בני ותהילה-צילומים ראשונים שלי

nissi4you

משתמש רשום
מה אתם אומרים???

קבצים מצורפים

• IMG_2574.jpg
    3.7 MB · צפיות: 10
  • IMG_2532.jpg
    3.3 MB · צפיות: 11
  • IMG_2599.jpg
    3.4 MB · צפיות: 8

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נראה נחמד...
אבל תהפכי כי נתפס לי הצוואר...:);)

pl

משתמש רשום
לפני הנקע

---

קבצים מצורפים

• IMG_2532.jpg
    KB 112.7 · צפיות: 7
  • IMG_2574.jpg
    KB 102.8 · צפיות: 0
  • IMG_2599.jpg
    KB 84.9 · צפיות: 6

רבקה.

משתמש מקצוען
אני מרגישה שהתמונות האלה מתאימות יותר לאלבום משפחתי, וקצת קשה לי להסביר בצורה מפורטת למה. הפוזות פשוט לא מספיק מקצועיות. יש בלאגן בתמונות מבחינת אביזרים שנכנסים לתמונה, וגם מבחינת הפוזות עצמן.
אנסה לפרט.
בתמונה של שניהם: המבטים לא יפים לתמונה מקצועית, אלא חמודים אם מדובר באלבום משפחתי. הוא מסתכל עליך (במין מבט בוהה-תוהה-מסכן?...) והיא הצידה. זה יוצר בלאגן בתמונה. הילדה מטושטשת (בגלל תזוזה מהירה, יש להניח). הגזע של העץ לא תורם לתמונה מבחינת קומפוזיציה/פוזה, אלא סתם יוצר אווירה דחוסה-צפופה.

בתמונה שלה לבד על הסוג-של-נדנדה הזו: היד קטועה, המתקן קטוע ומקומפז בצורה לא מקצועית, הרקע מבולגן במקצת, השרשרת ממתכת לא תורמת.

בתמונה שלה על המגלשה: המבט חמוד, אבל מדי צידי ביחס לתמונה שחתוכה כ"כ צפוף ומאונכת. שילוב של שלושת הנ"ל (חיתוך אנכי וצפוף ביחד עם מבט ממש צידי) יוצרים אצלי תחושה של חדירה למרחב האישי של המצולם ושל קלסטרופוביה.
אגב, אין חשיבות לקוקו שלה בתמונה כזו (זה לא צילום מוצר שמוכרח להכיל בפריים את כל ה"מוצר" = הראש שלה לרבות השיער...). הכנסת הקוקו גרמה לכך שהראש שלה יופיע בצד שמאל של הפריים, בעוד המבט שלה מופנה בעצמו לשמאל. מבחינת קומפוזיציה נכון יותר למקם אותה בימין הפריים. חסר לי מרחב בכיוון ההסתכלות שלה.
היד קטועה גם פה (העובדה שבצד ימין יש חיתוך יחסית רחב גורמת הרגשה שהחיתוך של היד ממש הדוק מדי).
המגלשה לא קשורה פה, לא תורמת בכלום לפריים ולפיכך מפריעה. בכזה חיתוך צפוף בעצם יש חשיבות רק לראש שלה, ולכן אין טעם לכלול אוביקטים מסיחים (בפרט מגלשה כחולה כששאר התמונה בגוונים שקטים).

שתי התמונות שלה לבד חשוכות וכהות במקצת, וחס לי אור בעיניים שלה.

בכללי כל הסט ביחד נותן את ההרגשה של "הילדים שלי נהנו בגן המשחקים בסתם של יום חול, ואני הוצאתי את המצלמה לתעד אותם בשביל הכיף שלי". שזה נהדר ומבורך, אבל כמעט תמיד מייצר תמונות שמתאימות רק לאלבום המשפחתי. (זה גם כן חשוב מאוד, רק אולי פחות מתאים לפורום צילום. אלא אם את מרגישה שהתמונות מאוד מקצועיות, וצריכה את עזרתנו כדי לראות מה בכל זאת כדאי לשנות לפעם הבאה.)

הצלחתי. :)
(לפרט)

נ.ב. משהו בתהליך שהתמונות עברו לפני ההעלאה לפורום גרם לכך שהאקסיף שלהן נעלם. האקסיף הוא המידע הטכני של התמונה (באילו מצלמה/צמצם/מהירות וכו' היה שימוש). זה מקשה על התייחסות לפנים טכניים של התמונות. השתדלי להימנע מזה בפעם הבאה.
באיזו תוכנה השתמשת בדרך בין המצלמה לפורום? אילו תוכנות נוספות יש לך שעשויות לעזור להקטנת התמונות והכנתן לפורום? (פוטושופ? פיקאסה? משהו אחר?)

nissi4you

משתמש רשום
וואלה תודה על השיקול דעת שלך!
אני עדיין בשלב של החיתולים... יותר נהנית המחדות והפוקוס שהצלחתי להפיק!
את צודקת במאה אחוז!!! על מה שאת מדברת פחות היה יחס בשיעור... ואני לא ציפתי לתגובות סופניות...
התמונות טבעיות היישר מהכרטיס זיכרון! יש לי מצלמת canon 500 d עדשה 18-200
אני בחרתי צמצם ו... לא יודעת לומר לך מה עשיתי
יש לי פוטושופ, אילוסטריטור (כתבתי נכון?), פיקאסה

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י nissi4you;931320:
וואלה תודה על השיקול דעת שלך!
אני עדיין בשלב של החיתולים... יותר נהנית המחדות והפוקוס שהצלחתי להפיק!
את צודקת במאה אחוז!!! על מה שאת מדברת פחות היה יחס בשיעור... ואני לא ציפתי לתגובות סופניות...
התמונות טבעיות היישר מהכרטיס זיכרון! יש לי מצלמת canon 500 d עדשה 18-200
אני בחרתי צמצם ו... לא יודעת לומר לך מה עשיתי
יש לי פוטושופ, אילוסטריטור (כתבתי נכון?), פיקאסה

נו, אז הנה קיבלת פה שיעור בחינם עם חומר שעוד לא למדת. :)

איך העתקת מהכרטיס למחשב? איכשהו נעלם האקסיף, וזה לא משהו שקורה באופן אוטומטי כשמעלים תמונה לפרוג. איזה מוזר.

בכל מקרה, לפני שאת מעלה לפורום בפעם הבאה פתחי את התמונה בפוטושופ, לחצי
ctrl+i
(תפריט: image > image size)
והכניסי בצלע הגדולה יותר (רוחב/גובה) 750-900 פיקסלים (מה שבא לך) והצלע השניה כבר תקטן בהתאם.
לחצי אישור.
שמרי את התמונה בתיקיה חדשה בתוך התיקיה של התמונה המקורית, שאת יכולה לקרוא לה "תמונות מוקטנות". את המוקטן תעלי לפורום. שימי לב לשמור באמצעות תפריט:
file > save as
(קובץ > שמירה בשם)
ולא באמצעות
file > save for web
(קובץ > שמירה לרשת)
כי האפשרות השניה מובילה להעלמת האקסיף.
[זה גם יגרום לתמונה להתיישר (כמו ש-pl עשה/תה לך פה), כי פוטושופ יודע ליישר אוטומטית את התמונה.]

עכשיו צריך לגלות מה גרם לאקסיף להיעלם הפעם. משונה. בפעם הבאה שתעלי תמונות תעשי כמו שהסברתי לך, ונראה אם האקסיף יישאר.

nissi4you

משתמש רשום
נכתב ע"י רבקה.;931323:
נו, אז הנה קיבלת פה שיעור בחינם עם חומר שעוד לא למדת. :)

איך העתקת מהכרטיס למחשב? איכשהו נעלם האקסיף, וזה לא משהו שקורה באופן אוטומטי כשמעלים תמונה לפרוג. איזה מוזר.

בכל מקרה, לפני שאת מעלה לפורום בפעם הבאה פתחי את התמונה בפוטושופ, לחצי
ctrl+i
(תפריט: image > image size)
והכניסי בצלע הגדולה יותר (רוחב/גובה) 750-900 פיקסלים (מה שבא לך) והצלע השניה כבר תקטן בהתאם.
לחצי אישור.
שמרי את התמונה בתיקיה חדשה בתוך התיקיה של התמונה המקורית, שאת יכולה לקרוא לה "תמונות מוקטנות". את המוקטן תעלי לפורום. שימי לב לשמור באמצעות תפריט:
file > save as
(קובץ > שמירה בשם)
ולא באמצעות
file > save for web
(קובץ > שמירה לרשת)
כי האפשרות השניה מובילה להעלמת האקסיף.
[זה גם יגרום לתמונה להתיישר (כמו ש-pl עשה/תה לך פה), כי פוטושופ יודע ליישר אוטומטית את התמונה.]

עכשיו צריך לגלות מה גרם לאקסיף להיעלם הפעם. משונה. בפעם הבאה שתעלי תמונות תעשי כמו שהסברתי לך, ונראה אם האקסיף יישאר.

תודה לך
אני ינסה את זה:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה