מידע שימושי בעניין השידוכים

• פותח הנושא mat
  • פורסם בתאריך

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
ועדיין יכול להיות
שהשינוי צריך לבוא דוקא מאחד ועוד אחד
שכן יאמרו
"טוב, אם קשה לכם אז לא נורא, נגור באופקים ונסתדר עם 200K"
כי הרי גם בלי לבקש מהשווער תדפיסי חשבון
הם הולכים לתת לו את המעשרות של החודש הבא
לא התכוונתי לזלזל באף אחד מאלו שעושה את השינוי.

התכוונתי שלא לזלזל באף אחד שלקח את הדירה ובסה"כ התנהג לפי הכלל העתיק שכולנו נוהגים בו: נותנים לך - תיקח

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האם ראיתם במו עיניכם את המוני הזוגות החסידיים שהולכים לפריפריה?
חסידים הולכים לפריפריה בדרך כלל רק אם הם חיים בחסידות מספיק גדולה, שיש בה 'ועדת דיור' שדואגת לזוגות הצעירים, וגם אז כולי האי ואולי.
לדעתי יש הרבה יותר זוגות חסידיים בשנות העשרים המאוחרות, שחיים ביחידות צפופות בערי המרכז עם 3-4 ילדים, ומשלמים שכירות של כ-4000 בחודש, מאשר זוגות ליטאיים באותו גיל.
אני לא רואה בסביבתי את כל המוני הזוגות המדוברים, שקונים דירה בירושלים. המקסימום שאני מכיר הוא זוגות שנחנקים כדי לקנות דירה בפרויקטים [1.3 מיליון].
א. השיח היה על הרעיון של נשיאה בעול המשכנתא בעיר לעומת בפריפריה.
ב. נכון שיש יותר חסידים שמעדיפים לגור ביחידות זערוריות ולא לעבור לגור בדירתם בפריפריה.
ג. נכון שיש יותר חסידים שאת הכסף של ההורים משקיעים בפרויקטים מניבים בארץ ובחו"ל ולכן נראה אותם מתגוררים יותר שנים בשכירות. ואם שכירות, יש שיעדיפו ליד ההורים או החסידות. ומטבע הדברים בדרך כלל אלו יהיו דירות קטנות יותר.
ד. לא יכולה לדבר במספרים.
כן יודעת על פרויקטים של הרבה חסידיות גדולות, ולא רק. (והנה נזכרתי כרגע בפרויקט של אלכסנדר בעמנואל. ואלכסנדר היא חסידות יחסית קטנה. או ביאלא בצפת ומעלה עמוס. ביאן בעמנואל- פרויקט שני נפתח לאחר שהראשון נמכר במהירות) יתכן ויש פחות רעש סביב הפרויקטים המדוברים, כי רק הנוגעים בדבר, בחסידות עצמה, שומעים עליהם.
ה. ירושלים מוצפת בזוגות צעירים. זה ברור. זה הטרנד היום. נראה לי שאחת הסיבות היא עליית המחירים בפרויקטים. לדוגמא: דירה בגבעה הצרפתית באזור חילוני עולה כמו דירה מקבילה בקרית ספר.

פיקאסה

פיץ' אוטומציה ובוטים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא. אנחנו לא יותר מוסריים מאלו שמקבלים.

אנחנו מדברים על הנוהל. הנורמה. הם רעים, הם דפוקים.
חייבת לשאול.
אם הדור הוא כל כך שבוי במקובלויות של עצמו.
למה לא מחנכים את הדור הצעיר שלא לבקש כל כך הרבה?
כל הראשי ישיבות, מגידי שיעורים ומשגיחים. אנשים רוחניים משכמם ומעלה שהבחורים הטובים נושאים אליהם עיניים..
אין שיח בנושא???
אין לכם מושג כמה הנאומים האלה נחקקים בלב...
שינוי מקובלויות לא מתחיל אצל אנשים בני ארבעים. הוא מתחיל אצל בחורים בני שלוש עשרה ושש עשרה.

אני וביתי

משתמש מקצוען
האשכול הולך ומקצין נתפס לצדדים קיצוניים.
מביאים דוגמאות של איסוף כספים מצדקה לטובת דירות זה לא הליטאים שמתחייבים על דירה הם מיעוט שאינו ניכר כלל.
באם באים לבקש מכם צדקה ואתם חושדים שבן אדם זה מחתן תבררו האם החובות זה מפרחים על השולחנות בחתונה או ח"ו מדובר על עזרה ומימון מקום מגורים לילדיו שלא תכשלו בצדקה שאינה מהוגנת.
מדברים על חצי מליון שזה מינימום, כלל לא נכון בתוך עמי אנוכי יושבת הרוב לא מקבלים כזה סכום מהורי הכלה אולי ב2 ישיבות מסוימות ובודאי שלאסכום יותר גדול ברוב המקרים.
לגבי הדוגמאות ממגזרים אחרים גם שם נותנים הרבה לחתונות וגם שם מגלגלים חובות במיליונים למי שיש עשיריית ילדים
רק ששם זה מתחלק אחרת מוצאים כל צד 200 אלף שקל חצי להוצאות חתונה ריהוט ביגוד לחתונה ועוד, וחצי לתקופת שכירות וסכום ראשוני לדירה אז על מה כל הבאלגן על ה100 אלף שהליטאים מוצאים יותר על חתונה 2 הצדדים יחד? או על זה שמי שיש לו רק בנים מרוויח? אולי זה פירוש חדש לאשרי מי שילדיו בנים אוי למי שילדיו בנות?!
יש אחד שכבר לפני 20 שנה כיסה עם מודעות ענק את כל הרחובות בנסיון להילחם בזה הוא התייאש שהוא יתחיל לחתן אני יברר האם הוא גם נאה מקיים.

Ayalas

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
מדברים על חצי מליון שזה מינימום, כלל לא נכון בתוך עמי אנוכי יושבת הרוב לא מקבלים כזה סכום מהורי הכלה אולי ב2 ישיבות מסוימות ובודאי שלאסכום יותר גדול ברוב המקרים.
הסכום של חצי מיליון בכלל לא מוקצן
כבחורה בשידוכים זה תחתית הנורמה
פחות מזה נחשב כ- לא נותנים הרבה
200K נחשב כלא נותנים כמעט כלום
כמה עצוב אבל זה המצב

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הרשו לי לא להפריע לכם בדיון, כי כמעט כל רגע אני זוכה ומלאכתי נעשית בידי אחרים.
רק 2 נקודות קטנות:
1. כמויות השנאה הגלויה שזורמות פה מליטאים לחסידים ומחסידים לליטאים, הזלזול והבוטות אחד כלפי השני, גם בתיאור בתוך קהילות, תוך "טיפול" אישי לכל מי שחושב אחרת או חי במציאות שונה,
מסבירות לי את אחת הסיבות להיותנו בגלות, למרבה הצער.
2. משכך (שאנו בגלות) וכתוצאה מ-40 עמודי התכתשות הדדית חסרי תוחלת, הריני להניח בזהירות כי בעוד 10 שנים נהיה באותו מצב, פחות או יותר, אבל בעוד 20 שנה יחתנו הזוגות הצעירים את עצמם, פשוט משום שהוריהם יקרסו סופית.

רוב הצלחה בהמשך הדיון,
תודה על התובנות המרתקות מצד כולם.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
חבל שאני אצטט פה תגובות, ויפול בבור שנפלו קודמיי.
אפשר לעיין אפילו בחמשת העמודים שלפניי ולראות בבירור תגובות לא נעימות.
בכל אופן, המטרה היתה להזכיר לכולם שאנחנו בספירת העומר, וכן ש"ירידה" על צד מסוים מעידה על ירידה ברמתם הם.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
חבל שאני אצטט פה תגובות, ויפול בבור שנפלו קודמיי.
אפשר לעיין אפילו בחמשת העמודים שלפניי ולראות בבירור תגובות לא נעימות.
בכל אופן, המטרה היתה להזכיר לכולם שאנחנו בספירת העומר, וכן ש"ירידה" על צד מסוים מעידה על ירידה ברמתם הם.
צריך תקציר?
האשכול פתח בבעיות שידוכים בכל חלקי המגזר החרדי.
די מהר הוא עבר להאשים את הבחורים דורשים כסף ע"ח חיי חותניהם, כשהכוונה בעיקר לציבור הליטאי
(כאילו במגזר הספרדי שנותן פחות מהשאר המצב דבש...)
השלב הבא היה לחנך אותם לנהוג כהחסידים.
וכשזה לא זרם זה הפך למחלוקת...

סימן שאלה

משתמש פעיל
צריך תקציר?
האשכול פתח בבעיות שידוכים בכל חלקי המגזר החרדי.
די מהר הוא עבר לדון בעיית הדרישות הכספיות ההזויות, ע"ח חיי הורי הבנות, כשהכוונה בעיקר לציבור הליטאי
השלב הבא היה שמישהו מתוך הציבור הליטאי הציע את המודל החסידי כפתרון
וזה זורם יפה מאוד...

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
השיח מיצה את עצמו
כל הצדדים הועלו
הטיעונים מוחזרו
אפשר עכשיו להתמקד ברעיונות ומיזמים לשיפור??
איך כן אפשר להשפיע ולשנות, ולא רק למה?
זה נראה לי יהיה מועיל יותר

* לעצור את כל פעילות הגמחים לעזרה לחתונה, אין יותר הלוואות לחתונה.
- כשלמחותנים לא יהיה מהיכן ללוות הם לא יתנו, כשלא יתנו לא ידרשו.

* לפעול להעלאה דרסטית של מחירי הדירות בכל אזור בארץ שהמחיר לדירה הוא מעל 700,000. בעצם לא לפעול, פשוט לא לפעול.
- כולם יבינו שסכום לדירה בכל מקרה אין להם סיכוי להשיג.

* לפעול להקשחת רצינית של תנאי המשכנתא של הבנקים, שיתחייבו לפחות ל-3/4 הון עצמי.
- למחותנים לא יהיה אפשרות לממן את המקובלות לתת דירה בעזרת משכון דירתם, כשלא יהיה מי שיתנו לא יהיה מי שידרשו.
- כולם יבינו שסכום לדירה בכל מקרה אין להם סיכוי להשיג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה