בכתובת אחת

אסתר10

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י משהק;1192391:
הם אמרו לי שלאו דוקא בעסק אחד, 5 משתמשים בכתובת אחת

תיקון
הכוונה למשתמש אחד וחמישה מחשבים...

פיסטוק

משתמש רשום
יש פונטים של פונטביט שמסתובבים בלי שום קידומת. בזה אני נתקלת.
מעולם לא ראיתי פונטים של פונטייפ מסתובבים.. מעניין. מה שכן אצלם הפונט מתקבל ללקוח עם מספר זהות, כך שניתן לעלות גם על ה"חברמן" שעוזר לחברים שלו לגנוב...

ואגב, וזה לא מפתיע כל כך בציבור החרדי... משום מה יש פחות מודעות לגזל של מוצרים ומדיות דיגיטליות. למה? ??
ע"ע הורדת שירים.. כך שמעתי שבציבור החרדי זה הרבה יותר נפוץ.
(אולי במגזר הכללי זה לא סטייל להשתמש במשהו שלא שילמתי עליו...
ובמגזר החרדי, זה לא סטייל להיות פראייר ולשלם על משהו שתוך רגע אצלך על המחשב....)

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י פיסטוק;1192511:
(אולי במגזר הכללי זה לא סטייל להשתמש במשהו שלא שילמתי עליו...
ובמגזר החרדי, זה לא סטייל להיות פראייר ולשלם על משהו שתוך רגע אצלך על המחשב....)

אני לא בעד שימוש לא חוקי בפונטים ושירים, אבל אולי לחלקים נכבדים מהציבור החרדי פשוט אין כסף לשלם על זה... וזה די הרבה כסף...

פיסטוק

משתמש רשום
נכתב ע"י משיקו;1192537:
אני לא בעד שימוש לא חוקי בפונטים ושירים, אבל אולי לחלקים נכבדים מהציבור החרדי פשוט אין כסף לשלם על זה... וזה די הרבה כסף...

אין כסף - זה לא סיבה לגנוב.

גם לי אין כסף לקנות דיסקים שאני מאד רוצה... אז אני לא קונה. אני מחכה למבצעים, שומעת ברדיו.. מסתדרים....

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בעבר התבקשתי לעשות עבודה עם פונט מסויים שאין ברשותי, הפנו אותי למישהו שאפשר לקנות ממנו תמורת 50 ש"ח.
פתאום תפסתי את עצמי ושאלתי גם כאן איך הוא עושה ביזנס עם פונטים עם זכויות יוצרים? שאלתי אותו ואני מצטטת את מה שהוא כתב:
אני לא עושה ביזנס על גופנים אלא סומך על היתר זכויות היוצרים
כמו 95 אחוז מעם ישראל
ואת התשלום אני גובה עבור העבודה
יתכן שהוא מפיץ הלאה פונטים קנויים.
למעוניינים יש לי את הפרטים שלו.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
כל הכבוד. אני עוד זוכרת איך בתחילת דרכי קשה מאד היה להשקיע את הסכומים הנדרשים כדי להיות חוקית ולגיטימית בכל דבר, ויום אחד פשוט החלטתי שאי אפשר לעשות מלאכתי נאמנה מתוך גניבה. זה התחיל בקניית פונטים ועבר לקניית תוכנות והשלב האחרון היה קנייה חוקית של תמונות ושמתי לב שלמרות כל ההוצאות האלה, מבחינת הכנסות לא מרגישים בהבדל. הקב"ה משלים ההוצאה ובמילא מה שנגזר שנרוויח נרוויח גם אם נעבוד בצורה חוקית.

לכן אני ממליצה לכל מי שעוד לא רכש, עשו עם עצמכם חסד וקנו את מה שנדרש לכם לעבודה. אין שום הלכה שמתירה להיות גנבים לפרנסה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י חנון;1192631:
בעבר התבקשתי לעשות עבודה עם פונט מסויים שאין ברשותי, הפנו אותי למישהו שאפשר לקנות ממנו תמורת 50 ש"ח.
פתאום תפסתי את עצמי ושאלתי גם כאן איך הוא עושה ביזנס עם פונטים עם זכויות יוצרים? שאלתי אותו ואני מצטטת את מה שהוא כתב:

יתכן שהוא מפיץ הלאה פונטים קנויים.
למעוניינים יש לי את הפרטים שלו.

באו לא נהפוך את האשכול הזה לאשכול של לשון הרע ומלשנות.

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י פיסטוק;1192511:
ואגב, וזה לא מפתיע כל כך בציבור החרדי... משום מה יש פחות מודעות לגזל של מוצרים ומדיות דיגיטליות. למה? ??
ע"ע הורדת שירים.. כך שמעתי שבציבור החרדי זה הרבה יותר נפוץ.
הסיבה לכך, כי אצלנו הדינים של בית המשפט או ה"מוּסר" שלהם לא מחייבים אותנו, רק דיני התורה בלבד, ובשולחן ערוך לא מופיע דינים אלו, כי לא היה אז מציאות כזו, וכן בספרי מוסר לא נמצא את זה מטעם הנ"ל, לכן אנשים מורים היתר בזה.
והתיקון לזה, לפרסם את הדבר מטעם הרבנים, וכן להסביר את הענין במאמרים בעיתונות החרדיים וכדו', כי זה נגד דין התורה.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י נ פלוס;1192174:
בדקתי הרגע במחשב שלי וב"ה אין לי פונטים מפונטייפ!
יש לי במחשב פונט "לבורנה" בלי קידומת איך אפשר לדעת למי זה שייך?

ברוך ד' ????

איך גרפיקאי מקצועי מסתדר בלי הפונטים שלהם ???

---

כעת תקבלו תחקיר מעניין - כתבתי את זה בלי מחשבה; לקחת את הדברים בקלות !!!

בתור לקוח של פונטייפ יוצא לי המון להשתמש עם הפונטים שלהם, ומטבע הדברים כשאני יושב במשרדים, מוסדות, אני סקרן לראות איזה פונטים יש במחשב, ואגלה לכם חידוש: לא מצאתי כמעט מחשב שיש בו פונטים של החברה (גנובים כמובן...)!!! בעוד שמהחברות האחרות כמו פונטביט בפרט, מאסטר פונט ועוד מצאתי ב-ש-פ-ע. למשל פונט של אוצר סטוק לא מצאתי בכללללל !!! והשאלה מהי הסיבה ?

אפשר לתייג זאת לוותק, ולכן.

אבל אולי התשובה לכך תביא אותנו למסקנה.

אגב בנימה 'ברדיטשובאית', לפונטייפ אין מספיק פונטים שנצרכים לציבור הכללי, כך שזה כמו שאברומי נויבירט יגיד "מצאתי את הווילונות שלי גנובים רק אצל החרדיים"...

--- מטבע הדברים חקרתי את הפן ההלכתי וכמובן שאין היתר לגנוב אם לא ע"פ ההלכה היבשה, אלא על פי הסברא וההגיון >>> ואני כבר דיברתי רבות עם אליהו פריד על הנושא, וברור לי לו הם היו מדברים איתו פעם אחת הם גם היו מפסיקים לגנוב.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שג;1192843:
הסיבה לכך, כי אצלנו הדינים של בית המשפט או ה"מוּסר" שלהם לא מחייבים אותנו, רק דיני התורה בלבד, ובשולחן ערוך לא מופיע דינים אלו, כי לא היה אז מציאות כזו, וכן בספרי מוסר לא נמצא את זה מטעם הנ"ל, לכן אנשים מורים היתר בזה.
והתיקון לזה, לפרסם את הדבר מטעם הרבנים, וכן להסביר את הענין במאמרים בעיתונות החרדיים וכדו', כי זה נגד דין התורה.

הלכת רחוק עם הפסק הגורף, ספרים עבי כרס התחברו על הנושא והציטוט "נגד דין תורה" הוא מוטעה, זה נגד "דעת תורה", דהיינו לכו"ע משום ועשית הישר והטוב הדבר אסור !!!, גם אלו האוסרים אינם אוסרים זאת מטעם ''לא תגנובו'' שכן זו גניבה במוצר רוחני ולא משהו גשמי !!! (עי' בספר 'לא כל הזכויות שמורות' - אוצר החכמה) !!!

אגב, לכן נהניתי מאוד לקרוא על הפתרון היצירתי של הגה"ג ר' נפתלי נוסבוים שליט"א, להביא עו"ד גוי שותף, כי זה מה קורים בשפה שלנו : קופירייטינג ברשות התורה, חשיבה מחוץ לקופסא.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
לאחרונה יצא לי לדבר עם גרפיקאי מתחיל... ואני מתחיל להרצות לו על טיפוגרפיה, מסביר לו את ההבדל בין שאטרסטוק לחיפוש בגוגל תמונות.

ומה אומר לי בסוף... אתה יודע למי יש פונטים פצצה ??? לגוטמן... !!!

אדם כזה מחר יעשה לך גזירה שווה (הוא גם יודע ללמוד :) ), אם על גוטמן הפצצות הוא לא שילם כי הוא קיבל את זה עם אופיס, אז על פונטייפ שמבחינתו פשוטים יותר שישלם ????

אסתר10

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הלל נאה;1192874:
לאחרונה יצא לי לדבר עם גרפיקאי מתחיל... ואני מתחיל להרצות לו על טיפוגרפיה, מסביר לו את ההבדל בין שאטרסטוק לחיפוש בגוגל תמונות.

ומה אומר לי בסוף... אתה יודע למי יש פונטים פצצה ??? לגוטמן... !!!

אדם כזה מחר יעשה לך גזירה שווה (הוא גם יודע ללמוד :) ), אם על גוטמן הפצצות הוא לא שילם כי הוא קיבל את זה עם אופיס, אז על פונטייפ שמבחינתו פשוטים יותר שישלם ????

חחח
גדול.:)

הגרפיקאי

משתמש חדש
המשתמש נחסם
עד עכשיו היה לכם שם טוב בציבור בשירות ובאדיבות והתייחסות אישית לכל לקוח.
ואת זה אני אומר מניסיון שלי עם ההתעסקות שלי אתכם.

חבל שאתם מתחילים להיות כמו מסטרפונט עם תביעות על ימין ועל שמאל.
תזהרו שלא תקבלו שם כמו שלהם, וכמוהם אף אחד לא ירצה שום עסק איתכם

על החתום
לקוח מרוצה ושרוצה להמשיך להיות מרוצה עם חברתכם ההגונה

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הלל נאה;1192854:
ברוך ד' ????

איך גרפיקאי מקצועי מסתדר בלי הפונטים שלהם ???
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
אם לא קניתי - אז ברוך ה' שאין לי!!!!!
אני מסתדרת ב"ה מצויין עם פונטביט...

yaffab

משתמש מקצוען
אני לקוחה מאד מרוצה של פונטייפ.
עשיתי מנוי לפני כשנה במחיר השווה לכל נפש ובוודאי לכל גרפיקאי.
לפני כמה ימים שמתי לב שהמנוי עומד להסתיים, שאלתי אותם והם הודיעו על המשך המנוי, במחיר המוזל מאד עד מתי שארצה באותם התנאים ובאותו השירות.
בעוד שחברות אחרות מוכרות פונטים במאות שקלים! הצלחתי לאגור בזכות פונטייפ עשרות פונטים מדהימים במחיר מצוין!!
כלקוחה, אמשיך להמליץ על החברה ועל תוצרתה.
מעריכה מאד את הגישה, זכותו של כל בעל מלאכה להגן על עמלו הרב.
יעזור ה' ותצליחו בכל מעשה ידיכם!!

yaffab

משתמש מקצוען
שם טוב?

נכתב ע"י הגרפיקאי;1192923:
עד עכשיו היה לכם שם טוב בציבור בשירות ובאדיבות והתייחסות אישית לכל לקוח.
ואת זה אני אומר מניסיון שלי עם ההתעסקות שלי אתכם.

חבל שאתם מתחילים להיות כמו מסטרפונט עם תביעות על ימין ועל שמאל.
תזהרו שלא תקבלו שם כמו שלהם, וכמוהם אף אחד לא ירצה שום עסק איתכם

על החתום
לקוח מרוצה ושרוצה להמשיך להיות מרוצה עם חברתכם ההגונה

באמת נראה לך שמי שמגן על זכויות היוצרים שלו פוגע בשמו הטוב???
למה????????

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  36  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה