כללי בפוטושופ (פרופיל צבע)

369369

משתמש צעיר
שבוע טוב

מה הסיבה להופעת החלונית הזאת בכל פתיחת קובץ

תודה רבה.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
אתה רוצה שזה ייעלם,
או אתה רוצה להבין מה זה פרופיל צבע?
או להבין למה קופץ לך הודעה כשלקובץ מסויים אין פרופיל צבע ו/או כששיש לו פרופיל ואתה מכניס את זה לקובץ שבו אין או יש פרופיל צבע שונה?

369369

משתמש צעיר
אני רוצה שזה ייעלם
ולמה זה מופיע פתאום

מה הפי' שלקובץ אין פרופיל צבע?

369369

משתמש צעיר
אני עדיין זקוק לעזרה בנושא

אני לא יודע מה זה ואני מפחד לייצא עבודות

369369

משתמש צעיר
חברה'

אני עדיין תקוע עם זה,
אני חייב עזרה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תעשה פה חיפוש בפורום, יש מלא חומר
אם עוד יהיו שאלות - תשאל בכיף

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י דויד א;629971:
אני רוצה שזה ייעלם
כששום קובץ לא פתוח:
קונטרול+שיפט+K
תוריד את ה'ווי' מ־3 המקומות (Ask When Opening/pasting)

ולמה זה מופיע פתאום
כי יש התנגשות בין הפרופיל צבע הנוכחי לבין מה שמוטמע בקובץ שפתחת/ייבאת

מה הפי' שלקובץ אין פרופיל צבע
בדיוק מה שזה אומר: אין פרופיל צבע עם קובץ זו.
:)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ונתנו10;629961:
או אתה רוצה להבין מה זה פרופיל צבע?
או להבין למה קופץ לך הודעה כשלקובץ מסויים אין פרופיל צבע ו/או כששיש לו פרופיל ואתה מכניס את זה לקובץ שבו אין או יש פרופיל צבע שונה?

אני אשמח להבין :)

ברכוש

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אם יש מישהו שיכול להסביר קצת על פרופיל צבע, מה זה? האם טוב כשיש לקובץ פרופיל? כי אצלי באילוס יוצא לי שאלה על הטמעת פרופילי צבע על כל קובץ שאני פותחת...

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
מוינדוס:
http://windows.microsoft.com/he-IL/...anagement-settings-frequently-asked-questions
הגדרות ניהול צבעים: שאלות נפוצות

להלן תשובות למספר שאלות נפוצות אודות ניהול צבעים. באפשרותך גם לאתר מידע נוסף על ניהול צבעים באתר האינטרנט Microsoft Image Color Management.

הסתר הכל
מהו ניהול צבעים?

ניהול צבעים הוא מערכת שמטרתה להבטיח שתוכן הצבע יעובד לשביעות רצונך בכל מקום—כולל התקנים כגון הצג והמדפסת.

מדוע יש צורך בניהול צבעים?

סוגים שונים של התקנים נוטים להפגין יכולות ומאפייני צבע שונים. לדוגמה, צגים אינם יכולים להציג את אותה ערכת צבעים הניתנת להפקה על-ידי מדפסת. הסיבה לכך נעוצה בשוני הבסיסי בתהליכים שבהם משתמש כל התקן להפקת תוכן הצבע. גם לסורקים ומצלמות יש מאפייני צבע שונים. אפילו תוכניות שונות לעיתים מפרשות ומעבדות צבעים בדרכים שונות. ללא מערכת עקבית לניהול צבעים, אותה תמונה יכולה להיראות שונה בכל אחד מההתקנים האלה. המראה של תוכן צבע תלוי גם בתנאי התצוגה (כגון תאורת הסביבה). הסיבה לכך היא שעיניים אנושיות מסתגלות בצורה שונה למצבים שונים, גם בעת צפייה באותה תמונה.
לכן, ניהול הצבעים מנהל את הקשרים בין תכני הצבע, כך שניתן יהיה להשיג מראה קביל בהתקנים בעלי יכולות צבע שונות ובתנאי תצוגה שונים. לשם כך נדרשות מערכות ניהול צבעים שישלטו בקשרים בין מאפייני ההתקנים ומצבי התצוגה כדי להפיק תוצאות קבילות.

מהם פרופילי צבע?

פרופיל צבע הוא קובץ שמתאר את מאפייני הצבע עבור התקן ספציפי, כאשר הוא נמצא במצב מסוים. פרופילים יכולים לכלול גם מידע נוסף, המגדיר את תנאי התצוגה או שיטות למיפוי סולם צבעים. בעת עבודה עם מערכת ניהול הצבעים של המחשב, פרופילי צבע מסייעים להבטיח שתוכן הצבע יעובד באופן קביל, ללא תלות בסוג ההתקן או בתנאי התצוגה. כאשר נוסף התקן חדש למחשב, בדרך כלל פרופיל הצבע עבור התקן זה מותקן באופן אוטומטי.

מהו מרחב צבעים?

מרחב צבעים הוא מודל תלת-ממדי שבו הגוון, הערך ואיכות הצבע (chroma) של הצבעים מיוצגים בצורה גרפית כדי להציג את יכולות העיבוד של התקן.

מתי עלי לשנות את הגדרות ניהול הצבעים?

מאחר שהגדרות ברירת המחדל של ניהול צבעים משביעות רצון בדרך כלל, עליך לשנות הגדרות אלה רק אם יש לך דרישות ניהול צבעים ספציפיות, שאינן מקבלות מענה על-ידי ההגדרות הנוכחיות. לכן, אפשרויות אלה מיועדות בדרך כלל לאנשי מקצוע העוסקים בצבעים.
ייתכן שתרצה לשנות את הגדרות ניהול הצבעים אם אתה מעוניין לבצע אחת מהפעולות הבאות:
  • הוספה או הסרה של פרופיל צבע.
  • שיוך פרופיל צבע אחר לאחד ההתקנים שלך.
  • שינוי פרופיל הצבע המוגדר כברירת מחדל עבור אחד ההתקנים שלך.
  • שינוי מאפייני עיבוד התמונה המוגדרים כברירת מחדל או שינוי הגדרות ברירת המחדל של מרחב הצבעים.

להיכן עלי לעבור כדי לשנות את הגדרות ניהול הצבעים במחשב שלי?

באפשרותך לשנות את הגדרות ניהול הצבעים במחשב על-ידי פתיחת היישום 'ניהול צבעים' בלוח הבקרה.
  • פתח את 'ניהול צבעים' על-ידי לחיצה על לחצן התחל
    4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33_47.png
    , לחיצה על לוח הבקרה, לחיצה על חומרה וקול ולאחר מכן לחיצה על ניהול צבעים.

כיצד אוכל להוסיף פרופיל צבע עבור אחד ההתקנים שלי?

פרופילי צבע נוספים בדרך כלל באופן אוטומטי במהלך ההתקנה של התקנים חדשים. ניתן גם להוסיף פרופילי צבע באמצעות כלי ניהול צבעים, כגון התקני כיול עבור צגים. לכן, סביר להניח שכבר קיימים פרופילי צבע עבור ההתקנים שברשותך. עם זאת, אם עליך להתקין פרופיל חדש, בצע את הפעולות הבאות:
  1. פתח את 'ניהול צבעים' על-ידי לחיצה על לחצן התחל
  2. לחץ על הכרטיסיה פרופילים ולאחר מכן לחץ על הוספה.
  3. בחר את פרופיל הצבע החדש ולאחר מכן לחץ על פתח.
    18abb370-ac1e-4b6b-b663-e028a75bf05b_41.png
    אם אתה מתבקש לתת סיסמה או אישור של מנהל מערכת, הקלד את הסיסמה או ספק אישור.

באילו נסיבות יש להתקן יותר מפרופיל צבע אחד?

פרופיל צבע מייצג את מאפייני הצבע של התקן ספציפי במצב מסוים. כל שינוי שגורם לשינוי בהתנהגות הצבע של התקן עשוי לדרוש פרופיל נוסף. בנוסף, ניתן למטב פרופילים עבור סוגים שונים של פרוייקטים. לדוגמה, ייתכן שלמדפסת יהיו כמה פרופילים, כל אחד לסוג אחר של נייר או דיו.

מהו WCS?

המונח WCS מורכב מראשי התיבות של Windows Color System (מערכת הצבעים של Windows). זוהי מערכת מתקדמת לניהול צבעים שנמצאת בגירסאות החדשות ביותר של Windows. מערכת WCS, התומכת בניהול צבעים מבוסס פרופילים של ICC (International Color Consortium)‎, מספקת יכולות מתקדמות שאינן נמצאות במערכות ניהול קיימות של ICC.

מדוע הגדרות ניהול הצבעים כוללות ערכים הן עבור פרופילי WCS והן עבור פרופילי ICC?

Windows ממשיך לתמוך הן בפרופילי WCS והן בפרופילי ICC כדי לספק לך את מגוון האפשרויות הגדול ביותר להתאמה אישית של אפשרויות ניהול צבעים וזרימות עבודה של צבעים.

כיצד אבחר פרופיל לשיוך להתקן?

אם במחשב שלך מותקן יותר מפרופיל אחד עבור התקן, באפשרותך לציין באיזה פרופיל להשתמש עבור פרוייקט ספציפי. לשם כך:
  1. פתח את 'ניהול צבעים' על-ידי לחיצה על לחצן התחל
  2. לחץ על הכרטיסיה התקנים ולאחר מכן לחץ על הפרופיל שבו ברצונך להשתמש.
    כדי להגדיר פרופיל זה כפרופיל ברירת המחדל עבור התקן זה, לחץ על קבע כברירת מחדל.
gl_ico.png

הערה

ייתכן שגם התוכנית לעריכת תמונות או גרפיקה שבה אתה משתמש תאפשר לך לבחור פרופילי צבע. שינוי הפרופיל בתוכנית משפיע בדרך כלל רק על התוכנית. פרופילי ברירת המחדל של 'ניהול צבעים' נמצאים בשימוש כאשר לא נבחרה כל אפשרות אחרת בתוכנית אחרת.

אני רואה הגדרה עבור "מאפייני עיבוד תמונה המוגדרים כברירת מחדל" בכרטיסיה 'מתקדם' ביישום 'ניהול צבעים'. מהם מאפייני עיבוד תמונה והאם עלי לשנות בהזדמנות כלשהי את הגדרת ברירת המחדל?

מאפייני עיבוד תמונה קובעים כיצד צבעים מיוצגים בעת שינוי מהתקן אחד (כלומר, ממרחב צבעים) לאחר. באפשרותך לחשוב על מאפייני עיבוד תמונה כסגנון של עיבוד צבעים; זוהי הגישה שבה משתמש Windows לבחירת הצבעים המתאימים במהלך הצגה או הדפסה.
אם התוכנית לא מציינת מאפייני עיבוד תמונה משלך, באפשרותך לציין את מאפייני עיבוד התמונה המוגדרים כברירת מחדל הנמצאים בשימוש. קיימים ארבעה מאפייני עיבוד תמונה נפוצים, המכסים את רוב השימושים הנפוצים. בהתאם למאפיין עיבוד התמונה, מראה התמונה יהיה מעט שונה, מאחר ש- Windows ישתמש בטווח שונה של צבעים זמינים לעיבוד התמונה. להלן ארבעת מאפייני עיבוד התמונה הנמצאים בשימוש נפוץ:
<TABLE class=table summary="טבלה המתארת את ארבעת מאפייני עיבוד התמונה"><THEAD><TR><TH>מאפייני עיבוד תמונה </TH><TH>שימוש נפוץ </TH></TR></THEAD><TBODY><TR><TD>תפיסתי (צילומים)
</TD><TD>מתאים באופן מיטבי לצילומים. כאשר צבעים עוברים המרה ממרחב צבעים אחד למרחב צבעים אחר של התקן, הקשרים בין הצבעים נשמרים.
</TD></TR><TR><TD>Colorimetric יחסי (ציור קווים)
</TD><TD>מתאים כאשר יש צורך לשמור על התאמה מדויקת של כמה צבעים ספציפיים, כגון בעת עיבוד גרפיקה של לוגו. אפשרות זו מתאימה באופן מיטבי גם לשלב האחרון של טרנספורמציה בתצוגות מקדימות של הדפסה. הצבעים שנמצאים בתוך מרחב הצבעים המותר של שני ההתקנים נשארים ללא שינוי, אך צבעים אחרים עשויים להשתנות ולגרום לגוון צבע דחוס. מאפיין עיבוד התמונה 'colorimetric יחסי' ימפה צבע לבן ממרחב הצבעים של התקן המקור לצבע לבן במרחב הצבעים של התקן היעד.
</TD></TR><TR><TD>Colorimetric מוחלט (הדמיית נייר)
</TD><TD>מתאים לשימוש בשלב הטרנספורמציה האחרון, בעת יצירת בדיקות תצוגה של עמודים, שבהן ברצונך לייצג את צבע הנייר בפלט. מאפיין עיבוד התמונה 'colorimetric מוחלט' שונה מהמאפיין 'colorimetric יחסי' בכך שלבן במרחב הצבעים של המקור אינו ממופה ללבן במרחב הצבעים של היעד.
</TD></TR><TR><TD>רוויה (תרשימים וגרפים)
</TD><TD>מתאים לגרפיקה עסקית שבה חיות הצבעים חשובה יותר מאשר צבעים ריאליסטיים, כגון תרשימים וגרפים עסקיים. כאשר צבעים עוברים המרה ממרחב צבעים אחד למרחב צבעים אחר של התקן, הגוון היחסי נשמר, אך הצבעים עשויים להשתנות.
</TD></TR></TBODY></TABLE>

gl_ico.png

הערה

הכרטיסיה 'מתקדם' מאפשרת גם לציין מיפוי בין פרופילים של מודל מיפוי סולם הצבעים של WCS לארבעת מאפייני עיבוד התמונה הנפוצים. באופן כללי, עליך לשנות מיפויים אלה של מאפייני עיבוד התמונה רק אם התקנת שיטות למיפוי סולם הצבעים של ספק חיצוני כיישום plug-in של WCS, וברצונך להשתמש בהם במקום במיפוי סולם הצבעים המוגדר כברירת מחדל ב- WCS. רוב המשתמשים לא יצטרכו לשנות הגדרות אלה אף פעם.

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים

שלמה

משתמש מקצוען
לבטל את הוי בכל האזהרות הנ"ל, משול לרכב שיש בו נורת אזהרה של חום מנוע גובר והנהג מתעסק רק בכיבוי המנורה, בגלל שהאור האדום מרצד ומפריע בנהיגה.
פרופילי צבע נחלקים בעיקר לתחום היעד. אם מרחב הצבע מיועד לאינטרנט או להדפסה ובזה גופא האם מדובר בדפוס דיגטלי כRGB או בדפוס פלטות CMYK
האם התמונה תודפס על נייר כרומו שבולע פחות צבע, נייר נטול עץ או נייר עיתון.
מרחבי צבע ופרופילים הם תורה שלימה שלפעמים גם בבתי הדפוס לא מבינים מה אתה רוצה.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י שלמה;633281:
מרחבי צבע ופרופילים הם תורה שלימה שלפעמים גם בבתי הדפוס לא מבינים מה אתה רוצה.
שווה לשמוע הרצאה של מישל סורסקי על זה.
:)

אסתי גליקסון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
כשאני פותחת תמונה חדשה בפוטו שופ , איך אני יכולה לדעת על איזה פרופיל הוא פתח את התמונה?
ואיך אני יכול להחליף את הפרופיל במידה ואני לא מרוצה מהפרופיל שעליו הוא נפתח?

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

הגיע זמן הגאולה • אתגר 50

לוח מודעות

למעלה