דרוש מידע בעניין המצב העגום של התחבורה הציבורית ...

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
ואוו זה לא יפה
אולי את נתקלת בעגלת תאומים ריקות
אבל אני נסעתי עד לא מזמן עם תינוק בן חצי שנה ותינוק בן שנה וחצי
אז אין לי זכות לעלות לאוטובוסים????
מבינה את הקושי של אנשים אחרים אבל צריך להתחשב...
יש זכות מלאה!!
רק צריך לשלם. לא הגיוני לחסום חצי אוטובוס בחינם.

(והכסף הוא לא העניין, הוא רק דרך לוודא שפותחים את העגלה רק במקרה הצורך. זה כל הסיפור.)

היה פשוט הזוי בתקופה ההיא, ברגע שפטרו את העגלות מתשלום, בום התפוצצו כל האוטובוסים מעגלות פתוחות.

נערך לאחרונה ב:

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ואוו זה לא יפה
אולי את נתקלת בעגלת תאומים ריקות
אבל אני נסעתי עד לא מזמן עם תינוק בן חצי שנה ותינוק בן שנה וחצי
אז אין לי זכות לעלות לאוטובוסים????
מבינה את הקושי של אנשים אחרים אבל צריך להתחשב...
את תראי שבעוד כמה שנים תחשבי אחרת.
צריך להתחשב. ודאי.
אבל צריך גם לחיות ולהגיע לעבודה בזמן.
את תראי איך זה כשיהיו לך ילדים גדולים ותשאירי תינוק בבית ותהיי מוכרחה כבר סוף סוף לחזור ולהאכיל אותו כמה קשה זה לצפות באמהות שעולות עם עגלות ובגללן האוטובוס בקושי זז.
בכונה אני מביאה לך משהו מהכוון האמהי כדי שתביני שיש עוד אמהות להתחשב בהן.
אוטובוס ציבורי לא יכול להחשב בכולם ואם יש תופעה שגורמת לו לעכב את הציבור אז לטובת הציבור צריך לעצור את התופעה או לטפל בה.
מצידי שההחלטה תהיה שאין מושבים באוטובוס אלא רק מקום לעגלות כדי שהאוטובוס יזוז. אבל את מבינה שאז את פוגעת באוכלוסיות אחרת.
ההגיון זה לחשוב איך מה יותר אנשים יגיעו מה יותר מהר למחוז חפצם. או להגיד אנחנו רוצים לקבל את כולם ולהכיל את כולם לכן כולנו נאחר ונסבול. אבל לפחות לא נקטר על זה כי זו בחירה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא חושב שהעומס בכל הקווים בירושלים ובעיקר בין השכונות למרכז קשור איכשהו להפגנות.

כתושבת גאולה שנוסעת הרבה, ההפגנות הן גורם הסבל הכי גדול.
ייתכן שבשכונות הקצה (הר נוף, רמות, רמת שלמה) יש בעיות אחרות...

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ועוד אשם עיקרי בהזיית התח"צ העירונית בירושלים: ההפגנות.

כל מטורף עם כאב בטן, או ילד מופרע שבא לו אקשן, יכול לגרור פח לאמצע הכביש, לשפוך אליו בקבוק טרפנטין וגפרור דולק, ויאללה הפגנה.

יאללה הפגנה!

באותו רגע, כל נהגי אגד בעיר עושים דין לעצמם, ומחליטים על מסלול בהתאם לנטיות ליבם. לא משנה שזה אוטובוס שבכלל לא אמור לעבור בנתיב-הפח-הדולק.

נגיד, נהג של 72 שלא בא לו עכשיו לטפס את יחזקאל-שטראוס, שומע שיש הפגנה בצומת אפריון, ומנצל את ההזדמנות להימלט ממחצית המסלול. יוצא משמואל הנביא לכביש 1 העירוני ומשם לדרך חברון, וכל אלו שחיכו בתחנות ביחזקאל-שטראוס, או היו אמורים לרדת בהן, יכולים להתייבש מבחינתו.
ולא עוזר שכל נוסעי האוטובוס יצעקו חי וקיים, וינסו לפנות אל ההגיון והרגש והשכל והלב של הנהג ולהסביר לו שהפח השרוף באפריון אינו קשור למסלול שלו ביחזקאל-שטראוס.

כנל נהגי קו 1 לכותל, שלעיתים מדלגים באלגנטיות על כל גאולה, כי שמעו שפעם הייתה שם הפגנה, ודוהרים דרך אגריפס-הנביאים לעיר העתיקה, והנוסעים יכולים מבחינתם לעמוד ולהתפלל בתחנות, או לחזור הביתה.

כל האירועים האלו קורים ללא כל הודעה ועדכון. והציבור החרדי, שברובו מחזיק בפלאפונים כשרים, אין לו דרך להבין למה האוטובוס שלו לא מגיע, או איפה כן יש אוטובוסים.

לו הייתי שרת התחבורה/מפכ"ל המשטרה, הייתי יוצאת לסיור לימודים בבירות אירופה הקשוחות ובמנהטן. בודקת מה קורה למי שמנסה לחסום כביש מרכזי באחת הערים הגדולות. מיישמת כאן בארץ, וחסל.
הענין הוא שהמפגינים לא מנסים לחסום את יפו אלא את גאולה
כלומר חוסמים לעצמם- המפגינים, הרי, הם גם צרכני התחבורה הציבורים
שמחר נתקעים בהפגנה אחרת
יורים לעצמם ברגליים, כורתים את הענף עליו הם יושבים
אומר מפכ"ל המשטרה/שר התחבורה
שיאכל הציבור הזה את מה שמבשל

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
לו הייתי שרת התחבורה/מפכ"ל המשטרה, הייתי יוצאת לסיור לימודים בבירות אירופה הקשוחות ובמנהטן. בודקת מה קורה למי שמנסה לחסום כביש מרכזי באחת הערים הגדולות. מיישמת כאן בארץ, וחסל.
בתקופת הקורונה ואיסורי ההתקהלות, אגב, וכמדומני אפילו בשבדיה, פשוט כיסחו את ההפגנות, סליחה על המילה. כנראה שם הם לא דמוקרטים כאלו דגולים כמו מדינת ישראל. (ועוד היה מדובר בפריבילגים כמו Black Lives Matter)

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
שמחר נתקעים בהפגנה אחרת
אומר מפכ"ל המשטרה/שר התחבורה
שיאכל הציבור הזה את מה שמבשל
דמוקרטיה לא יכולה לומר אמירה כזו. (האם המפכ"ל מאשר לי לטפל במפגינים לבד?)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
שמחר נתקעים בהפגנה אחרת

בדרך כלל למפגינים המדוברים אין די מסת-מוח כדי לערוך את החישוב המסובך שציינת.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
ויתרה מזו..
בכדי להגיע לחלוק'ה/שטיבלאך/מקוה הם כלל אינם משתמשים בתחבורה הציונית שבאה לחלן אותנו ח"ו...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בתקופת הקורונה ואיסורי ההתקהלות, אגב, וכמדומני אפילו בשבדיה, פשוט כיסחו את ההפגנות, סליחה על המילה. כנראה שם הם לא דמוקרטים כאלו דגולים כמו מדינת ישראל. (ועוד היה מדובר בפריבילגים כמו Black Lives Matter)
או שיש להם פרשנות אחרת לדמוקרטיה: העדפת הרוב שיושב ברכבים ובאוטובוסים ורוצה להגיע הביתה.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
או שיש להם פרשנות אחרת לדמוקרטיה: העדפת הרוב שיושב ברכבים ובאוטובוסים ורוצה להגיע הביתה.
בהקשר ההוא דובר על הפגנות שאינם חוסמות את התחבורה, אלא סתם התקהלות אסורה בימי קורונה. אבל העקרון אותו עקרון.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
ועוד אשם עיקרי בהזיית התח"צ העירונית בירושלים:

• 2,642 ש"ח לתושב
    סך ההשקעה המצטברת בתשתית תח"צ במטרופולין ירושלים לעומת כ-7,600 ש"ח במטרופולין תל אביב וכ-6,700 ש"ח במטרופולין חיפה.
(מקור)

אז כנראה שביקורת פנימית היא טובה ומחוייבת. אך במקרה דנן היא איננה החלק הקטן בבעיה.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אולי היה אפשר לוותר על התיאור הפלסטי של המפגינים. אולי הם מסתובבים כאן בפורום והם יעלבו? אולי הם בכלל נכי צה"ל פגועי נפש שהפגינו השבוע באיילון?
בכל אופן, תהיו בטוחים שהם לא יוותרו על ההפגנות בגלל פוסטים שיזלזלו בהם

פ.נ

משתמש מקצוען
עוד גורם אחד מרכזי זה עבודות בכביש......
כל מטר שאת נוסעת זה עבודות בכביש ואז במילא יש פקקים ארוכים.....בנסיעה של חצי שעה לעיתים אורכת שעתיים...במילא יש מחסור באוטובוסים כי כולם תקועים בפקקים (גם ככה יש מחסור באוטובוסים ונהגים) ואוטובוסים מגיעים כבר בתחנה שלישית או רביעית מפוצצים ומאז הם לא עוצרים.... ונוסיף על זה את ההפגנות שזה ביכלל נושא ביפני עצמו......
עם הייתי שרת התחבורה ההייתי בונה רכבלים זה הפיתרון המעשי.......גם לפקקים ולעבודות בכביש...

פ.נ

משתמש מקצוען
אולי היה אפשר לוותר על התיאור הפלסטי של המפגינים. אולי הם מסתובבים כאן בפורום והם יעלבו? אולי הם בכלל נכי צה"ל פגועי נפש שהפגינו השבוע באיילון?
בכל אופן, תהיו בטוחים שהם לא יוותרו על ההפגנות בגלל פוסטים שיזלזלו בהם
הכוונה היא לאותם אילו משועממים.......שרק עושים חילול השם......

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה כאן שכל מי שמהלל ומשבח את התחבורה הציבורית
מתכוון לתחבורה בין עירונית
רב הסיוט הגדול נמצא בתחבורה הציבורית העירונית!!
(בפרט בנוגע לתדירות והעומסים המטורפים בתוך האוטובוסים שלעיתים קרובות מזכיר הרבה יותר מסע בהמות... נכון שזה קורה יותר בשעות היעודיות-- אבל בדיוק לכן אז ובדיוק אז צריך לתגבר כמה שצריך!
אכן אכן. לזאת כיוונתי. יישר כוח.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי חבר נהג אוטבוס במודיעין עילית שגר בה.
אדם שסבל סבל רב מהתחבורה הציבורית.
השביע את עצמו שהוא הולך להיות הנהג הכי טוב בעולם.
אדם עם לב טוב!!!
הגיע עם כל הרצון הטוב שיש עוד בעולם.
אדם שבשעות הפנויות שלו כולו קודש לאנשים.
אברך שכ"כ כאב את היחס של הנהגים לתושבי עירו.
הבטיח שלא יהיה כמוהם...
היום שהוא מספר לי מעת לעת מה שעוללו לו תושביה הקיצונים, וכו וכו'.
בדמעות בעיניים ובלב מרוסק.
והסיפורים מסמרי שיער.
מאנשים שצועקים ומטיחים עליו דברים קשים ביותר על שנוהג לעצור לילדים לעבור את הכביש
[שזה חוצפה וביטול תורה] עד ילדים שזורקים עליו דברים, ועושים לו עם לייזר.
ילדים קבועים שמתעללים בו.
ועוד ועוד.
הגעתי למסקנה, שאנחנו לא בסדר!
הלחץ המטורף של החיים להספיק לעלות ולהספיק לרדת.
העצבים של המתנה לאוטובוס.
כל זה הופך אותנו לאנשים עצבניים שלא מרגישים שאנו עולים לאוטבוס כמו חיות.
ואני מדבר על עצמי, התחלתי לחשוב על זה אייך אני עולה על אוטובוס איך אני נדחף.
ואיך אני יורד, הגעתי למסקנה שאני פועל באינסטיקטים של הישרדות של חיות.
יוסל׳ה ידידי. ברשותך, אתה מפספס את העיקר.
כתבת נהדר ויפה, וכל מילה פנינה פרובוקטיבית, כדרכך.
רק שאלה:
למה נוסע באוטובוס עירוני חרדי חש אינסטינקטים חייתיים? מדוע הוא לא יכול להיות נינוח ורוגע לגבי כך שיגיע לו אוטובוס במועד ובאופן קבוע?

loving music

משתמש מקצוען
למה נוסע באוטובוס עירוני חרדי חש אינסטינקטים חייתיים? מדוע הוא לא יכול להיות נינוח ורוגע לגבי כך שיגיע לו אוטובוס במועד ובאופן קבוע?
בגלל שהוא ברוב חוצפתו עולה שוב ושוב בתחנה שקרובה לביתו / מקום עבודתו, ואפילו לא מעלה על דעתו לרוץ 45 דקות עד לתחנה הראשונה

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
בגלל שהוא ברוב חוצפתו עולה שוב ושוב בתחנה שקרובה לביתו / מקום עבודתו, ואפילו לא מעלה על דעתו לרוץ 45 דקות עד לתחנה הראשונה
שלא בסמכות אני מסביר:

כל ההטפה לעליה בתחנה הראשונה, באשכול זה ובכלל, מיועדת לתחבורה בינעירונית, שאמורה לצאת מתחנה אחת ומייד לצאת מהעיר.

האוטובוסים העירוניים כמובן צריכים לקחת מכל רחוב לכל רחוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה